Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17126 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ovi sto sam ja pitao pretezno traze 80-100KM za presvlacenje
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#17127 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Throttle wrote:Ovi sto sam ja pitao pretezno traze 80-100KM za presvlacenje
Jebaji ga, Njemacka :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17128 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Pa sto ne kazes odmah :mrgreen:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#17129 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Throttle wrote:Pa sto ne kazes odmah :mrgreen:
Jebiga :lol:
User avatar
corolla02
Posts: 11334
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#17130 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

Rockefeller wrote:
Ja mogu zadnju klupu spustit pa mi je lakse. Bice to dobro, samo da nadjem stof koji mi odgovara a do tad nek me ceski po glavi :lol:
naravno, prvo prikupi material pa na posao, nemoj da te deru, ako mozes to sam odraditi jer sve se bojim da nemas gdje tih 350e negdje drugo potrositi; I ja sam vadio zadnju klupu, suvozacev sic, suposto vozacev sic, sve radi prostora; material je kao korica od knjige znaci savija se, ne puca ali ne treba pretjerivati; i da ja sam svoj radio nekoliko dana, nisam bio na normi :-D

sretno da bude i postavi slike
holle
Posts: 47
Joined: 09/02/2018 10:08
Location: SA

#17131 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by holle »

koje diskove i disk pločice preporučujete za audi a3 (2007 g), prednje i zadnje? i gdje ima kupiti u SA?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17132 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Moja preporuka bi bila ATE diskovi i pločice.

Mislim al se ne sjećam, da je ATE i prva ugradnja kod Audija.

Ima ih kupiti u bolje opremljenim radnjama...trebao bi ih imati Motorex...
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#17133 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Ja sam na bmw 3 stavio ATE power diskove i plocice, mada su mi Textar plocice duze trajale/vise presao, u svakom slucaju obje plocice(ATE i Textar) ne skripe i odlicno koce.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17134 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Izgleda da su sve dobre , kod mene JURID plocice naprijed evo 40000 , moci ce jos jedno 20 :thumbup:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17135 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

Ti kocis motorom neces da stedis gorivo :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17136 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol: :lol:

sreca pa se nasi ljudi razumiju u nove cr i di motore :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17137 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

KOči motorom da štedi gorivo :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17138 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

banalan primjer , niz brdo 30 na sat u trecoj potrosnja trenutna 0.0l/100km , ista brzina ali u leru 11.5l/100km :lol: :lol:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#17139 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ja na Suzukiju naprijed imam Nipparts. Traju vec 46kkm, imaju mesa za jedno jos 20kkm. Fabricke se potrosile za 30.000km :roll: .

Skripe i prase, ali dobro koce i ne trose se puno. Znaci nisu lose, ali nisu ni dobre.

Kada su otprilike diskovi za zamjenu, kako znati osim izmjeriti disk mikrometrom? Sada se vidi da su rubovi diska stariji od ostatka diska, odnosno da je tarna povrsina potrosene. Da li su ti diskovi za zamjenu nakon sto sataru ove trenutne plocice (drugi par plocica)?
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#17140 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

corolla02 wrote:
Rockefeller wrote:
Ja mogu zadnju klupu spustit pa mi je lakse. Bice to dobro, samo da nadjem stof koji mi odgovara a do tad nek me ceski po glavi :lol:
naravno, prvo prikupi material pa na posao, nemoj da te deru, ako mozes to sam odraditi jer sve se bojim da nemas gdje tih 350e negdje drugo potrositi; I ja sam vadio zadnju klupu, suvozacev sic, suposto vozacev sic, sve radi prostora; material je kao korica od knjige znaci savija se, ne puca ali ne treba pretjerivati; i da ja sam svoj radio nekoliko dana, nisam bio na normi :-D

sretno da bude i postavi slike
Al sto ga znaju naplatit, uh. Postavit slike al bice to dobro, necu sam radit, jaran je tu :thumbup:
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#17141 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

NediM17 wrote:Ja na Suzukiju naprijed imam Nipparts. Traju vec 46kkm, imaju mesa za jedno jos 20kkm. Fabricke se potrosile za 30.000km :roll: .

Skripe i prase, ali dobro koce i ne trose se puno. Znaci nisu lose, ali nisu ni dobre.

Kada su otprilike diskovi za zamjenu, kako znati osim izmjeriti disk mikrometrom? Sada se vidi da su rubovi diska stariji od ostatka diska, odnosno da je tarna povrsina potrosene. Da li su ti diskovi za zamjenu nakon sto sataru ove trenutne plocice (drugi par plocica)?
Na skoro svakom OE disku pise minimalna propisana debljina, izmjeris i znas jesu li za zamjenu, jbg opet mikrometar jedino ispravan.
Dosta mehanicara danas radi tako da nakon drugog seta plocica, cirka 100 000 km se mjenjaju i diskovi.
Cinjenica je da i voznja po gradu i otvorena cesta ne opterecuju kocnice u istoj mjeri.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#17142 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

:thumbup:

Kad se plocice potrose pa cu premjeriti diskove, ali vjerovatno ce biti za zamjenu.
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 3100
Joined: 18/03/2015 01:36

#17143 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mea_parvitas »

Jesam li puno platio za 2 prednja diska Brembo, 4 plocice na svim tockovima Myele (tako nesto) i 2 prednja stabilizatora, materijal 300 i ruke 50? Citroen C4 2012. Poceli su bili diskovi skripati i skroz sam ih potrosio, presao 133.000 km do sada, pa im je bilo krajnje vrijeme. I zadnji su potroseni diskovi ali je komad oko 220 KM (preskupo jer dodju sa lezajevima) pa to jos nisam, samo plocice zamijenio... kada mijenjati zupcasti remen?
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#17144 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Mea_parvitas wrote:Jesam li puno platio za 2 prednja diska Brembo, 4 plocice na svim tockovima Myele (tako nesto) i 2 prednja stabilizatora, materijal 300 i ruke 50? Citroen C4 2012. Poceli su bili diskovi skripati i skroz sam ih potrosio, presao 133.000 km do sada, pa im je bilo krajnje vrijeme. I zadnji su potroseni diskovi ali je komad oko 220 KM (preskupo jer dodju sa lezajevima) pa to jos nisam, samo plocice zamijenio... kada mijenjati zupcasti remen?
ja bih rekao da nisi, uzimajući u obzir da je Brembo, uz godište auta.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17145 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Tu je ta cijena, ako hoces kvalitet. Ja nedavno platio set zadnjih plocica 26KM za Vektru B, isto te neke Meyle, nisu imali nista bolje
Prednje su skuplje
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#17146 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Mea_parvitas wrote:Jesam li puno platio za 2 prednja diska Brembo, 4 plocice na svim tockovima Myele (tako nesto) i 2 prednja stabilizatora, materijal 300 i ruke 50? Citroen C4 2012. Poceli su bili diskovi skripati i skroz sam ih potrosio, presao 133.000 km do sada, pa im je bilo krajnje vrijeme. I zadnji su potroseni diskovi ali je komad oko 220 KM (preskupo jer dodju sa lezajevima) pa to jos nisam, samo plocice zamijenio... kada mijenjati zupcasti remen?
Vjerovatno si uzeo standard Brembo diskove 2x 80 KM= 160, Plocice osrednje 60+40 KM=100 KM i stabilizatori 2x20 KM.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17147 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Mea_parvitas wrote:Jesam li puno platio za 2 prednja diska Brembo, 4 plocice na svim tockovima Myele (tako nesto) i 2 prednja stabilizatora, materijal 300 i ruke 50? Citroen C4 2012. Poceli su bili diskovi skripati i skroz sam ih potrosio, presao 133.000 km do sada, pa im je bilo krajnje vrijeme. I zadnji su potroseni diskovi ali je komad oko 220 KM (preskupo jer dodju sa lezajevima) pa to jos nisam, samo plocice zamijenio... kada mijenjati zupcasti remen?
Nije to puno love, gdje si radio?
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 3100
Joined: 18/03/2015 01:36

#17148 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mea_parvitas »

konektovan wrote:
Mea_parvitas wrote:Jesam li puno platio za 2 prednja diska Brembo, 4 plocice na svim tockovima Myele (tako nesto) i 2 prednja stabilizatora, materijal 300 i ruke 50? Citroen C4 2012. Poceli su bili diskovi skripati i skroz sam ih potrosio, presao 133.000 km do sada, pa im je bilo krajnje vrijeme. I zadnji su potroseni diskovi ali je komad oko 220 KM (preskupo jer dodju sa lezajevima) pa to jos nisam, samo plocice zamijenio... kada mijenjati zupcasti remen?
Nije to puno love, gdje si radio?
A-auto servis na Stupu, preko puta Wise.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17149 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Ko ti je radio auto , momak s naocalama ? I meni su mijenjali d.plocice :thumbup:
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 3100
Joined: 18/03/2015 01:36

#17150 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mea_parvitas »

amar1994 wrote:Ko ti je radio auto , momak s naocalama ? I meni su mijenjali d.plocice :thumbup:
Nije, neki je mladji momak, a Ahmed im je glavni majstor i valjda vlasnik, nisam siguran, pa sa njim sjednete i pogledate cijene dijelova online u prodavnici gdje ih i on uzima, samo nisam znao jel to sad mene izaslo taman ili puno pa zato sam pitao. Kvalitetom radova sam sad za sad zadovoljan, pa vidjecemo. Jedina zamjerka je jer nisam dobio racun, ali nisam ga ni trazio, ali cuo sam i od drugih da su posteni i nema opucavanja.
Post Reply