Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#17126 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovi sto sam ja pitao pretezno traze 80-100KM za presvlacenje
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#17127 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jebaji ga, NjemackaThrottle wrote:Ovi sto sam ja pitao pretezno traze 80-100KM za presvlacenje
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#17128 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa sto ne kazes odmah 
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#17129 Re: Pitamo Mehanicare ?
JebigaThrottle wrote:Pa sto ne kazes odmah
- corolla02
- Posts: 11334
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#17130 Re: Pitamo Mehanicare ?
naravno, prvo prikupi material pa na posao, nemoj da te deru, ako mozes to sam odraditi jer sve se bojim da nemas gdje tih 350e negdje drugo potrositi; I ja sam vadio zadnju klupu, suvozacev sic, suposto vozacev sic, sve radi prostora; material je kao korica od knjige znaci savija se, ne puca ali ne treba pretjerivati; i da ja sam svoj radio nekoliko dana, nisam bio na normiRockefeller wrote:
Ja mogu zadnju klupu spustit pa mi je lakse. Bice to dobro, samo da nadjem stof koji mi odgovara a do tad nek me ceski po glavi
sretno da bude i postavi slike
-
holle
- Posts: 47
- Joined: 09/02/2018 10:08
- Location: SA
#17131 Re: Pitamo Mehanicare ?
koje diskove i disk pločice preporučujete za audi a3 (2007 g), prednje i zadnje? i gdje ima kupiti u SA?
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#17132 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moja preporuka bi bila ATE diskovi i pločice.
Mislim al se ne sjećam, da je ATE i prva ugradnja kod Audija.
Ima ih kupiti u bolje opremljenim radnjama...trebao bi ih imati Motorex...
Mislim al se ne sjećam, da je ATE i prva ugradnja kod Audija.
Ima ih kupiti u bolje opremljenim radnjama...trebao bi ih imati Motorex...
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#17133 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam na bmw 3 stavio ATE power diskove i plocice, mada su mi Textar plocice duze trajale/vise presao, u svakom slucaju obje plocice(ATE i Textar) ne skripe i odlicno koce.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17134 Re: Pitamo Mehanicare ?
Izgleda da su sve dobre , kod mene JURID plocice naprijed evo 40000 , moci ce jos jedno 20 
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#17135 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ti kocis motorom neces da stedis gorivo 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17136 Re: Pitamo Mehanicare ?
sreca pa se nasi ljudi razumiju u nove cr i di motore
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#17137 Re: Pitamo Mehanicare ?
KOči motorom da štedi gorivo 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17138 Re: Pitamo Mehanicare ?
banalan primjer , niz brdo 30 na sat u trecoj potrosnja trenutna 0.0l/100km , ista brzina ali u leru 11.5l/100km

-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#17139 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja na Suzukiju naprijed imam Nipparts. Traju vec 46kkm, imaju mesa za jedno jos 20kkm. Fabricke se potrosile za 30.000km
.
Skripe i prase, ali dobro koce i ne trose se puno. Znaci nisu lose, ali nisu ni dobre.
Kada su otprilike diskovi za zamjenu, kako znati osim izmjeriti disk mikrometrom? Sada se vidi da su rubovi diska stariji od ostatka diska, odnosno da je tarna povrsina potrosene. Da li su ti diskovi za zamjenu nakon sto sataru ove trenutne plocice (drugi par plocica)?
Skripe i prase, ali dobro koce i ne trose se puno. Znaci nisu lose, ali nisu ni dobre.
Kada su otprilike diskovi za zamjenu, kako znati osim izmjeriti disk mikrometrom? Sada se vidi da su rubovi diska stariji od ostatka diska, odnosno da je tarna povrsina potrosene. Da li su ti diskovi za zamjenu nakon sto sataru ove trenutne plocice (drugi par plocica)?
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#17140 Re: Pitamo Mehanicare ?
Al sto ga znaju naplatit, uh. Postavit slike al bice to dobro, necu sam radit, jaran je tucorolla02 wrote:naravno, prvo prikupi material pa na posao, nemoj da te deru, ako mozes to sam odraditi jer sve se bojim da nemas gdje tih 350e negdje drugo potrositi; I ja sam vadio zadnju klupu, suvozacev sic, suposto vozacev sic, sve radi prostora; material je kao korica od knjige znaci savija se, ne puca ali ne treba pretjerivati; i da ja sam svoj radio nekoliko dana, nisam bio na normiRockefeller wrote:
Ja mogu zadnju klupu spustit pa mi je lakse. Bice to dobro, samo da nadjem stof koji mi odgovara a do tad nek me ceski po glavi![]()
sretno da bude i postavi slike
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#17141 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na skoro svakom OE disku pise minimalna propisana debljina, izmjeris i znas jesu li za zamjenu, jbg opet mikrometar jedino ispravan.NediM17 wrote:Ja na Suzukiju naprijed imam Nipparts. Traju vec 46kkm, imaju mesa za jedno jos 20kkm. Fabricke se potrosile za 30.000km.
Skripe i prase, ali dobro koce i ne trose se puno. Znaci nisu lose, ali nisu ni dobre.
Kada su otprilike diskovi za zamjenu, kako znati osim izmjeriti disk mikrometrom? Sada se vidi da su rubovi diska stariji od ostatka diska, odnosno da je tarna povrsina potrosene. Da li su ti diskovi za zamjenu nakon sto sataru ove trenutne plocice (drugi par plocica)?
Dosta mehanicara danas radi tako da nakon drugog seta plocica, cirka 100 000 km se mjenjaju i diskovi.
Cinjenica je da i voznja po gradu i otvorena cesta ne opterecuju kocnice u istoj mjeri.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#17142 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad se plocice potrose pa cu premjeriti diskove, ali vjerovatno ce biti za zamjenu.
- Mea_parvitas
- Posts: 3100
- Joined: 18/03/2015 01:36
#17143 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesam li puno platio za 2 prednja diska Brembo, 4 plocice na svim tockovima Myele (tako nesto) i 2 prednja stabilizatora, materijal 300 i ruke 50? Citroen C4 2012. Poceli su bili diskovi skripati i skroz sam ih potrosio, presao 133.000 km do sada, pa im je bilo krajnje vrijeme. I zadnji su potroseni diskovi ali je komad oko 220 KM (preskupo jer dodju sa lezajevima) pa to jos nisam, samo plocice zamijenio... kada mijenjati zupcasti remen?
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#17144 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja bih rekao da nisi, uzimajući u obzir da je Brembo, uz godište auta.Mea_parvitas wrote:Jesam li puno platio za 2 prednja diska Brembo, 4 plocice na svim tockovima Myele (tako nesto) i 2 prednja stabilizatora, materijal 300 i ruke 50? Citroen C4 2012. Poceli su bili diskovi skripati i skroz sam ih potrosio, presao 133.000 km do sada, pa im je bilo krajnje vrijeme. I zadnji su potroseni diskovi ali je komad oko 220 KM (preskupo jer dodju sa lezajevima) pa to jos nisam, samo plocice zamijenio... kada mijenjati zupcasti remen?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#17145 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tu je ta cijena, ako hoces kvalitet. Ja nedavno platio set zadnjih plocica 26KM za Vektru B, isto te neke Meyle, nisu imali nista bolje
Prednje su skuplje
Prednje su skuplje
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#17146 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjerovatno si uzeo standard Brembo diskove 2x 80 KM= 160, Plocice osrednje 60+40 KM=100 KM i stabilizatori 2x20 KM.Mea_parvitas wrote:Jesam li puno platio za 2 prednja diska Brembo, 4 plocice na svim tockovima Myele (tako nesto) i 2 prednja stabilizatora, materijal 300 i ruke 50? Citroen C4 2012. Poceli su bili diskovi skripati i skroz sam ih potrosio, presao 133.000 km do sada, pa im je bilo krajnje vrijeme. I zadnji su potroseni diskovi ali je komad oko 220 KM (preskupo jer dodju sa lezajevima) pa to jos nisam, samo plocice zamijenio... kada mijenjati zupcasti remen?
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17147 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije to puno love, gdje si radio?Mea_parvitas wrote:Jesam li puno platio za 2 prednja diska Brembo, 4 plocice na svim tockovima Myele (tako nesto) i 2 prednja stabilizatora, materijal 300 i ruke 50? Citroen C4 2012. Poceli su bili diskovi skripati i skroz sam ih potrosio, presao 133.000 km do sada, pa im je bilo krajnje vrijeme. I zadnji su potroseni diskovi ali je komad oko 220 KM (preskupo jer dodju sa lezajevima) pa to jos nisam, samo plocice zamijenio... kada mijenjati zupcasti remen?
- Mea_parvitas
- Posts: 3100
- Joined: 18/03/2015 01:36
#17148 Re: Pitamo Mehanicare ?
A-auto servis na Stupu, preko puta Wise.konektovan wrote:Nije to puno love, gdje si radio?Mea_parvitas wrote:Jesam li puno platio za 2 prednja diska Brembo, 4 plocice na svim tockovima Myele (tako nesto) i 2 prednja stabilizatora, materijal 300 i ruke 50? Citroen C4 2012. Poceli su bili diskovi skripati i skroz sam ih potrosio, presao 133.000 km do sada, pa im je bilo krajnje vrijeme. I zadnji su potroseni diskovi ali je komad oko 220 KM (preskupo jer dodju sa lezajevima) pa to jos nisam, samo plocice zamijenio... kada mijenjati zupcasti remen?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17149 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko ti je radio auto , momak s naocalama ? I meni su mijenjali d.plocice 
- Mea_parvitas
- Posts: 3100
- Joined: 18/03/2015 01:36
#17150 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije, neki je mladji momak, a Ahmed im je glavni majstor i valjda vlasnik, nisam siguran, pa sa njim sjednete i pogledate cijene dijelova online u prodavnici gdje ih i on uzima, samo nisam znao jel to sad mene izaslo taman ili puno pa zato sam pitao. Kvalitetom radova sam sad za sad zadovoljan, pa vidjecemo. Jedina zamjerka je jer nisam dobio racun, ali nisam ga ni trazio, ali cuo sam i od drugih da su posteni i nema opucavanja.amar1994 wrote:Ko ti je radio auto , momak s naocalama ? I meni su mijenjali d.plocice
