Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#17101 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Hoćemol naručit bitango :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17102 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

bleee_sa wrote:Hoćemol naručit bitango :D
sta ce to tebi :lol: jel ti se to pregrijava ?
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#17103 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Decki, posto se nebo u autu odlijepilo valja ga presvuc. Ima li iko preporuku za ljepilo? Inace kola su Audi a4 b6. Htio bi to da sredim a inace lole traze preko 350€ i da im ja donesem nebo.

Hvala :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17104 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

rastavi to sam i zalijepi sintelanom
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#17105 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

bitanga_sa_otesa wrote:rastavi to sam i zalijepi sintelanom
Imas li kakvo uputstvo za to slucajno?

Svjetlo, kuke one na nebu i ostale sitnice znao bi skinut. Najveci problem bi mi bio onu plastiku skidat kod sjedista? Neko kaze da treba neko ne.

Ja gongule jebo joj ja mater :twisted:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17106 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Rockefeller wrote: Imas li kakvo uputstvo za to slucajno?

Svjetlo, kuke one na nebu i ostale sitnice znao bi skinut. Najveci problem bi mi bio onu plastiku skidat kod sjedista? Neko kaze da treba neko ne.

Ja gongule jebo joj ja mater :twisted:
nisam nikad skidao na audiju,ali na cherokee-ju mi se isto desilo i poslusam savjet nekog pametologa za ljepilo u spreju i odlijepi mi se za 5 dana ,onda sam kupio kilu sintelana ,namazao onaj karton cetkom sacekao malo i zalijepio i zategao platno,poslije 4 god je isto ostalo i prodao sam ga tako :-D
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#17107 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

bitanga_sa_otesa wrote:
Rockefeller wrote: Imas li kakvo uputstvo za to slucajno?

Svjetlo, kuke one na nebu i ostale sitnice znao bi skinut. Najveci problem bi mi bio onu plastiku skidat kod sjedista? Neko kaze da treba neko ne.

Ja gongule jebo joj ja mater :twisted:
nisam nikad skidao na audiju,ali na cherokee-ju mi se isto desilo i poslusam savjet nekog pametologa za ljepilo u spreju i odlijepi mi se za 5 dana ,onda sam kupio kilu sintelana ,namazao onaj karton cetkom sacekao malo i zalijepio i zategao platno,poslije 4 god je isto ostalo i prodao sam ga tako :-D
:thumbup:

Gledo sam ovog lika i sto ga zavrsi za sekundu. Nista, prikupit materijal i ozezi. Nasao sam i dobro ljepilo.

Al‘ zamisli ti, zovem ja razlicite ljude i pitam ih da mi to srede jer mi je sad frka oko zavrsnog ispita pa nemam bas vremena, rece donesi ti meni to i sredim ti za 350€. Pa jarane nes ga jezikom lizat. Helem, ima i za Audi nekoliko video snimaka i to bas za ovog mog pa cu sredit.

Nista bez cetke i ljepila :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17108 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Rockefeller wrote:
Nista bez cetke i ljepila :mrgreen:
kazem ti zajebase me ,kao neko u spreju najjace 17 maraka sprej,kupim 2 i odlijepi se... :(
i onda sam ovu kantu kupio kila 12 maraka i namackao cetkom..

Image
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#17109 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

jos si i narkoman :lol:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17110 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

Kako ljepiti ako je rupicasto nebo kao u oldtimera???
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17111 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Sodom1 wrote:Kako ljepiti ako je rupicasto nebo kao u oldtimera???
pa prekocis rupice :lol:
to je druga vrsta neba,rupicasto se zateze i ima zeljezne sipke ispod...
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17112 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
Rockefeller wrote:
Nista bez cetke i ljepila :mrgreen:
kazem ti zajebase me ,kao neko u spreju najjace 17 maraka sprej,kupim 2 i odlijepi se... :(
i onda sam ovu kantu kupio kila 12 maraka i namackao cetkom..

Image
Nije ti ovo sintelan.. :D
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17113 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

bitanga_sa_otesa wrote:
Sodom1 wrote:Kako ljepiti ako je rupicasto nebo kao u oldtimera???
pa prekocis rupice :lol:
to je druga vrsta neba,rupicasto se zateze i ima zeljezne sipke ispod...
Kod zadnje sajbe mi se pocelo odljepljivati u Mercedesa , inace nije nigdje osteceno , ali je prljavo :( , vidjecu da nekako to operem ako bude moglo i pozada to zaljepiti . Problem je i taj sto ima siber :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17114 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote: Nije ti ovo sintelan.. :D
kupi pa pomirisi ,isto baca ulijevo ocam :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17115 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Nedavno kod oca spalo u voznji, bilo pomalo odlijepljeno sa strana i onda kvadrat iz sredine spao odjednom, ja dosao sutra on pozabijao rajsnegle :lol: :lol:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7819
Joined: 25/12/2010 04:56

#17116 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

najgore izvaditi "Nebo" iz auta a da ga ne polomis.. pogotovo u novijih auta I ako ne moze kroz gepek..
ja sam skoro radio to. moro vaditi prednje suvozacevo sijediste.. usput uradio I one sa strana stubove. drugacija boja tapacirunga, bilo sivo. sad material lazna alcantra koza ko bejagi.. ali je tamno I puno bolje izgleda.. puno bolje ispalo nego sto sam mislio.
koristio sam 3M visoko temperaturni sprej. ne znam gdje to nabaviti.. I samo ga jednako naneses I polahko.
uglavnom auto je 2008 I pocelo se sa strana guliti crn krov stoji vani. Znaci najgori dio posla izvaditi I vratiti I ocisiti onu spuzvu od orginala, dobro je ismirglati da lijepilo primi...
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#17117 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Ma poso je to ba, jos ko nikad nije radio. Ja npr moram samo nebo a te stubove ne bi da diram. Dobro pa ima internet pa mozes sve informacije dobiti. Velika sreca.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17118 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Na YT cuda ima. Samo treba potraziti.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17119 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Rockefeller wrote:Decki, posto se nebo u autu odlijepilo valja ga presvuc. Ima li iko preporuku za ljepilo? Inace kola su Audi a4 b6. Htio bi to da sredim a inace lole traze preko 350€ i da im ja donesem nebo.

Hvala :mrgreen:
Drug ako si zainterosavn javi se u PM imam covjeka koji ce ti to uraditi za mozda 20-25e. Inace radi oko namjestaja, pa mu ni to nije strano. Meni radio ekstra ispalo.
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17120 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

JavierBosnia wrote:
Rockefeller wrote:Decki, posto se nebo u autu odlijepilo valja ga presvuc. Ima li iko preporuku za ljepilo? Inace kola su Audi a4 b6. Htio bi to da sredim a inace lole traze preko 350€ i da im ja donesem nebo.

Hvala :mrgreen:
Drug ako si zainterosavn javi se u PM imam covjeka koji ce ti to uraditi za mozda 20-25e. Inace radi oko namjestaja, pa mu ni to nije strano. Meni radio ekstra ispalo.
Na kojem autu???
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17121 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

konektovan wrote:
JavierBosnia wrote:
Rockefeller wrote:Decki, posto se nebo u autu odlijepilo valja ga presvuc. Ima li iko preporuku za ljepilo? Inace kola su Audi a4 b6. Htio bi to da sredim a inace lole traze preko 350€ i da im ja donesem nebo.

Hvala :mrgreen:
Drug ako si zainterosavn javi se u PM imam covjeka koji ce ti to uraditi za mozda 20-25e. Inace radi oko namjestaja, pa mu ni to nije strano. Meni radio ekstra ispalo.
Na kojem autu???
Golf 3 karavan
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#17122 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

JavierBosnia wrote:
Rockefeller wrote:Decki, posto se nebo u autu odlijepilo valja ga presvuc. Ima li iko preporuku za ljepilo? Inace kola su Audi a4 b6. Htio bi to da sredim a inace lole traze preko 350€ i da im ja donesem nebo.

Hvala :mrgreen:
Drug ako si zainterosavn javi se u PM imam covjeka koji ce ti to uraditi za mozda 20-25e. Inace radi oko namjestaja, pa mu ni to nije strano. Meni radio ekstra ispalo.
Imas pp.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17123 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Cuj 350 eura za tapaciranje neba
Pa nije Bentli
User avatar
corolla02
Posts: 11334
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#17124 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

ja radio na svome, nekako prije 2 godine, malo je zahmetli ali izvodljivo

Image

Image

Image

sic bar jedan izvuci, onaj suvozacev je najlakse jer najcesce nema puno kablova/elektronike ispod
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#17125 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Throttle wrote:Cuj 350 eura za tapaciranje neba
Pa nije Bentli
Boga mi. Znaci 350€ da ga ja donesem i on da ga zalijepi.

Stare mi moje.
corolla02 wrote:ja radio na svome, nekako prije 2 godine, malo je zahmetli ali izvodljivo

Image

Image

Image

sic bar jedan izvuci, onaj suvozacev je najlakse jer najcesce nema puno kablova/elektronike ispod
Ja mogu zadnju klupu spustit pa mi je lakse. Bice to dobro, samo da nadjem stof koji mi odgovara a do tad nek me ceski po glavi :lol:
Post Reply