Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#17101 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
A dobro, nek mi prosjecan stanovnik KS-a kaze sta bi po njemu bilo rjesenje trenutno? Ako ne lokdaun u ovom ogranicenom obliku
- dzeko1
- Posts: 1221
- Joined: 18/09/2012 13:55
#17102 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Kratkorocan lockdown od dva dana nece poboljsati situaciju ni najmanje. Jedino dugorocni lockdown (najmanje 2-3 mjeseca) ce dati konkretne rezultate, uz vakcinaciju stanovnistva. Primjeri Velike Britanije i Njemacke. Ali BiH nije ni VB ni Njemacka, da se moze toliko dugo zatvoriti i snositi troskove zatvaranja, jer bi doslo do kolapsa ekonomije, a to bi bilo cak i gore od ove situacije. Trenutno, mislim da bi najbolje bilo pojacati, na sve moguce nacine zdravstveni sistem,angazovati privatne klinike/ordinacije, otvoriti i neke privremene centre u blizini bolnica (npr. studentski dom na Bjelavama i sl.) i nadati se najboljem. Ko spada u rizicnije kategorije, da se samostalno vise cuva, i to je jedino rjesenje, jer dugotrajni lockdown, krhka bh. ekonomija tesko da moze prezivjeti.
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17103 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ne bih rekao isto da je SDA vlada jer je ta SDA po vertikali najodgovornija za ovo sranje koje sada fakturise opoziciji.
Tvrdim i da je manipulacija sa brojevima u pitanju da stvar izgleda što gora.
Jeste zajebano je. Jeste na rubu smo pucanja. Jeste, imam dragog prijatelja gore kojem se ceka handovska u ova cetiri dana.... nadam se da je nece povuc.
Ali nemojte se ljudi zajebavat! Pa ne razumijete sta znaci zivjeti od danas do sutra od dnevnica iz kafana.
Ovo je sve izgleda na nekom visokom tornju, pa zemlju ne vidi sa visine.
Tvrdim i da je manipulacija sa brojevima u pitanju da stvar izgleda što gora.
Jeste zajebano je. Jeste na rubu smo pucanja. Jeste, imam dragog prijatelja gore kojem se ceka handovska u ova cetiri dana.... nadam se da je nece povuc.
Ali nemojte se ljudi zajebavat! Pa ne razumijete sta znaci zivjeti od danas do sutra od dnevnica iz kafana.
Ovo je sve izgleda na nekom visokom tornju, pa zemlju ne vidi sa visine.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83507
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#17104 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sta kaze upadaju mi u objekte i prepadaju DJECU OVOG GRADA 
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#17105 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ovaj lokdaun je samo minimalna kupovina vremena, pokusaj smanjenja priliva novih pacijenata, jer mi smo kao narod apsolutno neorganizovani i neodgovorni bas kao i vlast. Vjerujem da se mnogi forumasi pridrzavaju, ali cinjenica je da nema kafane, kafica i centra da nisu bili puni. Jedino realno rjesenje je rigorozna kontrola maksimalnog broja gostiju i razmaka, kao i nosnja maski, pogotovo u zatvorenim objektima. To je minimum minimuma koji kao drustvo mozes pokusati izvrsit. Smanjenje i od 30% rasta broja novih slucajeva je velika stvar za zdravstveni sektor. Nemaju se sta SDAovci rojit i kotit na ovoj temi kad je ta propala koalicija u KS u proteklom mandatu apsolutno i apsolutno zakazala. Pa ministra zdravstva ljudi mjesecima nisu vidjeli, sta drugo reci. Međutim, nemoguce je u ovom ekonomskom kolapsu po svim nivoima nesto i napravit da nekog ne zaboli, i to je to. Nema muda niko se na to ni odlucit. Kakav ocajan pristup pandemiji na svim nivoima imamo, prava je enigma i svjetski fenoment da ne protestvujemo. Doduse, kad skontas da 60 posto populacije misli da je ovo zavjera, tu sva logika i prestaje
- Dr. Kuca
- Posts: 7735
- Joined: 10/02/2012 20:07
#17106 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Dino majastorski gurno vruc krompir NSu i izmakao se da rijesavaju goruce belaje.
-
nastavnik fizickog
- Posts: 39
- Joined: 05/03/2021 14:59
#17107 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Lockdown je preduslov za dobijanje urgencije od who za kupovinu vakcina
kupac sa visokim prioritetom se to strucno zove
vi se opirite i smatrajte njemacku, nizozemsku austriju i ostale lockdown drzave ludim 
- BHDragons
- Posts: 424
- Joined: 18/08/2020 15:24
#17108 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Kad treba protestvovati protiv korupcije, lopovluka, raznoraznih afera nigdje nikog. Kad ove papke ugostitelje (nisu svi papci, ima poštene raje i tu) malo zaboli po džepu odmah se to diže na noge, zna se po čijoj direktivi, kao i 2014. na onim protestima. Samo malo su fulili lokaciju ispred koje će urlikati kupite vakcine.
Mjera ko mjera, epidemiju neće zaustaviti, ali nadati se da će bar malo smanjiti pritisak na zdravstvo. Sve dok vakcine ne dođu ova Vlada ima svezane ruke i ne može mnogo toga uraditi. U međuvremenu Topa je tu da nas brani od Vlade
Mjera ko mjera, epidemiju neće zaustaviti, ali nadati se da će bar malo smanjiti pritisak na zdravstvo. Sve dok vakcine ne dođu ova Vlada ima svezane ruke i ne može mnogo toga uraditi. U međuvremenu Topa je tu da nas brani od Vlade
-
invincible1921
- Posts: 3685
- Joined: 09/04/2013 02:46
#17109 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ja ipak mislim da se najvise ljudi zarazi na putu do i na samom poslu...kasnije prenedu svojima
- ultima_palabra
- Posts: 59311
- Joined: 15/12/2008 16:53
#17110 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
A Efendic primio ugostitelje i izrazio zabrinutostBHDragons wrote: ↑09/03/2021 00:53 Kad treba protestvovati protiv korupcije, lopovluka, raznoraznih afera nigdje nikog. Kad ove papke ugostitelje (nisu svi papci, ima poštene raje i tu) malo zaboli po džepu odmah se to diže na noge, zna se po čijoj direktivi, kao i 2014. na onim protestima. Samo malo su fulili lokaciju ispred koje će urlikati kupite vakcine.
Mjera ko mjera, epidemiju neće zaustaviti, ali nadati se da će bar malo smanjiti pritisak na zdravstvo. Sve dok vakcine ne dođu ova Vlada ima svezane ruke i ne može mnogo toga uraditi. U međuvremenu Topa je tu da nas brani od Vlade![]()
-
aldinjo
- Posts: 5019
- Joined: 03/07/2011 02:49
#17111 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pustili su ih da rade tako što su svaki drugi stol obilježili da se ne može koristiti. Sa pola kapaciteta zaraditi za plate, doprinose i kirije i nije baš lahko. Pogotovo u manjim objektima.
-
saabsa
- Posts: 1932
- Joined: 07/10/2009 01:17
#17112 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Kad je prije godinu dana napravljen potpuni lockdown a broj zaraženih bio takav da su se svi znali poimenice onda nisu protestovali, a sada kad je samo u Sarajevu nekoliko hiljada zaraženih i uveden djelimični lockdown onda zeleni kriminalci traže svoja prava.
Vlada bi jednostavno trebala odgovoriti na njihove proteste, inspekcija da počne detaljnije da radi svoj posao po ugostiteljskim objektima, i sanitarna i tržišna.
Vlada bi jednostavno trebala odgovoriti na njihove proteste, inspekcija da počne detaljnije da radi svoj posao po ugostiteljskim objektima, i sanitarna i tržišna.
- starii
- Posts: 3389
- Joined: 15/04/2007 13:49
- Location: Tito partija, omladina akcija
#17113 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
pametno rješenje...samo ko će da te liječi..nema doktora i sestara za tolike kapacitete..narod to ne shvata.dzeko1 wrote: ↑09/03/2021 00:28 Kratkorocan lockdown od dva dana nece poboljsati situaciju ni najmanje. Jedino dugorocni lockdown (najmanje 2-3 mjeseca) ce dati konkretne rezultate, uz vakcinaciju stanovnistva. Primjeri Velike Britanije i Njemacke. Ali BiH nije ni VB ni Njemacka, da se moze toliko dugo zatvoriti i snositi troskove zatvaranja, jer bi doslo do kolapsa ekonomije, a to bi bilo cak i gore od ove situacije. Trenutno, mislim da bi najbolje bilo pojacati, na sve moguce nacine zdravstveni sistem,angazovati privatne klinike/ordinacije, otvoriti i neke privremene centre u blizini bolnica (npr. studentski dom na Bjelavama i sl.) i nadati se najboljem. Ko spada u rizicnije kategorije, da se samostalno vise cuva, i to je jedino rjesenje, jer dugotrajni lockdown, krhka bh. ekonomija tesko da moze prezivjeti.
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6963
- Joined: 06/05/2013 23:05
#17114 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sta je rjesenje za kanton? Drzava nece da uvede karantin na granicama, vakcina ni na vidiku, federacija prstom ne mrda ni zasta, izrazavaju zabrinutost i ostane kanton sam da se bori sa brojkama, sa krcatim bolnicama i da cekamo totalno zakrcenje i pad zdravstva i to je to.
Jesu li ljudi fino rekli evo nema lockdown ali postujte mjere. Jok daj mi sve, kafana mora biti, muzika uzivo mora biti, dajjjj. Onda dobijemo da se dijasporci cude kako kod nas sve radi, dobijemo da je pun grad srbijanaca jer kod nas sve radi. E pa kad smo stoka i problem je drzati se obicnih mjera onda nek ide lockdown. Odes na planinu krcato, skijasi jedan drugom za vrat puhcu, samo daj.
Meni je zao raje koja radi za dnevnice i plate kao konobari, gazde nabijem sve i jednog na kurac.
Policija hoda pise kazne, inspekcije pisu kazne i nista. Svaki vikend na instagramu novi video krcate kafane i nakav pjeva uzivo. Ovo je vise lockdown da se ljudi natjeraju da pocnu razmisljati glavom, a ne kurcem, sisama, instagramom i tako dalje.
Ovi jadovi i govna od ljudi - sda sto prozivaju vladu, jesu li imali 25 godina i sve pare ovog svijeta da nesto naprave. Dok su punili sebe, auta, kuce, picke materine bolnica se 25 godina renovira. Sad kad nam dolazi sve na naplatu njihovo neznanje i njihovo pljackanje svega sto postoji, forto je kriv.
Zamisli kad ti topa i ostala stoka galami kupite vakcine, zamisli situacije kad ne znas bil se smijo ili bi lupo glavom od zid
Evo posto smo mi najgori ostalim nista, gdje tih 5000 vakcina od vucica i od onog slovenca. Daj u Sarajevo, sve kafane odradi posto nama kafane vode drzave i ekonomiju i eto. Poceli smo od necega. A cekaj mozda treba sebiji 20x da se bode, covicu, bakiru pa ce i za to forto biti kriv
Jesu li ljudi fino rekli evo nema lockdown ali postujte mjere. Jok daj mi sve, kafana mora biti, muzika uzivo mora biti, dajjjj. Onda dobijemo da se dijasporci cude kako kod nas sve radi, dobijemo da je pun grad srbijanaca jer kod nas sve radi. E pa kad smo stoka i problem je drzati se obicnih mjera onda nek ide lockdown. Odes na planinu krcato, skijasi jedan drugom za vrat puhcu, samo daj.
Meni je zao raje koja radi za dnevnice i plate kao konobari, gazde nabijem sve i jednog na kurac.
Policija hoda pise kazne, inspekcije pisu kazne i nista. Svaki vikend na instagramu novi video krcate kafane i nakav pjeva uzivo. Ovo je vise lockdown da se ljudi natjeraju da pocnu razmisljati glavom, a ne kurcem, sisama, instagramom i tako dalje.
Ovi jadovi i govna od ljudi - sda sto prozivaju vladu, jesu li imali 25 godina i sve pare ovog svijeta da nesto naprave. Dok su punili sebe, auta, kuce, picke materine bolnica se 25 godina renovira. Sad kad nam dolazi sve na naplatu njihovo neznanje i njihovo pljackanje svega sto postoji, forto je kriv.
Zamisli kad ti topa i ostala stoka galami kupite vakcine, zamisli situacije kad ne znas bil se smijo ili bi lupo glavom od zid
Evo posto smo mi najgori ostalim nista, gdje tih 5000 vakcina od vucica i od onog slovenca. Daj u Sarajevo, sve kafane odradi posto nama kafane vode drzave i ekonomiju i eto. Poceli smo od necega. A cekaj mozda treba sebiji 20x da se bode, covicu, bakiru pa ce i za to forto biti kriv
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#17115 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Otidji malo do Podhrastova i Opce pa se tamo cerekaj.aldinjo wrote: ↑08/03/2021 20:43Styling wrote: ↑08/03/2021 19:54Pa eto neka Federalna vlada i Krizni stab donesu nekakve radikalne mjere pa ce KS slijediti. A sve one koji ne postuju mjere ne bih kaznjavala parama nego u zatvor heftu dana. I ove iz Lukavice i provincija sto vikendom dolaze u sarajevi bih isto zatvarala za prekrsaje.aerodinamika wrote: ↑08/03/2021 19:33
![]()
slazem se, iako nevoljko to priynajem, ali sda bi se bolje snasla u ovoj sitaciji i donijela bi hrabrije odluke, cetvortka je nedorasla poslu i situaciji koja nam se nametnula, par dana nedovoljno, virus divlja, desetine umiru svakodnevno...cetvorka nema odlucnosti
SPASITE ZIVOTE
ZAHTJEVAMO 3 SEDMICE TOTALNI LOCKDOWN![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Kada pomisliš da nećeš veću gluposti pročitati, ipak je pročitaš.
![]()
![]()
![]()
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#17116 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
made_in_sarajevo wrote: ↑09/03/2021 06:43 Sta je rjesenje za kanton? Drzava nece da uvede karantin na granicama, vakcina ni na vidiku, federacija prstom ne mrda ni zasta, izrazavaju zabrinutost i ostane kanton sam da se bori sa brojkama, sa krcatim bolnicama i da cekamo totalno zakrcenje i pad zdravstva i to je to.
Jesu li ljudi fino rekli evo nema lockdown ali postujte mjere. Jok daj mi sve, kafana mora biti, muzika uzivo mora biti, dajjjj. Onda dobijemo da se dijasporci cude kako kod nas sve radi, dobijemo da je pun grad srbijanaca jer kod nas sve radi. E pa kad smo stoka i problem je drzati se obicnih mjera onda nek ide lockdown. Odes na planinu krcato, skijasi jedan drugom za vrat puhcu, samo daj.
Meni je zao raje koja radi za dnevnice i plate kao konobari, gazde nabijem sve i jednog na kurac.
Policija hoda pise kazne, inspekcije pisu kazne i nista. Svaki vikend na instagramu novi video krcate kafane i nakav pjeva uzivo. Ovo je vise lockdown da se ljudi natjeraju da pocnu razmisljati glavom, a ne kurcem, sisama, instagramom i tako dalje.
Ovi jadovi i govna od ljudi - sda sto prozivaju vladu, jesu li imali 25 godina i sve pare ovog svijeta da nesto naprave. Dok su punili sebe, auta, kuce, picke materine bolnica se 25 godina renovira. Sad kad nam dolazi sve na naplatu njihovo neznanje i njihovo pljackanje svega sto postoji, forto je kriv.
Zamisli kad ti topa i ostala stoka galami kupite vakcine, zamisli situacije kad ne znas bil se smijo ili bi lupo glavom od zid
Evo posto smo mi najgori ostalim nista, gdje tih 5000 vakcina od vucica i od onog slovenca. Daj u Sarajevo, sve kafane odradi posto nama kafane vode drzave i ekonomiju i eto. Poceli smo od necega. A cekaj mozda treba sebiji 20x da se bode, covicu, bakiru pa ce i za to forto biti kriv
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83507
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#17117 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Styling wrote: ↑09/03/2021 06:49made_in_sarajevo wrote: ↑09/03/2021 06:43 Sta je rjesenje za kanton? Drzava nece da uvede karantin na granicama, vakcina ni na vidiku, federacija prstom ne mrda ni zasta, izrazavaju zabrinutost i ostane kanton sam da se bori sa brojkama, sa krcatim bolnicama i da cekamo totalno zakrcenje i pad zdravstva i to je to.
Jesu li ljudi fino rekli evo nema lockdown ali postujte mjere. Jok daj mi sve, kafana mora biti, muzika uzivo mora biti, dajjjj. Onda dobijemo da se dijasporci cude kako kod nas sve radi, dobijemo da je pun grad srbijanaca jer kod nas sve radi. E pa kad smo stoka i problem je drzati se obicnih mjera onda nek ide lockdown. Odes na planinu krcato, skijasi jedan drugom za vrat puhcu, samo daj.
Meni je zao raje koja radi za dnevnice i plate kao konobari, gazde nabijem sve i jednog na kurac.
Policija hoda pise kazne, inspekcije pisu kazne i nista. Svaki vikend na instagramu novi video krcate kafane i nakav pjeva uzivo. Ovo je vise lockdown da se ljudi natjeraju da pocnu razmisljati glavom, a ne kurcem, sisama, instagramom i tako dalje.
Ovi jadovi i govna od ljudi - sda sto prozivaju vladu, jesu li imali 25 godina i sve pare ovog svijeta da nesto naprave. Dok su punili sebe, auta, kuce, picke materine bolnica se 25 godina renovira. Sad kad nam dolazi sve na naplatu njihovo neznanje i njihovo pljackanje svega sto postoji, forto je kriv.
Zamisli kad ti topa i ostala stoka galami kupite vakcine, zamisli situacije kad ne znas bil se smijo ili bi lupo glavom od zid
Evo posto smo mi najgori ostalim nista, gdje tih 5000 vakcina od vucica i od onog slovenca. Daj u Sarajevo, sve kafane odradi posto nama kafane vode drzave i ekonomiju i eto. Poceli smo od necega. A cekaj mozda treba sebiji 20x da se bode, covicu, bakiru pa ce i za to forto biti kriv![]()
Svaka cast @made_in_sarajevo
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#17118 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
U Sarajevu haman 500 zaraženih, a u cijeloj BIH oko 300
Sebija laže i pumpa brojke, a naivni Forto nasjeda i uvodi, što bi Hrvati rekli, društvostaj za vikend.
Nije ti ovo trebalo Forto, nasjeo si na Sekinu igru momački. Taman pomislim evo nova vlast, biće bolje, ukinuće se mjere, otvoriće se turizam i ekonomija, oni ga uprskaše da valja.
Samo budala može vjerovati u ove brojke. Ni oni koji ih objavljuju ne mogu se dogovoriti kako slagati. U novembru na hiljade zaraženih dnevno i nikom ništa, a sada kada stiže proljeće, kada se turizam otvara oni nam ga zamandališe.
Bravo Forto
Sebija laže i pumpa brojke, a naivni Forto nasjeda i uvodi, što bi Hrvati rekli, društvostaj za vikend.
Nije ti ovo trebalo Forto, nasjeo si na Sekinu igru momački. Taman pomislim evo nova vlast, biće bolje, ukinuće se mjere, otvoriće se turizam i ekonomija, oni ga uprskaše da valja.
Samo budala može vjerovati u ove brojke. Ni oni koji ih objavljuju ne mogu se dogovoriti kako slagati. U novembru na hiljade zaraženih dnevno i nikom ništa, a sada kada stiže proljeće, kada se turizam otvara oni nam ga zamandališe.
Bravo Forto
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#17119 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Mozda kada oboljeli budu lezali po hodnicima da nekim idiotima dodje iz guzice u glavu.TESLA_EDISON wrote: ↑09/03/2021 07:01 U Sarajevu haman 500 zaraženih, a u cijeloj BIH oko 300![]()
![]()
![]()
Sebija laže i pumpa brojke, a naivni Forto nasjeda i uvodi, što bi Hrvati rekli, društvostaj za vikend.
Nije ti ovo trebalo Forto, nasjeo si na Sekinu igru momački. Taman pomislim evo nova vlast, biće bolje, ukinuće se mjere, otvoriće se turizam i ekonomija, oni ga uprskaše da valja.
Samo budala može vjerovati u ove brojke. Ni oni koji ih objavljuju ne mogu se dogovoriti kako slagati. U novembru na hiljade zaraženih dnevno i nikom ništa, a sada kada stiže proljeće, kada se turizam otvara oni nam ga zamandališe.
Bravo Forto![]()
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#17120 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
To smo imali i prije korone.Styling wrote: ↑09/03/2021 07:06Mozda kada oboljeli budu lezali po hodnicima da nekim idiotima dodje iz guzice u glavu.TESLA_EDISON wrote: ↑09/03/2021 07:01 U Sarajevu haman 500 zaraženih, a u cijeloj BIH oko 300![]()
![]()
![]()
Sebija laže i pumpa brojke, a naivni Forto nasjeda i uvodi, što bi Hrvati rekli, društvostaj za vikend.
Nije ti ovo trebalo Forto, nasjeo si na Sekinu igru momački. Taman pomislim evo nova vlast, biće bolje, ukinuće se mjere, otvoriće se turizam i ekonomija, oni ga uprskaše da valja.
Samo budala može vjerovati u ove brojke. Ni oni koji ih objavljuju ne mogu se dogovoriti kako slagati. U novembru na hiljade zaraženih dnevno i nikom ništa, a sada kada stiže proljeće, kada se turizam otvara oni nam ga zamandališe.
Bravo Forto![]()
- starii
- Posts: 3389
- Joined: 15/04/2007 13:49
- Location: Tito partija, omladina akcija
#17121 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
otiđi malo na podhrastove i opstu pa vidi kako je stanje..u novembru je bilo 1000 dnevno sa vecinom laksom i srednjom klinickom slikom a sad je 500 sa teškom klinickom slikom koji zahtjevaju kisik i respirator, i nije isti soj virusa, nebi sebija otvarala novi respiratorni centar da je bajno stanje...nisu dosadasnje mjere problem nego sto ih ljudi ne postuju, pa se samo vrtimo u krug...TESLA_EDISON wrote: ↑09/03/2021 07:01 U Sarajevu haman 500 zaraženih, a u cijeloj BIH oko 300![]()
![]()
![]()
Sebija laže i pumpa brojke, a naivni Forto nasjeda i uvodi, što bi Hrvati rekli, društvostaj za vikend.
Nije ti ovo trebalo Forto, nasjeo si na Sekinu igru momački. Taman pomislim evo nova vlast, biće bolje, ukinuće se mjere, otvoriće se turizam i ekonomija, oni ga uprskaše da valja.
Samo budala može vjerovati u ove brojke. Ni oni koji ih objavljuju ne mogu se dogovoriti kako slagati. U novembru na hiljade zaraženih dnevno i nikom ništa, a sada kada stiže proljeće, kada se turizam otvara oni nam ga zamandališe.
Bravo Forto![]()
volio bi vidjeti ove ugostitelje da odu mami Merkel i protestvuju pred bundestagom
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#17122 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Jašta, bolnice prazne. Nedavno nik bio gore, napravio snimak puste i prazne bolnice, objavio na YT, bio tu svega dva dana jer su budžetski paraziti prijavljivali video i odmah je uklonjen.Styling wrote: ↑09/03/2021 07:06Mozda kada oboljeli budu lezali po hodnicima da nekim idiotima dodje iz guzice u glavu.TESLA_EDISON wrote: ↑09/03/2021 07:01 U Sarajevu haman 500 zaraženih, a u cijeloj BIH oko 300![]()
![]()
![]()
Sebija laže i pumpa brojke, a naivni Forto nasjeda i uvodi, što bi Hrvati rekli, društvostaj za vikend.
Nije ti ovo trebalo Forto, nasjeo si na Sekinu igru momački. Taman pomislim evo nova vlast, biće bolje, ukinuće se mjere, otvoriće se turizam i ekonomija, oni ga uprskaše da valja.
Samo budala može vjerovati u ove brojke. Ni oni koji ih objavljuju ne mogu se dogovoriti kako slagati. U novembru na hiljade zaraženih dnevno i nikom ništa, a sada kada stiže proljeće, kada se turizam otvara oni nam ga zamandališe.
Bravo Forto![]()
A svakako je sada period gripe i normalno da je više oboljelih. To što se sve gura pod koronu je druga stvar.
Niti jedan slučaj gripe u godinu dana? How yes no.
U ovo doba 2019. godine bili puni domovi zdravlja. Sve temperatura i upale pluća. Samo tad nije bilo kriznih štabova i Sekinih brojki pa je to sve bilo manje zanimljivo i prošlo je neopaženo.
I naravno nemam ništa protiv lockdown-a ali ga onda uvedite kao i Njemačkoj gdje su:
-sve plate radnika u punom iznosu na račun države
-svim firmama zamrznute obaveze prema državi
-zamrznute otplate kredita fizickim licima i firmama pod zabranom rada
-subvencija svih režija fizičkim licima i firmama pod zabranom rada
-besplatna novcana i psiholoska pomoc stanovnistvu
Ovakav lockdown da traje i godinu dana, nije problem.
Last edited by Tesla Edison on 09/03/2021 07:19, edited 1 time in total.
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#17123 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
made_in_sarajevo wrote: ↑09/03/2021 06:43 Sta je rjesenje za kanton? Drzava nece da uvede karantin na granicama, vakcina ni na vidiku, federacija prstom ne mrda ni zasta, izrazavaju zabrinutost i ostane kanton sam da se bori sa brojkama, sa krcatim bolnicama i da cekamo totalno zakrcenje i pad zdravstva i to je to.
Jesu li ljudi fino rekli evo nema lockdown ali postujte mjere. Jok daj mi sve, kafana mora biti, muzika uzivo mora biti, dajjjj. Onda dobijemo da se dijasporci cude kako kod nas sve radi, dobijemo da je pun grad srbijanaca jer kod nas sve radi. E pa kad smo stoka i problem je drzati se obicnih mjera onda nek ide lockdown. Odes na planinu krcato, skijasi jedan drugom za vrat puhcu, samo daj.
Meni je zao raje koja radi za dnevnice i plate kao konobari, gazde nabijem sve i jednog na kurac.
Policija hoda pise kazne, inspekcije pisu kazne i nista. Svaki vikend na instagramu novi video krcate kafane i nakav pjeva uzivo. Ovo je vise lockdown da se ljudi natjeraju da pocnu razmisljati glavom, a ne kurcem, sisama, instagramom i tako dalje.
Ovi jadovi i govna od ljudi - sda sto prozivaju vladu, jesu li imali 25 godina i sve pare ovog svijeta da nesto naprave. Dok su punili sebe, auta, kuce, picke materine bolnica se 25 godina renovira. Sad kad nam dolazi sve na naplatu njihovo neznanje i njihovo pljackanje svega sto postoji, forto je kriv.
Zamisli kad ti topa i ostala stoka galami kupite vakcine, zamisli situacije kad ne znas bil se smijo ili bi lupo glavom od zid
Evo posto smo mi najgori ostalim nista, gdje tih 5000 vakcina od vucica i od onog slovenca. Daj u Sarajevo, sve kafane odradi posto nama kafane vode drzave i ekonomiju i eto. Poceli smo od necega. A cekaj mozda treba sebiji 20x da se bode, covicu, bakiru pa ce i za to forto biti kriv
bagra sitnog zuba svrsava , sdO botine , gazde kafana i restorana... skijalista su nam jebala majku, naguzi se bOsnjo po kozna koji put za marku... sadakasi dze vakcina...
- drag_gost
- Posts: 6421
- Joined: 17/04/2010 19:09
- Location: Tu, odmah :)
#17124 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Isti onaj topa sto se hamerom zalijetao na raju prilikom jednih protesta? Ma hajte molim vas.
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#17125 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Otidji malo do Podhrastova, Opste i Infektivne klinike pa vidi koliko ih ima na kisiku i respiratoru pa onda se vrati i pametuj. Samo moli Boga dragog da tebe ili nekog tvog bliznjeg ne zapadne respirator. Totalno je glupo to sto govoris.TESLA_EDISON wrote: ↑09/03/2021 07:13Jašta, bolnice prazne. Nedavno nik bio gore, napravio snimak puste i prazne bolnice, objavio na YT, bio tu svega dva dana jer su budžetski paraziti prijavljivali video i odmah je uklonjen.Styling wrote: ↑09/03/2021 07:06Mozda kada oboljeli budu lezali po hodnicima da nekim idiotima dodje iz guzice u glavu.TESLA_EDISON wrote: ↑09/03/2021 07:01 U Sarajevu haman 500 zaraženih, a u cijeloj BIH oko 300![]()
![]()
![]()
Sebija laže i pumpa brojke, a naivni Forto nasjeda i uvodi, što bi Hrvati rekli, društvostaj za vikend.
Nije ti ovo trebalo Forto, nasjeo si na Sekinu igru momački. Taman pomislim evo nova vlast, biće bolje, ukinuće se mjere, otvoriće se turizam i ekonomija, oni ga uprskaše da valja.
Samo budala može vjerovati u ove brojke. Ni oni koji ih objavljuju ne mogu se dogovoriti kako slagati. U novembru na hiljade zaraženih dnevno i nikom ništa, a sada kada stiže proljeće, kada se turizam otvara oni nam ga zamandališe.
Bravo Forto![]()
A svakako je sada period gripe i normalno da je više oboljelih. To što se sve gura pod koronu je druga stvar.
Niti jedan slučaj gripe u godinu dana? How yes no.
U ovo doba 2019. godine bili puni domovi zdravlja. Sve temperatura i upale pluća. Samo tad nije bilo kriznih štabova i Sekinih brojki pa je to sve bilo manje zanimljivo i prošlo je neopaženo.
I naravno nemam ništa protiv lockdown-a ali ga onda uvedite kao i Njemačkoj gdje su:
-sve plate radnika u punom iznosu na račun države
-svim firmama zamrznute obaveze prema državi
-zamrznute otplate kredita fizickim licima i firmama pod zabranom rada
-subvencija svih režija fizičkim licima i firmama pod zabranom rada
-besplatna novcana i psiholoska pomoc stanovnistvu
Ovakav lockdown da traje i godinu dana, nije problem.
