Republika Turska

Post Reply
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17101 Re: Republika Turska

Post by aratet »

arzuhal wrote:
farisovo wrote:
Kikibombona wrote: Turci nastavljaju stvarati neprijatelje na zapadu. Ne znam sa kime poslanik Erdogan planira saradjivati?
Polako, priznat će i zapad EVET - jer, u biti, tako zapad i funkcionise. Kada ne može uništiti onda te proglasi za prijatelja.
Bravo :thumbup: Sve rečeno. Čak ne moraš biti ni neprijatelj, dosta je da održavaš, umjesto demokratije i demokratskih vrijednosti, stabilokratiju i regionalnu stabilnost kao Vučić, i da bude sve 5 :thumbup: Autokrata mo'š bit, nije frka :mrgreen:
Vucic se slomi ulizujuci Zapadu, ova budala radi suprotno.
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17102 Re: Republika Turska

Post by aratet »

hAZNADAR wrote: Osim doktorata u Travniku ne vidim nista lose.
Lik je tipicni turkofil sto je njegov slobodan izbor volio to Ili kudio. Svoj regionalni background nije sam birao, a moguce je i skroz logicno voliti i tursku i Kulin bana.
Da razjasnim - protiv sam njega i onoga sta predstavlja - ali kritika treba biti konstruktivna a ne stereotipna i sa predrasudama. Tesko je razluciti koja krajnost je gora - turkofilska Ili turkofobna. Ja sam izabrao da ne budem niti u jednoj krajnosti - a vi?

Da ne skrecemo sa teme.
Referendum koji rusi demokratiju nije validan i demokratski. Jer ako demokratski rusimo demokratiju - onda to nije demokratska metoda vec cisti medijski pritisak i populizam. Pa i u najdemokratskijim zemljama - ljudi bi u sjeni terorizma u pravom momentu demokratski referendumom srusili demokratiju. Pameti Nema i ovakvim referendumima. Ukoliko bude DA - ovo ce biti zadnji referendum.
Ne vidis nista lose u clanstvu u SDA?
I ne vidis nista lose u povezivanju predturske i Turske? Ovo je nesto najgluplje i sumnjam da iko to radi na Svijetu, dvije totalno nepovezane stvari.

I da, ja nisam turkofob, postoje neke stvari u toj zemlji sto postujem.
Recimo, Ataturka smatram za velikog lidera.
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#17103 Re: Republika Turska

Post by megaman4 »

aratet wrote:
ElRe wrote:Vise je AKP napravio za Tursku za 15 godina vladavine, nego stoljece ataturk sistema.

http://saff.ba/ambasador-evropske-unije ... m-drustvu/

AKP i Turska ce akoBogda biti jos jaci.
Hahahahaha, da nije bilo Ataturka Turska bi bila kao i arapske monarhije.
Nadam se da nece ovo liciti na vladavinu Putina ili onih u Iranu. Turci su ponosan narod. Njima je Republika na prvom mjestu.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#17104 Re: Republika Turska

Post by arzuhal »

aratet wrote:
arzuhal wrote:
Bravo :thumbup: Sve rečeno. Čak ne moraš biti ni neprijatelj, dosta je da održavaš, umjesto demokratije i demokratskih vrijednosti, stabilokratiju i regionalnu stabilnost kao Vučić, i da bude sve 5 :thumbup: Autokrata mo'š bit, nije frka :mrgreen:
Vucic se slomi ulizujuci Zapadu, ova budala radi suprotno.
Pa naglasio sam da je princip isti (ovaj kojeg je istakao @farisovo), nevezano za "sitne" razlike na koje se osvrćeš. I talibani, kada Amerikanci ne mogu na kraju izaći na kraj s njima, mogu postati strana s kojom će se pregovarati, pa čak i sarađivati protiv ISIL-a, ma koliko afganistanksa zvanična vlast negodovala zbog toga...To je tako...

Za Zapad (kada je riječ o ostvarivanju svoje vanjske politike, kao i vlastitih ekonomskih interesa te zarad mira u svojoj vlastitoj avliji) nisu bitni ideali (demokratija, pravda, pravo i pravna država, ljudska prava, i slične trice i kučine...) nego interesi, pa će gledati da ostvare svoje interese na najbolji način po njih, a to može uključivati svašta nešto, nikki problem...
Last edited by arzuhal on 16/04/2017 10:53, edited 1 time in total.
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#17105 Re: Republika Turska

Post by ElRe »

aratet wrote: Recimo, Ataturka smatram za velikog lidera.
Hahaha, najveci neprijatelj turskog naroda, izdajnik i grobar Turske. Nego, u demokratiji je svako dobar ko radi protiv svog naroda.
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17106 Re: Republika Turska

Post by aratet »

ElRe wrote:
aratet wrote: Recimo, Ataturka smatram za velikog lidera.
Hahaha, najveci neprijatelj turskog naroda, izdajnik i grobar Turske. Nego, u demokratiji je svako dobar ko radi protiv svog naroda.
Dobro je loše. :thumbup:
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#17107 Re: Republika Turska

Post by Putnik ali stvarno »

Kikibombona wrote:
Sara03 wrote:A ja mislila ovaj kiki troll, kad ono jok. :run:
Sta ti nije jasno Saro? :D

Putnik

Na iznesene gluposti stvarno nemam volje odgovarati. Ukratko - nemas blage veze ili se zajebavas. 90% napisanog je netacno. Ne znam kako uspjevas napisati komentar u kojem skoro nista nije tacno. :-)
E Kiki hvala za 10 %, to ko onomad kad si nam objasnjavao da Kurdi upravo snimaju Sex & City, pa smo ustanovili da obrezivanje zena
ide punom parom i uocili da ih malne vode na uzici po ulicama, kada im se uopste dozvoli izlazak.

Samo obavestenje u narednom periodu ocekuju se sukobi PKK (iz Turske) i KDP (Barzanijevog) u oblasti Sinjara. Sinjar je oblast u kojoj odavno
traju sukobi PKK i YPG kao pod stranke sa Barzanijevim KDP om. Cak su i Jezide koji su pre ovog sukoba cinili vecinu u oblasti Sinjara
su podelili na frakcije koje "podrzavaju" PKK odnosno KDP.
@Krokodil je na temi Sirija bio pomenuo da su otkrivene masovne grobnice Jazida u Sinjaru koje vezuju za ISIS ali je veliko pitanje ko je
izvrsio masakre nad Jazidima, jer ISIS a tu nema, a kurdske frakcije koje su prakticno u ratu bore se oko te teritorije Sinjara.

Gomile gluposti dobro kazes, a ja ti ponavljam : za Kurde ja i ti smo braca od tetke :D

Sto kaze Beli, ozbiljna je to zajebancija oko Sinjara - samo prati - do referenduma u IKR zakazanog za Oktobar ove godine, bice u Sinjaru
svega - sem mozda sirotih Jezida i ponekog preostalog Asirca
Last edited by Putnik ali stvarno on 16/04/2017 13:44, edited 2 times in total.
User avatar
GAU8
Posts: 9143
Joined: 05/01/2011 09:18

#17108 Re: Republika Turska

Post by GAU8 »

ElRe wrote:
aratet wrote: Recimo, Ataturka smatram za velikog lidera.
Hahaha, najveci neprijatelj turskog naroda, izdajnik i grobar Turske. Nego, u demokratiji je svako dobar ko radi protiv svog naroda.
Sve si rek'o
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#17109 Re: Republika Turska

Post by ElRe »

http://balkans.aljazeera.net/video/sta- ... eferendumu

Evo sta jedan pravi Kurd misli o teroristima iz svog naroda
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17110 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Kiki, strucnjak za Kurde koji nikad Kurda u zivotu nije vidio :lol:
Internet je cudo
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#17111 Re: Republika Turska

Post by asurbanipal »

hAZNADAR wrote:
aratet wrote:
Sandzaklija, clan SDA, doktorirao u Travniku, voli Tursku, voli Kulina Bana.

Ukratko, smijeh od osobe.
Lik je tipicni turkofil sto je njegov slobodan izbor volio to Ili kudio. Svoj regionalni background nije sam birao, a moguce je i skroz logicno voliti i tursku i Kulin bana.

Malo whiskey, malo Coca Cola :lol:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#17112 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

danasnji refrendum je fprmalnost-jos nije kasno da se covjek organizira i pripremi za slavlje-korak blize 2023. 2053 i 2071 :thumbup: Turska ide dalje-tursko tuzilastvo pokrenulo istragu zbog clanstav u gulenovskoj teroristickoj organizaciji protiv Chuck Schumer-vode demokraske manjine u americkom Senatu, bivseg americkog tuzitelja Preet Bharara te bivseg direktora CIA-e John Brennan-a. Tursko drzavno tuziteljstvo je pokrenulo istragu protiv ukupno 17 americkih drzavlljana-bivsih i sadasnjih funkcionera zbog navedenog :thumbup:
https://www.nytimes.com/aponline/2017/0 ... .html?_r=0
Image
Dobro obavjesteni izvori tvrde da je Senator Chuck Schumer izuzetno zabrinut zbog istrage turskog tuzilastva-boji se da ce sav njegov prljavi ves izaci na vidjelo...tresu se gace u americkom senatu :izet:
User avatar
animals
Posts: 21613
Joined: 19/04/2013 22:13

#17113 Re: Republika Turska

Post by animals »

Bit ce im ko u Sjev. Koreji..
kad poprijeko pogledas Erdinu sliku, letis u zatvor..
kako ljudi mogu biti glupi..
farisovo
Posts: 448
Joined: 22/02/2017 16:30

#17114 Re: Republika Turska

Post by farisovo »

animals wrote:Bit ce im ko u Sjev. Koreji..
kad poprijeko pogledas Erdinu sliku, letis u zatvor..
kako ljudi mogu biti glupi..
Zadnji postojeći Turski ustav je bio posljedica vojnog udara (1982), koji je uspio. Današnji turski referendum za novi Turski ustav je, također, posljedca vojnog udara, koji nije uspio, koji je osjućen. To je velika razlika!
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#17115 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »


Urfa-Ejubije-video o kojem se dosta prica-medutim ovo samo pokazuje povjerenje koje gradanin ima prema Vladi :thumbup: ako je nesto ili neko dobar i na pravom Putu-Odabran-jedan glas nikad nije dovoljan :thumbup:

kcerka i zet glasali :thumbup:
Image
Ali Bajramoglu-kolumnista provladinog-Jeni Šafaka verbalno napadnut od strane simpatizera AKP-a jer je objavio da ima namjeruz glasati protiv ustavnih promjena, snage sigurnosti prijecile vece incidente :thumbup:

izivciran jer nije radio0 lift za invalide a nakon sto su mu iz komisije poruciuli da pozove majstora ako hoce da se lift popravi-gradanin ide na glasanje
Image
uhvacen nakon sto je trefci put-na istom mjestu pokusao glasati (doduse u razlicite kutije ga je turio-navodno drzavni sluzbenik
mislim da ce rezultati na jugoistoku biti iznenadujuci-treba pratit Hakkari-po svemu sudeci vlada ce u navedenom podrucju imati znacajnu podrsku :thumbup: napokon s novom erom i kurdi pocinju da otvaraju oci :thumbup:
Lopez1981
Posts: 1176
Joined: 19/07/2016 22:27

#17116 Re: Republika Turska

Post by Lopez1981 »

ElRe wrote:
aratet wrote: Recimo, Ataturka smatram za velikog lidera.
Hahaha, najveci neprijatelj turskog naroda, izdajnik i grobar Turske. Nego, u demokratiji je svako dobar ko radi protiv svog naroda.
:lol: Haj ti u Tursku i javno to reci bilo kom Turcinu rastrgali bi te ko kokosku :D Ataturk je najveci sin Turske Republike, samo teska neznalica moze misliti drugacije.
User avatar
Sara03
Posts: 3334
Joined: 22/02/2017 03:17

#17117 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Lopez1981 wrote:
ElRe wrote:
aratet wrote: Recimo, Ataturka smatram za velikog lidera.
Hahaha, najveci neprijatelj turskog naroda, izdajnik i grobar Turske. Nego, u demokratiji je svako dobar ko radi protiv svog naroda.
:lol: Haj ti u Tursku i javno to reci bilo kom Turcinu rastrgali bi te ko kokosku :D Ataturk je najveci sin Turske Republike, samo teska neznalica moze misliti drugacije.
+1

To je samo zaluđenost "sveznajućim i nepogrešivim"...
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#17118 Re: Republika Turska

Post by breuer »

ElRe wrote:Vise je AKP napravio za Tursku za 15 godina vladavine, nego stoljece ataturk sistema.

http://saff.ba/ambasador-evropske-unije ... m-drustvu/

AKP i Turska ce akoBogda biti jos jaci.
potpuno tačno,

s tim da je Ataturk stvorio Tursku državu...
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#17119 Re: Republika Turska

Post by Ludzak »

Normalno da je Erdogan napravio više u Turskoj. Stvorio je vjerničku državu, vjernika u Turskoj sve više. Mislim islamskih vjernika.
A šta je Ataturk dao? Nekakav nevjernički sekularizam, stalno stvarao ateiste u Turskoj.
Last edited by Ludzak on 16/04/2017 14:31, edited 1 time in total.
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17120 Re: Republika Turska

Post by aratet »

Erdogan je ucinio da najveci turski fudbaler dozivi svoju slavu u periodu njegove vladavine.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17121 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Ludzak wrote:Normalno da je Erdogan napravio više u Turskoj. Stvorio je vjerničku državu, vjernika u Turskoj sve više. Mislim islamskih vjernika.
A šta je Ataturk dao? Nekakav nevjernički sekularizam, stalno stvarao ateiste u Turskoj.
Ataturk je ucinio da Turska postoji kao drzava.

Mada, neosporno je da se radi o notornom zlocincu i sovinisti.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#17122 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

EVET sve ispod 70% je sramota za Turke. :D

Tepsija hoće li na Ilidzi biti sta veceras, kakav dernek ?
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#17123 Re: Republika Turska

Post by drndalo »

Ludzak wrote:Normalno da je Erdogan napravio više u Turskoj. Stvorio je vjerničku državu, vjernika u Turskoj sve više. Mislim islamskih vjernika.
A šta je Ataturk dao? Nekakav nevjernički sekularizam, stalno stvarao ateiste u Turskoj.
Da zadnjih 100 god. sve go nevjernik i ćafir po Turskoj...
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#17124 Re: Republika Turska

Post by kamberovica polje »

Ludzak wrote:Normalno da je Erdogan napravio više u Turskoj. Stvorio je vjerničku državu, vjernika u Turskoj sve više. Mislim islamskih vjernika.
A šta je Ataturk dao? Nekakav nevjernički sekularizam, stalno stvarao ateiste u Turskoj.
Da, jer je znao da je jedino sekularizam put koji vodi napretku.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17125 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Ili to ili pravoslavlje. Treceg nema
Post Reply