Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17076 Re: Pitamo Mehanicare ?
takoe poyyy
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#17077 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vise puta sam pisao, 1.9 dCi sa 96kw, prodat sa preko 360k km, sa svim originalnim pratecim dijelovima, turbina, zamajac i dpf. Na oko 220 promijenjen egr, stavljen nov i to je sve. Servisiran po ps-u.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#17078 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema motora koji moze izdrzati very long time ago intervale.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17079 Re: Pitamo Mehanicare ?
Optimist wrote:Vise puta sam pisao, 1.9 dCi sa 96kw, prodat sa preko 360k km, sa svim originalnim pratecim dijelovima, turbina, zamajac i dpf. Na oko 220 promijenjen egr, stavljen nov i to je sve. Servisiran po ps-u.
- Romeo 80
- Posts: 4628
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#17080 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala Amaraga, pretpostavio sam da je tako!amar1994 wrote:850-1100KMRomeo 80 wrote:Koliko otprilike kosta (po otpadima ili ko god da prodaje) ispravan motor za Renault Megane 1.9 dci? Jedan je izgleda otisao u vjecna lovista/ibertura...
nisu ti motori neka sreca , jbga
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#17081 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisam ni ja vjerovao dok nisam probao. Fantasticna stvar.preludezalude wrote:Nesto ja nikako ne mogu vjerovati da ove male stvarcice imaju toliku udarnu snagu da upale auto. I jos kad vidim one konektore i tanke kablove koji moraju izdrzati 300 ampera.NediM17 wrote:
Odlican!
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17082 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne daj im vise od ovih 1100 , ne vrijede , pogtovo jer rijetko ko na tim otpadima testira kompresijuRomeo 80 wrote:
Hvala Amaraga, pretpostavio sam da je tako!![]()
-
BAN---KAI
- Posts: 98
- Joined: 02/02/2016 19:23
#17083 Re: Pitamo Mehanicare ?
Industrialyzer wrote:
Kupi brate permant, naspi do max i vidi sta ce biti s njim, ako iscuri vozi majstoru da vidi gdje pusta, ako nema tragova ispod auta, pocet ce i bijeli dim izbacivati i tu je stradao dihtung glave (99% ce biti ostecen u svakom slucaju jer ti se temperatura povecala skoro do kraja) i tu onda ide citav proces koji kosta popralicno puno.
Evo išao sam mehanicaru i samo se onaj kabal odvojio od termo prekidaca. Namjestio za sekundu i sad je sve normala
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17084 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako nekad neka sitnica covjeka moze nasekirati.BAN---KAI wrote:Industrialyzer wrote:
Kupi brate permant, naspi do max i vidi sta ce biti s njim, ako iscuri vozi majstoru da vidi gdje pusta, ako nema tragova ispod auta, pocet ce i bijeli dim izbacivati i tu je stradao dihtung glave (99% ce biti ostecen u svakom slucaju jer ti se temperatura povecala skoro do kraja) i tu onda ide citav proces koji kosta popralicno puno.
Evo išao sam mehanicaru i samo se onaj kabal odvojio od termo prekidaca. Namjestio za sekundu i sad je sve normala
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17085 Re: Pitamo Mehanicare ?
a gdje je permant nestao? kroz zicu? 
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#17086 Re: Pitamo Mehanicare ?
jebe ga masabitanga_sa_otesa wrote:a gdje je permant nestao? kroz zicu?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#17087 Re: Pitamo Mehanicare ?
MaIstor je rekao svoje, nemoj biti hejterbitanga_sa_otesa wrote:a gdje je permant nestao? kroz zicu?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17088 Re: Pitamo Mehanicare ?
katodna zastitamad_max_ba wrote: jebe ga masa
![]()
![]()
![]()
-
Bernstein
- Posts: 17
- Joined: 29/05/2012 15:18
#17089 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel postoji neka tekucina (koja se vidi pod UV ili sl) koja bi se dodala u G12 da se na brz nacin otkrije gdje s gubi G12
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#17090 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja za to nisam cuo. Ali sa crvenim g12 se moze lako otkriti gdje curi. Taj antifriz kad se osusi ostavlja specificne mrlje.Bernstein wrote:Jel postoji neka tekucina (koja se vidi pod UV ili sl) koja bi se dodala u G12 da se na brz nacin otkrije gdje s gubi G12
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#17091 Re: Pitamo Mehanicare ?
Polako, i ja sam se tako tjesio da je do ovoga ili onoga, izlazila voda kroz otvore na svemu i svacemu dok djavo nije odnio salu i izbio mi 1200KM iz dzepa
vozi kod majstora neka ti fino sve pregleda, cim ti je toliko digao temperaturu dihtung je ostecen, neka neko kaze ko se bolje razumije ali nekako mi je logicno da tako ide slijed stvari.
Otvori cep gdje sipas ulje, vidi ima li "majoneze", povecava li ti se nivo ulja i slicne stvari, nemoj se igrati s tim.
Otvori cep gdje sipas ulje, vidi ima li "majoneze", povecava li ti se nivo ulja i slicne stvari, nemoj se igrati s tim.
-
Bernstein
- Posts: 17
- Joined: 29/05/2012 15:18
#17092 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala morat cu detaljno sve pregledat. Mada u boci nemam ulja niti na cepu majoneze. Morat cu sve testirat pa vidjeti.preludezalude wrote:Ja za to nisam cuo. Ali sa crvenim g12 se moze lako otkriti gdje curi. Taj antifriz kad se osusi ostavlja specificne mrlje.Bernstein wrote:Jel postoji neka tekucina (koja se vidi pod UV ili sl) koja bi se dodala u G12 da se na brz nacin otkrije gdje s gubi G12
-
murizon
- Posts: 2
- Joined: 05/09/2018 21:13
#17093 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav. Audi a4 b6, 2004. god., 96 kw 1.9 tdi. Dize temp, izgubi snagu, ugasi klimu, samo toplo puse. Temperatura ide do 110 otprilike, onda umjesto hladjenja, upalim grijanje i pocne tepmeratura da pada do 90 stepeni. A snage ima kao da je 40 kw. Dok je auto hladan, sve je uredu, i vuce normalno i sve ostalo. A ventilator radi stalno, cak i da vozim auto samo 5 min, ventilator radi i narednih 10 min. Pa ako neko zna... hvala
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17094 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bio je i onaj neki zuti permant, koji je fluorescentan pod UV. Jednom mi je jedan majstor to sipao u glofa keca. Pokazalo gdje piski, pokrpali i zdrao...Bernstein wrote:Jel postoji neka tekucina (koja se vidi pod UV ili sl) koja bi se dodala u G12 da se na brz nacin otkrije gdje s gubi G12
Mislim da je on kao G11
E sad znam da ima UV boja za detekciju kvara na rashladnim sistemima i to kosta oko 10-20 maraka mala bocica, pun ih je e-bay.
Imas posebno boje za ulje, klimu, rashladni sistem. Ne moze se staviti bilo koja, bilo gdje.
Prije nego ista uradis, provjeri da li je kompatibilna sa G12.
A ima i ovo cudo, rashladna tekucina bez vodene osnove. mrzne ispod -40, a kljuca tek na +180.
Samo valja i platit jedno 6x skuplje. Detektabilna je sa UV, a vijek trajanja joj je dok traje i motor.

-
murizon
- Posts: 2
- Joined: 05/09/2018 21:13
#17095 Re: Pitamo Mehanicare ?
murizon wrote:Pozdrav. Audi a4 b6, 2004. god., 96 kw 1.9 tdi. Dize temp, izgubi snagu, ugasi klimu, samo toplo puse. Temperatura ide do 110 otprilike, onda umjesto hladjenja, upalim grijanje i pocne tepmeratura da pada do 90 stepeni. A snage ima kao da je 40 kw. Dok je auto hladan, sve je uredu, i vuce normalno i sve ostalo. A ventilator radi stalno, cak i da vozim auto samo 5 min, ventilator radi i narednih 10 min. Pa ako neko zna... hvala
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17097 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tako nekih 90 eura, ali ako imas potrebu za ovim, nije skupo. Nije skupo ni za obicno auto, obzirom da te dobro stiti, a ne treba se nikad mjenjat, plus ako curi lako se vidi gdje. Dobar proizvod.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#17098 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://www.ebay.de/itm/Evans-Power-Coo ... 7#shpCntId
Evo ima na ebay 78.5 €
Evo ima na ebay 78.5 €
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17099 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ja ali moras uzeti prep fluid prije zamjene ga nasuti, da apsorbuje svu vodu koja je preostala po sistemu u mrtvim tackama. to ti je nekih 20 eura jos. Doduse ovo i ne moras ako hoces sve rastaviti i ispuhati zrakom.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:

