Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17076 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

takoe poyyy
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#17077 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Vise puta sam pisao, 1.9 dCi sa 96kw, prodat sa preko 360k km, sa svim originalnim pratecim dijelovima, turbina, zamajac i dpf. Na oko 220 promijenjen egr, stavljen nov i to je sve. Servisiran po ps-u.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#17078 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Nema motora koji moze izdrzati very long time ago intervale.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17079 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Optimist wrote:Vise puta sam pisao, 1.9 dCi sa 96kw, prodat sa preko 360k km, sa svim originalnim pratecim dijelovima, turbina, zamajac i dpf. Na oko 220 promijenjen egr, stavljen nov i to je sve. Servisiran po ps-u.
:thumbup:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4628
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#17080 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

amar1994 wrote:
Romeo 80 wrote:Koliko otprilike kosta (po otpadima ili ko god da prodaje) ispravan motor za Renault Megane 1.9 dci? Jedan je izgleda otisao u vjecna lovista/ibertura... :roll:
850-1100KM

nisu ti motori neka sreca , jbga :sad:
Hvala Amaraga, pretpostavio sam da je tako! :| :thumbup:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#17081 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

preludezalude wrote:
NediM17 wrote:Image

Odlican!
Nesto ja nikako ne mogu vjerovati da ove male stvarcice imaju toliku udarnu snagu da upale auto. I jos kad vidim one konektore i tanke kablove koji moraju izdrzati 300 ampera.
Nisam ni ja vjerovao dok nisam probao. Fantasticna stvar. :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17082 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Romeo 80 wrote:
Hvala Amaraga, pretpostavio sam da je tako! :| :thumbup:
ne daj im vise od ovih 1100 , ne vrijede , pogtovo jer rijetko ko na tim otpadima testira kompresiju :thumbup:
BAN---KAI
Posts: 98
Joined: 02/02/2016 19:23

#17083 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by BAN---KAI »

Industrialyzer wrote:
Kupi brate permant, naspi do max i vidi sta ce biti s njim, ako iscuri vozi majstoru da vidi gdje pusta, ako nema tragova ispod auta, pocet ce i bijeli dim izbacivati i tu je stradao dihtung glave (99% ce biti ostecen u svakom slucaju jer ti se temperatura povecala skoro do kraja) i tu onda ide citav proces koji kosta popralicno puno.

Evo išao sam mehanicaru i samo se onaj kabal odvojio od termo prekidaca. Namjestio za sekundu i sad je sve normala :D
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17084 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

BAN---KAI wrote:
Industrialyzer wrote:
Kupi brate permant, naspi do max i vidi sta ce biti s njim, ako iscuri vozi majstoru da vidi gdje pusta, ako nema tragova ispod auta, pocet ce i bijeli dim izbacivati i tu je stradao dihtung glave (99% ce biti ostecen u svakom slucaju jer ti se temperatura povecala skoro do kraja) i tu onda ide citav proces koji kosta popralicno puno.

Evo išao sam mehanicaru i samo se onaj kabal odvojio od termo prekidaca. Namjestio za sekundu i sad je sve normala :D
Kako nekad neka sitnica covjeka moze nasekirati. :mrgreen: :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17085 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

a gdje je permant nestao? kroz zicu? :D
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#17086 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

bitanga_sa_otesa wrote:a gdje je permant nestao? kroz zicu? :D
jebe ga masa
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17087 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

bitanga_sa_otesa wrote:a gdje je permant nestao? kroz zicu? :D
MaIstor je rekao svoje, nemoj biti hejter
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17088 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mad_max_ba wrote: jebe ga masa
:lol: :lol: :lol: :lol:
katodna zastita :lol:
Bernstein
Posts: 17
Joined: 29/05/2012 15:18

#17089 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bernstein »

Jel postoji neka tekucina (koja se vidi pod UV ili sl) koja bi se dodala u G12 da se na brz nacin otkrije gdje s gubi G12
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#17090 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Bernstein wrote:Jel postoji neka tekucina (koja se vidi pod UV ili sl) koja bi se dodala u G12 da se na brz nacin otkrije gdje s gubi G12
Ja za to nisam cuo. Ali sa crvenim g12 se moze lako otkriti gdje curi. Taj antifriz kad se osusi ostavlja specificne mrlje.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#17091 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Industrialyzer »

Polako, i ja sam se tako tjesio da je do ovoga ili onoga, izlazila voda kroz otvore na svemu i svacemu dok djavo nije odnio salu i izbio mi 1200KM iz dzepa ;-) vozi kod majstora neka ti fino sve pregleda, cim ti je toliko digao temperaturu dihtung je ostecen, neka neko kaze ko se bolje razumije ali nekako mi je logicno da tako ide slijed stvari.

Otvori cep gdje sipas ulje, vidi ima li "majoneze", povecava li ti se nivo ulja i slicne stvari, nemoj se igrati s tim.
Bernstein
Posts: 17
Joined: 29/05/2012 15:18

#17092 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bernstein »

preludezalude wrote:
Bernstein wrote:Jel postoji neka tekucina (koja se vidi pod UV ili sl) koja bi se dodala u G12 da se na brz nacin otkrije gdje s gubi G12
Ja za to nisam cuo. Ali sa crvenim g12 se moze lako otkriti gdje curi. Taj antifriz kad se osusi ostavlja specificne mrlje.
Hvala morat cu detaljno sve pregledat. Mada u boci nemam ulja niti na cepu majoneze. Morat cu sve testirat pa vidjeti.
murizon
Posts: 2
Joined: 05/09/2018 21:13

#17093 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by murizon »

Pozdrav. Audi a4 b6, 2004. god., 96 kw 1.9 tdi. Dize temp, izgubi snagu, ugasi klimu, samo toplo puse. Temperatura ide do 110 otprilike, onda umjesto hladjenja, upalim grijanje i pocne tepmeratura da pada do 90 stepeni. A snage ima kao da je 40 kw. Dok je auto hladan, sve je uredu, i vuce normalno i sve ostalo. A ventilator radi stalno, cak i da vozim auto samo 5 min, ventilator radi i narednih 10 min. Pa ako neko zna... hvala
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17094 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Bernstein wrote:Jel postoji neka tekucina (koja se vidi pod UV ili sl) koja bi se dodala u G12 da se na brz nacin otkrije gdje s gubi G12
Bio je i onaj neki zuti permant, koji je fluorescentan pod UV. Jednom mi je jedan majstor to sipao u glofa keca. Pokazalo gdje piski, pokrpali i zdrao...
Mislim da je on kao G11
E sad znam da ima UV boja za detekciju kvara na rashladnim sistemima i to kosta oko 10-20 maraka mala bocica, pun ih je e-bay.
Imas posebno boje za ulje, klimu, rashladni sistem. Ne moze se staviti bilo koja, bilo gdje.
Prije nego ista uradis, provjeri da li je kompatibilna sa G12.

A ima i ovo cudo, rashladna tekucina bez vodene osnove. mrzne ispod -40, a kljuca tek na +180.
Samo valja i platit jedno 6x skuplje. Detektabilna je sa UV, a vijek trajanja joj je dok traje i motor.
Image
murizon
Posts: 2
Joined: 05/09/2018 21:13

#17095 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by murizon »

murizon wrote:Pozdrav. Audi a4 b6, 2004. god., 96 kw 1.9 tdi. Dize temp, izgubi snagu, ugasi klimu, samo toplo puse. Temperatura ide do 110 otprilike, onda umjesto hladjenja, upalim grijanje i pocne tepmeratura da pada do 90 stepeni. A snage ima kao da je 40 kw. Dok je auto hladan, sve je uredu, i vuce normalno i sve ostalo. A ventilator radi stalno, cak i da vozim auto samo 5 min, ventilator radi i narednih 10 min. Pa ako neko zna... hvala
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17096 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote: A ima i ovo cudo, rashladna tekucina bez vodene osnove. mrzne ispod -40, a kljuca tek na +180.
Samo valja i platit jedno 6x skuplje. Detektabilna je sa UV, a vijek trajanja joj je dok traje i motor.
Image
ovo bi mi bilo dobro za trkaci :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17097 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Tako nekih 90 eura, ali ako imas potrebu za ovim, nije skupo. Nije skupo ni za obicno auto, obzirom da te dobro stiti, a ne treba se nikad mjenjat, plus ako curi lako se vidi gdje. Dobar proizvod.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17098 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17099 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ma ja ali moras uzeti prep fluid prije zamjene ga nasuti, da apsorbuje svu vodu koja je preostala po sistemu u mrtvim tackama. to ti je nekih 20 eura jos. Doduse ovo i ne moras ako hoces sve rastaviti i ispuhati zrakom.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17100 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

hvala :thumbup:
Post Reply