Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#17051 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Industrialyzer »

BAN---KAI wrote:
liaar wrote:
BAN---KAI wrote:Ljudovi moji danas se vozio poslije posla i pogledam kazaljku temperature motora i malo falilo da dobijem infrakt kad sam vidio da je kazaljka došla do maximum ocitanja toplote. Ali se nije ona crvena lampica upalila.

Uglavnom kazaljka luduje. Ide tamo vamo. Od -70 do +150c za nekoliko sec. Samo šeta sama od sebe :D

Do cega bi to moglo biti? Rece mi mehanicar kao permant prazan pa da provjerim sutra ujutru. A sipao ove godine do vrha
Prvo i osnovno, permant se ne sipa do vrha, svaka boca ima određeno koliko se naspe. A drugo, otvori brate haubu pa pogledaj ima li permanta.

Znam da se ne sipa i provjerio sam i izgleda da je boca skroz prazna. PRicao sam sa nekim ljudima i kazu da to sigurno nije do permanta. Vec to termostata. Ali da naspem vode umjesto permanta i odem tako do mehanicara pa da naspe permanta i vidi šta je problem

Znaci cim upalim auto odmah kazaljka za temp luduje. Ide horizontalno do kraja lijevo i desno[/qu

Kupi brate permant, naspi do max i vidi sta ce biti s njim, ako iscuri vozi majstoru da vidi gdje pusta, ako nema tragova ispod auta, pocet ce i bijeli dim izbacivati i tu je stradao dihtung glave (99% ce biti ostecen u svakom slucaju jer ti se temperatura povecala skoro do kraja) i tu onda ide citav proces koji kosta popralicno puno.
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#17052 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Bakir1 wrote:Moze.
Imaju moderni varioci neku glupost koja skine napon sa auta....
Mogo si svirnut danas kad si prosao kraj mene. :D

P.S. Isao si iz pravca Olova prema Semizovcu.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17053 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Mogao sam da sam znao kome a i ti kada si vec znao ko je trebao si svirati. :mrgreen:
Jesi vidio kako sam disciplinovan vozac sve po ograničenju, za onom landcruserkom sam Isao od olova :mrgreen:
Ps nije me tesko sresti sada ko puscen s lanca :lol:
Last edited by Bakir1 on 06/09/2018 22:00, edited 1 time in total.
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#17054 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Nisam bio odmah siguran da li si ti. Sljedeci put obecavam. Disciplina nego sta.
Cak i na onom bajpasu gdje se pravi most u Srednjem po ogranicenju.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17055 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

U susret tebi ili ispred tebe ili si stajao na bajpasu?
Edit proradile vijuge dacija povezao i jos se pitam sta me ovaj gleda vako :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#17056 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

:lol: :lol: :bih:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17057 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Ako nista berlingo lijepo izgleda za razliku od mene :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17058 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17059 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Image
User avatar
Filter
Posts: 8675
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#17060 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

pozdrav ljudstvo, da li je neko od vas koristio jump startere?
ako jeste, kako su se pokazali, koji model, proizvodjac?
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17061 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

Ja sam ganjao da kupim. Koji god model sam nasao bilo negativni recenzija i odustanem
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#17062 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Image

Odlican!
User avatar
Filter
Posts: 8675
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#17063 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

@NediM17, ako moze jos samo info gdje si kupio, koliko novaca?

hvala

@Sodom1, jos se nisam uvalio u citanje recenzija, ovo je prvi krug
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#17064 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Filter wrote:@NediM17, ako moze jos samo info gdje si kupio, koliko novaca?

hvala

@Sodom1, jos se nisam uvalio u citanje recenzija, ovo je prvi krug
Kupljen je u FIS-u i placen ispod 200KM. Ovaj konkretni model je srednja verzija, ima 8Ah, 12Ah (moj) i 18Ah.

Upalio je bez problema dizelsku masinu sa 2800ccm kod koje su obje baterije (akumulatora, da ima dva paralelno vezana) bile totalno prazne. Sto se mene tice tada je polozio sve testove, i ne posustaje nakon prvog verglanja, nego ima dovoljno kapaciteta da nastavi.

Kada se jednom napuni, baterija mu dugo drzi, a osim za startanje motora moze sluziti i za punjenje mobitela i laptopa. Moze se puniti na istosmjernih 12V (tj. u autu) kao i na kucnoj mrezi, tj. na naizmjenicnih 220V. Malih je dimenzija, ima svoju torbicu, i vozam ga u gepeku, zlu ne trebalo.

Fantasticna stvar!
User avatar
Filter
Posts: 8675
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#17065 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

NediM17 wrote: Kupljen je u FIS-u i placen ispod 200KM. Ovaj konkretni model je srednja verzija, ima 8Ah, 12Ah (moj) i 18Ah.

Upalio je bez problema dizelsku masinu sa 2800ccm kod koje su obje baterije (akumulatora, da ima dva paralelno vezana) bile totalno prazne. Sto se mene tice tada je polozio sve testove, i ne posustaje nakon prvog verglanja, nego ima dovoljno kapaciteta da nastavi.

Kada se jednom napuni, baterija mu dugo drzi, a osim za startanje motora moze sluziti i za punjenje mobitela i laptopa. Moze se puniti na istosmjernih 12V (tj. u autu) kao i na kucnoj mrezi, tj. na naizmjenicnih 220V. Malih je dimenzija, ima svoju torbicu, i vozam ga u gepeku, zlu ne trebalo.

Fantasticna stvar!
:thumbup:

hvala drug :-D
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17066 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

User avatar
Romeo 80
Posts: 4628
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#17067 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

Koliko otprilike kosta (po otpadima ili ko god da prodaje) ispravan motor za Renault Megane 1.9 dci? Jedan je izgleda otisao u vjecna lovista/ibertura... :roll:
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#17068 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

NediM17 wrote:Image

Odlican!
Nesto ja nikako ne mogu vjerovati da ove male stvarcice imaju toliku udarnu snagu da upale auto. I jos kad vidim one konektore i tanke kablove koji moraju izdrzati 300 ampera.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17069 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Romeo 80 wrote:Koliko otprilike kosta (po otpadima ili ko god da prodaje) ispravan motor za Renault Megane 1.9 dci? Jedan je izgleda otisao u vjecna lovista/ibertura... :roll:
850-1100KM

nisu ti motori neka sreca , jbga :sad:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17070 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

preludezalude wrote: Odlican!
Nesto ja nikako ne mogu vjerovati da ove male stvarcice imaju toliku udarnu snagu da upale auto. I jos kad vidim one konektore i tanke kablove koji moraju izdrzati 300 ampera.[/quote]imaju neki prijatelji iz hr,ja se isto smijao kad sam vidio na nekoj trci da ce kao upaliti auto preko toga ,kad stvarno radi :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17071 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

amar1994 wrote:
nisu ti motori neka sreca , jbga :sad:
svaki motor je sreca kad se odrzava propisno i na vrijeme...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17072 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:
amar1994 wrote:
nisu ti motori neka sreca , jbga :sad:
svaki motor je sreca kad se odrzava propisno i na vrijeme...
slazem se , onda mozemo reci da ovi slabo tolerisu ne odrzavanje ko i 1.6 hdi , vjerujem da zato i odlaze turbine i slicno :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17073 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

amar1994 wrote: slazem se , onda mozemo reci da ovi slabo tolerisu ne odrzavanje ko i 1.6 hdi , vjerujem da zato i odlaze turbine i slicno :-)
svaki auto je druga lobanja vozila...ako je kupljen polovan ne mozes nikad znati sta te ceka...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17074 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote: svaki auto je druga lobanja vozila...ako je kupljen polovan ne mozes nikad znati sta te ceka...
:thumbup:

ma hajde sto je vozila , nego sto je jos masa lobanja prckalo i radilo po njemu :lol: :run:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#17075 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

ma sve su to mezari nezagrnuti :D
Post Reply