Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Rijesen je problem sa uljem nista strasno nije bilo usput odradjen mali servis.
Drugi problem od jutros Astra h 1.6 77kw lpg naime u voznji auto pocne trzati cak i nekad mi kad zatrza obori obrtaje na 3000 i ne da mi iznad da idem ma koliko gas stiskao, a kad stanem na semafor auto se ugasi.Da napomenem i da obrtaji spadnu pa se dignu.Ne izbacuje nikakvu gresku niti check engine light.Svjecice mjenjao na 112000 stavio neke Denso i za plin i benzin sad na satu 125000,a bobinu sam mjenjao tacno 19.01.2018 nije moguce logicki da je do nje a tek pola godine proslo malo vise.Neko rijesenje sta bi moglo biti
Ljudovi moji danas se vozio poslije posla i pogledam kazaljku temperature motora i malo falilo da dobijem infrakt kad sam vidio da je kazaljka došla do maximum ocitanja toplote. Ali se nije ona crvena lampica upalila.
Uglavnom kazaljka luduje. Ide tamo vamo. Od -70 do +150c za nekoliko sec. Samo šeta sama od sebe
Do cega bi to moglo biti? Rece mi mehanicar kao permant prazan pa da provjerim sutra ujutru. A sipao ove godine do vrha
ovo_mi_je_nick wrote:Reparirao zadnja lijeva kliješta jer se grijao točak. Promjenio kočione pločine, disk, stavljena reparirana kliješta, ozračeno, dodano ulje. Prva dva dana se sve normalno, jutros na parkingu opet lijevi točak vruć. Ne čuje se da šta grebe i slično, bar iz kabine.
Golf V - 2004
To je do mehanizma poluge od ručne kočnice na čeljusti. Polugica se ne vraća do kraja kad otpustiš ručnu. Ako ti se javilo posjele reparacije, znači da repariranje nije urađeno kako valja. Moj ti je savjet otiđi u strong i kupi novu čeljust. Sve drugo je kratkotrajno, razrađivanje, pa i repariranje, kupi novu i miran. Mislim da je oko 300 KM, što je dosta jeftinije od nove originalne. To sa reparacijama pije vode samo ko zna to dobro uraditi rastaviti, očistit, zamjeniti, vratiti,...inače to ti je čest problem na Golfovima V.
- 380KM orginalni u VW govnastom servisu...
Ponovo je reparirao čeljust na reklamaciju. Prvo naslon za ruku i puhalice skidao 30 minuta a vratio za 3 minute radi provjere ručne, što znači vratio samo dva šarafa. Bar se juče nije grijao točak ali se opet nije glatko okretao dok je bio na dizalici.
BAN---KAI wrote:Ljudovi moji danas se vozio poslije posla i pogledam kazaljku temperature motora i malo falilo da dobijem infrakt kad sam vidio da je kazaljka došla do maximum ocitanja toplote. Ali se nije ona crvena lampica upalila.
Uglavnom kazaljka luduje. Ide tamo vamo. Od -70 do +150c za nekoliko sec. Samo šeta sama od sebe
Do cega bi to moglo biti? Rece mi mehanicar kao permant prazan pa da provjerim sutra ujutru. A sipao ove godine do vrha
Prvo i osnovno, permant se ne sipa do vrha, svaka boca ima određeno koliko se naspe. A drugo, otvori brate haubu pa pogledaj ima li permanta.
ovo_mi_je_nick wrote:
Ponovo je reparirao čeljust na reklamaciju. Prvo naslon za ruku i puhalice skidao 30 minuta a vratio za 3 minute radi provjere ručne, što znači vratio samo dva šarafa. Bar se juče nije grijao točak ali se opet nije glatko okretao dok je bio na dizalici.
Točak ti se sad ne grije ali troši ti pločicu po malo i dalje jer se točak ne okreće glatko. Izlizat će zadnje ploćice za godinu i pol tako ako su sad nove pločice. Jedino zamjena čeljusti tu pomaže...sajla nije skupa, ali gotovo sam siguran da nije do sajle. Ne možeš biti siguran, pitanje je vremena kad će ponovo čeljust blokirati...možda za sedam dana možda za pola godine, ali sigurno hoće. Ako ne možeš sad mijenjati čeljusti, ne zateži prejako ručnu duže će taj mehanizam fercerati...do pola je povuci...jer poluga blikira tačno tu negdje na pola puta ili malo niže...al i to je samo dok se ne snađeš za novu čeljust.
Ispod naslona za ruku se štima sajla od ručne kočnice. Ima dosta šarafa tako ako ti nije vratio sve kak treba, vrati se da ti to uradi kako treba da bude stegnuto ili sam ako znaš jedno po jedno, prvo kostur, pa bočne plastike, pa zadnja plastika...
BAN---KAI wrote:Ljudovi moji danas se vozio poslije posla i pogledam kazaljku temperature motora i malo falilo da dobijem infrakt kad sam vidio da je kazaljka došla do maximum ocitanja toplote. Ali se nije ona crvena lampica upalila.
Uglavnom kazaljka luduje. Ide tamo vamo. Od -70 do +150c za nekoliko sec. Samo šeta sama od sebe
Do cega bi to moglo biti? Rece mi mehanicar kao permant prazan pa da provjerim sutra ujutru. A sipao ove godine do vrha
Prvo i osnovno, permant se ne sipa do vrha, svaka boca ima određeno koliko se naspe. A drugo, otvori brate haubu pa pogledaj ima li permanta.
Znam da se ne sipa i provjerio sam i izgleda da je boca skroz prazna. PRicao sam sa nekim ljudima i kazu da to sigurno nije do permanta. Vec to termostata. Ali da naspem vode umjesto permanta i odem tako do mehanicara pa da naspe permanta i vidi šta je problem
Znaci cim upalim auto odmah kazaljka za temp luduje. Ide horizontalno do kraja lijevo i desno
moze ako masu spojis na auspuh,a varis na blatobranu .struja putuje od jednog potencijala prema drugom,znaci najkracim putem od mase prema plusu(elektrodi).ne moze ici okolni putem nikako,tako da bas trebas biti zestoki debil da spalis ecu ili bilo sta na autu .
Mene iznenadilo bas. Ovi mi nesto varili auspuh, mislio da je grana ciknula a ispalo je da je cijev. Drzalo mjesec i opet pusta, skroz malo al cuje se. Otisao jucer, hoce da skidaju. Pitam sto, kazu crkne ECU. Nije mi se svidio var pa cu to negdje drugo odradit, ocito ne znaju odradit kako treba. Varili elektrodom, kazu bolje sa CO2, al i tada zna popustit. Zeljezna cijev pa mi nejasno, na korsi sam mijenjao fleksi crijevo i covjek povario i nikad nista.
@bitanga: nedavno vario neke cunerske nastavke na auspuh, lik zakacio 10-15cm masu od mjesta gdje je vario i sve ok, kontam mogla bit pizdarija. Doduse, ovi su varili odmah blizu motora pa ih mozda strah necega, nemam pojma. Uglavnom, skidali su i namalterili elektrode ko da ogradu vare