Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#17026 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

Sodom1 wrote::-) :-)
Ja sisao sa autoputa na izlaz Visoko koliko se sjecam , reko to je Visoko
Visoko je općina a porjećani su priopćinsko naselje.

Hajmo postavit vako
Bio sam u Sarajevu,

Gdje?

Tamo iza coca cole imaju semafori pa skrenes lijevo.

Da li je to Sarajevo?
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17027 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

mad_max_ba wrote:
Sodom1 wrote::-) :-)
Ja sisao sa autoputa na izlaz Visoko koliko se sjecam , reko to je Visoko
Visoko je općina a porjećani su priopćinsko naselje.

Hajmo postavit vako
Bio sam u Sarajevu,

Gdje?

Tamo iza coca cole imaju semafori pa skrenes lijevo.

Da li je to Sarajevo?
Jes , :D
Ljuda kad ode na more kaze da je iz Sa :D
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#17028 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

I onaj iz Pazarica isto kaze. :lol:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#17029 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Ma Boga mi i onA iz Visokog :lol: :lol: :lol:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#17030 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

Optimist wrote:I onaj iz Pazarica isto kaze. :lol:
Pa normalno da kaze

Ko ce objasnit dje su hadjići tarčini i pazarić

:D


Il sokolovoć kolonija
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#17031 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

bleee_sa wrote:Ma Boga mi i onA iz Visokog :lol: :lol: :lol:
Kake su joj noge, jesi je gledo kad hoda uzbrdo, grabil :lol: :lol:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#17032 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

mad_max_ba wrote:
bleee_sa wrote:Ma Boga mi i onA iz Visokog :lol: :lol: :lol:
Kake su joj noge, jesi je gledo kad hoda uzbrdo, grabil :lol: :lol:
Dobra je sva, upoznali se u Bristu :D
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#17033 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

Rijesen je problem sa uljem nista strasno nije bilo usput odradjen mali servis.
Drugi problem od jutros Astra h 1.6 77kw lpg naime u voznji auto pocne trzati cak i nekad mi kad zatrza obori obrtaje na 3000 i ne da mi iznad da idem ma koliko gas stiskao, a kad stanem na semafor auto se ugasi.Da napomenem i da obrtaji spadnu pa se dignu.Ne izbacuje nikakvu gresku niti check engine light.Svjecice mjenjao na 112000 stavio neke Denso i za plin i benzin sad na satu 125000,a bobinu sam mjenjao tacno 19.01.2018 nije moguce logicki da je do nje a tek pola godine proslo malo vise.Neko rijesenje sta bi moglo biti :? :?
BAN---KAI
Posts: 98
Joined: 02/02/2016 19:23

#17034 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by BAN---KAI »

Ljudovi moji danas se vozio poslije posla i pogledam kazaljku temperature motora i malo falilo da dobijem infrakt kad sam vidio da je kazaljka došla do maximum ocitanja toplote. Ali se nije ona crvena lampica upalila.

Uglavnom kazaljka luduje. Ide tamo vamo. Od -70 do +150c za nekoliko sec. Samo šeta sama od sebe :D

Do cega bi to moglo biti? Rece mi mehanicar kao permant prazan pa da provjerim sutra ujutru. A sipao ove godine do vrha
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#17035 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Imas srece da ti rade ventilatori
ovo_mi_je_nick
Posts: 1804
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#17036 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ovo_mi_je_nick »

Norm wrote:
condy wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Reparirao zadnja lijeva kliješta jer se grijao točak. Promjenio kočione pločine, disk, stavljena reparirana kliješta, ozračeno, dodano ulje. Prva dva dana se sve normalno, jutros na parkingu opet lijevi točak vruć. Ne čuje se da šta grebe i slično, bar iz kabine.

Golf V - 2004
To je do mehanizma poluge od ručne kočnice na čeljusti. Polugica se ne vraća do kraja kad otpustiš ručnu. Ako ti se javilo posjele reparacije, znači da repariranje nije urađeno kako valja. Moj ti je savjet otiđi u strong i kupi novu čeljust. Sve drugo je kratkotrajno, razrađivanje, pa i repariranje, kupi novu i miran. Mislim da je oko 300 KM, što je dosta jeftinije od nove originalne. To sa reparacijama pije vode samo ko zna to dobro uraditi rastaviti, očistit, zamjeniti, vratiti,...inače to ti je čest problem na Golfovima V.
- 380KM orginalni u VW govnastom servisu... ;-)
Ponovo je reparirao čeljust na reklamaciju. Prvo naslon za ruku i puhalice skidao 30 minuta a vratio za 3 minute radi provjere ručne, što znači vratio samo dva šarafa. Bar se juče nije grijao točak ali se opet nije glatko okretao dok je bio na dizalici.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#17037 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

BAN---KAI wrote:Ljudovi moji danas se vozio poslije posla i pogledam kazaljku temperature motora i malo falilo da dobijem infrakt kad sam vidio da je kazaljka došla do maximum ocitanja toplote. Ali se nije ona crvena lampica upalila.

Uglavnom kazaljka luduje. Ide tamo vamo. Od -70 do +150c za nekoliko sec. Samo šeta sama od sebe :D

Do cega bi to moglo biti? Rece mi mehanicar kao permant prazan pa da provjerim sutra ujutru. A sipao ove godine do vrha
Prvo i osnovno, permant se ne sipa do vrha, svaka boca ima određeno koliko se naspe. A drugo, otvori brate haubu pa pogledaj ima li permanta.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17038 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ma samo gas dok se ne upali laNpica :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#17039 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

Može se to provjeriti i bez majstora. A voziti auto u takvom stanju....
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17040 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

bitanga_sa_otesa wrote:ma samo gas dok se ne upali laNpica :D
Image
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17041 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

ovo_mi_je_nick wrote:
Ponovo je reparirao čeljust na reklamaciju. Prvo naslon za ruku i puhalice skidao 30 minuta a vratio za 3 minute radi provjere ručne, što znači vratio samo dva šarafa. Bar se juče nije grijao točak ali se opet nije glatko okretao dok je bio na dizalici.
Točak ti se sad ne grije ali troši ti pločicu po malo i dalje jer se točak ne okreće glatko. Izlizat će zadnje ploćice za godinu i pol tako ako su sad nove pločice. Jedino zamjena čeljusti tu pomaže...sajla nije skupa, ali gotovo sam siguran da nije do sajle. Ne možeš biti siguran, pitanje je vremena kad će ponovo čeljust blokirati...možda za sedam dana možda za pola godine, ali sigurno hoće. Ako ne možeš sad mijenjati čeljusti, ne zateži prejako ručnu duže će taj mehanizam fercerati...do pola je povuci...jer poluga blikira tačno tu negdje na pola puta ili malo niže...al i to je samo dok se ne snađeš za novu čeljust.

Ispod naslona za ruku se štima sajla od ručne kočnice. Ima dosta šarafa tako ako ti nije vratio sve kak treba, vrati se da ti to uradi kako treba da bude stegnuto ili sam ako znaš jedno po jedno, prvo kostur, pa bočne plastike, pa zadnja plastika...
BAN---KAI
Posts: 98
Joined: 02/02/2016 19:23

#17042 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by BAN---KAI »

liaar wrote:
BAN---KAI wrote:Ljudovi moji danas se vozio poslije posla i pogledam kazaljku temperature motora i malo falilo da dobijem infrakt kad sam vidio da je kazaljka došla do maximum ocitanja toplote. Ali se nije ona crvena lampica upalila.

Uglavnom kazaljka luduje. Ide tamo vamo. Od -70 do +150c za nekoliko sec. Samo šeta sama od sebe :D

Do cega bi to moglo biti? Rece mi mehanicar kao permant prazan pa da provjerim sutra ujutru. A sipao ove godine do vrha
Prvo i osnovno, permant se ne sipa do vrha, svaka boca ima određeno koliko se naspe. A drugo, otvori brate haubu pa pogledaj ima li permanta.

Znam da se ne sipa i provjerio sam i izgleda da je boca skroz prazna. PRicao sam sa nekim ljudima i kazu da to sigurno nije do permanta. Vec to termostata. Ali da naspem vode umjesto permanta i odem tako do mehanicara pa da naspe permanta i vidi šta je problem

Znaci cim upalim auto odmah kazaljka za temp luduje. Ide horizontalno do kraja lijevo i desno
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17043 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

super je bas kad vozis bez rashladne tekucine :thumbup:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17044 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

Motor na zracno hladjenje
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17045 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Moze li crknut ECU ako se vari na autu nesto? Ja jucer cuo da moze
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17046 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Moze.
Imaju moderni varioci neku glupost koja skine napon sa auta....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17047 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

moze ako masu spojis na auspuh,a varis na blatobranu .struja putuje od jednog potencijala prema drugom,znaci najkracim putem od mase prema plusu(elektrodi).ne moze ici okolni putem nikako,tako da bas trebas biti zestoki debil da spalis ecu ili bilo sta na autu .
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17048 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Mene iznenadilo bas. Ovi mi nesto varili auspuh, mislio da je grana ciknula a ispalo je da je cijev. Drzalo mjesec i opet pusta, skroz malo al cuje se. Otisao jucer, hoce da skidaju. Pitam sto, kazu crkne ECU. Nije mi se svidio var pa cu to negdje drugo odradit, ocito ne znaju odradit kako treba. Varili elektrodom, kazu bolje sa CO2, al i tada zna popustit. Zeljezna cijev pa mi nejasno, na korsi sam mijenjao fleksi crijevo i covjek povario i nikad nista.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17049 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

dobre si neke majstore nasao :lol: :lol: nek se drze ograda i sarki :thumbup:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17050 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

@bitanga: nedavno vario neke cunerske nastavke na auspuh, lik zakacio 10-15cm masu od mjesta gdje je vario i sve ok, kontam mogla bit pizdarija. Doduse, ovi su varili odmah blizu motora pa ih mozda strah necega, nemam pojma. Uglavnom, skidali su i namalterili elektrode ko da ogradu vare :lol:
Post Reply