UEFA Champions League
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#17001 Re: UEFA Champions League
Ma Bayern je izgubio isključivo jer nema dovoljno kvalitetan kadar. Nije sinoć Bayern imao toliki problem sa igrom, mislim da je veći problem individualni kvalitet. Utakmica prepisana od prošle godine.
- ultima_palabra
- Posts: 59304
- Joined: 15/12/2008 16:53
#17002 Re: UEFA Champions League
Prosle sezone je Madrid izdominirao drugo poluvrijeme, bilo bi 1-5 da nije bilo Neuera... doduse, bio je igrac manje.Muhamed Đakmić wrote:Ma Bayern je izgubio isključivo jer nema dovoljno kvalitetan kadar. Nije sinoć Bayern imao toliki problem sa igrom, mislim da je veći problem individualni kvalitet. Utakmica prepisana od prošle godine.
Ovaj put nije tako bilo.
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#17003 Re: UEFA Champions League
Ma jeste, ali generalno u dvomeču, Real uopšte nije bio bolji tim igrom, bili su u pet deka, zato na kraju i jesu odlučivali produžeci. A i u finišu prvog poluvremena, da Vidal dade onaj penal, vjerovatno se Real ne bi ni uspio trznuti.ultima_palabra wrote:Prosle sezone je Madrid izdominirao drugo poluvrijeme, bilo bi 1-5 da nije bilo Neuera... doduse, bio je igrac manje.Muhamed Đakmić wrote:Ma Bayern je izgubio isključivo jer nema dovoljno kvalitetan kadar. Nije sinoć Bayern imao toliki problem sa igrom, mislim da je veći problem individualni kvalitet. Utakmica prepisana od prošle godine.
Ovaj put nije tako bilo.
Bayern ima Rafinhu na lijevom beku, Real Marcela. Ili Muller na desnoj strani, užas svih užasa
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#17004 Re: UEFA Champions League
AmiĐa_Idriz wrote:Bingozomri wrote:Jeben Real, fudbalski kameleon, penicilin za svakoga imaju a kompaktni su, nije im lako zabit![]()
hajmo prvo romu odraditi pa ćemo onda praviti scouting report na kafi u kijevU
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#17006 Re: UEFA Champions League
Ako neće Kijevo Muhamedu...
- Tito_i_Partija
- Posts: 12405
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#17007 Re: UEFA Champions League
To je to.Muhamed Đakmić wrote:Ma Bayern je izgubio isključivo jer nema dovoljno kvalitetan kadar. Nije sinoć Bayern imao toliki problem sa igrom, mislim da je veći problem individualni kvalitet. Utakmica prepisana od prošle godine.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12405
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#17008 Re: UEFA Champions League
Opet ova prica.ultima_palabra wrote:Najveci razlog zasto gubi inace u ovoj fazi takmicenja je zato sto je ubio Bundesligu i svaku car u njoj. I zbog toga mi je vrlo drago.Tito_i_Partija wrote:Vjerovatno zato sto ovaj rezultat ne treba da iznenadjuje ikoga ko imalo prati fudbal. Bayern je ovu utakmicu izgubio i prije ulaska na teren; napis'o sam na temi Bayerna zasto.ultima_palabra wrote:Nesto mi se cini da bi ova tema bila zivahnija da je bio drugaciji rezultat
Ako jedan prosjecan bundesligaski klub proda svog najboljeg igraca za sicu, jel' kriv Bayern ili klub?
Bundesliga je ubila Bundesligu. Bayern je tu gdje jeste samo zato jer jedini zna kako se posluje.
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#17009 Re: UEFA Champions League
kriv je gayern jer igrace kupuje s ciljem da oslabi protivnike, a ne da pojaca sebe.
- Partijaner
- Posts: 15365
- Joined: 17/10/2010 13:56
- Location: Südkurve München
#17010 Re: UEFA Champions League
Pa nek protivnik oslabi i njih.Raigor Stonehoof wrote:kriv je gayern jer igrace kupuje s ciljem da oslabi protivnike, a ne da pojaca sebe.
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#17011 Re: UEFA Champions League
ma ne moze se finansijski nijedan klub, i nijedan dio njemacke poredit s njima. jedino ponekad mogu zablistati pojedini timovi bez vecih zvijezda, koji dodju "niotkud" i ukradu im titulu svakih 5-6 godina. sljedece godine ih ovi opuhaju, i hajmo jovo nanovo.
- Leopard_SA
- Posts: 3649
- Joined: 22/07/2017 18:36
#17012 Re: UEFA Champions League
Samo jedno pitanje.Tomahawk11 wrote:Bale i Robben - idealan tandem
Ovo bilo nesto sarkasticno ili..
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#17013 Re: UEFA Champions League
Ma nije Bayern kriv Bundesligi, ne može ti Bayern biti kriv kad prodaš Ozila za 15 miliona nakon onakvog Svjetskog prvenstva.
Sami klubovi ne cijene svoje igrače dovoljno. A i kad dobiju kamaru para, kao Dortmund od Dembelea, pokazuju da ne znaju kako ih uložiti. Sami klubovi moraju se opredijeliti za vlastiti razvoj ako to već žele. Ovako mogu biti filijale uvijek.
Na kraju krajeva, kupio bi i Manchester City sve i jednog vrhunskog fudbalera u Premiershipu, ali ne pitaju se samo oni.
Da Dortmund zaista ne želi da njegovi fudbaleri završavaju u Bayernu, odbio bi ponude i to je to. Nije da Bayern aktivira nekakve klauzule, može ponuditi i milijardu, ali ako ne želiš prodati, nećeš i to je to.
Sami klubovi ne cijene svoje igrače dovoljno. A i kad dobiju kamaru para, kao Dortmund od Dembelea, pokazuju da ne znaju kako ih uložiti. Sami klubovi moraju se opredijeliti za vlastiti razvoj ako to već žele. Ovako mogu biti filijale uvijek.
Na kraju krajeva, kupio bi i Manchester City sve i jednog vrhunskog fudbalera u Premiershipu, ali ne pitaju se samo oni.
Da Dortmund zaista ne želi da njegovi fudbaleri završavaju u Bayernu, odbio bi ponude i to je to. Nije da Bayern aktivira nekakve klauzule, može ponuditi i milijardu, ali ako ne želiš prodati, nećeš i to je to.
- vicious
- Posts: 7660
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#17014 Re: UEFA Champions League
Ovo boldirano i nije baš tako... Za Lewandowskog su odbili, imao još godinu ugovora i procijenili da im više vrijedi da odigra tu sezonu nego pare, i bili u pravu. Odigrao pošteno do kraja, bio najbolji strijelac itd. Goetze imao klauzulu, njega nisu mogli zadržati.Muhamed Đakmić wrote:Ma nije Bayern kriv Bundesligi, ne može ti Bayern biti kriv kad prodaš Ozila za 15 miliona nakon onakvog Svjetskog prvenstva.
Sami klubovi ne cijene svoje igrače dovoljno. A i kad dobiju kamaru para, kao Dortmund od Dembelea, pokazuju da ne znaju kako ih uložiti. Sami klubovi moraju se opredijeliti za vlastiti razvoj ako to već žele. Ovako mogu biti filijale uvijek.
Na kraju krajeva, kupio bi i Manchester City sve i jednog vrhunskog fudbalera u Premiershipu, ali ne pitaju se samo oni.
Da Dortmund zaista ne želi da njegovi fudbaleri završavaju u Bayernu, odbio bi ponude i to je to. Nije da Bayern aktivira nekakve klauzule, može ponuditi i milijardu, ali ako ne želiš prodati, nećeš i to je to.
Jedino kod Hummelsa su popustili, ali ne toliko zbog para nego su njemu izašli ususret, zasluge ovo-ono. A ni pare nisu bile za odbaciti, za igrača u zadnjoj godini ugovora.
-
Nadzorna_ploca
- Posts: 11043
- Joined: 05/12/2013 16:06
#17015 Re: UEFA Champions League
Meni vala Hummels prop'o, Dortmund mu je puno vise odgovarao.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12405
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#17016 Re: UEFA Champions League
Goetze vam se vratio za manje para nego sto ga je Bayern platio: u Bayern za 35, vratio se u Dortmund za 23. I to nije tako lose. Koln je mor'o punu cijenu za Podolskog platit'.vicious wrote:Ovo boldirano i nije baš tako... Za Lewandowskog su odbili, imao još godinu ugovora i procijenili da im više vrijedi da odigra tu sezonu nego pare, i bili u pravu. Odigrao pošteno do kraja, bio najbolji strijelac itd. Goetze imao klauzulu, njega nisu mogli zadržati.Muhamed Đakmić wrote:Ma nije Bayern kriv Bundesligi, ne može ti Bayern biti kriv kad prodaš Ozila za 15 miliona nakon onakvog Svjetskog prvenstva.
Sami klubovi ne cijene svoje igrače dovoljno. A i kad dobiju kamaru para, kao Dortmund od Dembelea, pokazuju da ne znaju kako ih uložiti. Sami klubovi moraju se opredijeliti za vlastiti razvoj ako to već žele. Ovako mogu biti filijale uvijek.
Na kraju krajeva, kupio bi i Manchester City sve i jednog vrhunskog fudbalera u Premiershipu, ali ne pitaju se samo oni.
Da Dortmund zaista ne želi da njegovi fudbaleri završavaju u Bayernu, odbio bi ponude i to je to. Nije da Bayern aktivira nekakve klauzule, može ponuditi i milijardu, ali ako ne želiš prodati, nećeš i to je to.
Jedino kod Hummelsa su popustili, ali ne toliko zbog para nego su njemu izašli ususret, zasluge ovo-ono. A ni pare nisu bile za odbaciti, za igrača u zadnjoj godini ugovora.
Djakma je ovo gore odlicno objasnio, i nema se tu sta vise dodat'. Taj mit o Bayernu i njihovom namjernom slabljenju konkurencije je samo za one koji nikako, ili samo periferalno prate Bundesligu. Svi zaboravljaju recimo da je Bayern pomog'o Dortmundu da se izvuce iz dugova kad im je prijetio bankrot.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#17017 Re: UEFA Champions League
Pa ja, crnjakLeopard_SA wrote:Samo jedno pitanje.Tomahawk11 wrote:Bale i Robben - idealan tandem
Ovo bilo nesto sarkasticno ili..
- vicious
- Posts: 7660
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#17018 Re: UEFA Champions League
Ma i to je prenapuhano, to je bila neka kratkorocna posudba par miliona, nije vrijedno pomena. Ali naravno Uli je to moro plasirati u javnost onih godina kad ih je Dortmund poceo jebavat pa vise nije znao kud udara.Tito_i_Partija wrote:Goetze vam se vratio za manje para nego sto ga je Bayern platio: u Bayern za 35, vratio se u Dortmund za 23. I to nije tako lose. Koln je mor'o punu cijenu za Podolskog platit'.vicious wrote:Ovo boldirano i nije baš tako... Za Lewandowskog su odbili, imao još godinu ugovora i procijenili da im više vrijedi da odigra tu sezonu nego pare, i bili u pravu. Odigrao pošteno do kraja, bio najbolji strijelac itd. Goetze imao klauzulu, njega nisu mogli zadržati.Muhamed Đakmić wrote:Ma nije Bayern kriv Bundesligi, ne može ti Bayern biti kriv kad prodaš Ozila za 15 miliona nakon onakvog Svjetskog prvenstva.
Sami klubovi ne cijene svoje igrače dovoljno. A i kad dobiju kamaru para, kao Dortmund od Dembelea, pokazuju da ne znaju kako ih uložiti. Sami klubovi moraju se opredijeliti za vlastiti razvoj ako to već žele. Ovako mogu biti filijale uvijek.
Na kraju krajeva, kupio bi i Manchester City sve i jednog vrhunskog fudbalera u Premiershipu, ali ne pitaju se samo oni.
Da Dortmund zaista ne želi da njegovi fudbaleri završavaju u Bayernu, odbio bi ponude i to je to. Nije da Bayern aktivira nekakve klauzule, može ponuditi i milijardu, ali ako ne želiš prodati, nećeš i to je to.
Jedino kod Hummelsa su popustili, ali ne toliko zbog para nego su njemu izašli ususret, zasluge ovo-ono. A ni pare nisu bile za odbaciti, za igrača u zadnjoj godini ugovora.![]()
Djakma je ovo gore odlicno objasnio, i nema se tu sta vise dodat'. Taj mit o Bayernu i njihovom namjernom slabljenju konkurencije je samo za one koji nikako, ili samo periferalno prate Bundesligu. Svi zaboravljaju recimo da je Bayern pomog'o Dortmundu da se izvuce iz dugova kad im je prijetio bankrot.
Edit: a zaboravih napisati za ovo slabljenje konkurencije: to je itekako dio Bayernove strategije vec dugo, cak je i Ottmar Hitzfeld to potvrdio.
Mladji se vjerovatno ne sjecaju, ali kad god je neki klub zaprijetio da ugrozi Bayernovu poziciju, isla je kupovina najboljih igraca, jer ovi jednostavno nisu mogli finansijski pratiti. Werder - Basler, Herzog, trener Rehagel, Klose, Pizarro, Ismael... Leverkusen - Ze Roberto, Lucio, Ballack, braća Kovač... Stuttgart - Elber, Gomez itd. Karlsruhe svojevremeno u crno zavili
Za Dortmund se već zna.
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#17019 Re: UEFA Champions League
Super, ali to je dio strategije svakog kluba 
To bi isto radio Chelsea Arsenalu, City Unitedu ili Liverpoolu, Juventus Romi, Interu, Napoliju, Milanu, Real Barceloni i Barcelona Realu, samo ovi to ne dozvoljavaju.
Nije problem aktivan odnos Bayerna prema tim stvarima, koliko je problem pasivan odnos ostalih klubova. Ne prihvataj ponude Bayerna brate, vrlo jednostavno.
To bi isto radio Chelsea Arsenalu, City Unitedu ili Liverpoolu, Juventus Romi, Interu, Napoliju, Milanu, Real Barceloni i Barcelona Realu, samo ovi to ne dozvoljavaju.
Nije problem aktivan odnos Bayerna prema tim stvarima, koliko je problem pasivan odnos ostalih klubova. Ne prihvataj ponude Bayerna brate, vrlo jednostavno.
- vicious
- Posts: 7660
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#17020 Re: UEFA Champions League
Jest, ali nisu ti dobri primjeri, jer ti svi nabrojani klubovi su puni para, a ovamo u Njemackoj je ogromna razlikaMuhamed Đakmić wrote:Super, ali to je dio strategije svakog kluba
To bi isto radio Chelsea Arsenalu, City Unitedu ili Liverpoolu, Juventus Romi, Interu, Napoliju, Milanu, Real Barceloni i Barcelona Realu, samo ovi to ne dozvoljavaju.
Nije problem aktivan odnos Bayerna prema tim stvarima, koliko je problem pasivan odnos ostalih klubova. Ne prihvataj ponude Bayerna brate, vrlo jednostavno.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#17021 Re: UEFA Champions League
Istina je uvijek negdje na sredini. Mozemo pilu okrenuti naopako i upitati zasto sve sto iole vrijedi Bundesligi zeli u Bajern?
Nije ni to palo s neba, ko zna istoriju Bajerna zna i otkad on igra u Bundesu i kakva im je istorija.
Opet sve i da slabljenje protivnika jeste strategija, ona im se itekako odbija o glavu u evropskim takmicenjima. Mjesecima ne odigraju kvalitetnu utakmicu i onda ti dodje Real, Barcelona, Atletiko i otpusu te. Nije slucajno Bajern igrao finala i osvojio kad je Bundes bio konkurentan.
Glede sinocnje utakmice, kad se saberu utisci mislim da je Djakma najblize istini-falilo je kvalitete da se ti silni napadi strpaju u go.
Sve je uredu, kao simpatizer postujem finansijski fer plej koji gaje, bez arapskih dolara, bez kupovine igraca u svrhu prodaje dresova i slicnih pojava, ali evidentno je da je to zastario koncept. Sa Gvardiolom se pokusala uraditi komercijalizacija pa se odustalo. Sad dovedose trenerskog anonimusa kojem je najveca utakmica u zivotu ona protiv Bajerna u Bundesu
Transfer politika se mora mijenjati, pothitno.
Nije ni to palo s neba, ko zna istoriju Bajerna zna i otkad on igra u Bundesu i kakva im je istorija.
Opet sve i da slabljenje protivnika jeste strategija, ona im se itekako odbija o glavu u evropskim takmicenjima. Mjesecima ne odigraju kvalitetnu utakmicu i onda ti dodje Real, Barcelona, Atletiko i otpusu te. Nije slucajno Bajern igrao finala i osvojio kad je Bundes bio konkurentan.
Glede sinocnje utakmice, kad se saberu utisci mislim da je Djakma najblize istini-falilo je kvalitete da se ti silni napadi strpaju u go.
Sve je uredu, kao simpatizer postujem finansijski fer plej koji gaje, bez arapskih dolara, bez kupovine igraca u svrhu prodaje dresova i slicnih pojava, ali evidentno je da je to zastario koncept. Sa Gvardiolom se pokusala uraditi komercijalizacija pa se odustalo. Sad dovedose trenerskog anonimusa kojem je najveca utakmica u zivotu ona protiv Bajerna u Bundesu
Transfer politika se mora mijenjati, pothitno.
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#17022 Re: UEFA Champions League
Pa dobro, kako biste vi htjeli da se Bayern ponaša?vicious wrote:Jest, ali nisu ti dobri primjeri, jer ti svi nabrojani klubovi su puni para, a ovamo u Njemackoj je ogromna razlikaMuhamed Đakmić wrote:Super, ali to je dio strategije svakog kluba
To bi isto radio Chelsea Arsenalu, City Unitedu ili Liverpoolu, Juventus Romi, Interu, Napoliju, Milanu, Real Barceloni i Barcelona Realu, samo ovi to ne dozvoljavaju.
Nije problem aktivan odnos Bayerna prema tim stvarima, koliko je problem pasivan odnos ostalih klubova. Ne prihvataj ponude Bayerna brate, vrlo jednostavno.
Stavi bilo koji svjetski klub na njihovo mjesto i ponašat će se isto. Nije Bayern kriv što se Dortmund ne želi ni probati takmičiti. Služe kao farma za razvoj i prodaju igrača. Nije im Bayern uzeo Kagawu i Sahina, pa su kombinovano za njih uzeli oko 30 miliona eura kad su ova dvojica bila u naponu snage. To nije krivica Bayerna, nego debila koji vode taj klub. Pa Zdravko Mamić bolje transfere pravi.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12405
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#17023 Re: UEFA Champions League
Jarane, pricas o vremenu kad je svaka liga bila maltene za sebe, i kad igraci iz Bundeslige gotov nikako nisu igrali po inostranstvu. Ko je jos trazio da kupi Baslera, Herzoga, Pizarra? Ima li iko? Pa ako cemo gledat' sa tog aspekta, onda je i Manchester United slabio svoju ligu.vicious wrote: Edit: a zaboravih napisati za ovo slabljenje konkurencije: to je itekako dio Bayernove strategije vec dugo, cak je i Ottmar Hitzfeld to potvrdio.
Mladji se vjerovatno ne sjecaju, ali kad god je neki klub zaprijetio da ugrozi Bayernovu poziciju, isla je kupovina najboljih igraca, jer ovi jednostavno nisu mogli finansijski pratiti. Werder - Basler, Herzog, trener Rehagel, Klose, Pizarro, Ismael... Leverkusen - Ze Roberto, Lucio, Ballack, braća Kovač... Stuttgart - Elber, Gomez itd. Karlsruhe svojevremeno u crno zaviliKahn, Scholl, Fink, Tarnat...
Za Dortmund se već zna.
Neuera su trazili mnogi evropski klubovi, al' on je jasno rek'o da nece da ide iz Njemacke. I onda Bayern kriv sto je oslabio Schalke. E pa jebemu vise, nema smisla.
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#17024 Re: UEFA Champions League
Evo malo priče o plastici.
https://telesport.telegram.hr/kolumne/n ... -postanak/
Ukratko, nema velikog kluba koji nije "plastika".
https://telesport.telegram.hr/kolumne/n ... -postanak/
Ukratko, nema velikog kluba koji nije "plastika".
- Partijaner
- Posts: 15365
- Joined: 17/10/2010 13:56
- Location: Südkurve München
#17025 Re: UEFA Champions League
Ja se i dan danas cudom kako je Bayern tuhno Hargreavesa Jedinstvu onako staklenijeg od Robbena za 25 miliona ako se sjecam dobro 
