UEFA Champions League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#17001 Re: UEFA Champions League

Post by Muhamed Đakmić »

Ma Bayern je izgubio isključivo jer nema dovoljno kvalitetan kadar. Nije sinoć Bayern imao toliki problem sa igrom, mislim da je veći problem individualni kvalitet. Utakmica prepisana od prošle godine.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#17002 Re: UEFA Champions League

Post by ultima_palabra »

Muhamed Đakmić wrote:Ma Bayern je izgubio isključivo jer nema dovoljno kvalitetan kadar. Nije sinoć Bayern imao toliki problem sa igrom, mislim da je veći problem individualni kvalitet. Utakmica prepisana od prošle godine.
Prosle sezone je Madrid izdominirao drugo poluvrijeme, bilo bi 1-5 da nije bilo Neuera... doduse, bio je igrac manje.

Ovaj put nije tako bilo.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#17003 Re: UEFA Champions League

Post by Muhamed Đakmić »

ultima_palabra wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Ma Bayern je izgubio isključivo jer nema dovoljno kvalitetan kadar. Nije sinoć Bayern imao toliki problem sa igrom, mislim da je veći problem individualni kvalitet. Utakmica prepisana od prošle godine.
Prosle sezone je Madrid izdominirao drugo poluvrijeme, bilo bi 1-5 da nije bilo Neuera... doduse, bio je igrac manje.

Ovaj put nije tako bilo.
Ma jeste, ali generalno u dvomeču, Real uopšte nije bio bolji tim igrom, bili su u pet deka, zato na kraju i jesu odlučivali produžeci. A i u finišu prvog poluvremena, da Vidal dade onaj penal, vjerovatno se Real ne bi ni uspio trznuti.

Bayern ima Rafinhu na lijevom beku, Real Marcela. Ili Muller na desnoj strani, užas svih užasa :-) Bayern uopšte nije toliko loše odigrao s obzirom na činjenicu da mu je Ribery i dalje ofanzivno najpotentniji igrač, a realno nije ni blizu nekadašnjeg nivoa.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#17004 Re: UEFA Champions League

Post by zomri »

AmiĐa_Idriz wrote:
zomri wrote:Jeben Real, fudbalski kameleon, penicilin za svakoga imaju a kompaktni su, nije im lako zabit :skoljka:
Bingo :mrgreen: :thumbup:
:kiss:
hajmo prvo romu odraditi pa ćemo onda praviti scouting report na kafi u kijevU :mrgreen:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#17005 Re: UEFA Champions League

Post by Muhamed Đakmić »

A tu ste znači :D Ima li bujruma :D

https://bs.wikipedia.org/wiki/Kijevo_(Trnovo)
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#17006 Re: UEFA Champions League

Post by zomri »

Muhamed Đakmić wrote:A tu ste znači :D Ima li bujruma :D

https://bs.wikipedia.org/wiki/Kijevo_(Trnovo)
Ako neće Kijevo Muhamedu... ;-) :kiss:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#17007 Re: UEFA Champions League

Post by Tito_i_Partija »

Muhamed Đakmić wrote:Ma Bayern je izgubio isključivo jer nema dovoljno kvalitetan kadar. Nije sinoć Bayern imao toliki problem sa igrom, mislim da je veći problem individualni kvalitet. Utakmica prepisana od prošle godine.
To je to. :thumbup:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#17008 Re: UEFA Champions League

Post by Tito_i_Partija »

ultima_palabra wrote:
Tito_i_Partija wrote:
ultima_palabra wrote:Nesto mi se cini da bi ova tema bila zivahnija da je bio drugaciji rezultat :mrgreen:
Vjerovatno zato sto ovaj rezultat ne treba da iznenadjuje ikoga ko imalo prati fudbal. Bayern je ovu utakmicu izgubio i prije ulaska na teren; napis'o sam na temi Bayerna zasto.
Najveci razlog zasto gubi inace u ovoj fazi takmicenja je zato sto je ubio Bundesligu i svaku car u njoj. I zbog toga mi je vrlo drago.
Opet ova prica. :roll:

Ako jedan prosjecan bundesligaski klub proda svog najboljeg igraca za sicu, jel' kriv Bayern ili klub?

Bundesliga je ubila Bundesligu. Bayern je tu gdje jeste samo zato jer jedini zna kako se posluje.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#17009 Re: UEFA Champions League

Post by Raigor Stonehoof »

kriv je gayern jer igrace kupuje s ciljem da oslabi protivnike, a ne da pojaca sebe.
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#17010 Re: UEFA Champions League

Post by Partijaner »

Raigor Stonehoof wrote:kriv je gayern jer igrace kupuje s ciljem da oslabi protivnike, a ne da pojaca sebe.
Pa nek protivnik oslabi i njih. 8)
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#17011 Re: UEFA Champions League

Post by Raigor Stonehoof »

ma ne moze se finansijski nijedan klub, i nijedan dio njemacke poredit s njima. jedino ponekad mogu zablistati pojedini timovi bez vecih zvijezda, koji dodju "niotkud" i ukradu im titulu svakih 5-6 godina. sljedece godine ih ovi opuhaju, i hajmo jovo nanovo.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3649
Joined: 22/07/2017 18:36

#17012 Re: UEFA Champions League

Post by Leopard_SA »

Tomahawk11 wrote:Bale i Robben - idealan tandem :mrgreen:
Samo jedno pitanje.
Ovo bilo nesto sarkasticno ili.. :D
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#17013 Re: UEFA Champions League

Post by Muhamed Đakmić »

Ma nije Bayern kriv Bundesligi, ne može ti Bayern biti kriv kad prodaš Ozila za 15 miliona nakon onakvog Svjetskog prvenstva.

Sami klubovi ne cijene svoje igrače dovoljno. A i kad dobiju kamaru para, kao Dortmund od Dembelea, pokazuju da ne znaju kako ih uložiti. Sami klubovi moraju se opredijeliti za vlastiti razvoj ako to već žele. Ovako mogu biti filijale uvijek.

Na kraju krajeva, kupio bi i Manchester City sve i jednog vrhunskog fudbalera u Premiershipu, ali ne pitaju se samo oni.

Da Dortmund zaista ne želi da njegovi fudbaleri završavaju u Bayernu, odbio bi ponude i to je to. Nije da Bayern aktivira nekakve klauzule, može ponuditi i milijardu, ali ako ne želiš prodati, nećeš i to je to.
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#17014 Re: UEFA Champions League

Post by vicious »

Muhamed Đakmić wrote:Ma nije Bayern kriv Bundesligi, ne može ti Bayern biti kriv kad prodaš Ozila za 15 miliona nakon onakvog Svjetskog prvenstva.

Sami klubovi ne cijene svoje igrače dovoljno. A i kad dobiju kamaru para, kao Dortmund od Dembelea, pokazuju da ne znaju kako ih uložiti. Sami klubovi moraju se opredijeliti za vlastiti razvoj ako to već žele. Ovako mogu biti filijale uvijek.

Na kraju krajeva, kupio bi i Manchester City sve i jednog vrhunskog fudbalera u Premiershipu, ali ne pitaju se samo oni.

Da Dortmund zaista ne želi da njegovi fudbaleri završavaju u Bayernu, odbio bi ponude i to je to. Nije da Bayern aktivira nekakve klauzule, može ponuditi i milijardu, ali ako ne želiš prodati, nećeš i to je to.
Ovo boldirano i nije baš tako... Za Lewandowskog su odbili, imao još godinu ugovora i procijenili da im više vrijedi da odigra tu sezonu nego pare, i bili u pravu. Odigrao pošteno do kraja, bio najbolji strijelac itd. Goetze imao klauzulu, njega nisu mogli zadržati.
Jedino kod Hummelsa su popustili, ali ne toliko zbog para nego su njemu izašli ususret, zasluge ovo-ono. A ni pare nisu bile za odbaciti, za igrača u zadnjoj godini ugovora. :D
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#17015 Re: UEFA Champions League

Post by Nadzorna_ploca »

Meni vala Hummels prop'o, Dortmund mu je puno vise odgovarao.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#17016 Re: UEFA Champions League

Post by Tito_i_Partija »

vicious wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Ma nije Bayern kriv Bundesligi, ne može ti Bayern biti kriv kad prodaš Ozila za 15 miliona nakon onakvog Svjetskog prvenstva.

Sami klubovi ne cijene svoje igrače dovoljno. A i kad dobiju kamaru para, kao Dortmund od Dembelea, pokazuju da ne znaju kako ih uložiti. Sami klubovi moraju se opredijeliti za vlastiti razvoj ako to već žele. Ovako mogu biti filijale uvijek.

Na kraju krajeva, kupio bi i Manchester City sve i jednog vrhunskog fudbalera u Premiershipu, ali ne pitaju se samo oni.

Da Dortmund zaista ne želi da njegovi fudbaleri završavaju u Bayernu, odbio bi ponude i to je to. Nije da Bayern aktivira nekakve klauzule, može ponuditi i milijardu, ali ako ne želiš prodati, nećeš i to je to.
Ovo boldirano i nije baš tako... Za Lewandowskog su odbili, imao još godinu ugovora i procijenili da im više vrijedi da odigra tu sezonu nego pare, i bili u pravu. Odigrao pošteno do kraja, bio najbolji strijelac itd. Goetze imao klauzulu, njega nisu mogli zadržati.
Jedino kod Hummelsa su popustili, ali ne toliko zbog para nego su njemu izašli ususret, zasluge ovo-ono. A ni pare nisu bile za odbaciti, za igrača u zadnjoj godini ugovora. :D
Goetze vam se vratio za manje para nego sto ga je Bayern platio: u Bayern za 35, vratio se u Dortmund za 23. I to nije tako lose. Koln je mor'o punu cijenu za Podolskog platit'. :-D

Djakma je ovo gore odlicno objasnio, i nema se tu sta vise dodat'. Taj mit o Bayernu i njihovom namjernom slabljenju konkurencije je samo za one koji nikako, ili samo periferalno prate Bundesligu. Svi zaboravljaju recimo da je Bayern pomog'o Dortmundu da se izvuce iz dugova kad im je prijetio bankrot. :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#17017 Re: UEFA Champions League

Post by Tomahawk11 »

Leopard_SA wrote:
Tomahawk11 wrote:Bale i Robben - idealan tandem :mrgreen:
Samo jedno pitanje.
Ovo bilo nesto sarkasticno ili.. :D
Pa ja, crnjak :mrgreen:
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#17018 Re: UEFA Champions League

Post by vicious »

Tito_i_Partija wrote:
vicious wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Ma nije Bayern kriv Bundesligi, ne može ti Bayern biti kriv kad prodaš Ozila za 15 miliona nakon onakvog Svjetskog prvenstva.

Sami klubovi ne cijene svoje igrače dovoljno. A i kad dobiju kamaru para, kao Dortmund od Dembelea, pokazuju da ne znaju kako ih uložiti. Sami klubovi moraju se opredijeliti za vlastiti razvoj ako to već žele. Ovako mogu biti filijale uvijek.

Na kraju krajeva, kupio bi i Manchester City sve i jednog vrhunskog fudbalera u Premiershipu, ali ne pitaju se samo oni.

Da Dortmund zaista ne želi da njegovi fudbaleri završavaju u Bayernu, odbio bi ponude i to je to. Nije da Bayern aktivira nekakve klauzule, može ponuditi i milijardu, ali ako ne želiš prodati, nećeš i to je to.
Ovo boldirano i nije baš tako... Za Lewandowskog su odbili, imao još godinu ugovora i procijenili da im više vrijedi da odigra tu sezonu nego pare, i bili u pravu. Odigrao pošteno do kraja, bio najbolji strijelac itd. Goetze imao klauzulu, njega nisu mogli zadržati.
Jedino kod Hummelsa su popustili, ali ne toliko zbog para nego su njemu izašli ususret, zasluge ovo-ono. A ni pare nisu bile za odbaciti, za igrača u zadnjoj godini ugovora. :D
Goetze vam se vratio za manje para nego sto ga je Bayern platio: u Bayern za 35, vratio se u Dortmund za 23. I to nije tako lose. Koln je mor'o punu cijenu za Podolskog platit'. :-D

Djakma je ovo gore odlicno objasnio, i nema se tu sta vise dodat'. Taj mit o Bayernu i njihovom namjernom slabljenju konkurencije je samo za one koji nikako, ili samo periferalno prate Bundesligu. Svi zaboravljaju recimo da je Bayern pomog'o Dortmundu da se izvuce iz dugova kad im je prijetio bankrot. :)
Ma i to je prenapuhano, to je bila neka kratkorocna posudba par miliona, nije vrijedno pomena. Ali naravno Uli je to moro plasirati u javnost onih godina kad ih je Dortmund poceo jebavat pa vise nije znao kud udara. :D

Edit: a zaboravih napisati za ovo slabljenje konkurencije: to je itekako dio Bayernove strategije vec dugo, cak je i Ottmar Hitzfeld to potvrdio. :)
Mladji se vjerovatno ne sjecaju, ali kad god je neki klub zaprijetio da ugrozi Bayernovu poziciju, isla je kupovina najboljih igraca, jer ovi jednostavno nisu mogli finansijski pratiti. Werder - Basler, Herzog, trener Rehagel, Klose, Pizarro, Ismael... Leverkusen - Ze Roberto, Lucio, Ballack, braća Kovač... Stuttgart - Elber, Gomez itd. Karlsruhe svojevremeno u crno zavili :) Kahn, Scholl, Fink, Tarnat...
Za Dortmund se već zna.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#17019 Re: UEFA Champions League

Post by Muhamed Đakmić »

Super, ali to je dio strategije svakog kluba :D

To bi isto radio Chelsea Arsenalu, City Unitedu ili Liverpoolu, Juventus Romi, Interu, Napoliju, Milanu, Real Barceloni i Barcelona Realu, samo ovi to ne dozvoljavaju.

Nije problem aktivan odnos Bayerna prema tim stvarima, koliko je problem pasivan odnos ostalih klubova. Ne prihvataj ponude Bayerna brate, vrlo jednostavno.
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#17020 Re: UEFA Champions League

Post by vicious »

Muhamed Đakmić wrote:Super, ali to je dio strategije svakog kluba :D

To bi isto radio Chelsea Arsenalu, City Unitedu ili Liverpoolu, Juventus Romi, Interu, Napoliju, Milanu, Real Barceloni i Barcelona Realu, samo ovi to ne dozvoljavaju.

Nije problem aktivan odnos Bayerna prema tim stvarima, koliko je problem pasivan odnos ostalih klubova. Ne prihvataj ponude Bayerna brate, vrlo jednostavno.
Jest, ali nisu ti dobri primjeri, jer ti svi nabrojani klubovi su puni para, a ovamo u Njemackoj je ogromna razlika ;)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17021 Re: UEFA Champions League

Post by _BataZiv_0809 »

Istina je uvijek negdje na sredini. Mozemo pilu okrenuti naopako i upitati zasto sve sto iole vrijedi Bundesligi zeli u Bajern?

Nije ni to palo s neba, ko zna istoriju Bajerna zna i otkad on igra u Bundesu i kakva im je istorija.

Opet sve i da slabljenje protivnika jeste strategija, ona im se itekako odbija o glavu u evropskim takmicenjima. Mjesecima ne odigraju kvalitetnu utakmicu i onda ti dodje Real, Barcelona, Atletiko i otpusu te. Nije slucajno Bajern igrao finala i osvojio kad je Bundes bio konkurentan.

Glede sinocnje utakmice, kad se saberu utisci mislim da je Djakma najblize istini-falilo je kvalitete da se ti silni napadi strpaju u go.

Sve je uredu, kao simpatizer postujem finansijski fer plej koji gaje, bez arapskih dolara, bez kupovine igraca u svrhu prodaje dresova i slicnih pojava, ali evidentno je da je to zastario koncept. Sa Gvardiolom se pokusala uraditi komercijalizacija pa se odustalo. Sad dovedose trenerskog anonimusa kojem je najveca utakmica u zivotu ona protiv Bajerna u Bundesu :D

Transfer politika se mora mijenjati, pothitno.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#17022 Re: UEFA Champions League

Post by Muhamed Đakmić »

vicious wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Super, ali to je dio strategije svakog kluba :D

To bi isto radio Chelsea Arsenalu, City Unitedu ili Liverpoolu, Juventus Romi, Interu, Napoliju, Milanu, Real Barceloni i Barcelona Realu, samo ovi to ne dozvoljavaju.

Nije problem aktivan odnos Bayerna prema tim stvarima, koliko je problem pasivan odnos ostalih klubova. Ne prihvataj ponude Bayerna brate, vrlo jednostavno.
Jest, ali nisu ti dobri primjeri, jer ti svi nabrojani klubovi su puni para, a ovamo u Njemackoj je ogromna razlika ;)
Pa dobro, kako biste vi htjeli da se Bayern ponaša? :D

Stavi bilo koji svjetski klub na njihovo mjesto i ponašat će se isto. Nije Bayern kriv što se Dortmund ne želi ni probati takmičiti. Služe kao farma za razvoj i prodaju igrača. Nije im Bayern uzeo Kagawu i Sahina, pa su kombinovano za njih uzeli oko 30 miliona eura kad su ova dvojica bila u naponu snage. To nije krivica Bayerna, nego debila koji vode taj klub. Pa Zdravko Mamić bolje transfere pravi.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#17023 Re: UEFA Champions League

Post by Tito_i_Partija »

vicious wrote: Edit: a zaboravih napisati za ovo slabljenje konkurencije: to je itekako dio Bayernove strategije vec dugo, cak je i Ottmar Hitzfeld to potvrdio. :)
Mladji se vjerovatno ne sjecaju, ali kad god je neki klub zaprijetio da ugrozi Bayernovu poziciju, isla je kupovina najboljih igraca, jer ovi jednostavno nisu mogli finansijski pratiti. Werder - Basler, Herzog, trener Rehagel, Klose, Pizarro, Ismael... Leverkusen - Ze Roberto, Lucio, Ballack, braća Kovač... Stuttgart - Elber, Gomez itd. Karlsruhe svojevremeno u crno zavili :) Kahn, Scholl, Fink, Tarnat...
Za Dortmund se već zna.
Jarane, pricas o vremenu kad je svaka liga bila maltene za sebe, i kad igraci iz Bundeslige gotov nikako nisu igrali po inostranstvu. Ko je jos trazio da kupi Baslera, Herzoga, Pizarra? Ima li iko? Pa ako cemo gledat' sa tog aspekta, onda je i Manchester United slabio svoju ligu. :-D

Neuera su trazili mnogi evropski klubovi, al' on je jasno rek'o da nece da ide iz Njemacke. I onda Bayern kriv sto je oslabio Schalke. E pa jebemu vise, nema smisla. :-D
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#17024 Re: UEFA Champions League

Post by Muhamed Đakmić »

Evo malo priče o plastici.

https://telesport.telegram.hr/kolumne/n ... -postanak/

Ukratko, nema velikog kluba koji nije "plastika".
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#17025 Re: UEFA Champions League

Post by Partijaner »

Ja se i dan danas cudom kako je Bayern tuhno Hargreavesa Jedinstvu onako staklenijeg od Robbena za 25 miliona ako se sjecam dobro :lol:
Post Reply