Al Jazeera Balkans

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#1701 Re: Al Jazeera Balkans

Post by bull21 »

:thumbup: Odličan dokumentarac!
cancel
Posts: 481
Joined: 11/07/2006 22:56

#1702 Re: Al Jazeera Balkans

Post by cancel »

kolko puta su već prikazali tu reportažu o romima koji skupljaju ugljen :-) :skoljka:

ja sam do sada naletio na to jedno 20tak puta, jbte kao da prave 30minuta dnevno premjernog sadržaja :lol: :-) :run:
User avatar
escobar__
Posts: 9981
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#1703 Re: Al Jazeera Balkans

Post by escobar__ »

Koliko god puta ponovili opet je bolje od bilo čega premijernog na N1. :lol:
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#1704 Re: Al Jazeera Balkans

Post by vazdagazda »

da li ste malo nervozni vi sa AJ ? Samo pitam jer ovan N1 nije los. ;-) :run:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1705 Re: Al Jazeera Balkans

Post by It_is_a_Leclerc »

vazdagazda wrote:da li ste malo nervozni vi sa AJ ? Samo pitam jer ovan N1 nije los. ;-) :run:
Pa normalno da nisu. N1 je televizija koju mogu gledati jedino u sarajevo-zeničkoj kotlini koju pokriva taj neki kablovski operater. Al Jazeeera ide diljem zemlje.
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#1706 Re: Al Jazeera Balkans

Post by vazdagazda »

Hmmmm pa i nisam bas sigurna. Kako ja cujem u srbiji i hrvatskoj su vec gledaniji od njih. Oni emitiraju godinama a ovi tek tjedan. Recimo veceras u 19 su bili za aldzeziru superiorni.
Mene bas breiga i za jedne i za druge da budem iskrena no me nervira ovlas ta potreba da se jedna solidna televizija dize u nebo dok se pak solidnija barem za sada televizija relativizira.no recomo samo da ce vrijeme i historija biti najbolji sudija . i gledaoci naravno.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#1707 Re: Al Jazeera Balkans

Post by todd_smith »

vazdagazda wrote:Hmmmm pa i nisam bas sigurna. Kako ja cujem u srbiji i hrvatskoj su vec gledaniji od njih. Oni emitiraju godinama a ovi tek tjedan. Recimo veceras u 19 su bili za aldzeziru superiorni.
Mene bas breiga i za jedne i za druge da budem iskrena no me nervira ovlas ta potreba da se jedna solidna televizija dize u nebo dok se pak solidnija barem za sada televizija relativizira.no recomo samo da ce vrijeme i historija biti najbolji sudija . i gledaoci naravno.
Pa eto ti odgovora.

Narod gleda jer zeli da vidi kakvi su, sta je to, i slicno, jer su novi. Nema kvalitet tu sta.

Sacekaj par mjeseci pa vidi gledanost.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1708 Re: Al Jazeera Balkans

Post by MOSALJOZE »

Mene nervira kada nas 20 pišemo kako je AJB kvalitetna televizija,kako ima najbolje dokumentarce,objektivne izvještaje(barem što se tiče domaće scene)itd...i onda se ovde prijave 2 osobe koje trube o tome kako ovo nije kvalitetna televizija,kako nije gledana itd....Svi ste vi kao nezainteresovani,a malo malo po AJB.
IgiPop
Posts: 133
Joined: 22/11/2011 13:29

#1709 Re: Al Jazeera Balkans

Post by IgiPop »

Marko Pavlovic je svjetlosnu godinu ispred svojih kolega u AJB. Svaka emisija je drugacija i super odradjena. I od svakodnevne teme napravi nesto drukcije.

StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1710 Re: Al Jazeera Balkans

Post by StupskaBitanga »

Tačno tako
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1711 Re: Al Jazeera Balkans

Post by StupskaBitanga »

Čestitam im na 3 godine
Također konačno se u javnosti priča o projektima poput radija i proširivanje kapaciteta što me izuzetno veseli. Previše vijesti i dokumentarnog programa nekako više treba programa poput ovog Markovog što radi za AJB Biznis. Životne stvari i neke debatne istraživačke emisije
Zašto ne bi AJB neki istraživački maazin napravila da se nakon emitovanja istog trese komplet region a materijala ima
User avatar
Danguba
Posts: 15850
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1712 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Danguba »

Cijenim to sto radi Al Jazeera Balkans i smatram ih najprofesionalnijim novinarima ali u nocasnjoj emisiji Kontekst voditeljica Mirjana Hrga
se pravo prosu sa ''...ali Dejton je stvorio BiH...'' na sto je gospodja Vesna Pusic energicno prekide i kaze da je BiH postojala i prije Dejtona i da ona ima svoju proslost... :thumbup:

http://balkans.aljazeera.net/video/kont ... iva-za-bih

Smatram da se tako nesto ne bi smjelo desiti jednom neovisnom i profesionalnom novinaru ili je to jednostavno lapsus.
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#1713 Re: Al Jazeera Balkans

Post by wolf07 »

Samo me interesuje da li jos uvijek ima likova koji su najavljivali potpunu propast projekta AJ Balkans?
User avatar
daky585
Posts: 876
Joined: 07/06/2014 01:50

#1714 Re: Al Jazeera Balkans

Post by daky585 »

Ajde da gledamo realno... AJB je mnogo ispred N1 po tehničkoj opremljenosti. Do sad je u AJB uloženo 65 miliona € pa je normalno da je bolja od N1 u koji nije uloženo ni 30% kao u AJB. Možda ih zato i ne treba porediti.
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#1715 Re: Al Jazeera Balkans

Post by wolf07 »

daky585 wrote:Ajde da gledamo realno... AJB je mnogo ispred N1 po tehničkoj opremljenosti. Do sad je u AJB uloženo 65 miliona € pa je normalno da je bolja od N1 u koji nije uloženo ni 30% kao u AJB. Možda ih zato i ne treba porediti.
To koliko je ulozeno u koju privatnu televiziju meni kao gledaocu ne znaci ama bas nista!!! Jedino sto me interesuje jeste kvalitet sadrzaja koji neko nudi. A kad je rijec o javnim emiterima onda mi je itekako bitno da vidim kakav je omjer izmedju onog sto je ulozeno (s nase grbace) i onog sto nam se emituje!
tufo071
Posts: 68
Joined: 09/09/2003 00:00

#1716 Re: Al Jazeera Balkans

Post by tufo071 »

@wolf07

u potpunosti se slazem. gledatelje ne treba da zanima koliko je u koju televiziju ulozeno. Samo kvalitet i sadrzaj je taj koji odlucuje. Kvalitet cesto odredjuje koliko je ulozeno :izet:
Iako se potencijalno izlazem kritici ljubitelja aldzezire i kriticarima N1, a za oboje mi se fucka, ne mogu a da ne primjetim da aldzezira za 3 godine postojanja nije otkrila nista, niti je bila citirana vezano za neku vijest, tj nitko nije nikada prenio "kako javlja aldzezira...". A momcad iz N1 je konstantno citirana a tek su sa startne crte krenuli. Samo na glas razmisljam.
User avatar
daky585
Posts: 876
Joined: 07/06/2014 01:50

#1717 Re: Al Jazeera Balkans

Post by daky585 »

pa to koliko je uloženo itekako može da utiče na kvalitet programa.
archi_a
Posts: 11871
Joined: 11/12/2011 18:11

#1718 Re: Al Jazeera Balkans

Post by archi_a »

Nekim ljudima ne treba ni oponirati. :-)
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#1719 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Ned071 »

tufo071 wrote:@wolf07

u potpunosti se slazem. gledatelje ne treba da zanima koliko je u koju televiziju ulozeno. Samo kvalitet i sadrzaj je taj koji odlucuje. Kvalitet cesto odredjuje koliko je ulozeno :izet:
Iako se potencijalno izlazem kritici ljubitelja aldzezire i kriticarima N1, a za oboje mi se fucka, ne mogu a da ne primjetim da aldzezira za 3 godine postojanja nije otkrila nista, niti je bila citirana vezano za neku vijest, tj nitko nije nikada prenio "kako javlja aldzezira...". A momcad iz N1 je konstantno citirana a tek su sa startne crte krenuli. Samo na glas razmisljam.
ma gdje majke ti? al fakat?
tufo071
Posts: 68
Joined: 09/09/2003 00:00

#1720 Re: Al Jazeera Balkans

Post by tufo071 »

pa od afere Agram u Hrvatskoj do Brameca po portalima i po agencijama. Pretraga.....i samo pretraga
tufo071
Posts: 68
Joined: 09/09/2003 00:00

#1721 Re: Al Jazeera Balkans

Post by tufo071 »

i ne bi mi tesko pa utipkah
n1+ivanic
n1+brammertz
n1+agram

i od slobodne dalmacije do avaza i portala nadjoh svega.

al opet ponavljam...fucka mi se i za n1 i za aldzeziru no zaista nemogu pljuvanja i uzdizanja bez osnova. ni jednih ni drugih.
svatko ima pravo na svoje misljenje ali tvrdnja da je aldzezira super a n1 smece moze tvrditi samo netko tko ko je zaista subjektivan. ali kako ovo nije forum o n1 nego aldzeziri ja se povlacim a vi nastavite hvaliti ovu stanicu. dosta vas je svaak oplaceno po postu :izet:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#1722 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Ned071 »

tufo071 wrote:i ne bi mi tesko pa utipkah
n1+ivanic
n1+brammertz
n1+agram

i od slobodne dalmacije do avaza i portala nadjoh svega.

al opet ponavljam...fucka mi se i za n1 i za aldzeziru no zaista nemogu pljuvanja i uzdizanja bez osnova. ni jednih ni drugih.
svatko ima pravo na svoje misljenje ali tvrdnja da je aldzezira super a n1 smece moze tvrditi samo netko tko ko je zaista subjektivan. ali kako ovo nije forum o n1 nego aldzeziri ja se povlacim a vi nastavite hvaliti ovu stanicu. dosta vas je svaak oplaceno po postu :izet:

sta ivanic? pa covjek jos samo na radio marija medjugorje nije gostovao zadnjih 20 dana. sta bramerc, sta agram? shvatam ja da vas je ponijela pjesma, sminka, suplja cnn al odvadite ba malo
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1723 Re: Al Jazeera Balkans

Post by StupskaBitanga »

Sretno AJB sa planovima :thumbup: :bih:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1724 Re: Al Jazeera Balkans

Post by It_is_a_Leclerc »

Ko citira N1, osim njih samih naravno ?! Ja nit čujem te citate, nit sam pogledao sekunde tog famoznog programa, s obzirom da su se ljudi odlučili ograničiti na kabl. operatere koji pokrivaju Sarajevo-Zenica krug i Banja Luku.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1725 Re: Al Jazeera Balkans

Post by quarterback »

StupskaBitanga wrote:Čestitam im na 3 godine
Također konačno se u javnosti priča o projektima poput radija i proširivanje kapaciteta što me izuzetno veseli. Previše vijesti i dokumentarnog programa nekako više treba programa poput ovog Markovog što radi za AJB Biznis. Životne stvari i neke debatne istraživačke emisije
Zašto ne bi AJB neki istraživački maazin napravila da se nakon emitovanja istog trese komplet region a materijala ima
:thumbup:
Locked