Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1701 Re: Raiffeisen banka

Post by Tomahawk11 »

Ne bi trebao da popusi. Itekako ce se oni povuci i sve uraditi da poprave gresku ako on pokaze da nece tek tako odustati od toga.
Greske se desavaju, ali ovo je malo vise od greske. Da niko ne reaguje na to sto trajni nalog ne ide na vrijeme.....
Nije sad da se tu nesto previse treba angazovati. Zaj.... ste, popravite, ne zanima me. Hocu da mi izdate potvrdu u kojoj stoji da sam u A kategoriji.
Klijent im je, nije ovca.
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#1702 Re: Raiffeisen banka

Post by SerijeSync »

dakle kasniš sa otplatom kredita svaki mjesec 20-25 dana, nikad se rate sastale nisu i oni te ubace u B kategoriju, ne samo da je sistem diskriminirajući i fašistički već je i za suda u strasburu.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1703 Re: Raiffeisen banka

Post by Truba »

imam jednu ratu onda su mene zajebali kad su rekli da mora biti 1. u mjesecu ja tražio kasnije... ne sjećam se kada

fakat su me levatili u intesi

mislim da ni sekunde nisam kasnio u 2 godine a nabešali mi kamata i žiranta kao da stan kupujem na 30 a ne na 42 mjeseca :| :| :|
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1704 Re: Raiffeisen banka

Post by Tomahawk11 »

Imam ja stambeni u Intesi, rata ide preko trajnog naloga. Za 8 godina nikad nije bilo ni najmanjeg problema. No, to je moje iskustvo. Moguce je da ima i drugacijih. Dogovorili smo ratu na 05. u mjesecu i tako i ide.
SerijeSync, nije fasisticki i ni za kakvog suda, potpisom ugovora slozis se sa navedenim uslovima.
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#1705 Re: Raiffeisen banka

Post by SerijeSync »

Tomahawk11 wrote:Imam ja stambeni u Intesi, rata ide preko trajnog naloga. Za 8 godina nikad nije bilo ni najmanjeg problema. No, to je moje iskustvo. Moguce je da ima i drugacijih. Dogovorili smo ratu na 05. u mjesecu i tako i ide.
SerijeSync, nije fasisticki i ni za kakvog suda, potpisom ugovora slozis se sa navedenim uslovima.
ma ok shvatio sve
Android Knego
Posts: 1580
Joined: 13/03/2012 08:11

#1706 Re: Raiffeisen banka

Post by Android Knego »

SerijeSync wrote:danas sam bio svjedok i čudom se čudim, dakle dolazi čovjek da provjeri stanje računa, kredite i slično sjedi na stolici 2 metra od mene ja vadio neku potvrdu, ova mu izvlači da kasni s ratama iako čovjek ima trajni nalog gdje se sve automatski skida, čujem raspravu svaki mjesec ima redovna primanja ništa ne kasni, kad ono njihov sistem povlačenja para ima falinku kasni od 15 do 25 dana :lol: još čovjeka samo radi toga uvalili u b kategoriju, jel ove budale same od sebe rade to ili ima neki centralni registar, i kako će čovjeka uvalit u b kategoriju radi njihove greške :lol:
juce me na salteru sluzbenica ubjedjuje da mi ne naplacuju 4 markice mjesecno za internet bankarstvo. jos listala (kompjuterski) nekoliko mjeseci unazad i kaze - nema! a kod mene to godinama tako. i hajd sad ti njoj objasni...
Android Knego
Posts: 1580
Joined: 13/03/2012 08:11

#1707 Re: Raiffeisen banka

Post by Android Knego »

Tomahawk11 wrote:
SerijeSync wrote:danas sam bio svjedok i čudom se čudim, dakle dolazi čovjek da provjeri stanje računa, kredite i slično sjedi na stolici 2 metra od mene ja vadio neku potvrdu, ova mu izvlači da kasni s ratama iako čovjek ima trajni nalog gdje se sve automatski skida, čujem raspravu svaki mjesec ima redovna primanja ništa ne kasni, kad ono njihov sistem povlačenja para ima falinku kasni od 15 do 25 dana :lol: još čovjeka samo radi toga uvalili u b kategoriju, jel ove budale same od sebe rade to ili ima neki centralni registar, i kako će čovjeka uvalit u b kategoriju radi njihove greške :lol:
Kategorije od A-E za fizicka i pravna lica se baziraju na zbrajanju dana kasnjenja.
Recimo da je covjek imao neki kredit na 36 mjeseci.
Proslo je 10 mjeseci, sistem povlacio lovu sa 20 dana zakasnenja. Covjek ima 100 dana kasnjenja i upao je u B kategoriju. Sama B kategorija i nije strasna, medjutim, zasto bi neko zbog njihove greske imao bilo kakvu kategoriju.
Treba im traziti da to rijese sa CRK, ako nece nek im zaprijeti Agencijom za bankarstvo, a na kraju krajeva, ako nece ni tad, onda se i obratiti n adresu iste.
kako se moze saznati u koju kategoriju su te strpali?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1708 Re: Raiffeisen banka

Post by Tomahawk11 »

CRK izvjestaj. Obicno ih povlace u bankama (ili mikrokreditnim) na zahtjev, uz odobrenje klijenta.

Evo jedan txt sa klixa o tome:

http://www.klix.ba/biznis/finansije/kak ... /150512021

Koga zanima stivo, evo iz CBBiH:

http://www.cbbh.ba/files/centralni_regi ... nke_bs.pdf
Android Knego
Posts: 1580
Joined: 13/03/2012 08:11

#1709 Re: Raiffeisen banka

Post by Android Knego »

ok, tnx.
User avatar
purgatorio
Posts: 1095
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#1710 Re: Raiffeisen banka

Post by purgatorio »

Jel se kredit briše nakon isteka nekog vremena iz CRK ili recimo ostaje zauvijek, npr kad dođeš u e kategoriju.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#1711 Re: Raiffeisen banka

Post by Sodom1 »

SerijeSync wrote:bože brate sačuvaj dokle je ovaj javašluk došao, i na kraju popušiš ni kriv ni dužan
Pusi ga on vec , cim je uzeo kredit :izet:
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#1712 Re: Raiffeisen banka

Post by bach »

http://www.klix.ba/biznis/sanela-pasic- ... /160317103

Prešla iz RF u Hypo? Je li to žuto - crni brod već počeo da tone...?
Dzontra_Volta
Posts: 8006
Joined: 20/01/2011 11:10

#1713 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

bach wrote:http://www.klix.ba/biznis/sanela-pasic- ... /160317103

Prešla iz RF u Hypo? Je li to žuto - crni brod već počeo da tone...?
Mislim da je plavo-bijeli brod odavno potonuo sa švicarcima, pa ova ide da ga pokuša izvaditi, dok još može.
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#1714 Re: Raiffeisen banka

Post by modem33 »

purgatorio wrote:Jel se kredit briše nakon isteka nekog vremena iz CRK ili recimo ostaje zauvijek, npr kad dođeš u e kategoriju.

ne brise, ostane trajno zapisano unazad 100 godina, ja gledao uzivo kad sam spijunirao ljude zbog potenciajlnog dizanja kredita. Vidim sve u kojim bankama i mikrokreditnim org. si digao kredit, vracao kredit , koje si kartice koristio i dugovanja ... uplaceno itd..itd... 8-)
moke_017
Posts: 249
Joined: 03/11/2013 20:47

#1715 Re: Raiffeisen banka

Post by moke_017 »

.
Last edited by moke_017 on 21/05/2018 13:53, edited 1 time in total.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#1716 Re: Raiffeisen banka

Post by Sodom1 »

Cuj lika,sta kae :-)
Ja da mogu s govnima ne bi nikako imao posla
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#1717 Re: Raiffeisen banka

Post by costacurta »

modem33 wrote:
purgatorio wrote:Jel se kredit briše nakon isteka nekog vremena iz CRK ili recimo ostaje zauvijek, npr kad dođeš u e kategoriju.

ne brise, ostane trajno zapisano unazad 100 godina, ja gledao uzivo kad sam spijunirao ljude zbog potenciajlnog dizanja kredita. Vidim sve u kojim bankama i mikrokreditnim org. si digao kredit, vracao kredit , koje si kartice koristio i dugovanja ... uplaceno itd..itd... 8-)
CRK funkcionise kod nas u zadnjih 10ak godina.
Istorija se brise nakon 5 godina. Znači nakon 5 godina si reborn.
Možeš se ponovo zaduživati ali manje iznose u zavisnosti od banke. Ono kao ponovo stičeš povjerenje.
Da se razumijemo,
Možeš ti biti i u E kategoriji ako odeš u banku i kažeš da te poslao Nurko dobićeš sta hoćeš.
Ako si niko i ničiji ostaje ti da se lomiš i ubjeđjujes sa tetama na šalterima oko dana kašnjenja, kako nisi kasnio ovo ono.
To tako fercera i u mnogo razvijenijim zemljama od BiH.
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#1718 Re: Raiffeisen banka

Post by rayman90 »

ne mogu da potrosim zadnjih 5 km s racuna preko paypala :-? do banke nesto :?
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#1719 Re: Raiffeisen banka

Post by lajk »

Jel jos nekom skinuto 8KM sa racuna ? Odjednom neka godisnja naknada wtf
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#1720 Re: Raiffeisen banka

Post by Ned071 »

Jeste...
User avatar
undefined007
Posts: 1087
Joined: 13/05/2014 16:37

#1721 Re: Raiffeisen banka

Post by undefined007 »

Moze li se u RF uzeti Visa electron kartica?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1722 Re: Raiffeisen banka

Post by seoBIH »

Nije odjendom jbga, najavili su. Stoka!
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#1723 Re: Raiffeisen banka

Post by lajk »

seoBIH wrote:Nije odjendom jbga, najavili su. Stoka!
Pa jel ovo za 2016 :-) Odale znaju da necu ugasit racun pa odma za godinu naknada..stoka nista drugo
Dzontra_Volta
Posts: 8006
Joined: 20/01/2011 11:10

#1724 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

undefined007 wrote:Moze li se u RF uzeti Visa electron kartica?
Trenutno ih nemaju, ja neki dan pitao. Kaže žeMska da je, koliko je ona čula, VISA propala i da se plasiraju još samo kartice koje su već ranije štampane. E sad... gdje li je ona to čula - ne znam. Priča se u mahali. :D
Android Knego
Posts: 1580
Joined: 13/03/2012 08:11

#1725 Re: Raiffeisen banka

Post by Android Knego »

Dzontra_Volta wrote:
undefined007 wrote:Moze li se u RF uzeti Visa electron kartica?
Trenutno ih nemaju, ja neki dan pitao. Kaže žeMska da je, koliko je ona čula, VISA propala i da se plasiraju još samo kartice koje su već ranije štampane. E sad... gdje li je ona to čula - ne znam. Priča se u mahali. :D
i ja nekidan pitao i rekose mi da trenutno, ovih dana, nemaju Visa electron. poslije slucajno nadjem da se moze online popuniti zahtjev, i tako uradim. treba kopirati Cips i licnu. vrlo jednostavno. e sad, da li radi to cemo tek vidjeti... :D
Post Reply