Raiffeisen banka - sve o tome
Moderator: anex
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#1701 Re: Raiffeisen banka
Ne bi trebao da popusi. Itekako ce se oni povuci i sve uraditi da poprave gresku ako on pokaze da nece tek tako odustati od toga.
Greske se desavaju, ali ovo je malo vise od greske. Da niko ne reaguje na to sto trajni nalog ne ide na vrijeme.....
Nije sad da se tu nesto previse treba angazovati. Zaj.... ste, popravite, ne zanima me. Hocu da mi izdate potvrdu u kojoj stoji da sam u A kategoriji.
Klijent im je, nije ovca.
Greske se desavaju, ali ovo je malo vise od greske. Da niko ne reaguje na to sto trajni nalog ne ide na vrijeme.....
Nije sad da se tu nesto previse treba angazovati. Zaj.... ste, popravite, ne zanima me. Hocu da mi izdate potvrdu u kojoj stoji da sam u A kategoriji.
Klijent im je, nije ovca.
-
SerijeSync
- Posts: 1128
- Joined: 08/02/2016 20:35
#1702 Re: Raiffeisen banka
dakle kasniš sa otplatom kredita svaki mjesec 20-25 dana, nikad se rate sastale nisu i oni te ubace u B kategoriju, ne samo da je sistem diskriminirajući i fašistički već je i za suda u strasburu.
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#1703 Re: Raiffeisen banka
imam jednu ratu onda su mene zajebali kad su rekli da mora biti 1. u mjesecu ja tražio kasnije... ne sjećam se kada
fakat su me levatili u intesi
mislim da ni sekunde nisam kasnio u 2 godine a nabešali mi kamata i žiranta kao da stan kupujem na 30 a ne na 42 mjeseca

fakat su me levatili u intesi
mislim da ni sekunde nisam kasnio u 2 godine a nabešali mi kamata i žiranta kao da stan kupujem na 30 a ne na 42 mjeseca
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#1704 Re: Raiffeisen banka
Imam ja stambeni u Intesi, rata ide preko trajnog naloga. Za 8 godina nikad nije bilo ni najmanjeg problema. No, to je moje iskustvo. Moguce je da ima i drugacijih. Dogovorili smo ratu na 05. u mjesecu i tako i ide.
SerijeSync, nije fasisticki i ni za kakvog suda, potpisom ugovora slozis se sa navedenim uslovima.
SerijeSync, nije fasisticki i ni za kakvog suda, potpisom ugovora slozis se sa navedenim uslovima.
-
SerijeSync
- Posts: 1128
- Joined: 08/02/2016 20:35
#1705 Re: Raiffeisen banka
ma ok shvatio sveTomahawk11 wrote:Imam ja stambeni u Intesi, rata ide preko trajnog naloga. Za 8 godina nikad nije bilo ni najmanjeg problema. No, to je moje iskustvo. Moguce je da ima i drugacijih. Dogovorili smo ratu na 05. u mjesecu i tako i ide.
SerijeSync, nije fasisticki i ni za kakvog suda, potpisom ugovora slozis se sa navedenim uslovima.
-
Android Knego
- Posts: 1580
- Joined: 13/03/2012 08:11
#1706 Re: Raiffeisen banka
juce me na salteru sluzbenica ubjedjuje da mi ne naplacuju 4 markice mjesecno za internet bankarstvo. jos listala (kompjuterski) nekoliko mjeseci unazad i kaze - nema! a kod mene to godinama tako. i hajd sad ti njoj objasni...SerijeSync wrote:danas sam bio svjedok i čudom se čudim, dakle dolazi čovjek da provjeri stanje računa, kredite i slično sjedi na stolici 2 metra od mene ja vadio neku potvrdu, ova mu izvlači da kasni s ratama iako čovjek ima trajni nalog gdje se sve automatski skida, čujem raspravu svaki mjesec ima redovna primanja ništa ne kasni, kad ono njihov sistem povlačenja para ima falinku kasni od 15 do 25 danajoš čovjeka samo radi toga uvalili u b kategoriju, jel ove budale same od sebe rade to ili ima neki centralni registar, i kako će čovjeka uvalit u b kategoriju radi njihove greške
-
Android Knego
- Posts: 1580
- Joined: 13/03/2012 08:11
#1707 Re: Raiffeisen banka
kako se moze saznati u koju kategoriju su te strpali?Tomahawk11 wrote:Kategorije od A-E za fizicka i pravna lica se baziraju na zbrajanju dana kasnjenja.SerijeSync wrote:danas sam bio svjedok i čudom se čudim, dakle dolazi čovjek da provjeri stanje računa, kredite i slično sjedi na stolici 2 metra od mene ja vadio neku potvrdu, ova mu izvlači da kasni s ratama iako čovjek ima trajni nalog gdje se sve automatski skida, čujem raspravu svaki mjesec ima redovna primanja ništa ne kasni, kad ono njihov sistem povlačenja para ima falinku kasni od 15 do 25 danajoš čovjeka samo radi toga uvalili u b kategoriju, jel ove budale same od sebe rade to ili ima neki centralni registar, i kako će čovjeka uvalit u b kategoriju radi njihove greške
Recimo da je covjek imao neki kredit na 36 mjeseci.
Proslo je 10 mjeseci, sistem povlacio lovu sa 20 dana zakasnenja. Covjek ima 100 dana kasnjenja i upao je u B kategoriju. Sama B kategorija i nije strasna, medjutim, zasto bi neko zbog njihove greske imao bilo kakvu kategoriju.
Treba im traziti da to rijese sa CRK, ako nece nek im zaprijeti Agencijom za bankarstvo, a na kraju krajeva, ako nece ni tad, onda se i obratiti n adresu iste.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#1708 Re: Raiffeisen banka
CRK izvjestaj. Obicno ih povlace u bankama (ili mikrokreditnim) na zahtjev, uz odobrenje klijenta.
Evo jedan txt sa klixa o tome:
http://www.klix.ba/biznis/finansije/kak ... /150512021
Koga zanima stivo, evo iz CBBiH:
http://www.cbbh.ba/files/centralni_regi ... nke_bs.pdf
Evo jedan txt sa klixa o tome:
http://www.klix.ba/biznis/finansije/kak ... /150512021
Koga zanima stivo, evo iz CBBiH:
http://www.cbbh.ba/files/centralni_regi ... nke_bs.pdf
- purgatorio
- Posts: 1095
- Joined: 05/11/2012 09:45
- Location: Velika Kladuša
#1710 Re: Raiffeisen banka
Jel se kredit briše nakon isteka nekog vremena iz CRK ili recimo ostaje zauvijek, npr kad dođeš u e kategoriju.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#1711 Re: Raiffeisen banka
Pusi ga on vec , cim je uzeo kreditSerijeSync wrote:bože brate sačuvaj dokle je ovaj javašluk došao, i na kraju popušiš ni kriv ni dužan
- bach
- Posts: 3478
- Joined: 05/11/2005 11:52
#1712 Re: Raiffeisen banka
http://www.klix.ba/biznis/sanela-pasic- ... /160317103
Prešla iz RF u Hypo? Je li to žuto - crni brod već počeo da tone...?
Prešla iz RF u Hypo? Je li to žuto - crni brod već počeo da tone...?
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8006
- Joined: 20/01/2011 11:10
#1713 Re: Raiffeisen banka
Mislim da je plavo-bijeli brod odavno potonuo sa švicarcima, pa ova ide da ga pokuša izvaditi, dok još može.bach wrote:http://www.klix.ba/biznis/sanela-pasic- ... /160317103
Prešla iz RF u Hypo? Je li to žuto - crni brod već počeo da tone...?
-
modem33
- Posts: 884
- Joined: 08/05/2013 19:58
#1714 Re: Raiffeisen banka
purgatorio wrote:Jel se kredit briše nakon isteka nekog vremena iz CRK ili recimo ostaje zauvijek, npr kad dođeš u e kategoriju.
ne brise, ostane trajno zapisano unazad 100 godina, ja gledao uzivo kad sam spijunirao ljude zbog potenciajlnog dizanja kredita. Vidim sve u kojim bankama i mikrokreditnim org. si digao kredit, vracao kredit , koje si kartice koristio i dugovanja ... uplaceno itd..itd...
-
moke_017
- Posts: 249
- Joined: 03/11/2013 20:47
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#1716 Re: Raiffeisen banka
Cuj lika,sta kae
Ja da mogu s govnima ne bi nikako imao posla
Ja da mogu s govnima ne bi nikako imao posla
-
costacurta
- Posts: 3642
- Joined: 05/05/2005 08:25
#1717 Re: Raiffeisen banka
CRK funkcionise kod nas u zadnjih 10ak godina.modem33 wrote:purgatorio wrote:Jel se kredit briše nakon isteka nekog vremena iz CRK ili recimo ostaje zauvijek, npr kad dođeš u e kategoriju.
ne brise, ostane trajno zapisano unazad 100 godina, ja gledao uzivo kad sam spijunirao ljude zbog potenciajlnog dizanja kredita. Vidim sve u kojim bankama i mikrokreditnim org. si digao kredit, vracao kredit , koje si kartice koristio i dugovanja ... uplaceno itd..itd...
Istorija se brise nakon 5 godina. Znači nakon 5 godina si reborn.
Možeš se ponovo zaduživati ali manje iznose u zavisnosti od banke. Ono kao ponovo stičeš povjerenje.
Da se razumijemo,
Možeš ti biti i u E kategoriji ako odeš u banku i kažeš da te poslao Nurko dobićeš sta hoćeš.
Ako si niko i ničiji ostaje ti da se lomiš i ubjeđjujes sa tetama na šalterima oko dana kašnjenja, kako nisi kasnio ovo ono.
To tako fercera i u mnogo razvijenijim zemljama od BiH.
-
rayman90
- Posts: 243
- Joined: 11/01/2015 11:08
#1718 Re: Raiffeisen banka
ne mogu da potrosim zadnjih 5 km s racuna preko paypala
do banke nesto 
-
lajk
- Posts: 2700
- Joined: 01/06/2011 13:40
- Location: Ilijaš
#1719 Re: Raiffeisen banka
Jel jos nekom skinuto 8KM sa racuna ? Odjednom neka godisnja naknada wtf
- undefined007
- Posts: 1087
- Joined: 13/05/2014 16:37
#1721 Re: Raiffeisen banka
Moze li se u RF uzeti Visa electron kartica?
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#1722 Re: Raiffeisen banka
Nije odjendom jbga, najavili su. Stoka!
-
lajk
- Posts: 2700
- Joined: 01/06/2011 13:40
- Location: Ilijaš
#1723 Re: Raiffeisen banka
Pa jel ovo za 2016seoBIH wrote:Nije odjendom jbga, najavili su. Stoka!
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8006
- Joined: 20/01/2011 11:10
#1724 Re: Raiffeisen banka
Trenutno ih nemaju, ja neki dan pitao. Kaže žeMska da je, koliko je ona čula, VISA propala i da se plasiraju još samo kartice koje su već ranije štampane. E sad... gdje li je ona to čula - ne znam. Priča se u mahali.undefined007 wrote:Moze li se u RF uzeti Visa electron kartica?
-
Android Knego
- Posts: 1580
- Joined: 13/03/2012 08:11
#1725 Re: Raiffeisen banka
i ja nekidan pitao i rekose mi da trenutno, ovih dana, nemaju Visa electron. poslije slucajno nadjem da se moze online popuniti zahtjev, i tako uradim. treba kopirati Cips i licnu. vrlo jednostavno. e sad, da li radi to cemo tek vidjeti...Dzontra_Volta wrote:Trenutno ih nemaju, ja neki dan pitao. Kaže žeMska da je, koliko je ona čula, VISA propala i da se plasiraju još samo kartice koje su već ranije štampane. E sad... gdje li je ona to čula - ne znam. Priča se u mahali.undefined007 wrote:Moze li se u RF uzeti Visa electron kartica?
