Optimus Prime wrote:Cestitke vladi na ovom vrlo uspjesnom potezu.
Nadam se da ce se uskoro konacno (nakon 20 godina diskusije u prazno) ustanoviti da li u BiH postoje naftna lezista koja su komercijano isplativa.
Novac od koncesija nam je prijeko potreban za razvojne projekte pomocu kojih mozemo povecati konkurentnost a time i zivotni standard nasih gradjana.
Tragicno je to da je AMOCO jos i prije rata kada je cijena nafte bila visestruko niza trazio koncesije za eksploataciju, a da se bivsa vlast u 15 godina nije ni jednom upitala sta se moze uraditi na tom planu.
A ovi zajedljivi komentari dezurnih kriticara SDP-a su tragikomicni.
Jos kad bi ustvari znao sta kritikuju. Da im se mozda ne svidja SHELL-ov logo?
Možda mi se ne sviđa što je Energoinvestova projektna dokumentacija besplatno predata stranoj firmi , bez ikakvog tendera, objave namjera, prikupljanja ponuda i sve što u to spada?
Možda me jebe što ne znam, ko je i koliko u ovome dobar, čiji se račun u Švici napunio?
Možda mi se ne sviđa što iz teksta ne mogu da provalim koje su obaveze Shell-a prema BiH, a do memoranduma ne mogu da dođem?
Možda mi se ne sviđa što neću gledati i slušati: "
SKANDALOZNO, EXKLUZIVNO, ZAPANJUJUĆE, KRIMINALNA HOBOTNICA, CRVENA BANDA, PLAČKAŠI dok POŠTENA RADNIČKA KLASA ROVI PO KONTEJNERIMA, NAJNOVIJI PRILOG AVDE AVDIĆA. Niđe tendera, ups, izvinte ovo su naši, briši ovo sve Redakcija 60 min."
Možda ne volim Shell. 'Nako:
http://www.ekoakcija.com/content/tim-cl ... ella-u-bih
Možda samo zato što nisam dovoljno naivan da povjerujem da će Shell će to sve besplatno uraditi, a kasnije će ići tender, pa ko da bolju ponudu za eksploataciju.