Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#1701 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by idealnolosa »

Da ne bih citala sve,zanima me iskustvo sa rotirajucom cetkom koja se moze naci u Top shopu.Koliko kosta,da li susi kosu
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1702 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

idealnolosa wrote:Da ne bih citala sve,zanima me iskustvo sa rotirajucom cetkom koja se moze naci u Top shopu.Koliko kosta,da li susi kosu
bolja ti je ona od rowente...al nijedna ne cini cuda.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#1703 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by idealnolosa »

A gdje mogu da nadjem tu Roventinu i koliko je para?Mene zanima za povremeno ravnanje i kovrdzanje,a najvise me zanima da li steti kosi jer mi opada i tanka je dflaka
User avatar
Allenass
Posts: 1398
Joined: 20/04/2010 01:23

#1704 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Allenass »

SoShy wrote:treba mi savjet, da li da se uopste upustam u razmisljanje o mini valu - imam dosta dugu kosu. nije agresivno farbana, stavljani su samo neki preljevi, u boji moje kose, više radi sjaja.

zanima me da li sa mini valom mogu dobiti ovakve kovrdže?
Image
Nema šanse, i ne pokušavaj, dobit ćeš samo "ovčije loknice" i napuhanu kosu.
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1705 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

idealnolosa wrote:A gdje mogu da nadjem tu Roventinu i koliko je para?Mene zanima za povremeno ravnanje i kovrdzanje,a najvise me zanima da li steti kosi jer mi opada i tanka je dflaka
mislim da sam vidjela u merkatoru, merkuru il nes slicno.

a kosi sve steti osim da je pustis da se sama osusi :S sta ces.
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#1706 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mariella »

idealnolosa wrote:A gdje mogu da nadjem tu Roventinu i koliko je para?Mene zanima za povremeno ravnanje i kovrdzanje,a najvise me zanima da li steti kosi jer mi opada i tanka je dflaka
Rowentina ima u robotu, mercatoru... Nekih 100 KM je. Za ravnanje je dobra, a kovrdzanje ne znam bas, bar ja ne mogu u tome uspjeti :D Meni se kosa prirodno uvija ali uspijem je sa tom cetkom fino izravnat, naravno ne moze bas kao kod frizera da bude svilenkasto ali meni bude mrsko truditi se, samo da sto prije zavrsim s feniranjem a da ok izgleda :D
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#1707 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by male_okice »

SoShy wrote:treba mi savjet, da li da se uopste upustam u razmisljanje o mini valu - imam dosta dugu kosu. nije agresivno farbana, stavljani su samo neki preljevi, u boji moje kose, više radi sjaja.

zanima me da li sa mini valom mogu dobiti ovakve kovrdže?
Image
to je veliki upitnik :?: ja sam radila prosle godine mini val i to na zdravu kosu-znaci nije bila tretirana apsolutno ni sa cim i prvih 5 dana je bilo ok, poslije toga super izgledala netom poslije pranja cim se osusi opet se pola kao izravna pola ostane pudlicasto...ne znam sto mi je to trebalo...ali rekao hajd kad je prirodno malo vise frckava htjela sam pojacati efekt, medjutim imala sam vise frke sa njom poslije narocito jos kad je krenuo izrastati minival.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#1708 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by idealnolosa »

Mariella wrote: Rowentina ima u robotu, mercatoru... Nekih 100 KM je. Za ravnanje je dobra, a kovrdzanje ne znam bas, bar ja ne mogu u tome uspjeti :D Meni se kosa prirodno uvija ali uspijem je sa tom cetkom fino izravnat, naravno ne moze bas kao kod frizera da bude svilenkasto ali meni bude mrsko truditi se, samo da sto prije zavrsim s feniranjem a da ok izgleda :D
U principu meni je kosa skoro pa ravna,Vise bi mi trebalo za kovrdzanje i oblikovanje frizure
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#1709 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mariella »

Onda mislim da nemas bas razloga za kupovanje ove rowenta... Ustvari vidjela sam u merkatoru da ima neka nova njihova cetka na kojoj pise da je i za uvijanje, nisam nesto posebno zagledala ali imam osjecas da je to vise na principu pegle za kosu... S ovom obicnom rowenta rotirajucom cetkom mozes uviti samo vrhove, a da dobijes lokne - tesko :)
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1710 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

Mariella wrote:Onda mislim da nemas bas razloga za kupovanje ove rowenta... Ustvari vidjela sam u merkatoru da ima neka nova njihova cetka na kojoj pise da je i za uvijanje, nisam nesto posebno zagledala ali imam osjecas da je to vise na principu pegle za kosu... S ovom obicnom rowenta rotirajucom cetkom mozes uviti samo vrhove, a da dobijes lokne - tesko :)
ma kosa se moze svacim uvit (cak i peglom :)). moze i s ovom rowentom, al nista spektakularno.
hocunecu
Posts: 1755
Joined: 25/09/2008 13:18

#1711 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by hocunecu »

sta mislite sta je bolje za ravnanje kose koja je valovita samo toliko da izgleda neuredno :D ? ova cetka ili pegla, kosa je farbana
User avatar
Allenass
Posts: 1398
Joined: 20/04/2010 01:23

#1712 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Allenass »

hocunecu wrote:sta mislite sta je bolje za ravnanje kose koja je valovita samo toliko da izgleda neuredno :D ? ova cetka ili pegla, kosa je farbana
Pegla u svakom slučaju najviše oštećuje kosu, ali je najbrži način da je ispraviš. Ako nisi lijena onda uzmi tu četku.
hocunecu
Posts: 1755
Joined: 25/09/2008 13:18

#1713 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by hocunecu »

Allenass wrote:
hocunecu wrote:sta mislite sta je bolje za ravnanje kose koja je valovita samo toliko da izgleda neuredno :D ? ova cetka ili pegla, kosa je farbana
Pegla u svakom slučaju najviše oštećuje kosu, ali je najbrži način da je ispraviš. Ako nisi lijena onda uzmi tu četku.
ma nisam lijena,samo ako ima efekta
ruku na srce,ne treba mnogo vremena, nije griva :D

frizeri su mi smor,cisto gubljenje vremena a i poskupo dodje 2-3 puta sedmicno :-)
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#1714 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by idealnolosa »

Mariella wrote:Onda mislim da nemas bas razloga za kupovanje ove rowenta... Ustvari vidjela sam u merkatoru da ima neka nova njihova cetka na kojoj pise da je i za uvijanje, nisam nesto posebno zagledala ali imam osjecas da je to vise na principu pegle za kosu... S ovom obicnom rowenta rotirajucom cetkom mozes uviti samo vrhove, a da dobijes lokne - tesko :)
Sta mislite ove u top shopu reklamiraju i da su za kovrdzanje?
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#1715 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mariella »

@hocunecu

Po meni je bolje kupiti cetku jer pegla vise ostecuje, a i sa cetkom ces moci fino da ispravis, ali se ipak mora vise potrudit.

@alica.k

To da moze s peglom znam, ali s cetkom je ipak drugacije, nije tolika temperatura, plus sto taj zrak ustvari puse, a ne kao kod pegle ili figara... Ne znam, ali ja nikad nisam uspjela uviti u smislu da uvijem cijeli pramen (npr, kao sto se uradi sa figarom) mogu samo vrhove uviti ili izviti... Mozda je do mene :)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1716 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Michun »

ako ti je tanka dlaka (licno iskustvo) cak i kad se najbolje isfeniras, malo vlage i opet si fazi.
ako se usudis da malo "goris" kosu onda je pegla super.
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#1717 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mariella »

idealnolosa wrote:
Mariella wrote:Onda mislim da nemas bas razloga za kupovanje ove rowenta... Ustvari vidjela sam u merkatoru da ima neka nova njihova cetka na kojoj pise da je i za uvijanje, nisam nesto posebno zagledala ali imam osjecas da je to vise na principu pegle za kosu... S ovom obicnom rowenta rotirajucom cetkom mozes uviti samo vrhove, a da dobijes lokne - tesko :)
Sta mislite ove u top shopu reklamiraju i da su za kovrdzanje?
Ne znam sta imaju u top shopu...
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1718 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

Mariella wrote:Mozda je do mene :)
mislim da je do kose...moja se kosa strasno lako uvija, cak i oko prsta ako drzim duze od minutu se uvije :S ja npr uzmem tu roventinu cetku i nekako je uspravno drzim i kosa se zacas uvije
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#1719 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mariella »

Probat cu jednom tako... Iako su one cetke podebele pa je malo teze dugu kosu obaviti oko nje :D
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#1720 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by idealnolosa »

Mariella wrote: Ne znam sta imaju u top shopu...
Mislim da je Velform
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#1721 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mariella »

Evo ja sam nasla ovo u top shopu a da je velform :D

http://www.topshop.ba/cetkazarastkose-71445-p.html

Cetka za rast kose :D
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#1722 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by idealnolosa »

Mariella wrote:Evo ja sam nasla ovo u top shopu a da je velform :D

http://www.topshop.ba/cetkazarastkose-71445-p.html

Cetka za rast kose :D
Nemam pojma onda koja je kod njih :sad:
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1723 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

btw ima remington onaj neki specijalni fen koji bi trebao da uvija kosu...
evo ga.
Image

ne znam dje to ima uzet :S ja bi volila probat mada mi sad nema neke svrhe jer mi je kosa ultra kratka :) al pustam ponovo...

Image
Image

evo review tu. slike:
Image
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#1725 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by idealnolosa »

Bila je neki dan reklama za neku cetku-Iz top shopa.Sad sam ih zvalka i nemaju imaju samo figaro.Sad mene zanima ko je budala-ja koja sam cula da imaju cetku koja ravna i uvija kosu ili oni?

Uz to vidjela sam da je vElform i za uvijanje ima kao neki nastavak koji oblikuje blage kovrdze
Post Reply