Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#1701 Re: Blokada puteva

Post by uglavnomja »

kikibombona

ti stvarno vjerujes da je covjek, i to sa zenom, zivio 22 godine od 50 maraka :?: (to je po onom spisku invalidnost 20%)
i da ti bajpasi fakat imaju veze sa ratom koji je zavrsio 96.?
kao da ljudi ne dobijaju ili nasljedjuju boleti i bez rata?
ili mislis da se i to treba staviti u rvi?

i svi ostali, ono bez dana radnog staza, a svi djecu napravili, niko na ulici ne spava, od have zivjeli

22 GODINE


sta sa ostalih 99% boraca koji nista od drzave niti su dobili niti trazili, osim staza u knjizici i prednosti pri zaposljavanju?



ne znam ko uporno pise da je samo sirotinja bez skole ratovala :-)

zanm ljudi koji su bili na liniji u sarajevu i sa diplomama i bolesni i neki faktori prije rata ...
iz mjesta gdje je 90% ljudi sa osnovnom skolom normalno da ce vecina boraca biti polupiseni

svrakici su su se strateski rasporedili, hrvatska, turska i italija ili njemacka? 92-96
zapik'o babo i presernovu dzamiju, klanj'o tamo svaki petak dzumu, srecom ima jacih i od njega. a onaj iz beretki :roll: njemu niko ne smije zucnuti.
zasto borci nisu tv hayat blokrali? tu je dobar dio njihovih para zavrsio


i jos nesto, vezano za sarajevo, ne znam kako je bilo u drugim mjestima, bili smo u blokadi
svako ko je proveo 4 godine bez vode, hrane, struje, pod svim mogucim oruzjima ima puno pravo da ima ptsp. ne samo borci. uostalom vise od pola poginulih u sarajevu su civili. (na stranu koliko je vojnika poginulo dok su bii kod kuce)
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1702 Re: Blokada puteva

Post by kmirsad »

akaunt wrote:Najbrojnije glasačko tijelo su penzioneri. Poslje njih "borci". Pa ha se ti zamjeri.
A stranički najodanije i najpouzdanije su "uhljebi"...moš im se i zamjerit, jebat im mater... neče ti A reč...
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1703 Re: Blokada puteva

Post by mk ultra »

PM72 wrote:da li vi uopšte shvatate da su upravo boračka udruženja i šehidske organizacije ono što nas jebe i handri 22 godine iza rata?
napravljena je masa tih parazitskih organizacija upravo od strane vladajuće oligarhije da zadovolje bukadžije i one koji bi mogli uticati na "talasanje".Pofatane su veze i po državnim organima pozapošljavani su članovi familija čelnika tih organizacija i njima je lijepo.Što bi to mjenjali? nisu budale,pred svake izbore naobećavaju svašta a dio ispune,naravno,opet svojim vezama na liniji vlast-šehidske i boračke organizacije.
Sve generale su podmirili,sve oficire drže na uzici jer su im zaposlili djecu,zene,braću i ne talasaj.svakodnevno osnivaju kojekakva udruzenja koje nakače na opštinske budžete,daj fukari lavor graha,paket soka,hima,zastava,fatiha i progovore koju o "uspješnom" putu brigade za koje niko i ne zna...
pa jebo te život,predsjednika udruženja dobrinjske brigade iz Sarajeva uhapsili jer je držao javnu kuću,radio s drogom a sve pod zastavom s ljiljanima a kao podpredsjednika stavio tipa hrvata koji je u ratu dezertirao...

sve to treba ukinuti...sve
ma realno bilo je neophodno pomoći šehidske porodice 5-6 godina iza rata
invalidi rata također

ostalo, razguli
svak se borio kako je znao i umio, i šta sad ovih 0.01% blokatora predstavljaju sve ostale i traže hljeba bez motike...
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1704 Re: Blokada puteva

Post by akaunt »

kmirsad wrote:
akaunt wrote:Najbrojnije glasačko tijelo su penzioneri. Poslje njih "borci". Pa ha se ti zamjeri.
A stranički najodanije i najpouzdanije su "uhljebi"...moš im se i zamjerit, jebat im mater... neče ti A reč...
Da, ali za njih se sa 99,7 postotnom sigurnošću zna za koga moraju glasat pa oni nisu sporni. Problem su ove prelivode.
User avatar
Jolpaz
Posts: 570
Joined: 15/04/2010 20:51
Location: Minder

#1705 Re: Blokada puteva

Post by Jolpaz »

pecpec wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: samo što eto nisam bošnjak,ali hajde,svaka cat,procitao si me,vec sedmu godinu predsjednik sda zenica
To ti kazes,ko si sta si mene ne zanima,zanima me kad vidim da ste protiv boraca a za ove sto nas jebu 20 i kusur godina kako stignu

Dobar dan kolega iz manjeg entiteta nastalog na etnickom ciscenju i genocidu, vidim nosite ga u srcu i brinete za vase dojucerasnje protivnike.
Kod vas sve ok, mile dijeli sakom i kapom, omladina kao iz ostatka nam drzave BiH ne ide vani da nesto zaradi?
Imaj bar malo casti pa ne provociraj na ovim temama nego se poklopi :skoljka:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#1706 Re: Blokada puteva

Post by kakavdanakneiskustvu »

pecpec wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: bio na poslu
Pa da,svako se bori za svoj komad hljeba kako moze.

logicno
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1707 Re: Blokada puteva

Post by kmirsad »

akaunt wrote:
kmirsad wrote:
akaunt wrote:Najbrojnije glasačko tijelo su penzioneri. Poslje njih "borci". Pa ha se ti zamjeri.
A stranički najodanije i najpouzdanije su "uhljebi"...moš im se i zamjerit, jebat im mater... neče ti A reč...
Da, ali za njih se sa 99,7 postotnom sigurnošću zna za koga moraju glasat pa oni nisu sporni. Problem su ove prelivode.
Pa ja... to i govorim... a nisu ni prelivode problem... pouzadani su i oni...kad se kvalitetno preliju... sve ja to u par deka... po principu spojenih posuda...:-D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#1708 Re: Blokada puteva

Post by uglavnomja »

akaunt wrote:Najbrojnije glasačko tijelo su penzioneri. Poslje njih "borci". Pa ha se ti zamjeri.
najbrojnije glasacko tijelo su NEGLASACI

:|
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1709 Re: Blokada puteva

Post by pecpec »

Jolpaz wrote: Dobar dan kolega iz manjeg entiteta nastalog na etnickom ciscenju i genocidu, vidim nosite ga u srcu i brinete za vase dojucerasnje protivnike.
Kod vas sve ok, mile dijeli sakom i kapom, omladina kao iz ostatka nam drzave BiH ne ide vani da nesto zaradi?
Imaj bar malo casti pa ne provociraj na ovim temama nego se poklopi :skoljka:
:lol:
Dobar si tvoj sam veliki fan od danas :D
Last edited by pecpec on 01/03/2018 10:45, edited 1 time in total.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1710 Re: Blokada puteva

Post by kmirsad »

Jolpaz wrote:
pecpec wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: samo što eto nisam bošnjak,ali hajde,svaka cat,procitao si me,vec sedmu godinu predsjednik sda zenica
To ti kazes,ko si sta si mene ne zanima,zanima me kad vidim da ste protiv boraca a za ove sto nas jebu 20 i kusur godina kako stignu

Dobar dan kolega iz manjeg entiteta nastalog na etnickom ciscenju i genocidu, vidim nosite ga u srcu i brinete za vase dojucerasnje protivnike.
Kod vas sve ok, mile dijeli sakom i kapom, omladina kao iz ostatka nam drzave BiH ne ide vani da nesto zaradi?
Imaj bar malo casti pa ne provociraj na ovim temama nego se poklopi :skoljka:
Ma ni njima nije bolje... i njih tamo jebu uzduž i poprijeko...ovdje bilo puno dobrobovoljaca, tamo pucala mobilizacija... i u njih je fukara ratovala po rovovima... za genocid su bile zadužene neke druge jedinice...
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1711 Re: Blokada puteva

Post by drndalo »

uglavnomja wrote: sta sa ostalih 99% boraca koji nista od drzave niti su dobili niti trazili, osim staza u knjizici i prednosti pri zaposljavanju?
Ti mora da se zjbvs...?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#1712 Re: Blokada puteva

Post by vatrogasac »

tlr
Posts: 660
Joined: 19/02/2015 11:06

#1713 Re: Blokada puteva

Post by tlr »

Jedino rješenje je poštena i čovječna socijalna politika, zasnovana na solidarnosti:
1. Treba u potpunosti uništiti postojeći "sistem" socijalne pomoći i kreirati novi (uklj. ukidanje svih boračkih povlastica i privilegija) na novim principima:
* svako ima pravo na obrok (kazan), dom (krov nad glavom ili priv. smještaj) i zdravlje (besp. liječenje).
* invalidi (neovisno da li su civilni ili ratni) imaju pravo na pomoć
* nema tu privilegovanih i manje privilegovanih.
* svim ugroženim treba pomoći da izađu iz belaja (školovanje, osposobljavanje, javni radovi - radne akcije)

Kad ovo društvo konačno krene prema naprijed, onda će biti više sredstava za one koji su na dnu. A takvim treba sada i uvijek treba pomoći. Nisam siguran da su to ovi sa balvanima.

Ako gospoda borci to ne vide ili ne razumiju, ili misle da je njihova guJica više vrijedna ... neko bi im trebao što prije to objasniti. Milom ili silom. Ova njihova "akcija" je uperene isključivo protiv ljudi koji rade i donose im tu sadaku, a koje će biti sve manje i manje. Para neJma.

Svi smo u govnima i trebamo pomagati onim koji su najtežim govnima. Solidarno.

Ko neće, treba mu jebat mater/mater.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1714 Re: Blokada puteva

Post by kmirsad »

drndalo wrote:
uglavnomja wrote: sta sa ostalih 99% boraca koji nista od drzave niti su dobili niti trazili, osim staza u knjizici i prednosti pri zaposljavanju?
Ti mora da se zjbvs...?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#1715 Re: Blokada puteva

Post by Nurudin »

Radončić ih instruiše da blokiraju puteve, pa da dovedu do toga da ih policija počne silom izguravati, tako da može reći
kako policija tuče narod i borce.
Osim što ih se uvalilo pun k na boračke penzije , i ko jes i ko nije bio, pa to mi građani moramo finansirati, još se i navalili
na ceste da ne možeš proći.
Onaj ko je branio svoju zemlju, svoju kuću , svoju porodicu I SAD SMATRA DA MU JE NEKO NEŠTO DUŽAN ZBOG TOGA, JE SMEĆE.
Po meni, samo ljudi koji su ranjavani , kao i porodice poginulih treba da im se da poštena primanja, a svi ostali koji nešto
hoće , samo maršnuti .
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1717 Re: Blokada puteva

Post by akaunt »

uglavnomja wrote:
akaunt wrote:Najbrojnije glasačko tijelo su penzioneri. Poslje njih "borci". Pa ha se ti zamjeri.
najbrojnije glasacko tijelo su NEGLASACI

:|
Ko ih jebe! Nek nastave tako!
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1718 Re: Blokada puteva

Post by It_is_a_Leclerc »

hzsa22 wrote:Nakon haman 20 sati cekanja stigoh. Ovako javno se na****** ovim debilima komplet familije. Hej ba, naslo rezat grane da ne moze ni hitna proci, pun qrac njih je standardnu kafanu zamijenio ulicom sinoc.

J**** i drzavu u kojoj svaka suga moze izaci na ulicu i paralizovat 2 miliona ljudi bez ikakvih posljedica.
:thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1719 Re: Blokada puteva

Post by kmirsad »

U Titinoj državi je Bio SUBNOR... jedan ... ali nije on ništa dijelio, samo davao potvrde o učešću u NOR-u, organizovao proslave značajnih datuma, jedinica, polago vijence....
Titinim borcima zakonima propisani borački dodatak,i druge benificije, obračunavali i dobivali uz plate, penzioneri uz penzije... zakonska obaveza bila, dokažeš da si bio borac, metnu te na spisak ako te nisu imali, moglo i sa dva tri provjerena svjedoka, borca i sve što te pripada dobiješ... i danas kad koji od Titinih boraca umre, dobiješ pare za sahranu...
Last edited by kmirsad on 01/03/2018 11:07, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1720 Re: Blokada puteva

Post by General War »

...Deblokirane su sve saobraćajnice u FBiH koje su demobilisani borci blokirali u srijedu ujutro osim raskrsnice magistralnih puteva M-4 i M-17 u mjestu Karuše i petlje Šićki Brod u Tuzli. Vlado Marušić iz Udruženja zaboravljeni branitelji ZHK nam je kazao da su borci identificirali krivca za situaciju u kojoj se nalaze, te da će u narednom periodu sve snage preusmjeriti na sjedišta stranaka SDA, HDZ i SBB.
:thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1721 Re: Blokada puteva

Post by Tomahawk11 »

Kod nas je sve - ili si sa njima ili sa nama, ili si naš ili si njihov, ili si za ili protiv :roll:
Nisam, bolan, ni protiv čijih prava, trebaju se riješiti i slučajevi ugroženih demobilisanih boraca, ali, ponavljam, ono sinoć nije bio način.
Da bude još gore, odustali su na prvi išaret Fadila (većina, sad ovi što su još na liniji, ispadoše budale).
Ona oficirka sinoć na TV kaže da je nije briga za one koji su zapeli u kolonama, tunelima, na planinskim prevojima, a poziva narod da im se pridruži....pa radi li se to tako? Kako će ti se pridružiti neko ako te nije briga za njega?
A i ovi što bezrezervno podržavaju, bez da sagledaju realno situaciju, koliko vas je sinoć bilo na protestima? Vidim, mnogi drže forumsku frontu, valjda ih to zapalo.
Lahko se klati preko društvenih mreža.
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#1722 Re: Blokada puteva

Post by neki »

Nurudin wrote:Radončić ih instruiše da blokiraju puteve, pa da dovedu do toga da ih policija počne silom izguravati, tako da može reći
kako policija tuče narod i borce.
Osim što ih se uvalilo pun k na boračke penzije , i ko jes i ko nije bio, pa to mi građani moramo finansirati, još se i navalili
na ceste da ne možeš proći.
Onaj ko je branio svoju zemlju, svoju kuću , svoju porodicu I SAD SMATRA DA MU JE NEKO NEŠTO DUŽAN ZBOG TOGA, JE SMEĆE.
Po meni, samo ljudi koji su ranjavani , kao i porodice poginulih treba da im se da poštena primanja, a svi ostali koji nešto
hoće , samo maršnuti .
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
I ja bih najsretniji bio da je policija upala i polupala ovu bagru ali znam da bi ona novinarska gnjida to jedva dočekala da Iskoristi za svoju prljavu kampanju
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#1723 Re: Blokada puteva

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tomahawk11 wrote:Kod nas je sve - ili si sa njima ili sa nama, ili si naš ili si njihov, ili si za ili protiv :roll:
Nisam, bolan, ni protiv čijih prava, trebaju se riješiti i slučajevi ugroženih demobilisanih boraca, ali, ponavljam, ono sinoć nije bio način.
Da bude još gore, odustali su na prvi išaret Fadila (većina, sad ovi što su još na liniji, ispadoše budale).
Ona oficirka sinoć na TV kaže da je nije briga za one koji su zapeli u kolonama, tunelima, na planinskim prevojima, a poziva narod da im se pridruži....pa radi li se to tako? Kako će ti se pridružiti neko ako te nije briga za njega?
A i ovi što bezrezervno podržavaju, bez da sagledaju realno situaciju, koliko vas je sinoć bilo na protestima? Vidim, mnogi drže forumsku frontu, valjda ih to zapalo.
Lahko se klati preko društvenih mreža.
:thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#1724 Re: Blokada puteva

Post by uglavnomja »

drndalo wrote:
uglavnomja wrote: sta sa ostalih 99% boraca koji nista od drzave niti su dobili niti trazili, osim staza u knjizici i prednosti pri zaposljavanju?
Ti mora da se zjbvs...?

tako pise i to se desavalo, znam slucajeve, kad se radi o neatraktivnim poslovima koji traze neko jace obrazovanje, od vise kandidata je imao prednost onaj ko je bio vojnik. ili bar kafekuharica u stabu
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1725 Re: Blokada puteva

Post by drndalo »

uglavnomja wrote:
drndalo wrote:
uglavnomja wrote: sta sa ostalih 99% boraca koji nista od drzave niti su dobili niti trazili, osim staza u knjizici i prednosti pri zaposljavanju?
Ti mora da se zjbvs...?

tako pise i to se desavalo, znam slucajeve, kad se radi o neatraktivnim poslovima koji traze neko jace obrazovanje, od vise kandidata je imao prednost onaj ko je bio vojnik. ili bar kafekuharica u stabu
Mozda... Ali se radi o promilima... A i to vjerovatno samo kao dodatni dio konkursa, kada kome to odgovara zbog bodovanja... Sve transparentno, pa na kraju prime onu s najvecim sifonima... :mrgreen:
Locked