Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#1701 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by 5 0 5 »

skupljac_zeljeza wrote: Ako si tih godina išao u Hrvatskoj u školu ili na fakultet zbog napisane ili izgovorene tačke umjesto točke ili avgusta umjesto kolovoza, mogao si dobiti jedinicu ili pasti. Te su ti riječi obavezno podvlačene crvenom kao netačne. U Smederevu prodavačce nisu znale šta je podkošulja. :wink: Ako kreneš i kino i kažeš da hoćeš dvije karte obavezno te upita...jel' mislite dve? :wink:
isti je to jezik.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10263
Joined: 12/10/2014 01:12

#1702 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by skupljac_zeljeza »

5 0 5 wrote:
skupljac_zeljeza wrote: Ako si tih godina išao u Hrvatskoj u školu ili na fakultet zbog napisane ili izgovorene tačke umjesto točke ili avgusta umjesto kolovoza, mogao si dobiti jedinicu ili pasti. Te su ti riječi obavezno podvlačene crvenom kao netačne. U Smederevu prodavačce nisu znale šta je podkošulja. :wink: Ako kreneš i kino i kažeš da hoćeš dvije karte obavezno te upita...jel' mislite dve? :wink:
isti je to jezik.
Nije. SANU je neki dan rekla da nema bosanskog jezika nego jezik bošnjačkog naroda.
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#1703 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by animals »

5 0 5 wrote:
skupljac_zeljeza wrote: Ako si tih godina išao u Hrvatskoj u školu ili na fakultet zbog napisane ili izgovorene tačke umjesto točke ili avgusta umjesto kolovoza, mogao si dobiti jedinicu ili pasti. Te su ti riječi obavezno podvlačene crvenom kao netačne. U Smederevu prodavačce nisu znale šta je podkošulja. :wink: Ako kreneš i kino i kažeš da hoćeš dvije karte obavezno te upita...jel' mislite dve? :wink:
isti je to jezik.
Ima jedna istinita, uvjerio sam se..
nikad Srbijanca neces cuti da kaze dvije, pa sve da zivi sto godina medju onima koji govore ijekavicu..
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#1704 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by 5 0 5 »

skupljac_zeljeza wrote: Nije. SANU je neki dan rekla da nema bosanskog jezika nego jezik bošnjačkog naroda.
to nije stvar lingvistike nego je politicka odluka. lingvisti se slazu da su hrvatski, srpski, bosanski i crnogorski jezici, jedan jezik sa (politicki odluceno) drugacijim imenima. sto nije problem. svako treba nazvati svoj jezik onako kako zeli.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1705 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by spreca »

skupljac_zeljeza wrote:
Nije. SANU je neki dan rekla da nema bosanskog jezika nego jezik bošnjačkog naroda.
jedu oni govna kao i obicno....i BiH oni negiraju......mogu samo da crknu od muke
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#1706 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Gojeni H »

skupljac_zeljeza wrote:
Ommadawn wrote:A hajde mi objasnite ovo:
U Jugoslaviji je sluzbeni jezik bio srpskohrvatski/hrvatskosrpski, zatim slovenacki te makedonski a nesto kasnije je i Albancima kao vecinskoj manjini donekle priznat albanski jezik i ako su zeljeli da se akademski obrazuju odnosno napreduju, mogli su to samo na srpskohrvatskom jeziku.
Albanci su mogli diplomirati na mnogo fakulteta u Prištini, a da nisu morali znati riječi srpskog. Mi u Bosni smo morali učiti srpsko-hrvatski. Studentske demonstracije 1981. u Prištini su dijelom i zbog toga što su Albanci odjednom dobili veliki broj visoko obrazovanih koje nisu imali gdje zaposliti jer je Kosovo bilo izuzetno pasivno. Što se tiče te tri zgrade, Priština je samo to i imala i donekle se moglo prošetati Sunčanim brijegom koji je bio elitno naselje poslastičara rasutih po cijeloj SFRJ. Iza gimnazije uz prugu si imao naselja od lima i kartona. Ubilo se za Kusturicinih filmova. Većina ostalih mjesta je bila poput Vučitrna.
Demonstracije 1981. god. su povele omladinske organizacije koje su nastupale sa tzv. marksisticko-lenjinistickih pozicija, a koje se ipak mogu dovesti u vezu za iredentistickim tendencijama istih, vjerovatno ohrabrenih od strane politike albanskog diktatora Envera Hodze. Ova politika nije imala siroku podrsku u albanskom narodu. Narod nije bio glup i znao je kakva je situacija u Albaniji.

U trenutku kada JNA, dakle vojska a ne policija, izvodi tenkove na vlastiti narod, mijenja se kompletna slika o SFRJ, JNA, te statusu Albanaca u toj drzavi. Ovo se dakle desava samo godinu dana nakon Brozove smrti, te 10 godina prije raspada SFRJ.

Zamislite da su OS BiH izasle na februarske demonstracije da "smire" narod. :-)
Takva je to bila ljepota od drzave. Tenkovi i PAT-ovi na goloruk narod. :evil:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1707 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by sumirprimus »

prico meni moj stari. :D
dogodovstina...
koji si nas il njihov?kaje jugosloven,nema takvih.to su srbi :lol: :lol:
sedamdeseta 71a zagreb...tu nedje... :D
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1708 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

Fudo387 wrote:
spreca wrote:
Dozer wrote: Oooooo pateticaru neprevazidjeni :lol: :lol: :lol:
Ima 740, ako te bas zanima, a to je predaleko od tvojih "ni metra" Image Image

@piupiu
Deder nam zrakni da ovaj Fudo i Burgeras nisu jedan te isti sreco :D
Bio je samo Ljubljana -Postojina ...obilaznica kod Zagreba i jedan dio od Beograda prema HR granici ...gdje namotaste 740 km
Ma izmisljaju bezveze, samo se jos vise ukopavaju.
Danasnja Bosna je za onu budalastu zemlju strogi zapad.
Recimo, na sarajevski aerodrom slijecu austrian airlines, lufthansa, turkish airlines, united itd...prije jarane svake prestupne sleti jat i najdalja destinacina podgorica.
Mislim, ne znam kojeg su vraga i to imali, ko bi normalan letio do podgorice kad si mogao u onim makedonskim autobusima :D
Sad sam nesta guglao, oni original autobusi sto ih aleksa reklamira isti iz ko to tamo peva.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Metar sege, Tita mi :D
DakleN:
- Prva dionica autoputa "Bratstvo i jedinstvo" u Jugi izgradjena je izmedju Beograda i Zagreba, i otvorena 1950. u duzini od 382 km (haloooooooo - 1950-te 382 km autoputa!). Doduse, iako se to tada nazivalo "autoput", to ipak nije bilo u skladu sa standardima danasnjih auto puteva jer je imalo samo dvije trake i ne bas previse asfalta. Ali - 1950.! Ova dionica je unaprijedjena u pravi autoput krajem '70-ih i pocetkom '80-ih.
- Do 1990. su zavrsene sve ostale planirane dionice, odnosno Zagreb-S.Brod-Zupanja, zatim Sid-Beograd-Nis, i jos neki manji dijelovi u SLO i MK.
Dakle, niko nista ne izmislja, nego se vi polomiste da nekako izmijenite cinjenice :D :izet:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1709 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by spreca »

Dozer wrote:
:lol: :lol: :lol: :lol:
Metar sege, Tita mi :D
DakleN:
- Prva dionica autoputa "Bratstvo i jedinstvo" u Jugi izgradjena je izmedju Beograda i Zagreba, i otvorena 1950. u duzini od 382 km (haloooooooo - 1950-te 382 km autoputa!). Doduse, iako se to tada nazivalo "autoput", to ipak nije bilo u skladu sa standardima danasnjih auto puteva jer je imalo samo dvije trake i ne bas previse asfalta. Ali - 1950.! Ova dionica je unaprijedjena u pravi autoput krajem '70-ih i pocetkom '80-ih.
- Do 1990. su zavrsene sve ostale planirane dionice, odnosno Zagreb-S.Brod-Zupanja, zatim Sid-Beograd-Nis,
i jos neki manji dijelovi u SLO i MK.
Dakle, niko nista ne izmislja, nego se vi polomiste da nekako izmijenite cinjenice :D :izet:
opet ponavljam samo je ovo bilo izgradjeno: samo Ljubljana -Postojina ...obilaznica kod Zagreba i jedan dio od Beograda prema HR granici .........a ono sto ti nazivas autoputom iz 1950 je bilo nesto nalik na brzu cestu.....a kvalitet te ceste znam kakav je bio i stojadin kojeg sam tad imao :mrgreen:
Nemislis valjda ozbiljno za ono boldirano?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1710 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Ommadawn »

sumirprimus wrote:prico meni moj stari. :D
dogodovstina...
koji si nas il njihov?kaje jugosloven,nema takvih.to su srbi :lol: :lol:
sedamdeseta 71a zagreb...tu nedje... :D
1971 je bila godina tzv. Hrvatskog proljeća. Jugoslavija se tad počela da trese.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10263
Joined: 12/10/2014 01:12

#1711 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by skupljac_zeljeza »

Istina je da ta zbivanja nije uzrokovalo stanje u studentskoj menzi jer su pred istom tom menzom prodavane kasete iz Albanije duže vrijeme koje su veličale lik i djelo Envera Hodže. Parole sa kojima su počeli prvo studentski nemiri, a poslije su im se pridružili i rudari su bile tipa:"Trepča radi, Beograd se gradi" da bi do sutra bile proširene sa:" Kosovo republika". Po ulicama u kojima milicija nije imala vlasti učiteljice su vodale djecu koja su u horu uzvikivala:"Kosovo republika". Nije se mogla čuti parola:"Mali Šćipnija" (Velika Albanija) zbog koje su neki Albanci odrobijali mnogo prije tih demonstracija. Narodna milicija cijele države nije bila u stanju smiriti nemire jer su bili opšti. Tukli su se svakodnevno duži period. Druge noći demonstracija jedan rudar se popeo na vrlo visok stub ulične rasvjete glavne ulice na kojem su bile zastave Jugoslavije, albanska i turska i samo je izvukao jugoslovensku i zapalio i odozgo bacio što je izazvalo velike ovacije. Tek kada su tenkovi izašli na ulice i uz jaku buku izrovali asfalt, a parole milicije zamijenjene vojnicima, policijski čas je imao smisla.

Vjerovatno je DB slutila nešto jer 1979. je bio navodno Tito u Prištini. Projurile su limuzine kroz grad, ali niko ga nije vidio i poslije se narod skupio pred Hotel Grand i iz zvučnika na krovu su slušali njegov govor. Niko ga nije ni tada vidio. Da li su pustili kasetu njegovog govora ili se on zbog sigurnosne procjene nije smio pojaviti, govori dovoljno.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10263
Joined: 12/10/2014 01:12

#1712 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by skupljac_zeljeza »

Ommadawn wrote:
sumirprimus wrote:prico meni moj stari. :D
dogodovstina...
koji si nas il njihov?kaje jugosloven,nema takvih.to su srbi :lol: :lol:
sedamdeseta 71a zagreb...tu nedje... :D
1971 je bila godina tzv. Hrvatskog proljeća. Jugoslavija se tad počela da trese.
Ima taj momenat i u ovom filmu.

sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1713 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by sumirprimus »

naci nije me lago,a lopov voli slagat... :D
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1714 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

spreca wrote:
Dozer wrote:
:lol: :lol: :lol: :lol:
Metar sege, Tita mi :D
DakleN:
- Prva dionica autoputa "Bratstvo i jedinstvo" u Jugi izgradjena je izmedju Beograda i Zagreba, i otvorena 1950. u duzini od 382 km (haloooooooo - 1950-te 382 km autoputa!). Doduse, iako se to tada nazivalo "autoput", to ipak nije bilo u skladu sa standardima danasnjih auto puteva jer je imalo samo dvije trake i ne bas previse asfalta. Ali - 1950.! Ova dionica je unaprijedjena u pravi autoput krajem '70-ih i pocetkom '80-ih.
- Do 1990. su zavrsene sve ostale planirane dionice, odnosno Zagreb-S.Brod-Zupanja, zatim Sid-Beograd-Nis,
i jos neki manji dijelovi u SLO i MK.
Dakle, niko nista ne izmislja, nego se vi polomiste da nekako izmijenite cinjenice :D :izet:
opet ponavljam samo je ovo bilo izgradjeno: samo Ljubljana -Postojina ...obilaznica kod Zagreba i jedan dio od Beograda prema HR granici .........a ono sto ti nazivas autoputom iz 1950 je bilo nesto nalik na brzu cestu.....a kvalitet te ceste znam kakav je bio i stojadin kojeg sam tad imao :mrgreen:
Nemislis valjda ozbiljno za ono boldirano?
Pa ja se '87 ili '88 vozio tim autoputem od Zagreba do Nisa ba... Ladarom :D
A za to iz 1950 - pa i napisao sam da to nije bio autoput poput danasnjih.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#1715 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by piupiu »

skupljac_zeljeza wrote:
Vjerovatno je DB slutila nešto jer 1979. je bio navodno Tito u Prištini. Projurile su limuzine kroz grad, ali niko ga nije vidio i poslije se narod skupio pred Hotel Grand i iz zvučnika na krovu su slušali njegov govor. Niko ga nije ni tada vidio. Da li su pustili kasetu njegovog govora ili se on zbog sigurnosne procjene nije smio pojaviti, govori dovoljno.
Sumnjam da je bio. Čovjek umro 4. maja 80., amputiralo mu nogu, bio u bolnici zadnjih šest mjeseci do smrti, manje-više.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10263
Joined: 12/10/2014 01:12

#1716 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by skupljac_zeljeza »

piupiu wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
Vjerovatno je DB slutila nešto jer 1979. je bio navodno Tito u Prištini. Projurile su limuzine kroz grad, ali niko ga nije vidio i poslije se narod skupio pred Hotel Grand i iz zvučnika na krovu su slušali njegov govor. Niko ga nije ni tada vidio. Da li su pustili kasetu njegovog govora ili se on zbog sigurnosne procjene nije smio pojaviti, govori dovoljno.
Sumnjam da je bio. Čovjek umro 4. maja 80., amputiralo mu nogu, bio u bolnici zadnjih šest mjeseci do smrti, manje-više.
To je bilo u jesen '79. što je moguće da je nekako i došao, ali ako nije što je narodu rečeno da je tu? Moguće što je njegov dolazak najavljivan mjesecima prije i što su izvršene pripreme za doček, a on iz zdravstvenih razloga odustao. Vrlo moguće da je samo puštena magnetofonska traka. Valjda se jednog dana otvore arhive pa saznamo.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1717 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

Ali pazi ti detalja kod naseg politickog komesara,druga Dozera.
Napravili su autoput koji i nije bas licio na autoput jer je imao samo dvije trake i jako malo asfalta. :lol:
Jarane, na cemu si ti?
Sad mi je malo za brigu, ne pricinjavaju se tebi djaba nekakvi vanzemaljci, nije to slucajno. :mrgreen:
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#1718 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by 5 0 5 »

Fudo387 wrote:Ali pazi ti detalja kod naseg politickog komesara,druga Dozera.
Napravili su autoput koji i nije bas licio na autoput jer je imao samo dvije trake i jako malo asfalta. :lol:
Jarane, na cemu si ti?
Sad mi je malo za brigu, ne pricinjavaju se tebi djaba nekakvi vanzemaljci, nije to slucajno. :mrgreen:
radi se o 1950. godini. 5 godina poslije drugog svjetskog rata. u sarajevu su jos uvijek leprsale unhcr folije sa prozora u bolnici kosevo 5 godina poslije zadnjeg rata.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8157
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#1719 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by AleksoMKD »

Gojeni H wrote: Budi posten pa reci da je pecalba makedonska rijec. :D
Sto su ljudi isli, ako je bilo tako dobro?
Pecalba = proto gasterbajerstvo ali od davnina, jos od 19 veka, isli i vracali se ljudi, sada idu i ne vracaju se. Opet, ne kazem da je bilo najbolje ali je bilo bolje nego sada.
Gojeni H wrote: Da pohvalim makedonsko gostoprimstvo. Bio i prije i poslije rata. :thumbup:

Zahvaljujem na komplimentu :kiss: i vracam isti, ja sam kao kao klinac sa ekskurzijama bio par puta u BiH i jednom sa mojima. Uvek ste mi bili najveseliji i najbolji za druzenje.

Doduse nisam bio posle rata ali moj brat jeste nekoliko puta i kaze da su ljudi isti i da je burek istog ukusa ko kad smo ga ko klinci jeli.
Bolji je od naseg priznajem.
skupljac_zeljeza wrote: Imali ste dobru tahan halvu što je Takovo pravilo i Skopje simpatična čaršija, ali dovoljno da odeš na aerodrom do Skopskog Petrovca pa ona sela okolo aerodroma da te u depresiju bace. Jel' se šta gradilo i mijenjalo?
Nista posebno, samo su sela puno veca.
PM72 wrote:Hebeš zemlju kojoj je Albanija zapad...ovo je naravno šala,makedonci su mi uvijek bili simpatični osim u ratnom periodu jer su podržavali Slobinu politiku prema Bosni.Iskreno govoreći,nisu nam se pokazali kao neki golemi prijatelji,više su nam valjali bugari (prvi nas priznali).izbjeglice iz Bosne su šutali kao i ove jadnike iz Sirije.
Ne bih se slozio sa podrskom Slobine politike prema Bosni, naprotiv urlanje oko Velike Srbije i mape sa "Juznom Srbijom" po Srpskim novinama nisu preterano omilile Slobu narodu.

Sto se tice politike tu je vladao pragmatizam jer smo se onda plasili svega, Grckog embarga (cak su Grci i vojsku na granicu doneli ali Turska je zapretila pa su se smirili), Bugarskog insistiranja da smo Bugari i slicno.

Izbeglica je primljeno ali ne puno. Dobar deo od njih su gledali kako da se sto pre dokopaju Nemacke. Prijatelji mojih roditelja su ostali kod nas dve - tri nedelje (mladi par sa bebom) pre nego sto su otisli.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#1720 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Gojeni H »

AleksoMKD wrote:
Gojeni H wrote: Budi posten pa reci da je pecalba makedonska rijec. :D
Sto su ljudi isli, ako je bilo tako dobro?
Pecalba = proto gasterbajerstvo ali od davnina, jos od 19 veka, isli i vracali se ljudi, sada idu i ne vracaju se. Opet, ne kazem da je bilo najbolje ali je bilo bolje nego sada.
Da ti jebu rabotu, pa ko s ustasama napade ambasadu Jugoslavije u Australiji, 80 i neke?
Djevdjelija (Gevgelija) je isla i nije se nikad vracala.

Za ostale, isto kao i u Bosni. Neke nove (ne)vrijednosti se furaju. Drustvo je uslo u fazu dekadencije, kada se ne vrijedi ni zbog cega boriti, izgradjivati i zrtvovati.

Zato ce jedni propasti a druge ce preuzeti oni koji ne samo da se srcano bore za svoje, nego se isto srcano bore da otmu tudje.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1721 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by sumirprimus »

ha realno,kako ce nam pomoc makedonci,i moralno kad su se tad o svojoj muci pozabavli sa svih strana..
vezano za puskomitraljesca... :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1722 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Banksy »

Fudo387 wrote:
Danasnja Bosna je za onu budalastu zemlju strogi zapad.
:lol:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8157
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#1723 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by AleksoMKD »

Najbolja ganjda u Makedoniji je dolazila iz okolice Gegvelije (Djevdjelija za vas drage kolege) i Strumice.

Inace interesantno je da je zbog cudnog fenomena da u Strumici ima puuuno vise zena nego muskaraca (radja navodno duplo vise zena, iako narodski kazu da je 4 na 1) taj grad je sa najvise zetova iz Ex-Jugoslavije.
Cak je postojala poslovica kad neko ode na odsluzenje vojnog roka JNA u Strumicu da ce se obavezno vratiti sa nevestom :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1724 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by sumirprimus »

AleksoMKD wrote:Najbolja ganjda u Makedoniji je dolazila iz okolice Gegvelije (Djevdjelija za vas drage kolege) i Strumice.

Inace interesantno je da je zbog cudnog fenomena da u Strumici ima puuuno vise zena nego muskaraca (radja navodno duplo vise zena, iako narodski kazu da je 4 na 1) taj grad je sa najvise zetova iz Ex-Jugoslavije.
Cak je postojala poslovica kad neko ode na odsluzenje vojnog roka JNA u Strumicu da ce se obavezno vratiti sa nevestom :D
a najbolje zenske al realno?ne kvantitet...
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#1725 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by drastic »

drastic wrote:
musicman80 wrote:Da li ste znali da je himna BIH napisana davne 1978 godine i to za film?

https://www.youtube.com/watch?v=x75vvieni50
mozda je bregovic malo prepravio
ipak je dushan
http://www.bbc.com/news/magazine-34052000
Post Reply