Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#16976 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Sodom1 wrote: Sibam ga mjesecno jednom autoputem :D
E sad nemam pojma po ovoj slici ne osecam i ne vidim nista . Mozda mrvu jaci obrtaji.
Primetio sam neki dan da su i umene obrtaji kad god upali hajmo reci ´´jaci´´ na leru . Ali ja ne cekam nista do kraja kad zavrsim s voznjom ugasim i svojim poslom :run:
u tom i jest caka , ja ga prepoznam i ne gasim dok ne zavrsi :D

recimo da su za 100 povecani obrtaji , jako tesko primjetit ali moze se .
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#16977 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

amar1994 wrote:
Sodom1 wrote: Sibam ga mjesecno jednom autoputem :D
E sad nemam pojma po ovoj slici ne osecam i ne vidim nista . Mozda mrvu jaci obrtaji.
Primetio sam neki dan da su i umene obrtaji kad god upali hajmo reci ´´jaci´´ na leru . Ali ja ne cekam nista do kraja kad zavrsim s voznjom ugasim i svojim poslom :run:
u tom i jest caka , ja ga prepoznam i ne gasim dok ne zavrsi :D

recimo da su za 100 povecani obrtaji , jako tesko primjetit ali moze se .
Auuuu :( :( :( :(
Znaci to je to , jos ja gledam , reko sto su mi jaci obrtaji oko 9 stoja Kako sam ga samo bismiletom ugasio :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#16978 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Sodom1 wrote: Auuuu :( :( :( :(
Znaci to je to , jos ja gledam , reko sto su mi jaci obrtaji oko 9 stoja Kako sam ga samo bismiletom ugasio :lol:
koje auto ??
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16979 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Norm wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:to je cest problem na svim vau vau govnima i ostalom grupacijom,audi,skoda....
..ali ga nikad ne bih mjenjao za neki proljev od francuza ili 'talijana... :lol: ili ne dao Bog litace od GM grupacije...
Sto si taki, pa 21 je vek covece???? :mrgreen:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#16980 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

amar1994 wrote:
Sodom1 wrote: Auuuu :( :( :( :(
Znaci to je to , jos ja gledam , reko sto su mi jaci obrtaji oko 9 stoja Kako sam ga samo bismiletom ugasio :lol:
koje auto ??
Mondeo MK IV 2.oo TDCI mislim 95-96kw , ne znam na pamet

Image
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#16981 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Norm »

konektovan wrote:
Norm wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:to je cest problem na svim vau vau govnima i ostalom grupacijom,audi,skoda....
..ali ga nikad ne bih mjenjao za neki proljev od francuza ili 'talijana... :lol: ili ne dao Bog litace od GM grupacije...
Sto si taki, pa 21 je vek covece???? :mrgreen:
...bas tako :D , nekom govno nekome blago...
Ali je interesantna cinjenica da se za tvrdnju da je vw govno niko ne treba da ljuti i uvrijedi ali ako za 'sve ostalo' kazes da dismr onda takva tvrdnja nije uredu, nemas pojima, sta ti znas...itd... ;-)
Ja samo kazem da je VW obicno govno ali da je sve ostalo proljev... :D
Last edited by Norm on 04/09/2018 18:34, edited 1 time in total.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#16982 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

Norm wrote:...bas tako :D , nekom govno nekome blago...
Ali je interesantna cinjenica da se za tvrdnju da je vw govno niko ne treba da ljuti i uvrijedi ali ako za 'sve ostalo' kazes da dismr onda takva tvrdnja nije uredu, nemas pojima, sta ti znas...itd... ;-)
Ja samo kazem da je VW obicno govno ali da je sve ostalo proljev... :D
Upravu si

Samo koje vise smrdi to je pitanje :D
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#16983 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Norm »

mad_max_ba wrote:
Norm wrote:...bas tako :D , nekom govno nekome blago...
Ali je interesantna cinjenica da se za tvrdnju da je vw govno niko ne treba da ljuti i uvrijedi ali ako za 'sve ostalo' kazes da dismr onda takva tvrdnja nije uredu, nemas pojima, sta ti znas...itd... ;-)
Ja samo kazem da je VW obicno govno ali da je sve ostalo proljev... :D
Upravu si

Samo koje vise smrdi to je pitanje :D
...i to zavisi od cula osjetila, nije kod svih isto... :D
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#16984 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Norm »

...evo Mecimo za Forda, normalno je da se ne zna kako i kad da regenerise FAP :? , ali kad se upali lampica za regeneraciju DPF-a kod VW to je onda obicno smetLJe? :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16985 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Norm wrote:
..ali ga nikad ne bih mjenjao za neki proljev od francuza ili 'talijana... :lol: ili ne dao Bog litace od GM grupacije...
a dobro :D ,kazu ukusi se razlikuju,i ja kazem,imaju 2: ukus i neukus :D
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#16986 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Norm »

bitanga_sa_otesa wrote:
Norm wrote:
..ali ga nikad ne bih mjenjao za neki proljev od francuza ili 'talijana... :lol: ili ne dao Bog litace od GM grupacije...
a dobro :D ,kazu ukusi se razlikuju,i ja kazem,imaju 2: ukus i neukus :D
Pa ne znam bas da ovo ima veze sa ukusima :lol: , mozda vise sa zdravim razumom :D ...no sta se tu moze, hvala Bogu pa nismo svi isti :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16987 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Norm wrote:[ mozda vise sa zdravim razumom :D
sve je moguce :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16988 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Norm wrote:...evo Mecimo za Forda, normalno je da se ne zna kako i kad da regenerise FAP :? , ali kad se upali lampica za regeneraciju DPF-a kod VW to je onda obicno smetLJe? :lol:
Ja koliko sam upratio na vw vozilima, bar ovdje u rajvoSa kad se upali lampica za dpf, to je znak da ides pravo kod simanica ili na mostarsko raskrsce, da ga rezu. :mrgreen:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#16989 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kloniran »

Ako se budu drzali zakona bice jeftino auta nakon 2020 :mrgreen:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#16990 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

Znaci pravna drzava od 2020 :D
Imaš jos koji vic
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#16991 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Sodom1 wrote: Mondeo MK IV 2.oo TDCI mislim 95-96kw , ne znam na pamet

Image
e ne znam za taj tdci :(
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#16992 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
Norm wrote:...evo Mecimo za Forda, normalno je da se ne zna kako i kad da regenerise FAP :? , ali kad se upali lampica za regeneraciju DPF-a kod VW to je onda obicno smetLJe? :lol:
Ja koliko sam upratio na vw vozilima, bar ovdje u rajvoSa kad se upali lampica za dpf, to je znak da ides pravo kod simanica ili na mostarsko raskrsce, da ga rezu. :mrgreen:
znas li ti koliko se konjOva dobije kad se skine :shock: :run:

skupo ciscenje ili zamjena , a presli boga oca :lol:

@bakire

o cemu se radi na ovoj slici ? :D

Image
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#16993 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Ne znam nije se jos poceo HDi kvariti pa ne znam popratne elemente :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#16994 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Bakir1 wrote:Ne znam nije se jos poceo HDi kvariti pa ne znam popratne elemente :mrgreen:
:mrgreen:

egr hladnjak na tdi :skoljka:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#16995 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Znam amare znam samo hocu da zaboravim :lol:
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#16996 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

Image

Image

Jel´imao neko ovakav problem, gdje je radio i po kojoj cijeni?

Prag je jedini "vitalni/nosivi" dio koji je ostecen.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#16997 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Bakir1 wrote:Znam amare znam samo hocu da zaboravim :lol:
haha :lol:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#16998 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

topcam wrote:Image

Image

Jel´imao neko ovakav problem, gdje je radio i po kojoj cijeni?

Prag je jedini "vitalni/nosivi" dio koji je ostecen.
ostavi auto kod marinka i ne beri brigu ;-)
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#16999 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Ćutuk Marinko jel taj :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17000 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Ima jos bolje prezime Batina :mrgreen:
Meni je radio xy auta, pravi majstor :thumbup:
Post Reply