Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#16976 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

Ovo na godišnjicu karantina priredili prigodan doček ponovnim zatvaranjem. Haman će prerast u tradiciju. Uber sposobna vlada.
last mohicans
Posts: 18273
Joined: 09/08/2012 23:19

#16977 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by last mohicans »

Ovi što bi dugoročni lockdown, imam jedan prijedlog koji će im se svidjeti. Da do dolaska Fadilovih vakcina bude lockdown, eno hudnik je oformio komisiju nakon godinu dana epidemije i 4 mjeseca nakon pojave vakcina. In Diflaš WE TRUST.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#16978 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Horcrux »

JoseMujica wrote: 08/03/2021 20:51
Horcrux wrote: 08/03/2021 20:49
JoseMujica wrote: 08/03/2021 20:45

tako je!

nema ovdje mejsta za politikanstvo i vaganje. Imaš dvije opcije:
1. sve otvoriš pa ko živ a ko mrtva
2. sve zatvoriš na 2 hefte i nakon toga kontrolišeš ulazak ( ko što su i kinezi odradili).

ovako, sa ovim pičkurinama koje glume da nešto rade, imaćemo virus i ovu napola jebačinu godinama🙄
Ima i treca opcija: sve otvoris, ljudi se drze distance, ogranicis broj ljudi u objektu i maske uvedes da su obavezne.

Ah da, toga se nismo mogli drzati, to smo protracili...
grohotom se smijem

bote si svjestan đe živiš🙄
Jesam. U zemlji gdje se ljudi ne mogu drzati vrlo jednostavnih mjera i gdje je svako expert za sve i svasta.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#16979 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JoseMujica »

Horcrux wrote: 08/03/2021 20:53
JoseMujica wrote: 08/03/2021 20:51
Horcrux wrote: 08/03/2021 20:49

Ima i treca opcija: sve otvoris, ljudi se drze distance, ogranicis broj ljudi u objektu i maske uvedes da su obavezne.

Ah da, toga se nismo mogli drzati, to smo protracili...
grohotom se smijem

bote si svjestan đe živiš🙄
Jesam. U zemlji gdje se ljudi ne mogu drzati vrlo jednostavnih mjera i gdje je svako expert za sve i svasta.
e dobro si to reko👍

strućnjak de sad u to uklopi onu svoju opciju😂
WRecker
Posts: 144
Joined: 01/01/2017 03:36

#16980 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by WRecker »

Gerro wrote: 08/03/2021 19:43
aerodinamika wrote: 08/03/2021 19:42
MorningStar wrote: 08/03/2021 19:37

Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
Konacno neko pametan na ovoj temi. :bih:

Vojska i lockdown su jedina opcija i dati sva moguca ovlastenja vojsci.
Znaci lockdown tri sedmice svi u kucama em ode mentalno zdravlje psiha ljudi a da ne pricamo o tome koliko bi ljudi ostalo bez primanja.I sta nakon lockdowna pametnjakovicu opet moras otvoriti kad tad i kad se poveca broj ponovo lockdown jake mjere nema sta samo se odgada.Virus je tu i nece nestati dok ne dodu vakcine ali zahvaljujuci vlastima jos cemo osjetiti ove posljedice.Nikakvi lockdowni(zatvaranje kafica i slicno mozda da ali policijski sat ili neke zabrane kretanje ne ) neka svako odgovara za sebe ko zeli da se pazi nek se pazi ko ne zeli nek dobije riskira zarazu
izvrsni direktor
Posts: 14758
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#16981 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

Vidim svedska se cesto spominje, a zasto ne pitate sta je sa izraelom? Nesto njih ne spominjete kao primjer u borbi protiv pandemije?
Necu da pomislim da je to zbog toga sto izbjegavate kritikovati odgovorne sto nemamo pola vakcine nabavljene... :-)
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#16982 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saabsa »

Uvesti registar kažnjeni za nenošenje ili nepravilno nošenje maske, prva kazna 500, ponovljeni prekršaj 1000, naredni 2000km i odmah uvesti da nema zastare kazne. Koga uhvate 4ti put krivična za ugrožavanje zdravlja stanovništva.
Našu stoku jedino možeš obuzdati po džepu kad udaraš. Totalni lockdown bi bio potpuni promašaj, zelena stoka bi sve probleme hladno fakturisala vladi četvorke, čak očekujem da bi preko svojih ljudi u sindikatima digli i proteste.
Policajca na svaki ćošak I samo po džepu.
WRecker
Posts: 144
Joined: 01/01/2017 03:36

#16983 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by WRecker »

saabsa wrote: 08/03/2021 20:56 Uvesti registar kažnjeni za nenošenje ili nepravilno nošenje maske, prva kazna 500, ponovljeni prekršaj 1000, naredni 2000km i odmah uvesti da nema zastare kazne. Koga uhvate 4ti put krivična za ugrožavanje zdravlja stanovništva.
Našu stoku jedino možeš obuzdati po džepu kad udaraš. Totalni lockdown bi bio potpuni promašaj, zelena stoka bi sve probleme hladno fakturisala vladi četvorke, čak očekujem da bi preko svojih ljudi u sindikatima digli i proteste.
Policajca na svaki ćošak I samo po džepu.
Kazne nisu ustavne lp :bih:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#16984 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Nivelacija »

Merkelovoj pao rejting zbog lockdowna iako imaju 75 % primanja, Forto poslije talasa gubi premijersko mjesto.

Moguce da neko povede i proteste ubrzo..
User avatar
bersK
Posts: 2558
Joined: 11/09/2014 21:30

#16985 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by bersK »

saabsa wrote: 08/03/2021 20:56 Uvesti registar kažnjeni za nenošenje ili nepravilno nošenje maske, prva kazna 500, ponovljeni prekršaj 1000, naredni 2000km i odmah uvesti da nema zastare kazne. Koga uhvate 4ti put krivična za ugrožavanje zdravlja stanovništva.
Našu stoku jedino možeš obuzdati po džepu kad udaraš. Totalni lockdown bi bio potpuni promašaj, zelena stoka bi sve probleme hladno fakturisala vladi četvorke, čak očekujem da bi preko svojih ljudi u sindikatima digli i proteste.
Policajca na svaki ćošak I samo po džepu.
Pa MUPovci bi bez plata ostali za dva dana.

Ne može se toliko papira proizvesti koliko bi morali pisati sami sebi.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#16986 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Nero Histrion »

Citam komentare na klix-u nakon sto je Forto objavio ove najnovije mjere. Diglo se sve zivo, svi pamet pobrali. Sta god da su uradili bilo bi ostrih reakcija, napada, cerecenja, izrugivanja mjerama. Ko ce svijetu ugodit, da mi je znati, a da ne pominjem ugadjanje politickim oponentima. Sad da ova Vlada padne i dodje druga, isto bi bilo: a vidi kretena, a sta rade, a gdje su im strucnjaci, sta vi znate.

Meni je ovaj doktor Vranic pozitivan lik, za razliku od onog prije njega koji se eto zadesio tu, izabralo ga, pa ga vidjeti nisi mogao nigdje. Prosli put digla se i kuka i motika, nije valjao Krizni na nivoui Kantona, ni na nivou Federacije - hajde eto slazem se nisu se proslavili. E dodje nova Vlada u Knatonu, evo ni sad narodu nista ne valja. Pa dajte ljudima sansu, pobogu.

Doduse botovi sa svih strana izvrsavaju svoje zadatke, i onda i sad, pljuju koga im se kaze da pljuju, valjda ce neki od njih i vakcinu uspjeti primit, kao nagradu za tastaturni trud. :P

Ma dzaba pricat, ovo jeste Apsurdistan. :bih:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#16987 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

saabsa wrote: 08/03/2021 20:56 Uvesti registar kažnjeni za nenošenje ili nepravilno nošenje maske, prva kazna 500, ponovljeni prekršaj 1000, naredni 2000km i odmah uvesti da nema zastare kazne. Koga uhvate 4ti put krivična za ugrožavanje zdravlja stanovništva.
Našu stoku jedino možeš obuzdati po džepu kad udaraš. Totalni lockdown bi bio potpuni promašaj, zelena stoka bi sve probleme hladno fakturisala vladi četvorke, čak očekujem da bi preko svojih ljudi u sindikatima digli i proteste.
Policajca na svaki ćošak I samo po džepu.
I opet ce kaznjavati po parkovima i ulicama gdje je rizik za prenos minimalan i bez maske, a nece ulaziti u EP, bh telekom, socijalno, zgrade opstina, vodovod, objekte policije i ostale rasadnike klastera gdje se u kancelarijama maske ne nose ni u teoriji, a gdje ljudi po 8 sati provode zajedno u istim prostorijama.. Smijesno je vise kako samo upiremo prstom u najmanje bitne stvari kod ove epidemije.. Upiremo prstom u red pred zicarom, u punu ljetnu bastu jer nam te slike guraju pod nos iz dana u dan, a zmiricemo i ignorisati ono sto nam nije pred ocima, a odakle potice 90% klastera.. Al haj sto mi upiremo, nego sto upiru i Vranic i Drljevic i tako nas vode u katastrofu..
statixx
Posts: 9839
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#16988 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

Pa ne moze te maska spasit ako si 8 sati u kancelariji s nekim ili radis sa strankama.
Q_Line
Posts: 452
Joined: 29/04/2004 09:48
Location: Zenica

#16989 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Q_Line »

Da li je jednostavno riječ o "prepisivanju istog šta rade drugi" ⁉️

Da li će ovo imati ikakvog većeg efekta...

Zašto je u Srbiji i Sarajevu koronavirus najaktivniji vikendom!?
User avatar
drag_gost
Posts: 6421
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#16990 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drag_gost »

Styling wrote: 08/03/2021 17:57
drag_gost wrote: 08/03/2021 09:26
Styling wrote: 08/03/2021 06:43

Eh, eto, neka je Semiha Borovac bila poliglota i kandidat za doktorat iz medjunarodnih odnosa. A i Skaka nam je bio svjetski covjek. Stid me bilo i jednog i drugog.

https://ewbbih.com/ivana-maric/
Super, imali smo govna prije, hajmo i sad govna imati, to je ta logika. Uzasan joj je engleski, a obrazovana je.
A je li uslov za dogradonacelnika da se zna engleski jezik? Bolja je od 90% politicara koji nas predstavljaju u svijetu i ambasadora pomizboru nacionalnih vodja.
A je li uslov da ne zna engleski jezik? Nije tesko biti bolji od 90% politicara, a i bas ne znam to da je bolja, obzirom da su "Bosnjaci izmislili naziv 92".
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#16991 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saabsa »

Treba shvatiti da smo mi jebena stoka, danas bio na dzenazi preko 150ljudi bilo, barem 7-8 njih bez maske.
Neka riješe pravno to za kazne i deri, ljudima kad uđe u glavu da MORAJU na javnom mjestu nositi maske onda će biti lakše i na ostalim. Na kraju krajeva možda bi najbolja bila opcija isprepadati narod marketingom, polijepiti plakate po gradu sa Sebijinom slikom i ispod natpis "klocu nosi masku ili ideš njoj u ruke..."
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#16992 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Dr. Kuca »

Forto ko oni streberi sto nisu imali havere, pa krenuo u teretanu, upozno neke krkane pa se malo prokurcio. Hahahaha
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#16993 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Hahahahahha jesi vickast drku ća
izvrsni direktor
Posts: 14758
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#16994 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

Vranić: Zatvaranje nam je jedino preostalo jer nas je država ostavila bez vakcina kao pusto ostrvo
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#16995 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

saabsa wrote: 08/03/2021 21:11 Treba shvatiti da smo mi jebena stoka, danas bio na dzenazi preko 150ljudi bilo, barem 7-8 njih bez maske.
Neka riješe pravno to za kazne i deri, ljudima kad uđe u glavu da MORAJU na javnom mjestu nositi maske onda će biti lakše i na ostalim. Na kraju krajeva možda bi najbolja bila opcija isprepadati narod marketingom, polijepiti plakate po gradu sa Sebijinom slikom i ispod natpis "klocu nosi masku ili ideš njoj u ruke..."
Šta će ljudima brnjice na otvorenom prostoru?
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#16996 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Manual »

Samo prati ruke👏🙌🤲🤲🤝
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#16997 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

Svi pred zgradu vlade. Ovom ludilu se mora stati u kraj. Kada sebi smanje plate i adekvatno namire materijalnu stetu neka zatvaraju koliko hoce.. Dosta vise izivljavanja od strane uhljeba koji sisaju budzetsku sisu i nemaju dodira sa realnoscu..
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#16998 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Nisam za lockdown, ali kad vidim ko je protiv lockdowna.. :mrgreen:
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#16999 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saabsa »

aldinjo wrote: 08/03/2021 21:17
saabsa wrote: 08/03/2021 21:11 Treba shvatiti da smo mi jebena stoka, danas bio na dzenazi preko 150ljudi bilo, barem 7-8 njih bez maske.
Neka riješe pravno to za kazne i deri, ljudima kad uđe u glavu da MORAJU na javnom mjestu nositi maske onda će biti lakše i na ostalim. Na kraju krajeva možda bi najbolja bila opcija isprepadati narod marketingom, polijepiti plakate po gradu sa Sebijinom slikom i ispod natpis "klocu nosi masku ili ideš njoj u ruke..."
Šta će ljudima brnjice na otvorenom prostoru?
Zato što pojedini kerovi na otvorenom ne nose maske pa ih mogu zaraziti.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17000 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

Login7777 wrote: 08/03/2021 20:51 Ovo na godišnjicu karantina priredili prigodan doček ponovnim zatvaranjem. Haman će prerast u tradiciju. Uber sposobna vlada.
Krenuli su jako sa reformama! :skoljka: :run:
Locked