Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
-
Login7777
- Posts: 1722
- Joined: 30/12/2020 11:28
#16976 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ovo na godišnjicu karantina priredili prigodan doček ponovnim zatvaranjem. Haman će prerast u tradiciju. Uber sposobna vlada.
-
last mohicans
- Posts: 18273
- Joined: 09/08/2012 23:19
#16977 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ovi što bi dugoročni lockdown, imam jedan prijedlog koji će im se svidjeti. Da do dolaska Fadilovih vakcina bude lockdown, eno hudnik je oformio komisiju nakon godinu dana epidemije i 4 mjeseca nakon pojave vakcina. In Diflaš WE TRUST.
-
Horcrux
- Posts: 1296
- Joined: 24/04/2016 13:22
#16978 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Jesam. U zemlji gdje se ljudi ne mogu drzati vrlo jednostavnih mjera i gdje je svako expert za sve i svasta.JoseMujica wrote: ↑08/03/2021 20:51grohotom se smijemHorcrux wrote: ↑08/03/2021 20:49Ima i treca opcija: sve otvoris, ljudi se drze distance, ogranicis broj ljudi u objektu i maske uvedes da su obavezne.JoseMujica wrote: ↑08/03/2021 20:45
tako je!
nema ovdje mejsta za politikanstvo i vaganje. Imaš dvije opcije:
1. sve otvoriš pa ko živ a ko mrtva
2. sve zatvoriš na 2 hefte i nakon toga kontrolišeš ulazak ( ko što su i kinezi odradili).
ovako, sa ovim pičkurinama koje glume da nešto rade, imaćemo virus i ovu napola jebačinu godinama![]()
Ah da, toga se nismo mogli drzati, to smo protracili...
bote si svjestan đe živiš![]()
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#16979 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
e dobro si to rekoHorcrux wrote: ↑08/03/2021 20:53Jesam. U zemlji gdje se ljudi ne mogu drzati vrlo jednostavnih mjera i gdje je svako expert za sve i svasta.
strućnjak de sad u to uklopi onu svoju opciju
-
WRecker
- Posts: 144
- Joined: 01/01/2017 03:36
#16980 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Znaci lockdown tri sedmice svi u kucama em ode mentalno zdravlje psiha ljudi a da ne pricamo o tome koliko bi ljudi ostalo bez primanja.I sta nakon lockdowna pametnjakovicu opet moras otvoriti kad tad i kad se poveca broj ponovo lockdown jake mjere nema sta samo se odgada.Virus je tu i nece nestati dok ne dodu vakcine ali zahvaljujuci vlastima jos cemo osjetiti ove posljedice.Nikakvi lockdowni(zatvaranje kafica i slicno mozda da ali policijski sat ili neke zabrane kretanje ne ) neka svako odgovara za sebe ko zeli da se pazi nek se pazi ko ne zeli nek dobije riskira zarazuGerro wrote: ↑08/03/2021 19:43Konacno neko pametan na ovoj temi.aerodinamika wrote: ↑08/03/2021 19:42krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...MorningStar wrote: ↑08/03/2021 19:37
Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ![]()
Vojska i lockdown su jedina opcija i dati sva moguca ovlastenja vojsci.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14758
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#16981 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Vidim svedska se cesto spominje, a zasto ne pitate sta je sa izraelom? Nesto njih ne spominjete kao primjer u borbi protiv pandemije?
Necu da pomislim da je to zbog toga sto izbjegavate kritikovati odgovorne sto nemamo pola vakcine nabavljene...
Necu da pomislim da je to zbog toga sto izbjegavate kritikovati odgovorne sto nemamo pola vakcine nabavljene...
-
saabsa
- Posts: 1932
- Joined: 07/10/2009 01:17
#16982 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Uvesti registar kažnjeni za nenošenje ili nepravilno nošenje maske, prva kazna 500, ponovljeni prekršaj 1000, naredni 2000km i odmah uvesti da nema zastare kazne. Koga uhvate 4ti put krivična za ugrožavanje zdravlja stanovništva.
Našu stoku jedino možeš obuzdati po džepu kad udaraš. Totalni lockdown bi bio potpuni promašaj, zelena stoka bi sve probleme hladno fakturisala vladi četvorke, čak očekujem da bi preko svojih ljudi u sindikatima digli i proteste.
Policajca na svaki ćošak I samo po džepu.
Našu stoku jedino možeš obuzdati po džepu kad udaraš. Totalni lockdown bi bio potpuni promašaj, zelena stoka bi sve probleme hladno fakturisala vladi četvorke, čak očekujem da bi preko svojih ljudi u sindikatima digli i proteste.
Policajca na svaki ćošak I samo po džepu.
-
WRecker
- Posts: 144
- Joined: 01/01/2017 03:36
#16983 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Kazne nisu ustavne lpsaabsa wrote: ↑08/03/2021 20:56 Uvesti registar kažnjeni za nenošenje ili nepravilno nošenje maske, prva kazna 500, ponovljeni prekršaj 1000, naredni 2000km i odmah uvesti da nema zastare kazne. Koga uhvate 4ti put krivična za ugrožavanje zdravlja stanovništva.
Našu stoku jedino možeš obuzdati po džepu kad udaraš. Totalni lockdown bi bio potpuni promašaj, zelena stoka bi sve probleme hladno fakturisala vladi četvorke, čak očekujem da bi preko svojih ljudi u sindikatima digli i proteste.
Policajca na svaki ćošak I samo po džepu.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#16984 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Merkelovoj pao rejting zbog lockdowna iako imaju 75 % primanja, Forto poslije talasa gubi premijersko mjesto.
Moguce da neko povede i proteste ubrzo..
Moguce da neko povede i proteste ubrzo..
- bersK
- Posts: 2558
- Joined: 11/09/2014 21:30
#16985 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pa MUPovci bi bez plata ostali za dva dana.saabsa wrote: ↑08/03/2021 20:56 Uvesti registar kažnjeni za nenošenje ili nepravilno nošenje maske, prva kazna 500, ponovljeni prekršaj 1000, naredni 2000km i odmah uvesti da nema zastare kazne. Koga uhvate 4ti put krivična za ugrožavanje zdravlja stanovništva.
Našu stoku jedino možeš obuzdati po džepu kad udaraš. Totalni lockdown bi bio potpuni promašaj, zelena stoka bi sve probleme hladno fakturisala vladi četvorke, čak očekujem da bi preko svojih ljudi u sindikatima digli i proteste.
Policajca na svaki ćošak I samo po džepu.
Ne može se toliko papira proizvesti koliko bi morali pisati sami sebi.
-
Nero Histrion
- Posts: 1898
- Joined: 09/03/2013 13:26
- Location: Negdje
#16986 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Citam komentare na klix-u nakon sto je Forto objavio ove najnovije mjere. Diglo se sve zivo, svi pamet pobrali. Sta god da su uradili bilo bi ostrih reakcija, napada, cerecenja, izrugivanja mjerama. Ko ce svijetu ugodit, da mi je znati, a da ne pominjem ugadjanje politickim oponentima. Sad da ova Vlada padne i dodje druga, isto bi bilo: a vidi kretena, a sta rade, a gdje su im strucnjaci, sta vi znate.
Meni je ovaj doktor Vranic pozitivan lik, za razliku od onog prije njega koji se eto zadesio tu, izabralo ga, pa ga vidjeti nisi mogao nigdje. Prosli put digla se i kuka i motika, nije valjao Krizni na nivoui Kantona, ni na nivou Federacije - hajde eto slazem se nisu se proslavili. E dodje nova Vlada u Knatonu, evo ni sad narodu nista ne valja. Pa dajte ljudima sansu, pobogu.
Doduse botovi sa svih strana izvrsavaju svoje zadatke, i onda i sad, pljuju koga im se kaze da pljuju, valjda ce neki od njih i vakcinu uspjeti primit, kao nagradu za tastaturni trud.
Ma dzaba pricat, ovo jeste Apsurdistan.
Meni je ovaj doktor Vranic pozitivan lik, za razliku od onog prije njega koji se eto zadesio tu, izabralo ga, pa ga vidjeti nisi mogao nigdje. Prosli put digla se i kuka i motika, nije valjao Krizni na nivoui Kantona, ni na nivou Federacije - hajde eto slazem se nisu se proslavili. E dodje nova Vlada u Knatonu, evo ni sad narodu nista ne valja. Pa dajte ljudima sansu, pobogu.
Doduse botovi sa svih strana izvrsavaju svoje zadatke, i onda i sad, pljuju koga im se kaze da pljuju, valjda ce neki od njih i vakcinu uspjeti primit, kao nagradu za tastaturni trud.
Ma dzaba pricat, ovo jeste Apsurdistan.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#16987 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
I opet ce kaznjavati po parkovima i ulicama gdje je rizik za prenos minimalan i bez maske, a nece ulaziti u EP, bh telekom, socijalno, zgrade opstina, vodovod, objekte policije i ostale rasadnike klastera gdje se u kancelarijama maske ne nose ni u teoriji, a gdje ljudi po 8 sati provode zajedno u istim prostorijama.. Smijesno je vise kako samo upiremo prstom u najmanje bitne stvari kod ove epidemije.. Upiremo prstom u red pred zicarom, u punu ljetnu bastu jer nam te slike guraju pod nos iz dana u dan, a zmiricemo i ignorisati ono sto nam nije pred ocima, a odakle potice 90% klastera.. Al haj sto mi upiremo, nego sto upiru i Vranic i Drljevic i tako nas vode u katastrofu..saabsa wrote: ↑08/03/2021 20:56 Uvesti registar kažnjeni za nenošenje ili nepravilno nošenje maske, prva kazna 500, ponovljeni prekršaj 1000, naredni 2000km i odmah uvesti da nema zastare kazne. Koga uhvate 4ti put krivična za ugrožavanje zdravlja stanovništva.
Našu stoku jedino možeš obuzdati po džepu kad udaraš. Totalni lockdown bi bio potpuni promašaj, zelena stoka bi sve probleme hladno fakturisala vladi četvorke, čak očekujem da bi preko svojih ljudi u sindikatima digli i proteste.
Policajca na svaki ćošak I samo po džepu.
-
statixx
- Posts: 9839
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#16988 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pa ne moze te maska spasit ako si 8 sati u kancelariji s nekim ili radis sa strankama.
-
Q_Line
- Posts: 452
- Joined: 29/04/2004 09:48
- Location: Zenica
#16989 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Da li je jednostavno riječ o "prepisivanju istog šta rade drugi" 
Da li će ovo imati ikakvog većeg efekta...
Zašto je u Srbiji i Sarajevu koronavirus najaktivniji vikendom!?
Da li će ovo imati ikakvog većeg efekta...
Zašto je u Srbiji i Sarajevu koronavirus najaktivniji vikendom!?
- drag_gost
- Posts: 6421
- Joined: 17/04/2010 19:09
- Location: Tu, odmah :)
#16990 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
A je li uslov da ne zna engleski jezik? Nije tesko biti bolji od 90% politicara, a i bas ne znam to da je bolja, obzirom da su "Bosnjaci izmislili naziv 92".Styling wrote: ↑08/03/2021 17:57A je li uslov za dogradonacelnika da se zna engleski jezik? Bolja je od 90% politicara koji nas predstavljaju u svijetu i ambasadora pomizboru nacionalnih vodja.drag_gost wrote: ↑08/03/2021 09:26Super, imali smo govna prije, hajmo i sad govna imati, to je ta logika. Uzasan joj je engleski, a obrazovana je.Styling wrote: ↑08/03/2021 06:43
Eh, eto, neka je Semiha Borovac bila poliglota i kandidat za doktorat iz medjunarodnih odnosa. A i Skaka nam je bio svjetski covjek. Stid me bilo i jednog i drugog.
https://ewbbih.com/ivana-maric/
-
saabsa
- Posts: 1932
- Joined: 07/10/2009 01:17
#16991 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Treba shvatiti da smo mi jebena stoka, danas bio na dzenazi preko 150ljudi bilo, barem 7-8 njih bez maske.
Neka riješe pravno to za kazne i deri, ljudima kad uđe u glavu da MORAJU na javnom mjestu nositi maske onda će biti lakše i na ostalim. Na kraju krajeva možda bi najbolja bila opcija isprepadati narod marketingom, polijepiti plakate po gradu sa Sebijinom slikom i ispod natpis "klocu nosi masku ili ideš njoj u ruke..."
Neka riješe pravno to za kazne i deri, ljudima kad uđe u glavu da MORAJU na javnom mjestu nositi maske onda će biti lakše i na ostalim. Na kraju krajeva možda bi najbolja bila opcija isprepadati narod marketingom, polijepiti plakate po gradu sa Sebijinom slikom i ispod natpis "klocu nosi masku ili ideš njoj u ruke..."
- Dr. Kuca
- Posts: 7735
- Joined: 10/02/2012 20:07
#16992 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Forto ko oni streberi sto nisu imali havere, pa krenuo u teretanu, upozno neke krkane pa se malo prokurcio. Hahahaha
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#16993 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Hahahahahha jesi vickast drku ća
-
izvrsni direktor
- Posts: 14758
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#16994 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Vranić: Zatvaranje nam je jedino preostalo jer nas je država ostavila bez vakcina kao pusto ostrvo
-
aldinjo
- Posts: 5019
- Joined: 03/07/2011 02:49
#16995 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Šta će ljudima brnjice na otvorenom prostoru?saabsa wrote: ↑08/03/2021 21:11 Treba shvatiti da smo mi jebena stoka, danas bio na dzenazi preko 150ljudi bilo, barem 7-8 njih bez maske.
Neka riješe pravno to za kazne i deri, ljudima kad uđe u glavu da MORAJU na javnom mjestu nositi maske onda će biti lakše i na ostalim. Na kraju krajeva možda bi najbolja bila opcija isprepadati narod marketingom, polijepiti plakate po gradu sa Sebijinom slikom i ispod natpis "klocu nosi masku ili ideš njoj u ruke..."
- Manual
- Posts: 2124
- Joined: 01/10/2018 18:07
#16996 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Samo prati ruke




-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#16997 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Svi pred zgradu vlade. Ovom ludilu se mora stati u kraj. Kada sebi smanje plate i adekvatno namire materijalnu stetu neka zatvaraju koliko hoce.. Dosta vise izivljavanja od strane uhljeba koji sisaju budzetsku sisu i nemaju dodira sa realnoscu..
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#16998 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nisam za lockdown, ali kad vidim ko je protiv lockdowna.. 
-
saabsa
- Posts: 1932
- Joined: 07/10/2009 01:17
#16999 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Zato što pojedini kerovi na otvorenom ne nose maske pa ih mogu zaraziti.aldinjo wrote: ↑08/03/2021 21:17Šta će ljudima brnjice na otvorenom prostoru?saabsa wrote: ↑08/03/2021 21:11 Treba shvatiti da smo mi jebena stoka, danas bio na dzenazi preko 150ljudi bilo, barem 7-8 njih bez maske.
Neka riješe pravno to za kazne i deri, ljudima kad uđe u glavu da MORAJU na javnom mjestu nositi maske onda će biti lakše i na ostalim. Na kraju krajeva možda bi najbolja bila opcija isprepadati narod marketingom, polijepiti plakate po gradu sa Sebijinom slikom i ispod natpis "klocu nosi masku ili ideš njoj u ruke..."
-
aldinjo
- Posts: 5019
- Joined: 03/07/2011 02:49
