Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#16951 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:i nije ti mrsko cekat da dodje ? :lol:
Sta da cekam???
Idem svake sedmice u TK, tamo mi je i majstor. :mrgreen:
:D :thumbup:

zar nisu 206 majstori :?
vernes81
Posts: 2306
Joined: 25/04/2011 23:04

#16952 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vernes81 »

bitanga_sa_otesa wrote:
Sodom1 wrote:Cemu konkretno u praxi sluzi amortizer volana,da li njega posjeduju sva auta? Da li njega posjeduju auta sa servom?
ublazavanje udaraca na volan ,imaju ga premiJum auti :D
Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16953 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ne tih udaraca :lol:
vernes81
Posts: 2306
Joined: 25/04/2011 23:04

#16954 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vernes81 »

bitanga_sa_otesa wrote:ne tih udaraca :lol:
Ovih?
Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16955 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ovih

Image
vernes81
Posts: 2306
Joined: 25/04/2011 23:04

#16956 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vernes81 »

bitanga_sa_otesa wrote:ovih

Image
:lol: Gdje to nadje.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16957 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

vernes81 wrote: :lol: Gdje to nadje.
gugl je moj prijatelj :lol:
vernes81
Posts: 2306
Joined: 25/04/2011 23:04

#16958 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vernes81 »

bitanga_sa_otesa wrote:
vernes81 wrote: :lol: Gdje to nadje.
gugl je moj prijatelj :lol:
Ja sam ladu rivu vozao, sjebo joj se puz volana odma me na nju posjetilo :D
ovo_mi_je_nick
Posts: 1804
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#16959 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ovo_mi_je_nick »

Reparirao zadnja lijeva kliješta jer se grijao točak. Promjenio kočione pločine, disk, stavljena reparirana kliješta, ozračeno, dodano ulje. Prva dva dana se sve normalno, jutros na parkingu opet lijevi točak vruć. Ne čuje se da šta grebe i slično, bar iz kabine.

Golf V - 2004
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16960 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:konektovani ima li citro taj Montizer volana? :lol:
Ja prvi put cujem za to. :mrgreen:
Moj nema garant. :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16961 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ovo_mi_je_nick wrote:Reparirao zadnja lijeva kliješta jer se grijao točak. Promjenio kočione pločine, disk, stavljena reparirana kliješta, ozračeno, dodano ulje. Prva dva dana se sve normalno, jutros na parkingu opet lijevi točak vruć. Ne čuje se da šta grebe i slično, bar iz kabine.

Golf V - 2004
jel provjerena sajla rucne? da nije ona zaglavljena? ili zastopano kociono crijevo na tom tocku..
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16962 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
amar1994 wrote:i nije ti mrsko cekat da dodje ? :lol:
Sta da cekam???
Idem svake sedmice u TK, tamo mi je i majstor. :mrgreen:
:D :thumbup:

zar nisu 206 majstori :?
Jesu u Sarajevu. :mrgreen:
Al' ima jedan u Gracanici strasno dobar majstor, a pošto sam cesto tamo, mogu i auto odrzavati. :mrgreen:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1804
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#16963 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ovo_mi_je_nick »

bitanga_sa_otesa wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Reparirao zadnja lijeva kliješta jer se grijao točak. Promjenio kočione pločine, disk, stavljena reparirana kliješta, ozračeno, dodano ulje. Prva dva dana se sve normalno, jutros na parkingu opet lijevi točak vruć. Ne čuje se da šta grebe i slično, bar iz kabine.

Golf V - 2004
jel provjerena sajla rucne? da nije ona zaglavljena? ili zastopano kociono crijevo na tom tocku..
Provjeravao je ručnu kočnicu, skidao zadnje puhalice, nešto čačkao. A za crijevo ne znam, kad je spajao ponovo kliješta bilo je ulja ispod točka (kao laik kontam da nije zaštopano)
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#16964 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#16965 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Komsiji se isto grije zadnji lijevi tocak na Altei XL. Radio reparaciju klijesta, zamijenio diskove i plocice, i opet isto. Na kraju mu rekli da kupi nova klijesta iako su ti isti majstori radili reparaciju i uredno naplatili :roll:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#16966 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

ovo_mi_je_nick wrote:Reparirao zadnja lijeva kliješta jer se grijao točak. Promjenio kočione pločine, disk, stavljena reparirana kliješta, ozračeno, dodano ulje. Prva dva dana se sve normalno, jutros na parkingu opet lijevi točak vruć. Ne čuje se da šta grebe i slično, bar iz kabine.

Golf V - 2004
To je do mehanizma poluge od ručne kočnice na čeljusti. Polugica se ne vraća do kraja kad otpustiš ručnu. Ako ti se javilo posjele reparacije, znači da repariranje nije urađeno kako valja. Moj ti je savjet otiđi u strong i kupi novu čeljust. Sve drugo je kratkotrajno, razrađivanje, pa i repariranje, kupi novu i miran. Mislim da je oko 300 KM, što je dosta jeftinije od nove originalne. To sa reparacijama pije vode samo ko zna to dobro uraditi rastaviti, očistit, zamjeniti, vratiti,...inače to ti je čest problem na Golfovima V.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16967 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

to je cest problem na svim vau vau govnima i ostalom grupacijom,audi,skoda....
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#16968 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote:to je cest problem na svim vau vau govnima i ostalom grupacijom,audi,skoda....
:shock:

nemoguce.

























:lol:
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#16969 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

Potrebno ukloniti nesto na S843A modulu (auto je BMW 118d facelift) + uraditi reflash necega na elektronici....preporuka za majstora?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#16970 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Ukucaj ĆipĆuning na gugl ili olx i izbacit ce masu strucnjaka , trazi egr off i dpf off , to su najbolji majstori :)
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#16971 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

amar1994 wrote:Ukucaj ĆipĆuning na gugl ili olx i izbacit ce masu strucnjaka , trazi egr off i dpf off , to su najbolji majstori :)
Evo vozam vec 4-5 mjeseci auto , nikad da mi tu regeneraciju upali . Trebalo bi dosad?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#16972 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Sodom1 wrote: Evo vozam vec 4-5 mjeseci auto , nikad da mi tu regeneraciju upali . Trebalo bi dosad?
ako vozis otvorenom i u manjem gradu ne bi trebao osjetit , meni ovako neki dan odradio , inace svaka 2 do 3 mjeseca :D



i vazda me uhvati gdje su ogranicenja ispod 60 :lol:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#16973 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Norm »

condy wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Reparirao zadnja lijeva kliješta jer se grijao točak. Promjenio kočione pločine, disk, stavljena reparirana kliješta, ozračeno, dodano ulje. Prva dva dana se sve normalno, jutros na parkingu opet lijevi točak vruć. Ne čuje se da šta grebe i slično, bar iz kabine.

Golf V - 2004
To je do mehanizma poluge od ručne kočnice na čeljusti. Polugica se ne vraća do kraja kad otpustiš ručnu. Ako ti se javilo posjele reparacije, znači da repariranje nije urađeno kako valja. Moj ti je savjet otiđi u strong i kupi novu čeljust. Sve drugo je kratkotrajno, razrađivanje, pa i repariranje, kupi novu i miran. Mislim da je oko 300 KM, što je dosta jeftinije od nove originalne. To sa reparacijama pije vode samo ko zna to dobro uraditi rastaviti, očistit, zamjeniti, vratiti,...inače to ti je čest problem na Golfovima V.
- 380KM orginalni u VW govnastom servisu... ;-)
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#16974 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

amar1994 wrote:
Sodom1 wrote: Evo vozam vec 4-5 mjeseci auto , nikad da mi tu regeneraciju upali . Trebalo bi dosad?
ako vozis otvorenom i u manjem gradu ne bi trebao osjetit , meni ovako neki dan odradio , inace svaka 2 do 3 mjeseca :D



i vazda me uhvati gdje su ogranicenja ispod 60 :lol:
Sibam ga mjesecno jednom autoputem :D
E sad nemam pojma po ovoj slici ne osecam i ne vidim nista . Mozda mrvu jaci obrtaji.
Primetio sam neki dan da su i umene obrtaji kad god upali hajmo reci ´´jaci´´ na leru . Ali ja ne cekam nista do kraja kad zavrsim s voznjom ugasim i svojim poslom :run:
Last edited by Sodom1 on 04/09/2018 17:57, edited 1 time in total.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#16975 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Norm »

bitanga_sa_otesa wrote:to je cest problem na svim vau vau govnima i ostalom grupacijom,audi,skoda....
..ali ga nikad ne bih mjenjao za neki proljev od francuza ili 'talijana... :lol: ili ne dao Bog litace od GM grupacije...
Post Reply