konektovan wrote:Sta da cekam???amar1994 wrote:i nije ti mrsko cekat da dodje ?
Idem svake sedmice u TK, tamo mi je i majstor.
zar nisu 206 majstori
Moderators: _BataZiv_0809, anex
konektovan wrote:Sta da cekam???amar1994 wrote:i nije ti mrsko cekat da dodje ?
Idem svake sedmice u TK, tamo mi je i majstor.
bitanga_sa_otesa wrote:ublazavanje udaraca na volan ,imaju ga premiJum autiSodom1 wrote:Cemu konkretno u praxi sluzi amortizer volana,da li njega posjeduju sva auta? Da li njega posjeduju auta sa servom?

Ovih?bitanga_sa_otesa wrote:ne tih udaraca
bitanga_sa_otesa wrote:ovih
gugl je moj prijateljvernes81 wrote:Gdje to nadje.
Ja sam ladu rivu vozao, sjebo joj se puz volana odma me na nju posjetilobitanga_sa_otesa wrote:gugl je moj prijateljvernes81 wrote:Gdje to nadje.
Ja prvi put cujem za to.NediM17 wrote:konektovani ima li citro taj Montizer volana?
jel provjerena sajla rucne? da nije ona zaglavljena? ili zastopano kociono crijevo na tom tocku..ovo_mi_je_nick wrote:Reparirao zadnja lijeva kliješta jer se grijao točak. Promjenio kočione pločine, disk, stavljena reparirana kliješta, ozračeno, dodano ulje. Prva dva dana se sve normalno, jutros na parkingu opet lijevi točak vruć. Ne čuje se da šta grebe i slično, bar iz kabine.
Golf V - 2004
Jesu u Sarajevu.amar1994 wrote:konektovan wrote:Sta da cekam???amar1994 wrote:i nije ti mrsko cekat da dodje ?
Idem svake sedmice u TK, tamo mi je i majstor.![]()
![]()
zar nisu 206 majstori
Provjeravao je ručnu kočnicu, skidao zadnje puhalice, nešto čačkao. A za crijevo ne znam, kad je spajao ponovo kliješta bilo je ulja ispod točka (kao laik kontam da nije zaštopano)bitanga_sa_otesa wrote:jel provjerena sajla rucne? da nije ona zaglavljena? ili zastopano kociono crijevo na tom tocku..ovo_mi_je_nick wrote:Reparirao zadnja lijeva kliješta jer se grijao točak. Promjenio kočione pločine, disk, stavljena reparirana kliješta, ozračeno, dodano ulje. Prva dva dana se sve normalno, jutros na parkingu opet lijevi točak vruć. Ne čuje se da šta grebe i slično, bar iz kabine.
Golf V - 2004
To je do mehanizma poluge od ručne kočnice na čeljusti. Polugica se ne vraća do kraja kad otpustiš ručnu. Ako ti se javilo posjele reparacije, znači da repariranje nije urađeno kako valja. Moj ti je savjet otiđi u strong i kupi novu čeljust. Sve drugo je kratkotrajno, razrađivanje, pa i repariranje, kupi novu i miran. Mislim da je oko 300 KM, što je dosta jeftinije od nove originalne. To sa reparacijama pije vode samo ko zna to dobro uraditi rastaviti, očistit, zamjeniti, vratiti,...inače to ti je čest problem na Golfovima V.ovo_mi_je_nick wrote:Reparirao zadnja lijeva kliješta jer se grijao točak. Promjenio kočione pločine, disk, stavljena reparirana kliješta, ozračeno, dodano ulje. Prva dva dana se sve normalno, jutros na parkingu opet lijevi točak vruć. Ne čuje se da šta grebe i slično, bar iz kabine.
Golf V - 2004
bitanga_sa_otesa wrote:to je cest problem na svim vau vau govnima i ostalom grupacijom,audi,skoda....
Evo vozam vec 4-5 mjeseci auto , nikad da mi tu regeneraciju upali . Trebalo bi dosad?amar1994 wrote:Ukucaj ĆipĆuning na gugl ili olx i izbacit ce masu strucnjaka , trazi egr off i dpf off , to su najbolji majstori
ako vozis otvorenom i u manjem gradu ne bi trebao osjetit , meni ovako neki dan odradio , inace svaka 2 do 3 mjesecaSodom1 wrote: Evo vozam vec 4-5 mjeseci auto , nikad da mi tu regeneraciju upali . Trebalo bi dosad?
- 380KM orginalni u VW govnastom servisu...condy wrote:To je do mehanizma poluge od ručne kočnice na čeljusti. Polugica se ne vraća do kraja kad otpustiš ručnu. Ako ti se javilo posjele reparacije, znači da repariranje nije urađeno kako valja. Moj ti je savjet otiđi u strong i kupi novu čeljust. Sve drugo je kratkotrajno, razrađivanje, pa i repariranje, kupi novu i miran. Mislim da je oko 300 KM, što je dosta jeftinije od nove originalne. To sa reparacijama pije vode samo ko zna to dobro uraditi rastaviti, očistit, zamjeniti, vratiti,...inače to ti je čest problem na Golfovima V.ovo_mi_je_nick wrote:Reparirao zadnja lijeva kliješta jer se grijao točak. Promjenio kočione pločine, disk, stavljena reparirana kliješta, ozračeno, dodano ulje. Prva dva dana se sve normalno, jutros na parkingu opet lijevi točak vruć. Ne čuje se da šta grebe i slično, bar iz kabine.
Golf V - 2004
Sibam ga mjesecno jednom autoputemamar1994 wrote:ako vozis otvorenom i u manjem gradu ne bi trebao osjetit , meni ovako neki dan odradio , inace svaka 2 do 3 mjesecaSodom1 wrote: Evo vozam vec 4-5 mjeseci auto , nikad da mi tu regeneraciju upali . Trebalo bi dosad?![]()
i vazda me uhvati gdje su ogranicenja ispod 60
..ali ga nikad ne bih mjenjao za neki proljev od francuza ili 'talijana...bitanga_sa_otesa wrote:to je cest problem na svim vau vau govnima i ostalom grupacijom,audi,skoda....