HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
nookey
Posts: 1058
Joined: 13/10/2010 21:42

#16951 Re: HS kablovska

Post by nookey »

SerijeSync wrote:
kakaljin wrote:
nookey wrote:izvadi modul, ugasi tv, sačekaj minut, ubaci modul i upali tv, nakon toga trebalo bi da radi!!
Nista opet
Pise CA Message
Smart Card out of date
Recimo radi mi N1 hd ali ne radi sk nijedan itd. :(
nazovi 1360
Zvao, sutra ce biti produzena kartica, istekla za odredene kanale, ona prva treba nije znala.
Hvala svima na pomoci.
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#16952 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

SerijeSync wrote:
Maharadza wrote:Muštuluk:

KV BiH odlučilo: Arena Sport mora biti i u ponudi Telemacha

http://ba.n1info.com/a84494/Vijesti/Vij ... macha.html

:thumbup:
al ih iskara telemah :lol:
KV BiH odlučilo: Arena Sport mora biti i u ponudi Telemacha

Konkurencijsko vijeće Bosne i Hercegovine donijelo je odluku prema kojoj se kompaniji HD-WIN iz Srbije, vlasniku televizijskog kanala Arena Sport, nalaže da u roku od 60 dana zaključi ugovor sa vodećim kablovskim operatorom u BiH – Telemachom d.o.o. Sarajevo o distribuciji Arene Sport, pod jednakim uslovima kao i sa drugim operaterima u BiH.

...

Kaznu od 65.000 KM zbog kršenja Zakona o konkurenciji HD WIN je dužan platiti u roku od osam dana od dana prijema rješenja, kao i troškove postupka u iznosu od 2.123,2 KM. Protiv rješenja Konkurencijskog vijeća nije dopuštena žalba.

Super

Eto i sport kluba i ostalih kanala kod ostalih operatera.

Napokon će svi korisnici biti zadovoljni jer će moći gledati i jedne i druge kod svih operatera.
Last edited by kakaljin on 02/03/2016 21:05, edited 1 time in total.
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#16953 Re: HS kablovska

Post by SerijeSync »

kakaljin wrote:

Super

Eto i sport kluba i ostalih kanala kod ostalih operatera
nema od toga ništa
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#16954 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

SerijeSync wrote:
kakaljin wrote:

Super

Eto i sport kluba i ostalih kanala kod ostalih operatera
nema od toga ništa
Pa ako dolaze arene na telemach tako dolazi sport klub ostalima. Sada će kod svih operatera korisnici moći da biraju i da gledaju šta žele.
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#16955 Re: HS kablovska

Post by SerijeSync »

kakaljin wrote:
SerijeSync wrote:
kakaljin wrote:

Super

Eto i sport kluba i ostalih kanala kod ostalih operatera
nema od toga ništa
Pa ako dolaze arene na telemach tako dolazi sport klub ostalima. Sada će kod svih operatera korisnici moći da biraju i da gledaju šta žele.
gdje si to pročito?ova odluka se samo odnosi na HD-WIN, kažnjen je i telekom srbije zbog monopola, čitaj brate a ne napamet pisat http://ba.n1info.com/a84494/Vijesti/Vij ... macha.html
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#16956 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

SerijeSync wrote:
kakaljin wrote:
SerijeSync wrote: nema od toga ništa
Pa ako dolaze arene na telemach tako dolazi sport klub ostalima. Sada će kod svih operatera korisnici moći da biraju i da gledaju šta žele.
gdje si to pročito?ova odluka se samo odnosi na HD-WIN, kažnjen je i telekom srbije zbog monopola, čitaj brate a ne napamet pisat http://ba.n1info.com/a84494/Vijesti/Vij ... macha.html
A jesi li ti čitao presudu suda da gdje 60 dana uskoro ističe da sport klub bude kod ostalih operatera.

Do sada je telemach već dva puta kažnjavan po ovom pitanju. Tako da je ovo odlično za sve korisnike da dobiju ono što traže i da budu zadovoljni kod svih operatera i da će sada operateri da se bore sa ostalim uslugama da privuku korisnike i nizom cijenom, a ne kao do sada samo sa kanalima da privlače korisnike.
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#16957 Re: HS kablovska

Post by SerijeSync »

kakaljin wrote: Do sada je telemach već dva puta kažnjavan po ovom pitanju. Tako da je ovo odlično za sve korisnike da dobiju ono što traže i da budu zadovoljni kod svih operatera i da će sada operateri da se bore sa ostalim uslugama da privuku korisnike i nizom cijenom, a ne kao do sada samo sa kanalima da privlače korisnike.
nema od toga ništa shvataš, ko zna hoće li i ovo za arene biti ispoštovano iako nemaju pravo žalbe.
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#16958 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

SerijeSync wrote:
kakaljin wrote: Do sada je telemach već dva puta kažnjavan po ovom pitanju. Tako da je ovo odlično za sve korisnike da dobiju ono što traže i da budu zadovoljni kod svih operatera i da će sada operateri da se bore sa ostalim uslugama da privuku korisnike i nizom cijenom, a ne kao do sada samo sa kanalima da privlače korisnike.
nema od toga ništa shvataš, ko zna hoće li i ovo za arene biti ispoštovano iako nemaju pravo žalbe.
To ti nebi volio da bude kako treba i da svi imaju i arene i sport klub??!!!
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#16959 Re: HS kablovska

Post by SerijeSync »

kakaljin wrote:
SerijeSync wrote:
kakaljin wrote: Do sada je telemach već dva puta kažnjavan po ovom pitanju. Tako da je ovo odlično za sve korisnike da dobiju ono što traže i da budu zadovoljni kod svih operatera i da će sada operateri da se bore sa ostalim uslugama da privuku korisnike i nizom cijenom, a ne kao do sada samo sa kanalima da privlače korisnike.
nema od toga ništa shvataš, ko zna hoće li i ovo za arene biti ispoštovano iako nemaju pravo žalbe.
To ti nebi volio da bude kako treba i da svi imaju i arene i sport klub??!!!
s tobom vodit polemiku je kao pričat sa zidom
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#16960 Re: HS kablovska

Post by afannedim »

SerijeSync wrote:
kakaljin wrote: Do sada je telemach već dva puta kažnjavan po ovom pitanju. Tako da je ovo odlično za sve korisnike da dobiju ono što traže i da budu zadovoljni kod svih operatera i da će sada operateri da se bore sa ostalim uslugama da privuku korisnike i nizom cijenom, a ne kao do sada samo sa kanalima da privlače korisnike.
nema od toga ništa shvataš, ko zna hoće li i ovo za arene biti ispoštovano iako nemaju pravo žalbe.
Ako arene idu u telemach oni isto moraju pustiti sport klubove svima. Arena da popusti a sk da radi šta hoće niđe veze.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#16961 Re: HS kablovska

Post by The Realist »

Jako loša slika na SK6. U rangu kvalitetnijeg streama.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#16962 Re: HS kablovska

Post by The Realist »

Maharadza wrote:Muštuluk:

KV BiH odlučilo: Arena Sport mora biti i u ponudi Telemacha

http://ba.n1info.com/a84494/Vijesti/Vij ... macha.html

:thumbup:
Kazna 65 hiljada i čudimo se što niko neće da poštuje presude, nego samo plati kaznu i nastavi po svom.
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#16963 Re: HS kablovska

Post by SerijeSync »

The Realist wrote:
Maharadza wrote:Muštuluk:

KV BiH odlučilo: Arena Sport mora biti i u ponudi Telemacha

http://ba.n1info.com/a84494/Vijesti/Vij ... macha.html

:thumbup:
Kazna 65 hiljada i čudimo se što niko neće da poštuje presude, nego samo plati kaznu i nastavi po svom.
ni počešalo ih nije :lol:
User avatar
winnie
Posts: 388
Joined: 19/08/2009 19:50

#16964 Re: HS kablovska

Post by winnie »

kemox wrote:U poređenju šta sam ranije imao – OSNOVNI PAKET(Start paket + dodatni kanali) je PREMALO ZA KID PAKETE

SAČEKAĆI 1.8.2016 I ODJAVITI OVO SMEĆE OD KABLOVSKE!

BEZOBRAZLUK! DA MI POLA KVALITETNIH KANALA ISKLJUČE!!!

:-?

PROŠIRENI I OVA TRENUTNA BRZINA IN TERNETA JE POŠTENO, OVO SA OSNOVNIM PAKETOM JE LOPOVLUK.

JA OVO ŠTO ONI MENI HOĆE DA NAMETNU NISAM SA NJIMA NIKAD POTPISAO, NITI ĆU. AKO SE NEŠTO NE PROMJENI DO 01.08.2016 ODJAVLJUJEM SMEĆE!
+1
Takođe, nemam više šta tu pitati i razmišljati. Prijatno i dosvidanja!
User avatar
winnie
Posts: 388
Joined: 19/08/2009 19:50

#16965 Re: HS kablovska

Post by winnie »

B Ling wrote:Ekvivalent je Logo duo+, imaju solidnu akciju, pa pogledajte, da sam na kid 8 ne bih razmisljao, vec bih bio LoLovac.Isti internet vishe kanala, arene itd. da ne ispadne da reklamiram pogledajte, mozda nekom pomogne.Izadje prosjek 4 marke skuplje nego na KID-u, s akcijom, ako imate dva tv-a.
A evo izgleda i rješenja :D
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#16966 Re: HS kablovska

Post by made_in_sarajevo »

SerijeSync wrote:
kakaljin wrote: Do sada je telemach već dva puta kažnjavan po ovom pitanju. Tako da je ovo odlično za sve korisnike da dobiju ono što traže i da budu zadovoljni kod svih operatera i da će sada operateri da se bore sa ostalim uslugama da privuku korisnike i nizom cijenom, a ne kao do sada samo sa kanalima da privlače korisnike.
nema od toga ništa shvataš, ko zna hoće li i ovo za arene biti ispoštovano iako nemaju pravo žalbe.
Sta cemo kad vamo puste arene,a tamo SK? Samo pitanje je hoce li sve ili po 1 kanal pustit
sabanss
Posts: 4768
Joined: 13/08/2006 11:20

#16967 Re: HS kablovska

Post by sabanss »

The Realist wrote:
Maharadza wrote:Muštuluk:

KV BiH odlučilo: Arena Sport mora biti i u ponudi Telemacha

http://ba.n1info.com/a84494/Vijesti/Vij ... macha.html

:thumbup:
Kazna 65 hiljada i čudimo se što niko neće da poštuje presude, nego samo plati kaznu i nastavi po svom.
Zabranis rad dok ne ispostuje sve presudjeno. Nesto kao poreska...Samo sto je drzava sa svojim zakonima za k...
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#16968 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

sabanss wrote:
The Realist wrote:
Maharadza wrote:Muštuluk:

KV BiH odlučilo: Arena Sport mora biti i u ponudi Telemacha

http://ba.n1info.com/a84494/Vijesti/Vij ... macha.html

:thumbup:
Kazna 65 hiljada i čudimo se što niko neće da poštuje presude, nego samo plati kaznu i nastavi po svom.
Zabranis rad dok ne ispostuje sve presudjeno. Nesto kao poreska...Samo sto je drzava sa svojim zakonima za k...
Pa vidi se kako je do sada sa sport klubom bilo. Nadam se da ce se vise ovo sve rijesiti u korist korisnika svih operatera da dobiju i sport klub i arene.
hoggarr
Posts: 329
Joined: 03/04/2010 07:31

#16969 Re: HS kablovska

Post by hoggarr »

Podsjećanja radi, prije skoro dva mjeseca, tačnije 11.01.2016. godine počelo je ujednačavanje programskih shema kompanija HKB-net, i kompanije Telemach, a od 01.12.2015. godine nastupaju udruženo.

Početak zvaničnog rada prije 94 dana!

Početak ujednačavanja programskih shema prije 52 dana!

Prvo prolongiranje roka za planirano unaprijeđene i ujednačavanje programskih shema prije 18 dana!

Drugo prolongiranje roka za planirano unaprijeđene i ujednačavanje programskih shema prije 1 dan!

Posljednje ujednačavanje programskih shema obavljeno je 03.02.2016. godine!
Sretna mjesečnica!


To be continued...


Predstavniče HS-a, urgirajte kod nadležnih da ubrzaju proces prenosa/puštanja novog signala za naselja kojima još uvijek nisu unaprijeđene i ujednačene programske sheme. Hvala!
User avatar
Benq
Posts: 10497
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#16970 Re: HS kablovska

Post by Benq »

@hoggarr , jel ti stvarno mislis da je to sve tako jednostavno , samo pustis novi signal ljudima i to je to ? Jesi li ikada pomislio da mozda to infrastruktura ne dozvoljava , da ljudi nakon pustanja novog signala imaju samo kockice po ekranu, pucketanje zvuka , jako los internet kojeg vise nema nego sto ima.. da bi se takve stvari zaobisle , oni prolongiraju pustanje novog signala dok to sve tehnicki ne obezbjede i to je sasvim ok.
User avatar
hemed
Posts: 415
Joined: 29/12/2015 17:47

#16971 Re: HS kablovska

Post by hemed »

SerijeSync wrote:
Benq wrote:@hoggarr , jel ti stvarno mislis da je to sve tako jednostavno , samo pustis novi signal ljudima i to je to ? Jesi li ikada pomislio da mozda to infrastruktura ne dozvoljava , da ljudi nakon pustanja novog signala imaju samo kockice po ekranu, pucketanje zvuka , jako los internet kojeg vise nema nego sto ima.. da bi se takve stvari zaobisle , oni prolongiraju pustanje novog signala dok to sve tehnicki ne obezbjede i to je sasvim ok.
nisu ovde ljudi nikao realni, samo izmišljaju neke razloge iz svojih glavurda.
A kad mu puste novi signal onda ce da place joj nema mi neta,digitala trza,joj nemam pola programa ko na hs, joj ovo joj ono i onda ce da pije mozak ovdje po forumu, a fol on nesto broji dane tugo moja
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#16972 Re: HS kablovska

Post by SerijeSync »

hemed wrote:
SerijeSync wrote:
Benq wrote:@hoggarr , jel ti stvarno mislis da je to sve tako jednostavno , samo pustis novi signal ljudima i to je to ? Jesi li ikada pomislio da mozda to infrastruktura ne dozvoljava , da ljudi nakon pustanja novog signala imaju samo kockice po ekranu, pucketanje zvuka , jako los internet kojeg vise nema nego sto ima.. da bi se takve stvari zaobisle , oni prolongiraju pustanje novog signala dok to sve tehnicki ne obezbjede i to je sasvim ok.
nisu ovde ljudi nikao realni, samo izmišljaju neke razloge iz svojih glavurda.
A kad mu puste novi signal onda ce da place joj nema mi neta,digitala trza,joj nemam pola programa ko na hs, joj ovo joj ono i onda ce da pije mozak ovdje po forumu, a fol on nesto broji dane tugo moja
i onda prijeti ode na bh telekom ode na logosoft :lol:
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#16973 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

hemed wrote:
SerijeSync wrote:
Benq wrote:@hoggarr , jel ti stvarno mislis da je to sve tako jednostavno , samo pustis novi signal ljudima i to je to ? Jesi li ikada pomislio da mozda to infrastruktura ne dozvoljava , da ljudi nakon pustanja novog signala imaju samo kockice po ekranu, pucketanje zvuka , jako los internet kojeg vise nema nego sto ima.. da bi se takve stvari zaobisle , oni prolongiraju pustanje novog signala dok to sve tehnicki ne obezbjede i to je sasvim ok.
nisu ovde ljudi nikao realni, samo izmišljaju neke razloge iz svojih glavurda.
A kad mu puste novi signal onda ce da place joj nema mi neta,digitala trza,joj nemam pola programa ko na hs, joj ovo joj ono i onda ce da pije mozak ovdje po forumu, a fol on nesto broji dane tugo moja
Ali se zato napise, radi nepredvidjenih problema prolongira se pustanje novih kanala na tim podrucijima za 15 dana, a ti to sve sredis za 7 dana i pustis signal ranije i onda korisnici vide, super pustili su signal ranije nego sto su rekli, jesu ekpeditivni i azurni.

A ovako sami sebi prave probleme i stvaraju nervozu kod korisnika.
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#16974 Re: HS kablovska

Post by SerijeSync »

kakaljin wrote:
Ali se zato napise, radi nepredvidjenih problema prolongira se pustanje novih kanala na tim podrucijima za 15 dana, a ti to sve sredis za 7 dana i pustis signal ranije i onda korisnici vide, super pustili su signal ranije nego sto su rekli, jesu ekpeditivni i azurni.

A ovako sami sebi prave probleme i stvaraju nervozu kod korisnika.
na telemah portalu imate obavještenja i sve fino uredno piše prekidi, radovi i slično.Samo što vi to ne gledate a niko nije dužan ovde na forum vam to postavit.
hoggarr
Posts: 329
Joined: 03/04/2010 07:31

#16975 Re: HS kablovska

Post by hoggarr »

Benq wrote:@hoggarr , jel ti stvarno mislis da je to sve tako jednostavno , samo pustis novi signal ljudima i to je to ? Jesi li ikada pomislio da mozda to infrastruktura ne dozvoljava , da ljudi nakon pustanja novog signala imaju samo kockice po ekranu, pucketanje zvuka , jako los internet kojeg vise nema nego sto ima.. da bi se takve stvari zaobisle , oni prolongiraju pustanje novog signala dok to sve tehnicki ne obezbjede i to je sasvim ok.
Nije OK i prestani ih zastupati! Ta ti priča nema uporišta.

Pretplatnik KID 22 u naselju, gdje je pušten novi signal, već cijelih mjesec dana koristi sve radio i TV programe grupacije u punom kapacitetu i tako će biti do kraja promotivnog perioda, tj. 01.08.2016. godine (6 mjeseci).

Pretplatnik KID 22 u naselju, gdje nije pušten novi signal, cijeli taj period ima uslugu polu-osnovnog paketa i tako će biti do daljnjeg. Kada nas i puste na novi signal, bićemo uskraćeni za protekli promotivni period.

Oba pretplatnika KID 22 paketa za dvije različite usluge plaćaju istu cijenu 47,30 KM.

Mene ne interesuje jesu li oni kadri sve to tehnički postići. Imali su vremena, davno je akvizicija izvršena, trebali su to znati ranije i pripremiti se na vrijeme. Svugdje u civiliziranom svijetu za prolongiranje rokova naplaćuju se penali.

Neka onda svima nama koji još nismo prešli na novi signal umanje pretplatu za uslugu koju ne koristimo, a to je razlika između osnovnog i proširenog paketa. "Sit vuk, ovce na broju!"
Locked