Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
-
mistek
- Posts: 3800
- Joined: 23/05/2010 15:16
#16951 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Veliki sam pobornik vlade četvorke, životom ih branio, ali ovo što rade je užasno. Ja fakat ne znam kako nisu u stanju kapitaliziranje povjerenje koje imaju.
-
aerodinamika
- Posts: 955
- Joined: 21/04/2019 13:42
#16952 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
slazem se, iako nevoljko to priynajem, ali sda bi se bolje snasla u ovoj sitaciji i donijela bi hrabrije odluke, cetvortka je nedorasla poslu i situaciji koja nam se nametnula, par dana nedovoljno, virus divlja, desetine umiru svakodnevno...cetvorka nema odlucnosti
SPASITE ZIVOTE
ZAHTJEVAMO 3 SEDMICE TOTALNI LOCKDOWN
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#16953 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.aerodinamika wrote: ↑08/03/2021 19:33![]()
slazem se, iako nevoljko to priynajem, ali sda bi se bolje snasla u ovoj sitaciji i donijela bi hrabrije odluke, cetvortka je nedorasla poslu i situaciji koja nam se nametnula, par dana nedovoljno, virus divlja, desetine umiru svakodnevno...cetvorka nema odlucnosti
SPASITE ZIVOTE
ZAHTJEVAMO 3 SEDMICE TOTALNI LOCKDOWN
- klizim po parkingu
- Posts: 243
- Joined: 25/02/2021 23:49
#16954 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
otkad ti priznajes ovozemaljske zakone zar nije samo serijat i tjtaldinjo wrote: ↑08/03/2021 19:29Ja te nikada nisam upoznao.MorningStar wrote: ↑08/03/2021 19:27 Ja prelazim u vehabije - aldinjo kakvi ste vi sa strankama sta ima tu![]()
stalno trubite kako ih ne priznajete i sad odjednom postadoste najveci legalisti
- Hannibal41
- Posts: 864
- Joined: 21/04/2020 16:11
#16955 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
kazu sad na dzumi na stupu neki vehabija pravijo probleme, nije htijo da stavi masku 
-
aerodinamika
- Posts: 955
- Joined: 21/04/2019 13:42
#16956 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...MorningStar wrote: ↑08/03/2021 19:37
Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
- Gerro
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 10376
- Joined: 19/12/2018 20:19
#16957 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Konacno neko pametan na ovoj temi.aerodinamika wrote: ↑08/03/2021 19:42krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...MorningStar wrote: ↑08/03/2021 19:37
Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
Vojska i lockdown su jedina opcija i dati sva moguca ovlastenja vojsci.
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#16958 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Gerro wrote: ↑08/03/2021 19:43Konacno neko pametan na ovoj temi.aerodinamika wrote: ↑08/03/2021 19:42krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...MorningStar wrote: ↑08/03/2021 19:37
Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ![]()
Vojska i lockdown su jedina opcija i dati sva moguca ovlastenja vojsci.
Kaze doci ce vrijeme kad pametan zasuti budala progovori i sta vec
Samo seliti u sumu ko oni na aljasci bjezat nammozilo se svega
- Gerro
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 10376
- Joined: 19/12/2018 20:19
#16959 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Doslo takvo vrijeme, vise se doktori ne pitaju, nego znalci sa foruma, antivakseri, teoreticari zavjera i konobari.
Ipak oni znaju bolje.
Ipak oni znaju bolje.
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#16960 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pa eto neka Federalna vlada i Krizni stab donesu nekakve radikalne mjere pa ce KS slijediti. A sve one koji ne postuju mjere ne bih kaznjavala parama nego u zatvor heftu dana. I ove iz Lukavice i provincija sto vikendom dolaze u sarajevi bih isto zatvarala za prekrsaje.aerodinamika wrote: ↑08/03/2021 19:33![]()
slazem se, iako nevoljko to priynajem, ali sda bi se bolje snasla u ovoj sitaciji i donijela bi hrabrije odluke, cetvortka je nedorasla poslu i situaciji koja nam se nametnula, par dana nedovoljno, virus divlja, desetine umiru svakodnevno...cetvorka nema odlucnosti
SPASITE ZIVOTE
ZAHTJEVAMO 3 SEDMICE TOTALNI LOCKDOWN
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#16961 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
U Sloveniji je lockdown vise od 4 i po mjeseca pa imaju vecu smrtnost nego mi, a i danas su im cifre novozarazenih vece nego kod nas. Ovim mjerama se nista ne postize i samo neko kome fali zdravog razuma to nije skontao za ovih godinu dana.. Niko u evropi mjerama nije nista postigao..aerodinamika wrote: ↑08/03/2021 19:42krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...MorningStar wrote: ↑08/03/2021 19:37
Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
Glasac sam Nase Stranke i podrzavam cetvorku ali ovo su nevjerovatno imbecilni potezi. Nevjerovatni autogolovi..
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#16962 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nek samo ovi zagovornici lockdowna nađu pare da odmah isplate svima koji ce ostati bez posla za to vrijeme i to u iznosu jadne plate za koju su radili.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14758
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#16963 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
A neka ovi koji su protivnici nosenja maski i postivanja mjera nađu pare za lijecenje svih oboljelih od korona jer ja ne zelim da iz budzeta idu te pare zbog neobrazovanih budala. Jel posteno?drug_profi wrote: ↑08/03/2021 20:17 Nek samo ovi zagovornici lockdowna nađu pare da odmah isplate svima koji ce ostati bez posla za to vrijeme i to u iznosu jadne plate za koju su radili.
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#16964 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nisam rekao da ne treba nositi maske (PRAVILNO) i drzati distancu. Pobio bih se sa papcima radi toga, a skoro i jesam vise puta.izvrsni direktor wrote: ↑08/03/2021 20:21A neka ovi koji su protivnici nosenja maski i postivanja mjera nađu pare za lijecenje svih oboljelih od korona jer ja ne zelim da iz budzeta idu te pare zbog neobrazovanih budala. Jel posteno?drug_profi wrote: ↑08/03/2021 20:17 Nek samo ovi zagovornici lockdowna nađu pare da odmah isplate svima koji ce ostati bez posla za to vrijeme i to u iznosu jadne plate za koju su radili.
Ali lockdown shvatate olako. Apsolutno ne shvatate sta se desava time.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83513
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#16965 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sta zelis reci?drug_profi wrote: ↑08/03/2021 20:24 Ali lockdown shvatate olako. Apsolutno ne shvatate sta se desava time.
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#16966 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Zelim reci da protok novca, posao, solventnost, rad u kafani i trznim centrima drzi mozda i 50% populacije na zivotu. Jebe se bankama, stanodavcima, gladnom djetetu sti ti nemas posao.
Imali smo lockdown u najglupljem periodu. Kada ga mozda i nije trebalo biti. Jedva smo prezivjeli. Nekoliko malih firmi znam sto su zatvorile zauvijek. Par kafana, i to finih lokala, koji nikad vise nece otvoriti jer su izgorili ogormne pare.
Zato sto ne mozes majmune natjerati da drze distancu, nose masku, dezinficiraju ruke.
Imali smo lockdown u najglupljem periodu. Kada ga mozda i nije trebalo biti. Jedva smo prezivjeli. Nekoliko malih firmi znam sto su zatvorile zauvijek. Par kafana, i to finih lokala, koji nikad vise nece otvoriti jer su izgorili ogormne pare.
Zato sto ne mozes majmune natjerati da drze distancu, nose masku, dezinficiraju ruke.
-
aldinjo
- Posts: 5019
- Joined: 03/07/2011 02:49
#16967 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
aerodinamika wrote: ↑08/03/2021 19:42krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...MorningStar wrote: ↑08/03/2021 19:37
Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#16968 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Molim svakoga ko zeli da se uvjeri u postovanje mjera u javnim ustanovama da ode sutra recimo do cipsa na Alipasinu, do osptine N.Grad, do socijalnog, do naplatnog mjesta za rezije u Envera Sehovica.. 90% radnika na salterima ne nosi maske uopce, a onda zamislite kakva je situacija u kancelarijama. Zatvaraju usluzne djelatnosti dok je 90% zarista nastalo pod njihovim krovom.. Vranic i Drljevic uopce nisu svjesni gdje nastaju zarista. Ljudi zive u iluzijama, vode se nekim svojim pretpostavkama. Misle da su strucni, a nisu svjesni realnosti.. Podrzao bih svaku mjeru koja ima svrhu. Ove njihove mjere nemaju nikakvu svrhu osim unistavanja egzistencija onih koji ce biti pogodjeni.. Brojke se nece poceti smanjivati jos nekih 15-20 dana kao i u svakom valu do sada. Zatvaranja nisu donijela nista dobro bilo gdje u evropi.. Mi nova zatvaranja ekonomski ne mozemo prezivjeti.. Vranic i Drljevic trebaju odstupiti prije nego sto naprave katastrofu..
-
aldinjo
- Posts: 5019
- Joined: 03/07/2011 02:49
#16969 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Styling wrote: ↑08/03/2021 19:54Pa eto neka Federalna vlada i Krizni stab donesu nekakve radikalne mjere pa ce KS slijediti. A sve one koji ne postuju mjere ne bih kaznjavala parama nego u zatvor heftu dana. I ove iz Lukavice i provincija sto vikendom dolaze u sarajevi bih isto zatvarala za prekrsaje.aerodinamika wrote: ↑08/03/2021 19:33![]()
slazem se, iako nevoljko to priynajem, ali sda bi se bolje snasla u ovoj sitaciji i donijela bi hrabrije odluke, cetvortka je nedorasla poslu i situaciji koja nam se nametnula, par dana nedovoljno, virus divlja, desetine umiru svakodnevno...cetvorka nema odlucnosti
SPASITE ZIVOTE
ZAHTJEVAMO 3 SEDMICE TOTALNI LOCKDOWN
-
aldinjo
- Posts: 5019
- Joined: 03/07/2011 02:49
#16970 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Upravo tako. Plati pa zatvaraj! A mnogima nisu platili i ono malo novca prošle godine.drug_profi wrote: ↑08/03/2021 20:17 Nek samo ovi zagovornici lockdowna nađu pare da odmah isplate svima koji ce ostati bez posla za to vrijeme i to u iznosu jadne plate za koju su radili.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#16971 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
tako je!aerodinamika wrote: ↑08/03/2021 19:42krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...MorningStar wrote: ↑08/03/2021 19:37
Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
nema ovdje mejsta za politikanstvo i vaganje. Imaš dvije opcije:
1. sve otvoriš pa ko živ a ko mrtva
2. sve zatvoriš na 2 hefte i nakon toga kontrolišeš ulazak ( ko što su i kinezi odradili).
ovako, sa ovim pičkurinama koje glume da nešto rade, imaćemo virus i ovu napola jebačinu godinama
-
last mohicans
- Posts: 18272
- Joined: 09/08/2012 23:19
#16972 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pa naravno da nisu, Drljevića otjerali govnjivom motikom, došao da svršava ovdje. Nova ministrica MONKSa lupeta ko maksim po diviziji, veli,prema studijama djeca ne prenose virus.Ne prenose,ali u kurcu.Kod moje mlađe učiteljica zaglavila, dječak jedan bolestan dolazio i zarazio njih još 4-5, pomnoži sa porodicama, nanama,dedama, prijateljima, koji broj dobiješ? Još nisu donijeli odluku o prekidu nastave, a maturanti landaraju po kafanama,prevozu, nargilhanama i onda radi reda masku u školu. Klastere prave, prenosi na drugare, oni dolaze kućama, prenose roditeljima i starijim. Dosta srednjih škola je prekinulo nastavu i vratilo na online mode,na svoju ruku. Porazboljevali se nastavnici, nema ko da radi i mijenja kolege.
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#16973 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
I jedno novozarazeno udje - opet sve isto , jer napominjem ipak je jedan covjek usao nekad negdje u BiH i donio koronu.
Ja sam za otvaraj sve - pa ko ziv ko mrtav a ovi sto kukaju nek se zatvore mjesec dana u kuce.
Sta je sa sVeckom jesu li popadali mrtvi po ulicama il se jos ceka
Ja sam za otvaraj sve - pa ko ziv ko mrtav a ovi sto kukaju nek se zatvore mjesec dana u kuce.
Sta je sa sVeckom jesu li popadali mrtvi po ulicama il se jos ceka
-
Horcrux
- Posts: 1296
- Joined: 24/04/2016 13:22
#16974 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ima i treca opcija: sve otvoris, ljudi se drze distance, ogranicis broj ljudi u objektu i maske uvedes da su obavezne.JoseMujica wrote: ↑08/03/2021 20:45tako je!aerodinamika wrote: ↑08/03/2021 19:42krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...MorningStar wrote: ↑08/03/2021 19:37
Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
nema ovdje mejsta za politikanstvo i vaganje. Imaš dvije opcije:
1. sve otvoriš pa ko živ a ko mrtva
2. sve zatvoriš na 2 hefte i nakon toga kontrolišeš ulazak ( ko što su i kinezi odradili).
ovako, sa ovim pičkurinama koje glume da nešto rade, imaćemo virus i ovu napola jebačinu godinama![]()
Ah da, toga se nismo mogli drzati, to smo protracili...
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#16975 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
grohotom se smijemHorcrux wrote: ↑08/03/2021 20:49Ima i treca opcija: sve otvoris, ljudi se drze distance, ogranicis broj ljudi u objektu i maske uvedes da su obavezne.JoseMujica wrote: ↑08/03/2021 20:45tako je!aerodinamika wrote: ↑08/03/2021 19:42
krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
nema ovdje mejsta za politikanstvo i vaganje. Imaš dvije opcije:
1. sve otvoriš pa ko živ a ko mrtva
2. sve zatvoriš na 2 hefte i nakon toga kontrolišeš ulazak ( ko što su i kinezi odradili).
ovako, sa ovim pičkurinama koje glume da nešto rade, imaćemo virus i ovu napola jebačinu godinama![]()
Ah da, toga se nismo mogli drzati, to smo protracili...
bote si svjestan đe živiš
