Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
mistek
Posts: 3800
Joined: 23/05/2010 15:16

#16951 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mistek »

Veliki sam pobornik vlade četvorke, životom ih branio, ali ovo što rade je užasno. Ja fakat ne znam kako nisu u stanju kapitaliziranje povjerenje koje imaju.
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#16952 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aerodinamika »

mistek wrote: 08/03/2021 19:29 Veliki sam pobornik vlade četvorke, životom ih branio, ali ovo što rade je užasno. Ja fakat ne znam kako nisu u stanju kapitaliziranje povjerenje koje imaju.
:thumbup:
slazem se, iako nevoljko to priynajem, ali sda bi se bolje snasla u ovoj sitaciji i donijela bi hrabrije odluke, cetvortka je nedorasla poslu i situaciji koja nam se nametnula, par dana nedovoljno, virus divlja, desetine umiru svakodnevno...cetvorka nema odlucnosti
SPASITE ZIVOTE
ZAHTJEVAMO 3 SEDMICE TOTALNI LOCKDOWN
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#16953 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MorningStar »

aerodinamika wrote: 08/03/2021 19:33
mistek wrote: 08/03/2021 19:29 Veliki sam pobornik vlade četvorke, životom ih branio, ali ovo što rade je užasno. Ja fakat ne znam kako nisu u stanju kapitaliziranje povjerenje koje imaju.
:thumbup:
slazem se, iako nevoljko to priynajem, ali sda bi se bolje snasla u ovoj sitaciji i donijela bi hrabrije odluke, cetvortka je nedorasla poslu i situaciji koja nam se nametnula, par dana nedovoljno, virus divlja, desetine umiru svakodnevno...cetvorka nema odlucnosti
SPASITE ZIVOTE
ZAHTJEVAMO 3 SEDMICE TOTALNI LOCKDOWN
Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#16954 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

aldinjo wrote: 08/03/2021 19:29
MorningStar wrote: 08/03/2021 19:27 Ja prelazim u vehabije - aldinjo kakvi ste vi sa strankama sta ima tu :D
Ja te nikada nisam upoznao.
otkad ti priznajes ovozemaljske zakone zar nije samo serijat i tjt
stalno trubite kako ih ne priznajete i sad odjednom postadoste najveci legalisti
:lol: :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
User avatar
Hannibal41
Posts: 864
Joined: 21/04/2020 16:11

#16955 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hannibal41 »

kazu sad na dzumi na stupu neki vehabija pravijo probleme, nije htijo da stavi masku 🤦‍♀️
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#16956 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aerodinamika »

MorningStar wrote: 08/03/2021 19:37

Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#16957 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Gerro »

aerodinamika wrote: 08/03/2021 19:42
MorningStar wrote: 08/03/2021 19:37

Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
Konacno neko pametan na ovoj temi. :bih:

Vojska i lockdown su jedina opcija i dati sva moguca ovlastenja vojsci.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#16958 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MorningStar »

Gerro wrote: 08/03/2021 19:43
aerodinamika wrote: 08/03/2021 19:42
MorningStar wrote: 08/03/2021 19:37

Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
Konacno neko pametan na ovoj temi. :bih:

Vojska i lockdown su jedina opcija i dati sva moguca ovlastenja vojsci.
:lol:
Kaze doci ce vrijeme kad pametan zasuti budala progovori i sta vec :D

Samo seliti u sumu ko oni na aljasci bjezat nammozilo se svega :D
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#16959 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Gerro »

Doslo takvo vrijeme, vise se doktori ne pitaju, nego znalci sa foruma, antivakseri, teoreticari zavjera i konobari. :bih:

Ipak oni znaju bolje.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#16960 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

aerodinamika wrote: 08/03/2021 19:33
mistek wrote: 08/03/2021 19:29 Veliki sam pobornik vlade četvorke, životom ih branio, ali ovo što rade je užasno. Ja fakat ne znam kako nisu u stanju kapitaliziranje povjerenje koje imaju.
:thumbup:
slazem se, iako nevoljko to priynajem, ali sda bi se bolje snasla u ovoj sitaciji i donijela bi hrabrije odluke, cetvortka je nedorasla poslu i situaciji koja nam se nametnula, par dana nedovoljno, virus divlja, desetine umiru svakodnevno...cetvorka nema odlucnosti
SPASITE ZIVOTE
ZAHTJEVAMO 3 SEDMICE TOTALNI LOCKDOWN
Pa eto neka Federalna vlada i Krizni stab donesu nekakve radikalne mjere pa ce KS slijediti. A sve one koji ne postuju mjere ne bih kaznjavala parama nego u zatvor heftu dana. I ove iz Lukavice i provincija sto vikendom dolaze u sarajevi bih isto zatvarala za prekrsaje.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#16961 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

aerodinamika wrote: 08/03/2021 19:42
MorningStar wrote: 08/03/2021 19:37

Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
U Sloveniji je lockdown vise od 4 i po mjeseca pa imaju vecu smrtnost nego mi, a i danas su im cifre novozarazenih vece nego kod nas. Ovim mjerama se nista ne postize i samo neko kome fali zdravog razuma to nije skontao za ovih godinu dana.. Niko u evropi mjerama nije nista postigao..

Glasac sam Nase Stranke i podrzavam cetvorku ali ovo su nevjerovatno imbecilni potezi. Nevjerovatni autogolovi..
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#16962 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Nek samo ovi zagovornici lockdowna nađu pare da odmah isplate svima koji ce ostati bez posla za to vrijeme i to u iznosu jadne plate za koju su radili.
izvrsni direktor
Posts: 14758
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#16963 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

drug_profi wrote: 08/03/2021 20:17 Nek samo ovi zagovornici lockdowna nađu pare da odmah isplate svima koji ce ostati bez posla za to vrijeme i to u iznosu jadne plate za koju su radili.
A neka ovi koji su protivnici nosenja maski i postivanja mjera nađu pare za lijecenje svih oboljelih od korona jer ja ne zelim da iz budzeta idu te pare zbog neobrazovanih budala. Jel posteno?
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#16964 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

izvrsni direktor wrote: 08/03/2021 20:21
drug_profi wrote: 08/03/2021 20:17 Nek samo ovi zagovornici lockdowna nađu pare da odmah isplate svima koji ce ostati bez posla za to vrijeme i to u iznosu jadne plate za koju su radili.
A neka ovi koji su protivnici nosenja maski i postivanja mjera nađu pare za lijecenje svih oboljelih od korona jer ja ne zelim da iz budzeta idu te pare zbog neobrazovanih budala. Jel posteno?
Nisam rekao da ne treba nositi maske (PRAVILNO) i drzati distancu. Pobio bih se sa papcima radi toga, a skoro i jesam vise puta.
Ali lockdown shvatate olako. Apsolutno ne shvatate sta se desava time.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83513
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#16965 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

drug_profi wrote: 08/03/2021 20:24 Ali lockdown shvatate olako. Apsolutno ne shvatate sta se desava time.
Sta zelis reci?
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#16966 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Zelim reci da protok novca, posao, solventnost, rad u kafani i trznim centrima drzi mozda i 50% populacije na zivotu. Jebe se bankama, stanodavcima, gladnom djetetu sti ti nemas posao.
Imali smo lockdown u najglupljem periodu. Kada ga mozda i nije trebalo biti. Jedva smo prezivjeli. Nekoliko malih firmi znam sto su zatvorile zauvijek. Par kafana, i to finih lokala, koji nikad vise nece otvoriti jer su izgorili ogormne pare.

Zato sto ne mozes majmune natjerati da drze distancu, nose masku, dezinficiraju ruke.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#16967 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

aerodinamika wrote: 08/03/2021 19:42
MorningStar wrote: 08/03/2021 19:37

Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
:lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#16968 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

Molim svakoga ko zeli da se uvjeri u postovanje mjera u javnim ustanovama da ode sutra recimo do cipsa na Alipasinu, do osptine N.Grad, do socijalnog, do naplatnog mjesta za rezije u Envera Sehovica.. 90% radnika na salterima ne nosi maske uopce, a onda zamislite kakva je situacija u kancelarijama. Zatvaraju usluzne djelatnosti dok je 90% zarista nastalo pod njihovim krovom.. Vranic i Drljevic uopce nisu svjesni gdje nastaju zarista. Ljudi zive u iluzijama, vode se nekim svojim pretpostavkama. Misle da su strucni, a nisu svjesni realnosti.. Podrzao bih svaku mjeru koja ima svrhu. Ove njihove mjere nemaju nikakvu svrhu osim unistavanja egzistencija onih koji ce biti pogodjeni.. Brojke se nece poceti smanjivati jos nekih 15-20 dana kao i u svakom valu do sada. Zatvaranja nisu donijela nista dobro bilo gdje u evropi.. Mi nova zatvaranja ekonomski ne mozemo prezivjeti.. Vranic i Drljevic trebaju odstupiti prije nego sto naprave katastrofu..
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#16969 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

Styling wrote: 08/03/2021 19:54
aerodinamika wrote: 08/03/2021 19:33
mistek wrote: 08/03/2021 19:29 Veliki sam pobornik vlade četvorke, životom ih branio, ali ovo što rade je užasno. Ja fakat ne znam kako nisu u stanju kapitaliziranje povjerenje koje imaju.
:thumbup:
slazem se, iako nevoljko to priynajem, ali sda bi se bolje snasla u ovoj sitaciji i donijela bi hrabrije odluke, cetvortka je nedorasla poslu i situaciji koja nam se nametnula, par dana nedovoljno, virus divlja, desetine umiru svakodnevno...cetvorka nema odlucnosti
SPASITE ZIVOTE
ZAHTJEVAMO 3 SEDMICE TOTALNI LOCKDOWN
Pa eto neka Federalna vlada i Krizni stab donesu nekakve radikalne mjere pa ce KS slijediti. A sve one koji ne postuju mjere ne bih kaznjavala parama nego u zatvor heftu dana. I ove iz Lukavice i provincija sto vikendom dolaze u sarajevi bih isto zatvarala za prekrsaje.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run: Kada pomisliš da nećeš veću gluposti pročitati, ipak je pročitaš. :lol: :lol: :lol:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#16970 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

drug_profi wrote: 08/03/2021 20:17 Nek samo ovi zagovornici lockdowna nađu pare da odmah isplate svima koji ce ostati bez posla za to vrijeme i to u iznosu jadne plate za koju su radili.
Upravo tako. Plati pa zatvaraj! A mnogima nisu platili i ono malo novca prošle godine.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#16971 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JoseMujica »

aerodinamika wrote: 08/03/2021 19:42
MorningStar wrote: 08/03/2021 19:37

Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
tako je!

nema ovdje mejsta za politikanstvo i vaganje. Imaš dvije opcije:
1. sve otvoriš pa ko živ a ko mrtva
2. sve zatvoriš na 2 hefte i nakon toga kontrolišeš ulazak ( ko što su i kinezi odradili).

ovako, sa ovim pičkurinama koje glume da nešto rade, imaćemo virus i ovu napola jebačinu godinama🙄
last mohicans
Posts: 18272
Joined: 09/08/2012 23:19

#16972 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by last mohicans »

Pa naravno da nisu, Drljevića otjerali govnjivom motikom, došao da svršava ovdje. Nova ministrica MONKSa lupeta ko maksim po diviziji, veli,prema studijama djeca ne prenose virus.Ne prenose,ali u kurcu.Kod moje mlađe učiteljica zaglavila, dječak jedan bolestan dolazio i zarazio njih još 4-5, pomnoži sa porodicama, nanama,dedama, prijateljima, koji broj dobiješ? Još nisu donijeli odluku o prekidu nastave, a maturanti landaraju po kafanama,prevozu, nargilhanama i onda radi reda masku u školu. Klastere prave, prenosi na drugare, oni dolaze kućama, prenose roditeljima i starijim. Dosta srednjih škola je prekinulo nastavu i vratilo na online mode,na svoju ruku. Porazboljevali se nastavnici, nema ko da radi i mijenja kolege.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#16973 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MorningStar »

I jedno novozarazeno udje - opet sve isto , jer napominjem ipak je jedan covjek usao nekad negdje u BiH i donio koronu.

Ja sam za otvaraj sve - pa ko ziv ko mrtav a ovi sto kukaju nek se zatvore mjesec dana u kuce.


Sta je sa sVeckom jesu li popadali mrtvi po ulicama il se jos ceka :lol:
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#16974 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Horcrux »

JoseMujica wrote: 08/03/2021 20:45
aerodinamika wrote: 08/03/2021 19:42
MorningStar wrote: 08/03/2021 19:37

Ko bolan zahtjeva sta pises ti ? To ti idi pa zahtjevaj da ga ... il sta hoces ne govori u tudje ime.
krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
tako je!

nema ovdje mejsta za politikanstvo i vaganje. Imaš dvije opcije:
1. sve otvoriš pa ko živ a ko mrtva
2. sve zatvoriš na 2 hefte i nakon toga kontrolišeš ulazak ( ko što su i kinezi odradili).

ovako, sa ovim pičkurinama koje glume da nešto rade, imaćemo virus i ovu napola jebačinu godinama🙄
Ima i treca opcija: sve otvoris, ljudi se drze distance, ogranicis broj ljudi u objektu i maske uvedes da su obavezne.

Ah da, toga se nismo mogli drzati, to smo protracili...
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#16975 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JoseMujica »

Horcrux wrote: 08/03/2021 20:49
JoseMujica wrote: 08/03/2021 20:45
aerodinamika wrote: 08/03/2021 19:42

krecem se medu ljudima, svima je virusa preko glave, pratis li cifre??? virus divlja, desetine ljudi su danas umrle, kako mislis da izademo iz ovog vira smrti i beznada u koji smo upali ne svojom voljom, jedini izlaz je lockdown, toga su svjesni svi, svi sa kojima pricam...
policija, vojska na ulice, organizovati rad hitnih sluzbi i mozemo izaci iz ovoga uz najmanje gububitaka, ili da se ovo razvuce u nedogled-BIRAJ
tako je!

nema ovdje mejsta za politikanstvo i vaganje. Imaš dvije opcije:
1. sve otvoriš pa ko živ a ko mrtva
2. sve zatvoriš na 2 hefte i nakon toga kontrolišeš ulazak ( ko što su i kinezi odradili).

ovako, sa ovim pičkurinama koje glume da nešto rade, imaćemo virus i ovu napola jebačinu godinama🙄
Ima i treca opcija: sve otvoris, ljudi se drze distance, ogranicis broj ljudi u objektu i maske uvedes da su obavezne.

Ah da, toga se nismo mogli drzati, to smo protracili...
grohotom se smijem

bote si svjestan đe živiš🙄
Locked