Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#16926 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Warashii »

konektovan wrote:
Warashii wrote:
konektovan wrote:Iskustva sa Gates remenjem i ina setovima za veliki servis?????
V@lja li to čemu??
Slobodom. Za INA-u se nema sta reci a samim tim sto Schaeffler grupacija radi samo Gates i Conti remenje u svojim setovima ti dovoljno govori o kvalitetu istih.
Ma ovaj set košta sa nekim popustom oko 170 KM, remen gates, ostalo ina, pa i da je kakva pljaka, valjda izgura tri godine. :mrgreen:
Koji motor je u pitanju?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#16927 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Bakir1 wrote:Taman da mu berlinga strovalimo, cuvat cu ga do tada :lol:
Da je pametan kaparu bi dao vec :)
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#16928 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

konektovan wrote:Iskustva sa Gates remenjem i ina setovima za veliki servis?????
V@lja li to čemu??
Uzimao ovu kombinaciju za jedan veliki servis na staroj astri g. Izgurala svoje kilometre i docekala zamjenu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16929 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

amar1994 wrote: gates je mazda koristila kao prvu ugradnju na PSA dizele :wink:
i na nekim fordovima benzincima je prva ugradnja
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#16930 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

konektovan wrote:Iskustva sa Gates remenjem i ina setovima za veliki servis?????
V@lja li to čemu??
Kakve veze ima Bil Gates sa autima? Dobro je to, nema brige.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#16931 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

Cemu konkretno u praxi sluzi amortizer volana,da li njega posjeduju sva auta? Da li njega posjeduju auta sa servom?
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16932 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Warashii wrote:
konektovan wrote:
Ma ovaj set košta sa nekim popustom oko 170 KM, remen gates, ostalo ina, pa i da je kakva pljaka, valjda izgura tri godine. :mrgreen:
Koji motor je u pitanju?
1.6 hdi 66 kw
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16933 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

drug_profi wrote:
konektovan wrote:Iskustva sa Gates remenjem i ina setovima za veliki servis?????
V@lja li to čemu??
Uzimao ovu kombinaciju za jedan veliki servis na staroj astri g. Izgurala svoje kilometre i docekala zamjenu.
Znaci valja... :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16934 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

basicm wrote:
Bakir1 wrote:Taman da mu berlinga strovalimo, cuvat cu ga do tada :lol:
Da je pametan kaparu bi dao vec :)
Citroen ce opet biti favorit, definitivno, samo ne znam koji. :mrgreen:
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#16935 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Warashii »

konektovan wrote:
Warashii wrote:
konektovan wrote:
Ma ovaj set košta sa nekim popustom oko 170 KM, remen gates, ostalo ina, pa i da je kakva pljaka, valjda izgura tri godine. :mrgreen:
Koji motor je u pitanju?
1.6 hdi 66 kw
Koliko se sjecam 166,00KM ti je set SNR sa pumpom vode za taj motor.
Tako nesto izadje i INA set + pumpa vode INA
Last edited by Warashii on 03/09/2018 22:18, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16936 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Sodom1 wrote:Cemu konkretno u praxi sluzi amortizer volana,da li njega posjeduju sva auta? Da li njega posjeduju auta sa servom?
ublazavanje udaraca na volan ,imaju ga premiJum auti :D
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16937 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Warashii wrote:
konektovan wrote:
1.6 hdi 66 kw
Koliko se sjecam 166,00KM ti je set SNR sa pumpom vode za taj motor.
E ne znam za taj SNR, nije mi niko to nudio. :mrgreen:
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#16938 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Warashii »

OK je SNR, samo ti hocu reci da nije nikakav aman za aman popust nego samo obicna trgovacka prica, to mu je cijena ;)
Ono jest i da ako si u Sarajevu da su cijene nesto vece :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16939 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kupuj ustedices 4 marke :D
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#16940 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Warashii »

bitanga_sa_otesa wrote:kupuj ustedices 4 marke :D
:thumbup: :mrgreen:
Mah moze ustediti maximalno 20 ali je svejedno, bitno da nije "pokvarena" roba u pitanju ;) kao sto je bio pomislio.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16941 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Warashii wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:kupuj ustedices 4 marke :D
:thumbup: :mrgreen:
Mah moze ustediti maximalno 20 ali je svejedno, bitno da nije "pokvarena" roba u pitanju ;) kao sto je bio pomislio.
Ma to je najvaznije, da nije dupljak. Ovo mi se sve ucinilo još i povoljnijim nego dosad, gdje sam za prethodna dva seta placao 400 KM sa uslugom zamjene, nemajuci pojma sta se ugradjivalo od dijelova.
Sad ce izgleda nešto i ostati u dzepu, al' da ne bude i da citroen ne ostane negdje. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16942 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Warashii wrote:OK je SNR, samo ti hocu reci da nije nikakav aman za aman popust nego samo obicna trgovacka prica, to mu je cijena ;)
Ono jest i da ako si u Sarajevu da su cijene nesto vece :)
U Sarsjevu teško da ima za tu cijenu, ova je ponuda iz drugog kantona. :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#16943 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

i nije ti mrsko cekat da dodje ? :lol:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#16944 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

bitanga_sa_otesa wrote:
Sodom1 wrote:Cemu konkretno u praxi sluzi amortizer volana,da li njega posjeduju sva auta? Da li njega posjeduju auta sa servom?
ublazavanje udaraca na volan ,imaju ga premiJum auti :D
Nako surfao netom i naletim na taj amortizer volana za moju Miniku, reko sta je ovo dodjavola :(
Jel to normalno ? Jel to neka nadogradnja ako zelis itd itd
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16945 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Sodom1 wrote: Nako surfao netom i naletim na taj amortizer volana za moju Miniku, reko sta je ovo dodjavola :(
Jel to normalno ? Jel to neka nadogradnja ako zelis itd itd
normalno je ,ima dosta boljih auta to,a ne znam ja sta ti zelis :lol: nisam zlatna ribica
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#16946 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

bitanga_sa_otesa wrote:
Sodom1 wrote: Nako surfao netom i naletim na taj amortizer volana za moju Miniku, reko sta je ovo dodjavola :(
Jel to normalno ? Jel to neka nadogradnja ako zelis itd itd
normalno je ,ima dosta boljih auta to,a ne znam ja sta ti zelis :lol: nisam zlatna ribica
zelim kao prvo da osposobim taj servo :)
Kao drugo ima li taj amortizer bas svrhu kod Minike
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16947 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

idi spavaj,kasno je....
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#16948 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

E kolega ja sam citavu noc budan , samo je krenulo :-D
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16949 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:i nije ti mrsko cekat da dodje ? :lol:
Sta da cekam???
Idem svake sedmice u TK, tamo mi je i majstor. :mrgreen:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#16950 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

konektovani ima li citro taj Montizer volana? :lol:
Post Reply