HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
User avatar
hrasno38
Posts: 34075
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16901 Re: HS kablovska

Post by hrasno38 »

SerijeSync wrote:
MH i HS kablovska wrote: U narednom periodu korisnici će imati mogućnost da paket kanala koji imaju na prvom resiveru, za mjesečnu rentu od 3,5 KM (mini resiver i cam modul ) tj. 6 km (V20 resiver,PDS 2, PDS3 ) gledati iste pakete kanala i na dodatnom resiveru.
Ako može pojašnjenje, jel nećete naplaćivati dodatno pakete ko ima više modula, nego će svi moći gledati iste pakete na svim modulima?
Ne...nego prema ovome kako je napisano na drugom ces imati za 3,5 KM iste kanale koje imas na primarnom TV-u. To znaci ako imas onaj najjaci paket za 3,5 KM ces ga imati i na drugom TV-u. To je lijepa vijest ako sam je dobro shvatio.
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#16902 Re: HS kablovska

Post by SerijeSync »

hrasno38 wrote:
SerijeSync wrote:
MH i HS kablovska wrote: U narednom periodu korisnici će imati mogućnost da paket kanala koji imaju na prvom resiveru, za mjesečnu rentu od 3,5 KM (mini resiver i cam modul ) tj. 6 km (V20 resiver,PDS 2, PDS3 ) gledati iste pakete kanala i na dodatnom resiveru.
Ako može pojašnjenje, jel nećete naplaćivati dodatno pakete ko ima više modula, nego će svi moći gledati iste pakete na svim modulima?
Ne...nego prema ovome kako je napisano na drugom ces imati za 3,5 KM iste kanale koje imas na primarnom TV-u. To znaci ako imas onaj najjaci paket za 3,5 KM ces ga imati i na drugom TV-u. To je lijepa vijest ako sam je dobro shvatio.
Pitam za sebe lično jer imam 2 modula, na jednom imam sve kanale a na drugom D3 prošireni pa me interesuje kako će to funkcionisati u mom slučaju?
User avatar
hrasno38
Posts: 34075
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16903 Re: HS kablovska

Post by hrasno38 »

hrasno38 wrote:Ne...nego prema ovome kako je napisano na drugom ces imati za 3,5 KM iste kanale koje imas na primarnom TV-u. To znaci ako imas onaj najjaci paket za 3,5 KM ces ga imati i na drugom TV-u. To je lijepa vijest ako sam je dobro shvatio.
SerijeSync wrote:Pitam za sebe lično jer imam 2 modula, na jednom imam sve kanale a na drugom D3 prošireni pa me interesuje kako će to funkcionisati u mom slučaju?
I kod mene je slicna situacija i mene to interesuje
B Ling
Posts: 134
Joined: 27/11/2015 15:05

#16904 Re: HS kablovska

Post by B Ling »

hrasno38 wrote: prema ovome kako je napisano na drugom ces imati za 3,5 KM iste kanale koje imas na primarnom TV-u. To znaci ako imas onaj najjaci paket za 3,5 KM ces ga imati i na drugom TV-u. To je lijepa vijest ako sam je dobro shvatio.
KAd se male ruke sloze... :D :D Lijepo je vidjeti da na sve nacine pokusavaju zadovoljiti korinike.

Veliki plus od mene.
Last edited by B Ling on 02/03/2016 14:13, edited 1 time in total.
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#16905 Re: HS kablovska

Post by SerijeSync »

i još planiram na ljeto uzeti treći modul nakon što se odlučim za kupovinu još jednog tv.
User avatar
hrasno38
Posts: 34075
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16906 Re: HS kablovska

Post by hrasno38 »

Ma ima tu jos bruka nekih nedefinisanih stvari a recimo evo jedna. Posto ja zivim u kuci koja ima dva sprata platio sam pri uvodjenju kablovske TV u kucu dodatano za jos jedan sprat iako je isto domacinstvo. E sad zar ne bi bilo i pravedno i logicno recimo da na tom drugom spratu imam iste kanale kao na prvom. Ali dobro ja isto tako znam da svako gleda da naplati sto vise ali isto tako da zaradi na vecem broju korisnika dajuci izvjesne benificije. I kao sto sam koju stranu prije napomenuo da se glas sa ovog foruma cuo u HS-u i TM-u pa su recimo ubacili Hayat djeciji kanal, ubaclili jos neke kanale tako izgleda evo i sad ovo sto je onako dosta korektno jer fakticki to ti dodje da placas rentiranje receivera.
User avatar
MH i HS kablovska
Posts: 545
Joined: 26/07/2013 16:25

#16907 Re: HS kablovska

Post by MH i HS kablovska »

START = Preko 60 analognih TV kanala u digitalnom formatu + bonus kanali
OSNOVNI= Start paket + dodatni digitalni kanali
PROŠIRENI= Osnovni paket + dodatni digitalni kanali

Duo Tel: Analogni paket
Duo Tel Grande: Start paket
Duo Tel Grande Family: Osnovni paket
Duo Tel Grande Extra: Prošireni paket + HD paket + HBO premium paket.
Duo Tel Grande Senior: Start paket


Duo Net: Start paket
Duo Net Grande: Osnovni paket
Duo Net Grande Family: Prošireni paket
Duo Net Grande Extra: Prošireni paket + HD paket + HBO premium paket.


Trio Grande: Osnovni paket
Trio Grande Family: Prošireni paket
Trio Grande Extra: Prošireni paket
Trio Grande Premium: Prošireni paket + HD paket + HBO Premium paket

http://www.hkb.ba/?page_id=4712
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#16908 Re: HS kablovska

Post by SerijeSync »

@MH i HS kablovska jel može odgovor vezano za pitanja o modulima?
B Ling
Posts: 134
Joined: 27/11/2015 15:05

#16909 Re: HS kablovska

Post by B Ling »

MH i HS kablovska wrote:START = Preko 60 analognih TV kanala u digitalnom formatu + bonus kanali
OSNOVNI= Start paket + dodatni digitalni kanali
PROŠIRENI= Osnovni paket + dodatni digitalni kanali

Duo Tel: Analogni paket
Duo Tel Grande: Start paket
Duo Tel Grande Family: Osnovni paket
Duo Tel Grande Extra: Prošireni paket + HD paket + HBO premium paket.
Duo Tel Grande Senior: Start paket


Duo Net: Start paket
Duo Net Grande: Osnovni paket
Duo Net Grande Family: Prošireni paket
Duo Net Grande Extra: Prošireni paket + HD paket + HBO premium paket.


Trio Grande: Osnovni paket
Trio Grande Family: Prošireni paket
Trio Grande Extra: Prošireni paket
Trio Grande Premium: Prošireni paket + HD paket + HBO Premium paket

http://www.hkb.ba/?page_id=4712
To je to, hvala.
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#16910 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

MH i HS kablovska wrote:START = Preko 60 analognih TV kanala u digitalnom formatu + bonus kanali
OSNOVNI= Start paket + dodatni digitalni kanali
PROŠIRENI= Osnovni paket + dodatni digitalni kanali

Duo Tel: Analogni paket
Duo Tel Grande: Start paket
Duo Tel Grande Family: Osnovni paket
Duo Tel Grande Extra: Prošireni paket + HD paket + HBO premium paket.
Duo Tel Grande Senior: Start paket


Duo Net: Start paket
Duo Net Grande: Osnovni paket
Duo Net Grande Family: Prošireni paket
Duo Net Grande Extra: Prošireni paket + HD paket + HBO premium paket.


Trio Grande: Osnovni paket
Trio Grande Family: Prošireni paket
Trio Grande Extra: Prošireni paket
Trio Grande Premium: Prošireni paket + HD paket + HBO Premium paket

http://www.hkb.ba/?page_id=4712

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
winnie
Posts: 388
Joined: 19/08/2009 19:50

#16911 Re: HS kablovska

Post by winnie »

MH i HS kablovska wrote:START = Preko 60 analognih TV kanala u digitalnom formatu + bonus kanali
OSNOVNI= Start paket + dodatni digitalni kanali
PROŠIRENI= Osnovni paket + dodatni digitalni kanali

Duo Tel: Analogni paket
Duo Tel Grande: Start paket
Duo Tel Grande Family: Osnovni paket
Duo Tel Grande Extra: Prošireni paket + HD paket + HBO premium paket.
Duo Tel Grande Senior: Start paket


Duo Net: Start paket
Duo Net Grande: Osnovni paket
Duo Net Grande Family: Prošireni paket
Duo Net Grande Extra: Prošireni paket + HD paket + HBO premium paket.


Trio Grande: Osnovni paket
Trio Grande Family: Prošireni paket
Trio Grande Extra: Prošireni paket
Trio Grande Premium: Prošireni paket + HD paket + HBO Premium paket

http://www.hkb.ba/?page_id=4712
Koji od ovih je sad pandam za Kid 8? Ako koristim Kid 8 na koji od ovih paketa ću biti prebačen?
hoggarr
Posts: 329
Joined: 03/04/2010 07:31

#16912 Re: HS kablovska

Post by hoggarr »

winnie wrote:
MH i HS kablovska wrote:START = Preko 60 analognih TV kanala u digitalnom formatu + bonus kanali
OSNOVNI= Start paket + dodatni digitalni kanali
PROŠIRENI= Osnovni paket + dodatni digitalni kanali

Duo Tel: Analogni paket
Duo Tel Grande: Start paket
Duo Tel Grande Family: Osnovni paket
Duo Tel Grande Extra: Prošireni paket + HD paket + HBO premium paket.
Duo Tel Grande Senior: Start paket


Duo Net: Start paket
Duo Net Grande: Osnovni paket
Duo Net Grande Family: Prošireni paket
Duo Net Grande Extra: Prošireni paket + HD paket + HBO premium paket.


Trio Grande: Osnovni paket
Trio Grande Family: Prošireni paket
Trio Grande Extra: Prošireni paket
Trio Grande Premium: Prošireni paket + HD paket + HBO Premium paket

http://www.hkb.ba/?page_id=4712
Koji od ovih je sad pandam za Kid 8? Ako koristim Kid 8 na koji od ovih paketa ću biti prebačen?
Piše ti na zvaničnoj web stranici HS-KTV. Tvom paketu KID 8 dodjeljen je Osnovni digitalni paket.

Opširnije: http://www.hs-ktv.ba/?page_id=4658
artuditu
Posts: 334
Joined: 04/11/2015 12:09

#16913 Re: HS kablovska

Post by artuditu »

alen_89 wrote:
hrasno38 wrote: Ja jedino sto bi TM i HS-u imputirao je da kod Tri Grand Paketa napisu tacno koji paketi digitalnih programa dolazi a ne preko 130....preko 150 itd. Napisite brate da ljudi nemaju apsolutno nikakvih dilema.
Potpisujem :thumbup:
+1
User avatar
hrasno38
Posts: 34075
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16914 Re: HS kablovska

Post by hrasno38 »

hoggarr wrote:
winnie wrote:
MH i HS kablovska wrote:START = Preko 60 analognih TV kanala u digitalnom formatu + bonus kanali
OSNOVNI= Start paket + dodatni digitalni kanali
PROŠIRENI= Osnovni paket + dodatni digitalni kanali

Duo Tel: Analogni paket
Duo Tel Grande: Start paket
Duo Tel Grande Family: Osnovni paket
Duo Tel Grande Extra: Prošireni paket + HD paket + HBO premium paket.
Duo Tel Grande Senior: Start paket


Duo Net: Start paket
Duo Net Grande: Osnovni paket
Duo Net Grande Family: Prošireni paket
Duo Net Grande Extra: Prošireni paket + HD paket + HBO premium paket.


Trio Grande: Osnovni paket
Trio Grande Family: Prošireni paket
Trio Grande Extra: Prošireni paket
Trio Grande Premium: Prošireni paket + HD paket + HBO Premium paket

http://www.hkb.ba/?page_id=4712
Koji od ovih je sad pandam za Kid 8? Ako koristim Kid 8 na koji od ovih paketa ću biti prebačen?
Piše ti na zvaničnoj web stranici HS-KTV. Tvom paketu KID 8 dodjeljen je Osnovni digitalni paket.

Opširnije: http://www.hs-ktv.ba/?page_id=4658
Nije ovo tacno tj. nije prilagodjeno novom stanju jer kod sva tri paketa pise "Osnovni digitalni paket" a nema sanse da su KID8 i KID 22 isti sto se tice digitale.
artuditu
Posts: 334
Joined: 04/11/2015 12:09

#16915 Re: HS kablovska

Post by artuditu »

I ja sam tako pomislila, međutim valjda smatraju da su te razlike postavljene u brzini interneta
User avatar
hrasno38
Posts: 34075
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16916 Re: HS kablovska

Post by hrasno38 »

artuditu wrote:I ja sam tako pomislila, međutim valjda smatraju da su te razlike postavljene u brzini interneta
Moze biti ali pazi ovo je bilo prilagodjeno tadasnjoj semi digitalne gdje si imao sve digitalne u jednom paketu + ako zelis HBO extra. Sad je situacija drukcija i imamo 4-5 paketa tako da cisto sumnjam da je ovo OK
artuditu
Posts: 334
Joined: 04/11/2015 12:09

#16917 Re: HS kablovska

Post by artuditu »

hrasno38 wrote:
artuditu wrote:I ja sam tako pomislila, međutim valjda smatraju da su te razlike postavljene u brzini interneta
Moze biti ali pazi ovo je bilo prilagodjeno tadasnjoj semi digitalne gdje si imao sve digitalne u jednom paketu + ako zelis HBO extra. Sad je situacija drukcija i imamo 4-5 paketa tako da cisto sumnjam da je ovo OK
Ja također smatram da nije ok.
Vjerovatno je to njihov način da nas natjeraju da uzimamo nove pakete.
hoggarr
Posts: 329
Joined: 03/04/2010 07:31

#16918 Re: HS kablovska

Post by hoggarr »

hrasno38 wrote:Nije ovo tacno tj. nije prilagodjeno novom stanju jer kod sva tri paketa pise "Osnovni digitalni paket" a nema sanse da su KID8 i KID 22 isti sto se tice digitale.
Razlika između KID 8 i KID 22 paketa je samo u brzini protoka internet saobraćaja, a što se tiče liste digitalnih kanala, uvijek je bila ista.
User avatar
kemox
Posts: 700
Joined: 02/02/2013 12:43

#16919 Re: HS kablovska

Post by kemox »

U poređenju šta sam ranije imao – OSNOVNI PAKET(Start paket + dodatni kanali) je PREMALO ZA KID PAKETE

SAČEKAĆI 1.8.2016 I ODJAVITI OVO SMEĆE OD KABLOVSKE!

BEZOBRAZLUK! DA MI POLA KVALITETNIH KANALA ISKLJUČE!!!

:-?

PROŠIRENI I OVA TRENUTNA BRZINA IN TERNETA JE POŠTENO, OVO SA OSNOVNIM PAKETOM JE LOPOVLUK.

JA OVO ŠTO ONI MENI HOĆE DA NAMETNU NISAM SA NJIMA NIKAD POTPISAO, NITI ĆU. AKO SE NEŠTO NE PROMJENI DO 01.08.2016 ODJAVLJUJEM SMEĆE!
Last edited by kemox on 02/03/2016 16:25, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 34075
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16920 Re: HS kablovska

Post by hrasno38 »

hoggarr wrote:
hrasno38 wrote:Nije ovo tacno tj. nije prilagodjeno novom stanju jer kod sva tri paketa pise "Osnovni digitalni paket" a nema sanse da su KID8 i KID 22 isti sto se tice digitale.
Razlika između KID 8 i KID 22 paketa je samo u brzini protoka internet saobraćaja, a što se tiče liste digitalnih kanala, uvijek je bila ista.
Jeste samo sto ta lista kanala fakticki vise ne postoji nego postoji lista koja je 99% identicna listi TM-a koji nudi 8 paketa. I cijena tih paketa krece od 3 KM ako ih uzimas pojedinacno. Evo to je ovo sto su napisali iz HS-a samo ne znam sta mijenja KID pakete:

Duo Tel: Analogni paket
Duo Tel Grande: Start paket
Duo Tel Grande Family: Osnovni paket
Duo Tel Grande Extra: Prošireni paket + HD paket + HBO premium paket.
Duo Tel Grande Senior: Start paket


Duo Net: Start paket
Duo Net Grande: Osnovni paket
Duo Net Grande Family: Prošireni paket
Duo Net Grande Extra: Prošireni paket + HD paket + HBO premium paket.


Trio Grande: Osnovni paket
Trio Grande Family: Prošireni paket
Trio Grande Extra: Prošireni paket
Trio Grande Premium: Prošireni paket + HD paket + HBO Premium paket
Last edited by hrasno38 on 02/03/2016 16:25, edited 1 time in total.
hoggarr
Posts: 329
Joined: 03/04/2010 07:31

#16921 Re: HS kablovska

Post by hoggarr »

artuditu wrote:
hrasno38 wrote:
artuditu wrote:I ja sam tako pomislila, međutim valjda smatraju da su te razlike postavljene u brzini interneta
Moze biti ali pazi ovo je bilo prilagodjeno tadasnjoj semi digitalne gdje si imao sve digitalne u jednom paketu + ako zelis HBO extra. Sad je situacija drukcija i imamo 4-5 paketa tako da cisto sumnjam da je ovo OK
Ja također smatram da nije ok.
Vjerovatno je to njihov način da nas natjeraju da uzimamo nove pakete.
U pravu ste oboje.

Lično bih bio prezadovoljan kada bi unutar KID 22 paketa uključili prošireni paket kanala. Međutim, realnost je drugačija. Cilj im je da ugase KID pakete, jer kao što ste primjetili isključivo promovišu DUO i TRIO pakete.
User avatar
hrasno38
Posts: 34075
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16922 Re: HS kablovska

Post by hrasno38 »

hoggarr wrote:U pravu ste oboje.

Lično bih bio prezadovoljan kada bi unutar KID 22 paketa uključili prošireni paket kanala. Međutim, realnost je drugačija. Cilj im je da ugase KID pakete, jer kao što ste primjetili isključivo promovišu DUO i TRIO pakete.
Nije im cilj nego su fakticki KID paketi ugaseni sa ovim cjenovnikom iz Januara 2016 i nije mi jasno zasto ih jos uvijek drze jer ponavljam ja sam imao KID14 paket a na zadnjem mi je racunu pisalo koliko se sjecam... DUO NET. Mislim da na racunima vise niko nece dobiti paket koji se zove KID....ili se varam?
User avatar
Benq
Posts: 10497
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#16923 Re: HS kablovska

Post by Benq »

hrasno38 wrote: Nije im cilj nego su fakticki KID paketi ugaseni sa ovim cjenovnikom iz Januara 2016 i nije mi jasno zasto ih jos uvijek drze jer ponavljam ja sam imao KID14 paket a na zadnjem mi je racunu pisalo DUO NET. Mislim da na racunima vise niko nece dobiti paket koji se zove KID....ili se varam?
Nije Duo Net , na racunu pise "Duo KID (D3+NET)" , i nista se nije promijenilo osim naziva paketa na racunu.
User avatar
hrasno38
Posts: 34075
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16924 Re: HS kablovska

Post by hrasno38 »

Benq wrote:
hrasno38 wrote: Nije im cilj nego su fakticki KID paketi ugaseni sa ovim cjenovnikom iz Januara 2016 i nije mi jasno zasto ih jos uvijek drze jer ponavljam ja sam imao KID14 paket a na zadnjem mi je racunu pisalo DUO NET. Mislim da na racunima vise niko nece dobiti paket koji se zove KID....ili se varam?
Nije Duo Net , na racunu pise "Duo KID (D3+NET)" , i nista se nije promijenilo osim naziva paketa na racunu.
E pa ok onda znam da je pisao nekakv DUO medjutim taj paket sto si napisao ne postoji :D bar u zvanicnoj ponudi :?
User avatar
Benq
Posts: 10497
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#16925 Re: HS kablovska

Post by Benq »

hrasno38 wrote: E pa ok onda znam da je pisao nekakv DUO medjutim taj paket sto si napisao ne postoji :D bar u zvanicnoj ponudi :?
Oni su samo KID paket na racunu rastavili na faktore , D3 (digitalna) + internet i zato pise Duo D3+Net :)

#hrasno38oprosti :lol:
Locked