Romi, doktore, Romi. Iskocimo iz koze kad nas drugi nazovu balijama ili Turcima.julisiz es grant wrote: Teško je i mogu imati, jer nigdje nisu ni uvedena da postoje. Oni rijetko prijavljuju svoju djecu kada se rode, pa dijete nema nikakvih dokumenata, ničega. Ne prijavljuju se ni na biro niti su osigurani, ali koriste i crpe zdravstvenu zaštitu ali niko ne smije ciganinu zakonito naplatiti zdravstvenu uslugu kako ne bi sutra kakav Danis Tanović opet snimao film, il se digli Sejdić i Finci, il ga stigao gnjev božji i kazna itd.
I, treba ih pustiti da umru?
Za neprijavljivanje, neregistrovanje, itd. ima drzava da se brine. Da im se da raditi. U mom mjestu, romska manjiska zajednica je od uredjenijih i uzornijih u gradu. U njihovom naselju najmanje problema, skola puna.

