SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Neregistrirani
Posts: 1252
Joined: 27/07/2007 22:44
Contact:

#16876 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Neregistrirani »

julisiz es grant wrote: Teško je i mogu imati, jer nigdje nisu ni uvedena da postoje. Oni rijetko prijavljuju svoju djecu kada se rode, pa dijete nema nikakvih dokumenata, ničega. Ne prijavljuju se ni na biro niti su osigurani, ali koriste i crpe zdravstvenu zaštitu ali niko ne smije ciganinu zakonito naplatiti zdravstvenu uslugu kako ne bi sutra kakav Danis Tanović opet snimao film, il se digli Sejdić i Finci, il ga stigao gnjev božji i kazna itd.
Romi, doktore, Romi. Iskocimo iz koze kad nas drugi nazovu balijama ili Turcima.

I, treba ih pustiti da umru?

Za neprijavljivanje, neregistrovanje, itd. ima drzava da se brine. Da im se da raditi. U mom mjestu, romska manjiska zajednica je od uredjenijih i uzornijih u gradu. U njihovom naselju najmanje problema, skola puna.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#16877 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjesticanametli »

Sta me ima biti briga u ovom slucaju....nek murija ispita njenu budalastu materesinu i nek joj vidi mob....prodala je pa kuka ma haj ba.....treba sve da im se da jel ko onom s meDZedom ....onaj filmas sto je 2 posla dobio pa trazio azil u berlinu hahahah DZukac jedan jos se zalio mora raditi hahahhaha
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#16878 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

Naravno...i država treba da ih kažnjava za neprijavljivanje, prosjačenje, neslanje djece u školu, zdravstvena zaštita im se mora naplatiti kao i svakom neosiguranom licu bilo gdje u svijetu...a ne da se boje Sejdić-Fincija.
Sad bih citirao Ivu Andrića o ciganima, iz "Na Drini ćuprije", ali neću...ko je čitao znaće. Ko nije, šta je do sad čeko?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16879 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#16880 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

bitanga_sa_otesa wrote:
Evo ne znam bogami... :lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#16881 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

u svakom poliijskom izvjestaju stoji da su inicijali male e.m. , a otmicara a.k.

sto se bas ne pokapa sa imenima u opticaju
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#16882 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Vi samo iz krajnosti u krajnost.....sa pljuvanja po pokrivenim i vehabijama pa do pljuvanja po romima bitno da se ima po čemu pljuvat jel de?
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#16883 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Koliko god da sam vaspitan i zivio otvorenog uma uvjeren u jednakosti i prava svih, pod stare dane, poučen životnim iskustvom postaneš ksenofob, rasista, mali nacifašista...
Jbg, ja to priznam i borim se protiv toga u sebi, ali to je to... ne mislim nikog klat ni šutat što mi se ne sviđa, ali daleko mu kuća od moje.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#16884 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

vjesticanametli wrote:Sta me ima biti briga u ovom slucaju....nek murija ispita njenu budalastu materesinu i nek joj vidi mob....prodala je pa kuka ma haj ba.....treba sve da im se da jel ko onom s meDZedom ....onaj filmas sto je 2 posla dobio pa trazio azil u berlinu hahahah DZukac jedan jos se zalio mora raditi hahahhaha
Ti im je stil zivota svugdje u svijetu i u svakom drustvu
Nije stvar mrznje ni bilo cega drugog
Ovdje im omoguce smjestaj
Sve srede,oni dodju i naprave deponiju
Jebo to kad ga moras drzati na oku 24h da ne pravi probleme
Socijalizacija tesko uspijeva kod njih,mozda u manjem procentu,ali vecinom ne
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#16885 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Nisrin »

Ima li kakvih info o Esmi?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#16887 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

Neregistrirani wrote:
Nisrin wrote:Ima li kakvih info o Esmi?
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /171122147
od policije se nece dobiti ni jedna inoformacija, radi se o djetetu od 12 godina, koje mora biti zasticeno (bar od institucija, kad nije od materesine i lesinara)

ali izblebetace materesina :twisted:
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16890 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

Pjesacio sam kad je hitna dosla
Nije neki tezak udes, a covjeka su bukvalno iznijeli... srce ili nesto tako pretpostavljam...

Boze sacuvaj
Sreca pa nikog nije udario
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#16891 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nivla »

bas sad posao da napisem da mi ovo ne djeluje kao nezgoda u kojoj bi neko stradao sudeci po ostecenjima na autu, ali evo avaz prenosi da je covjek imao infarkt dok je vozio

Code: Select all

http://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/324446/vozaca-golfa-za-volanom-pokosio-infarkt 
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25547
Joined: 12/08/2013 12:51

#16892 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

mk ultra wrote:
Pjesacio sam kad je hitna dosla
Nije neki tezak udes, a covjeka su bukvalno iznijeli... srce ili nesto tako pretpostavljam...

Boze sacuvaj
Sreca pa nikog nije udario
eno umro vozac :-?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#16893 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

TA tablice..... taxista vjerovatno :(
User avatar
Filter
Posts: 8675
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#16894 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Filter »

uglavnomja wrote:
Neregistrirani wrote:
Nisrin wrote:Ima li kakvih info o Esmi?
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /171122147
od policije se nece dobiti ni jedna inoformacija, radi se o djetetu od 12 godina, koje mora biti zasticeno (bar od institucija, kad nije od materesine i lesinara)

ali izblebetace materesina :twisted:
https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/cr ... sic/282474

Dvije osobe inicijala K. K. i Z. J. uhapšene su večeras, u vezi sa slučajem nestanka 12-godišnje djevojčice Enise Bašić, koja je pronađena na području Sarajeva.

"Osobe inicijala K. K. i Z. J. uhapšene su na području Općine Novo Sarajevo, gdje smo i pronašli nestalu djevojčicu", potvrdila je za Radiosarajevo.ba Suvada Kuldija, glasnogovornica Ministarstva za unutrašnje poslove Kantona Sarajevo.

Nezvanično saznajemo da je nestala djevojčica pronađena u stanu u ulici Porodice Ribar, u sarajevskom naselju Hrasno, te da su prilikom njenog izvlačenja reagirali pripadnici specijalnih jedinica policije.

Također, nezvanično saznajemo i kako su uhapšeni Kenan Kršo i Jasmin Z.

Podsjećamo, 12-godišnjakinja se u petak iz svoje kuće udaljila u nepoznatom pravcu, nakon čega je njena majka prijavila nestanak. Potom su u potragu uključene policijske snage, koje su pet dana intenzivno tragale za djevojčicom.
User avatar
Logovan
Posts: 102855
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#16895 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

nivla wrote:bas sad posao da napisem da mi ovo ne djeluje kao nezgoda u kojoj bi neko stradao sudeci po ostecenjima na autu, ali evo avaz prenosi da je covjek imao infarkt dok je vozio

Code: Select all

http://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/324446/vozaca-golfa-za-volanom-pokosio-infarkt 
:( :( :(

Za pronalazak djevojčice. :thumbup: Od petka je traže ili otkad već, Bože sačuvaj.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#16896 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

i na malti udes zabio se c4 u dustera. sjeban c4 pravo
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#16897 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

cudo nije bio sestorostruki sudar u 2 trake na medijima
4 plus 2
kola
kod elektroprivrede
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#16898 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

I tako desi se ubistvo na Ilidži prije tri dana i niko da javi u redovnim press saopćenjima nego tek sad.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/crn ... stoljublja
Dodajmo da o ovom ubistvu i pronalasku beživotnog tijela na Ilidži policija do danas nije obavjestila javnost.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#16899 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

O'zone wrote:I tako desi se ubistvo na Ilidži prije tri dana i niko da javi u redovnim press saopćenjima nego tek sad.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/crn ... stoljublja
Dodajmo da o ovom ubistvu i pronalasku beživotnog tijela na Ilidži policija do danas nije obavjestila javnost.
Dobro, nekad ima smisla jer bi mozda objavljivanje otezalo hvatanje. Policija je u tom segmentu jako strucna i zna sta je potrebno.
Ne mora javnost sve znati.
User avatar
SvojTiPos'o
Posts: 162
Joined: 02/04/2012 21:51

#16900 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SvojTiPos'o »

drugi profil wrote:
O'zone wrote:I tako desi se ubistvo na Ilidži prije tri dana i niko da javi u redovnim press saopćenjima nego tek sad.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/crn ... stoljublja
Dodajmo da o ovom ubistvu i pronalasku beživotnog tijela na Ilidži policija do danas nije obavjestila javnost.
Dobro, nekad ima smisla jer bi mozda objavljivanje otezalo hvatanje. Policija je u tom segmentu jako strucna i zna sta je potrebno.
Ne mora javnost sve znati.
Narkomanska posla

https://faktor.ba/vijest/poznato-ko-su- ... tvu-273828
Post Reply