Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#16751 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

Mazda ni u Japanu nije jaka po prodaji jbt.. Ali dobro najbitnije je da te postuju ali ce kupit nesto drugo i trece...
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#16752 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

artur morgan wrote: 12/02/2023 12:03 Inovacija 3.3 motor sa cca 250hp :? :-D
40% termicka efikasnost, 6-6,5 litara potrosnja u autu od 2 tone i spreman za euro 7 normu.

Ali jebes dizel, on je u citavoj prici najmanje bitan.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16753 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Bullet Tooth Tony wrote: 12/02/2023 12:23 Mazda ni u Japanu nije jaka po prodaji jbt.. Ali dobro najbitnije je da te postuju ali ce kupit nesto drugo i trece...
kroz istoriju je tako uvijek bilo :lol: , bolji su toyota i honda nekom jbg...
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#16754 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

kravamuzara wrote: 12/02/2023 12:28
artur morgan wrote: 12/02/2023 12:03 Inovacija 3.3 motor sa cca 250hp :? :-D
40% termicka efikasnost, 6-6,5 litara potrosnja u autu od 2 tone i spreman za euro 7 normu.

Ali jebes dizel, on je u citavoj prici najmanje bitan.
Nadam se da stepen termičke efikasnosti nije samo 40%.

Valjda si mislio na ukupan stepen efikasnosti, odnosno onaj koji se može direktno izračunati iz najmanje specifične potrošnje goriva [g/kW/h].
zeljeznicar1921
Posts: 18
Joined: 07/02/2014 23:42
Location: 71ooo

#16755 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zeljeznicar1921 »

Pozdrav,

Tražim savjet za kupovinu auta... Zadnjih desetak godina vozam Škodu fabiu, 1.9 SDI, dizel. Želim kupiti auto ovog proljeća (budžet je planiran oko 10-12K). Mislio sam uzeti VW Pola, nekako mi najviše sliči ovom trenutnom... Uslov mi je da je ekonomičan i lijep :D

Svaki savjet mimo ovog mog je dobrodošao. Pozzz
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16756 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

zeljeznicar1921 wrote: 12/02/2023 13:09 Pozdrav,

Tražim savjet za kupovinu auta... Zadnjih desetak godina vozam Škodu fabiu, 1.9 SDI, dizel. Želim kupiti auto ovog proljeća (budžet je planiran oko 10-12K). Mislio sam uzeti VW Pola, nekako mi najviše sliči ovom trenutnom... Uslov mi je da je ekonomičan i lijep :D

Svaki savjet mimo ovog mog je dobrodošao. Pozzz
Ako ces iskreno, ako ne radis mnogo kilometara ostani na fabiji

Ako hoces noviji manji auto clio 1.5d ili 1.2b obicni, nije potrosac i jako pouzdan

Renault Clio IV - Presao 90.000km Kupljen NOV u BIH (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/51700595/82529
zeljeznicar1921
Posts: 18
Joined: 07/02/2014 23:42
Location: 71ooo

#16757 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zeljeznicar1921 »

mk ultra wrote: 12/02/2023 13:31
zeljeznicar1921 wrote: 12/02/2023 13:09 Pozdrav,

Tražim savjet za kupovinu auta... Zadnjih desetak godina vozam Škodu fabiu, 1.9 SDI, dizel. Želim kupiti auto ovog proljeća (budžet je planiran oko 10-12K). Mislio sam uzeti VW Pola, nekako mi najviše sliči ovom trenutnom... Uslov mi je da je ekonomičan i lijep :D

Svaki savjet mimo ovog mog je dobrodošao. Pozzz
Ako ces iskreno, ako ne radis mnogo kilometara ostani na fabiji

Ako hoces noviji manji auto clio 1.5d ili 1.2b obicni, nije potrosac i jako pouzdan

Renault Clio IV - Presao 90.000km Kupljen NOV u BIH (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/51700595/82529
Hvala na savjetu...

Dosadila mi je više škoda, malo je i penzionerska (nešto bih modernije :D iako je odlična i pouzdana). Svakako to auto mislim samo za gradsku vožnju koristiti....
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16758 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

zeljeznicar1921 wrote: 12/02/2023 13:37
mk ultra wrote: 12/02/2023 13:31

Ako ces iskreno, ako ne radis mnogo kilometara ostani na fabiji

Ako hoces noviji manji auto clio 1.5d ili 1.2b obicni, nije potrosac i jako pouzdan

Renault Clio IV - Presao 90.000km Kupljen NOV u BIH (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/51700595/82529
Hvala na savjetu...

Dosadila mi je više škoda, malo je i penzionerska (nešto bih modernije :D iako je odlična i pouzdana). Svakako to auto mislim samo za gradsku vožnju koristiti....
rodit ces se sto se tice udobnosti, ako predjes na ovog clia :thumbup:
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#16759 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Jer, udobnost je nesto sto se gleda kod malog gradskog auta
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16760 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9173
Joined: 09/07/2021 15:03

#16761 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

sime_cipol wrote: 12/02/2023 09:39
canvra888 wrote: 12/02/2023 02:11

A šta je u LC500, odnosno šta je F154?
F154 je motor iz Giulie QV, posto smo pricali o sestacima :D
Jest, al ja sam mislio na v8 originalnu verziju iz Ferrarija :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16762 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

izvrsni direktor wrote: 12/02/2023 16:46 Jer, udobnost je nesto sto se gleda kod malog gradskog auta
a izvini, na cemu sjedis strucnjak?
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16763 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

U fabiji se sjedi nA drvenoj klupi,..to je već dokazano više puta.. :lol:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#16764 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

+ naše rupetine, merak
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#16765 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by PM72 »

Izuzetno udobna sjedišta nekad je imao Vartburg al što je Polonez imao fotelje...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16766 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ma nije to bitno, nego velicina auta :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16767 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

PM72 wrote: 12/02/2023 18:37 al što je Polonez imao fotelje...
polonez je strasan auto,al postane jos bolji kad mu se ubaci 2.0 sa mjenjacem 5 brzina iz fiata 132 :thumbup:
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#16768 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by PM72 »

Jedan moj komšija je imao običaj reći da Polonez cuga ko Delibašić :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16769 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

i bio je u pravu,zato kazem kad se ubaci 2.0 ,onda bar ide ,a isto trosio ko onaj mrtvi 1,5...
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#16770 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by PM72 »

bitanga_sa_otesa wrote: 12/02/2023 18:52 i bio je u pravu,zato kazem kad se ubaci 2.0 ,onda bar ide ,a isto trosio ko onaj mrtvi 1,5...
Sad ova omladina gugla šta je polonez :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16771 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

PM72 wrote: 12/02/2023 18:53
Sad ova omladina gugla šta je polonez :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7098
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#16772 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

je l on ima dio fijatove sasije?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16773 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

skrbavi-admin wrote: 12/02/2023 19:09 je l on ima dio fijatove sasije?
fiat 124/125/132/lada/fiat1300-1500 grupacija
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7098
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#16774 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 12/02/2023 19:11
skrbavi-admin wrote: 12/02/2023 19:09 je l on ima dio fijatove sasije?
fiat 124/125/132/lada/fiat1300-1500 grupacija
tx m8
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#16775 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Hakiz »

PM72 wrote: 12/02/2023 18:53
bitanga_sa_otesa wrote: 12/02/2023 18:52 i bio je u pravu,zato kazem kad se ubaci 2.0 ,onda bar ide ,a isto trosio ko onaj mrtvi 1,5...
Sad ova omladina gugla šta je polonez :lol:
Pa izgugla ovo https://en.m.wikipedia.org/wiki/Polonez ... _launcher)

:mrgreen:
Post Reply