Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Bullet Tooth Tony
- Posts: 21032
- Joined: 06/09/2007 12:15
- Location: Carsija at naJt
#16751 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mazda ni u Japanu nije jaka po prodaji jbt.. Ali dobro najbitnije je da te postuju ali ce kupit nesto drugo i trece...
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#16752 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
40% termicka efikasnost, 6-6,5 litara potrosnja u autu od 2 tone i spreman za euro 7 normu.
Ali jebes dizel, on je u citavoj prici najmanje bitan.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#16753 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
kroz istoriju je tako uvijek biloBullet Tooth Tony wrote: ↑12/02/2023 12:23 Mazda ni u Japanu nije jaka po prodaji jbt.. Ali dobro najbitnije je da te postuju ali ce kupit nesto drugo i trece...
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#16754 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nadam se da stepen termičke efikasnosti nije samo 40%.kravamuzara wrote: ↑12/02/2023 12:2840% termicka efikasnost, 6-6,5 litara potrosnja u autu od 2 tone i spreman za euro 7 normu.
Ali jebes dizel, on je u citavoj prici najmanje bitan.
Valjda si mislio na ukupan stepen efikasnosti, odnosno onaj koji se može direktno izračunati iz najmanje specifične potrošnje goriva [g/kW/h].
-
zeljeznicar1921
- Posts: 18
- Joined: 07/02/2014 23:42
- Location: 71ooo
#16755 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pozdrav,
Tražim savjet za kupovinu auta... Zadnjih desetak godina vozam Škodu fabiu, 1.9 SDI, dizel. Želim kupiti auto ovog proljeća (budžet je planiran oko 10-12K). Mislio sam uzeti VW Pola, nekako mi najviše sliči ovom trenutnom... Uslov mi je da je ekonomičan i lijep
Svaki savjet mimo ovog mog je dobrodošao. Pozzz
Tražim savjet za kupovinu auta... Zadnjih desetak godina vozam Škodu fabiu, 1.9 SDI, dizel. Želim kupiti auto ovog proljeća (budžet je planiran oko 10-12K). Mislio sam uzeti VW Pola, nekako mi najviše sliči ovom trenutnom... Uslov mi je da je ekonomičan i lijep
Svaki savjet mimo ovog mog je dobrodošao. Pozzz
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#16756 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako ces iskreno, ako ne radis mnogo kilometara ostani na fabijizeljeznicar1921 wrote: ↑12/02/2023 13:09 Pozdrav,
Tražim savjet za kupovinu auta... Zadnjih desetak godina vozam Škodu fabiu, 1.9 SDI, dizel. Želim kupiti auto ovog proljeća (budžet je planiran oko 10-12K). Mislio sam uzeti VW Pola, nekako mi najviše sliči ovom trenutnom... Uslov mi je da je ekonomičan i lijep![]()
Svaki savjet mimo ovog mog je dobrodošao. Pozzz
Ako hoces noviji manji auto clio 1.5d ili 1.2b obicni, nije potrosac i jako pouzdan
Renault Clio IV - Presao 90.000km Kupljen NOV u BIH (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/51700595/82529
-
zeljeznicar1921
- Posts: 18
- Joined: 07/02/2014 23:42
- Location: 71ooo
#16757 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Hvala na savjetu...mk ultra wrote: ↑12/02/2023 13:31Ako ces iskreno, ako ne radis mnogo kilometara ostani na fabijizeljeznicar1921 wrote: ↑12/02/2023 13:09 Pozdrav,
Tražim savjet za kupovinu auta... Zadnjih desetak godina vozam Škodu fabiu, 1.9 SDI, dizel. Želim kupiti auto ovog proljeća (budžet je planiran oko 10-12K). Mislio sam uzeti VW Pola, nekako mi najviše sliči ovom trenutnom... Uslov mi je da je ekonomičan i lijep![]()
Svaki savjet mimo ovog mog je dobrodošao. Pozzz
Ako hoces noviji manji auto clio 1.5d ili 1.2b obicni, nije potrosac i jako pouzdan
Renault Clio IV - Presao 90.000km Kupljen NOV u BIH (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/51700595/82529
Dosadila mi je više škoda, malo je i penzionerska (nešto bih modernije
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#16758 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
rodit ces se sto se tice udobnosti, ako predjes na ovog cliazeljeznicar1921 wrote: ↑12/02/2023 13:37Hvala na savjetu...mk ultra wrote: ↑12/02/2023 13:31
Ako ces iskreno, ako ne radis mnogo kilometara ostani na fabiji
Ako hoces noviji manji auto clio 1.5d ili 1.2b obicni, nije potrosac i jako pouzdan
Renault Clio IV - Presao 90.000km Kupljen NOV u BIH (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/51700595/82529
Dosadila mi je više škoda, malo je i penzionerska (nešto bih modernijeiako je odlična i pouzdana). Svakako to auto mislim samo za gradsku vožnju koristiti....
-
izvrsni direktor
- Posts: 14711
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#16759 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jer, udobnost je nesto sto se gleda kod malog gradskog auta
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- canvra888
- Posts: 9173
- Joined: 09/07/2021 15:03
#16761 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jest, al ja sam mislio na v8 originalnu verziju iz Ferrarija
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#16762 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
a izvini, na cemu sjedis strucnjak?izvrsni direktor wrote: ↑12/02/2023 16:46 Jer, udobnost je nesto sto se gleda kod malog gradskog auta
- konektovan
- Posts: 51389
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#16763 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
U fabiji se sjedi nA drvenoj klupi,..to je već dokazano više puta.. 
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#16764 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
+ naše rupetine, merak
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#16765 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Izuzetno udobna sjedišta nekad je imao Vartburg al što je Polonez imao fotelje...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#16766 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ma nije to bitno, nego velicina auta 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#16768 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jedan moj komšija je imao običaj reći da Polonez cuga ko Delibašić 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#16769 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
i bio je u pravu,zato kazem kad se ubaci 2.0 ,onda bar ide ,a isto trosio ko onaj mrtvi 1,5...
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#16770 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sad ova omladina gugla šta je polonezbitanga_sa_otesa wrote: ↑12/02/2023 18:52 i bio je u pravu,zato kazem kad se ubaci 2.0 ,onda bar ide ,a isto trosio ko onaj mrtvi 1,5...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#16772 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
je l on ima dio fijatove sasije?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#16773 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
fiat 124/125/132/lada/fiat1300-1500 grupacija
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#16774 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
tx m8
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#16775 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa izgugla ovo https://en.m.wikipedia.org/wiki/Polonez ... _launcher)PM72 wrote: ↑12/02/2023 18:53Sad ova omladina gugla šta je polonezbitanga_sa_otesa wrote: ↑12/02/2023 18:52 i bio je u pravu,zato kazem kad se ubaci 2.0 ,onda bar ide ,a isto trosio ko onaj mrtvi 1,5...![]()
