Vlada FBiH (2011 - .........?)
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#1676 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
E našli su caku
Ovo je išlo preko energoinvesta koji je prodao svoju dokumentaciju Shellu a Vlada FBiH će samo otškrinuti vrata da Shell uđe i obavi završetak tog posla
Ovo je išlo preko energoinvesta koji je prodao svoju dokumentaciju Shellu a Vlada FBiH će samo otškrinuti vrata da Shell uđe i obavi završetak tog posla
-
supervizor
- Posts: 243
- Joined: 18/05/2010 12:19
#1677 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Naivan si ako misliš sa će Shell besplatno istraživati naftna nalazišta. Ako pronađu naftu-imaće pravo preče ekploatacije a država će dobiti mrvice kao što dobivaju i sve arapske vazalne države. Uostalom, zašto Vlada FBiH krije sporazum sa Shelom? Čega se plaši ako je sve OK?
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#1678 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
naravno da neće ali pozitivno je što najveća svjetska firma to radisupervizor wrote:Naivan si ako misliš sa će Shell besplatno istraživati naftna nalazišta. Ako pronađu naftu-imaće pravo preče ekploatacije a država će dobiti mrvice kao što dobivaju i sve arapske vazalne države. Uostalom, zašto Vlada FBiH krije sporazum sa Shelom? Čega se plaši ako je sve OK?
Da neće slučajno neka turska Harisova
Kao sa Turkoilom
-
convict
- Posts: 3519
- Joined: 10/02/2008 01:20
#1679 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Nemoj tako, Haris je dovorio renomirane investitore čak iz dalekog Kazahstana. A i Kuvajćani su nas pravo pogurali 
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#1680 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Jel to onaj tunel ispod kaspijskog moraconvict wrote:Nemoj tako, Haris je dovorio renomirane investitore čak iz dalekog Kazahstana. A i Kuvajćani su nas pravo pogurali
-
žuta
- Posts: 527
- Joined: 19/01/2011 09:23
#1681 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Transparentnosti nema možda bude dok se kadar ne pozapošljava po formama pa će možda onda bit.supervizor wrote:Gdje se izgubi obećana transparentnost? Da je to uradila neka druga partija, SDP bi grmio: neko je uzeo proviziju, neko se ugradio, to je pljačka nacionalnih resursa, to je korupcija.Tražili bi vanrednu sjednicu Federalnog parmamentna, Lagumdžija se ne bi skidao s FTV-a a ona amazonka iz Goražda, Elma Karagić ili Kadragić (znam da počinje s kara, ali nisam siguran za nastavak) zaskakala bi osumnjičene ministre pitanjima koliko su uzeli na ime provozije...
Oni su i mislili biti transparentni al se ukide 60 min pa nemaju gdje jadni
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#1682 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
žuta wrote: Transparentnosti nema možda bude dok se kadar ne pozapošljava po formama pa će možda onda bit.
Moze prevod?
- poznanik
- Posts: 6749
- Joined: 12/05/2010 16:18
- Location: Novo Sarajevo
#1684 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
O čemu se radi?
Podrška Vlade FBiH federalnom ministru unutrašnjih poslova
20.10.2011.
Vlada Federacije BiH danas je na 22. sjednici, pod tekućim pitanjima, razmatrala pismo federalnog ministra unutrašnjih poslova Predraga Kurteša. Povod ovakvog ministrovog obraćanja Vladi je pismo koje je direktor Federalne uprave policije uputio pojedinim predstavnicima međunarodne zajednice u BiH.
Federalna vlada je jednoglasno donijela zaključak kojim podržava napore federalnog ministra unutrašnjih poslova na donošenju izmjena Zakona o unutrašnjim poslovima.
Vlada je, također, ocijenila neprimjerenim obraćanje direktora Federalne uprave policije međunarodnim institucijama i pojedinim ambasadama u BiH, mimo institucija sistema u Federaciji BiH.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#1685 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
napadi FTV na Lukačapoznanik wrote:O čemu se radi?
Podrška Vlade FBiH federalnom ministru unutrašnjih poslova
20.10.2011.
Vlada Federacije BiH danas je na 22. sjednici, pod tekućim pitanjima, razmatrala pismo federalnog ministra unutrašnjih poslova Predraga Kurteša. Povod ovakvog ministrovog obraćanja Vladi je pismo koje je direktor Federalne uprave policije uputio pojedinim predstavnicima međunarodne zajednice u BiH.
Federalna vlada je jednoglasno donijela zaključak kojim podržava napore federalnog ministra unutrašnjih poslova na donošenju izmjena Zakona o unutrašnjim poslovima.
Vlada je, također, ocijenila neprimjerenim obraćanje direktora Federalne uprave policije međunarodnim institucijama i pojedinim ambasadama u BiH, mimo institucija sistema u Federaciji BiH.
Jel ti sada jasno
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#1686 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Nema sumnje da je ekonomska kriza složen problem, ali se dio odgovora na pitanje o trenutnom stanju u kome se nalazimo, svakako krije i u fokusu interesa i rada vlada u BiH. Skoro 23% od ukupnog broja do sada realizovanih mjera Vlade FBiH se odnosi na „kadrovska pitanja“. Usporedbe radi, u istom periodu, prvih mjeseci rada, prošli saziv je imao 5,7% mjera koje karakterišemo kao „kadrovska pitanja“, u odnosu na ukupan broj realizovanih.
S druge strane, broj realizovanih mjera koje su u izvjesnoj mjeri u vezi sa najznačajnijim problemima građana je 232, od ukupno 944 donešene, tj. 25%. Onih posebno značajnih, u ovom kontekstu, a donešenih u prvih 9 mjeseci 2011. godine je, pak, samo 11.
Prema Programu rada, nova vlada trebala je realizovati 308 mjera, a realizovala je 203. Ovih nerealizovanih 100 mjera, udruženi sa lošim planiranjem, koje je nesrazmjerno veliki dio obaveza smjestilo u zadnji kvartal godine, dovelo je do situacije u kojoj je 3 mjeseca do kraja godine, nerealizovano čak 60% Programa rada.
Po isteku trećeg kvartala 2011. godine, možemo konstatovati da je više od 50% godišnjeg plana realizovalo tek 6 ministarstava.
Nerealnost ispunjenja planiranih obaveza do kraja godine, naročito je uočljiva kod zakona, koji čine svega 2,6% od ukupnog broja do sada realizovanih mjera.
U 2011. godini Vlada Federacije BiH je, Programom svog rada, utvrdila obavezu donošenja 90 zakona. Tri mjeseca prije isteka tekuće godine, Vlada je utvrdila svega 23 zakona iz plana, odnosno 26% od godišnjeg plana.
Pri tome je tek 8, od ovih 23 realizovana, temeljnih zakona, a 15 su izmjene i dopune postojećih zakonskih rješenja.
Pored planiranih, u periodu januar – septembar 2011. godine Federalna vlada je utvrdila i 8 zakona van plana, čime dolazimo do sume od 31 zakona koliko je Vlada ukupno utvrdila za 9 mjeseci.
U sumi planiranih i neplaniranih najproduktivnije je bilo Ministarstvo finansija na čiji prijedlog je Federalna vlada utvrdila ukupno 9 zakona za isto toliko mjeseci 2011. godine. Trenutno najveće zaostatke u vidu 12 nerealizovanih zakona bilježimo kod Ministarstva energije, rudarstva i industrije (koje je utvrdilo tek 4 od 16 planiranih zakona), ali i Ministarstva rada i socijalne politike te Ministarstva pravde sa po 11 zakona zaostatka (po 2 utvrđena zakona od 13 planiranih).
Poredeći efikasnost u utvrđivanju zakona, aktuelne Vlade sa prethodnim sazivom, dolazimo do podatka da je u prvih 9 mjeseci 2007. godine Vlada Federacije BiH ukupno utvrdila 38 (planiranih i neplaniranih), a da je za isti broj mjeseci tekuće godine realizovano 31 zakon. 21% manje.
http://www.cci.ba/focus/1/41/10.html
- ultima_palabra
- Posts: 59311
- Joined: 15/12/2008 16:53
#1687 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Code: Select all
Skoro 23% od ukupnog broja do sada realizovanih mjera Vlade FBiH se odnosi na „kadrovska pitanja“. Usporedbe radi, u istom periodu, prvih mjeseci rada, prošli saziv je imao 5,7% mjera koje karakterišemo kao „kadrovska pitanja“, u odnosu na ukupan broj realizovanih.- heckler
- Posts: 3763
- Joined: 24/01/2010 03:14
#1688 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#1689 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Zelis nam reci da je spisak unutrasnjih i vanjskih neprijatelja sve duzi ili ...?heckler wrote:statistika je cudo... sve sta ti srce pozeli mozes pokazati
![]()
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#1690 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ne, spisak paranoidnih je sve duziVjecitiStudent wrote:Zelis nam reci da je spisak unutrasnjih i vanjskih neprijatelja sve duzi ili ...?heckler wrote:statistika je cudo... sve sta ti srce pozeli mozes pokazati
![]()
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#1691 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Nakon sto otkrijemo naftu ...

Najviše su se, međutim, nafti obradovali - vehabije. Sad će doći Shell, i British Petroleum će doći, i Exxon, navalit će naftne kompanije sa zapada, pa će tražiti koncesije, a ovi Lagumdžijini neće im dati, neće se Shell nafte napiti pored živih domaćih švercera i korumpirane vlasti. Onda će se Amerikanci, kako to već ide, snažno zabrinuti za bosansku demokraciju i financirati protuvladine pobunjenike, pa naoružati bosanske talibane da svrgnu vladu. I dok glupi Ameri shvate, već će bradati šeici u capri pantalama uspostaviti islamsku republiku. Nema glupljih od Amera. Da im se i dvadeset puta to dogodi, oni će sutra dvadeset prvi put nekooperativnu neku vladu rušiti tako da umjesto geoloških ispitivanja financiraju teološka.
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=20660
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#1692 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Veleprodajna cijena gasa povećana za 13,89 posto
Vlada Federacije BiH danas je na sjednici u Sarajevu dala saglasnost na odluku Nadzornog odbora BH-Gasa o povećanju cijena gasa za 13,89 posto.
http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/111027121
Vlada Federacije BiH danas je na sjednici u Sarajevu dala saglasnost na odluku Nadzornog odbora BH-Gasa o povećanju cijena gasa za 13,89 posto.
NAŠA STRANKA smatra da je također jedan od stvarnih uzroka povećanja cijene plina, i problem višestrukog posredničkog lanca isporuke plina u BiH, u kojem je prvi ugovarač Energoinvest, potom BH gas i na koncu Sarajevo gas za korisnike u glavnom gradu. Nedopustivo je i financijski apsolutno neopravdano da u ovako maloj i siromašnoj zemlji gas dok od granice BiH dođe do konačnog korisnika promijeni čak tri posrednika, koji svako ponaosob svoje usluge posredovanja u isporuci uredno i debelo naplaćuju.
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#1693 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Sarajevo
Sutra potpisivanje memoranduma sa Shell Exploration Company B.V.
Sutra potpisivanje memoranduma sa Shell Exploration Company B.V.
U sjedištu Vlade Federacije BiH u Sarajevu sutra će biti potpisan memorandum o razumijevanju sa Shell Exploration Company B.V.- preduzećem osnovanim u Holandiji sa registrovanim sjedištem u Hagu.
Memorandum će potpisati premijer Federacije BiH Nermin Nikšić i federalni ministar energije, rudarstva i industrije Erdal Trhulj u ime Vlade FBiH i potpredsjednik Portfelja za istraživanje i Strategije Marcus Antonini, te direktor za nova istraživanja, investicije i isporuku Michael Foley, u ime Shella.
Shell Exploration Company B.V. je vodeće međunarodno naftno i gasno preduzeće, sa iskustvom u istraživanjima i razvoju hidrokarbonata, koje je iskazalo interes da učestvuje u poslovima geoloških istraživanja nafte i plina na području FBiH.
Realizacija ovog memoranduma o razumijevanju treba da pruži sliku o stvarnim zalihama nafte i plina na teritoriji Federacije BiH i osigura osnovne pretpostavke za početak istraživanja i eksploatacije u funkciji razvoja FBiH, saopćeno je iz Ureda za odnose s javnošću Vlade Federacije BiH.

- heckler
- Posts: 3763
- Joined: 24/01/2010 03:14
#1694 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ja i dalje trazim da vidim tekst tog memoranduma za koji je receno da je javno objavljen. Ako ko ima link molim da ga i postavi.
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#1695 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ja ne znam gdje si ti to cuo, ali kako pise sutra ce potpisati memorandum i on ce onda biti svima vidljiv - pretpostavljam.heckler wrote:Ja i dalje trazim da vidim tekst tog memoranduma za koji je receno da je javno objavljen. Ako ko ima link molim da ga i postavi.
- heckler
- Posts: 3763
- Joined: 24/01/2010 03:14
#1696 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Cuo iz premijerovih usta a bogami i ministra mu u njega iz resornog ministarstva. Ne tvrdim ni dalje nista, nego samo trazim taj papir da procitam.ReD aka Socijalista wrote:Ja ne znam gdje si ti to cuo, ali kako pise sutra ce potpisati memorandum i on ce onda biti svima vidljiv - pretpostavljam.heckler wrote:Ja i dalje trazim da vidim tekst tog memoranduma za koji je receno da je javno objavljen. Ako ko ima link molim da ga i postavi.
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#1697 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Mozda nece da stave u javnost taj papir pred sutrasnje potpisivanje. A sta bi mogao i procitati u njemu posebno? Mozda pocetak geoloskih istrazivanja itd. itd.heckler wrote:Cuo iz premijerovih usta a bogami i ministra mu u njega iz resornog ministarstva. Ne tvrdim ni dalje nista, nego samo trazim taj papir da procitam.ReD aka Socijalista wrote:Ja ne znam gdje si ti to cuo, ali kako pise sutra ce potpisati memorandum i on ce onda biti svima vidljiv - pretpostavljam.heckler wrote:Ja i dalje trazim da vidim tekst tog memoranduma za koji je receno da je javno objavljen. Ako ko ima link molim da ga i postavi.
- heckler
- Posts: 3763
- Joined: 24/01/2010 03:14
#1698 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ako mi neko javno kaze da je dokument dostupan javnosti na uvid, ja bih iz radoznalosti volio i da ga procitam. A sta u njemu pise, ne mogu ni da predpostavim pa bih zato volio i da ga procitam. Zelio bih da vidim o cemu se govori, kakva su prava i kakve obaveze pa da ocjenim je li ima zrno ozbiljnosti u svemu ili pricamo o trebinjskom aerodromu ili kargo centru u zeljavama.ReD aka Socijalista wrote:heckler wrote:Mozda nece da stave u javnost taj papir pred sutrasnje potpisivanje. A sta bi mogao i procitati u njemu posebno? Mozda pocetak geoloskih istrazivanja itd. itd.ReD aka Socijalista wrote:
Cuo iz premijerovih usta a bogami i ministra mu u njega iz resornog ministarstva. Ne tvrdim ni dalje nista, nego samo trazim taj papir da procitam.
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#1699 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Vidjece se sutra. Jesi li pokusao na stranicama Vlade FBiH?
- heckler
- Posts: 3763
- Joined: 24/01/2010 03:14
#1700 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Jesam tamo prvo potrazio.ReD aka Socijalista wrote:Vidjece se sutra. Jesi li pokusao na stranicama Vlade FBiH?
