Ramazan, opet ;)

Rasprave o vjerskim temama.
Locked
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1676 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

Naravno postoje i pravi nevjernici koji se spominju u Kur'anu. Da nas Allah dž.š. sacuva toga. Amin



Sura el~Kafirun


Bismillahi rrahmani rrahim

Kul jaa ejjuhel~kafirun, = Reci: O vi nevjernici,

la e`abudu ma te`abudun, = ja se neću klanjati onima kojima se vi klanjate,

ve laa entum `abidune maa e`abud, = i vi se nećete klanjati Onome kome se ja klanjam,

ve laa ene `abidum~maa `abet~tum, = ja se nisam klanjao onima kojima ste se vi klanjali,

ve laa entum `abidune maa e`abud, = a i vi se niste klanjali Onome kome se ja klanjam,

lekum dinukum velijed~din. = pa svakom njegova vjera!
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#1677 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

Esselamu alejkum radno-budno-pospani narode
Spremni za nove udarničke pohode?

Tufahije

jabuka, vrsta zlatni delišes (one žute)
oguliti i izdubiti (da im se povadi srž, špice, onim hepekom za paprike, ili nožem i kaščicom pažljivo) te skuhati u agdi ali paziti da se ne raspadnu
smaljevene orahe zaliti agdom i filovati šupljine
odozgo ukrasiti šlagom
mjere: odokativno
dok ne dođe hadžinica i sve lijepo nadopuni dušica (mi smo saveznici) :thumbup: dijelimo ideje i dopunjujemo se (ne radi mi kiss, :-* ) i za zvjezdicu :-* ko ono naruči :)

a evo i sa neta:

*** SPAM ***/kulinarstvo/298_TUFAHIJE.html
http://www.coolinarika.com/recept/735380

::::::::::
razlog zašto u slastičarnama nisu kao domaće: ne stavljaju same orahe, već miješaku nešto da li keks da li nešto drugo a i stoje im taj vakat pa je i do toga možda

a nije zahmet ni kompot stavit: razne vrste suhog voća, brusnice, grožđice, šljive, marelice, jabuke breskve, sve lijepo skuhati i kad je već gotovo umućen prah puding u vodi (vanila ili jagoda) i miješati dok mu ne da malo gustinu (ili gustin, nešesta- nekoliko kašika promiješati u hladnoj vodi pa zaliti kompot, to je skrob koji zgušnjava tečnost). Baš prija za iftar a i sehur ;-)

Lijp i vedar dan želim :thumbup:

a na dove amin
da vas Allah nagradi
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1678 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

ružmarin-a wrote:Esselamu alejkum radno-budno-pospani narode
Spremni za nove udarničke pohode?
Alejkumu selam, veseli i čili narode. Nisam spreman, al' moram... :zjev:


a nije zahmet ni kompot stavit: razne vrste suhog voća, brusnice, grožđice, šljive, marelice, jabuke breskve, sve lijepo skuhati i kad je već gotovo umućen prah puding u vodi (vanila ili jagoda) i miješati dok mu ne da malo gustinu (ili gustin, nešesta- nekoliko kašika promiješati u hladnoj vodi pa zaliti kompot, to je skrob koji zgušnjava tečnost). Baš prija za iftar a i sehur ;-)
:thumbup: To je tradicija kod nas. Samo nije kod mene, haman... :sad:
Lijp i vedar dan želim :thumbup:

a na dove amin
da vas Allah nagradi
Takođe :)
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1679 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

Interesantno i to bas za Ramazan da se desi ... a slucajnosti ne postoje ...

http://www.sarajevo-x.com/zanimljivosti ... 090903030/

Image

SubhanAllah ...
Ako bolje pogledate ovu sliku vidjecete obrise ruku koje kao da dizu u zrak ovu ledenu santu koji se topi i hoce da padne u vodu izgleda kao da drzi ovaj led na svojim ledjima i place ...
Ovo su stvarno jasni dokazi i opomena ljudima pred Sudnji dan ... :roll:

Pametnom covjeku je i isaret dovoljan ... a onom ko pameti nema a ni vjere u Allaha dž.š. bice svejedno i nastavice sa unistavanjem zivota na ovoj planeti ... nazalost tako je ...
Last edited by istocnjak on 03/09/2009 17:28, edited 4 times in total.
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1680 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

Jos malo pa palim motore i kuci na spavanje do iftara ... :D
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1681 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

istocnjak wrote:Jos malo pa palim motore i kuci na spavanje do iftara ... :D
Otkada sam jutros ustao na sehur uopste nisam vise spavao a uopce mi se ne spava. Kako je sa vama? :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28522
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1682 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

istocnjak wrote:
istocnjak wrote:Jos malo pa palim motore i kuci na spavanje do iftara ... :D
Otkada sam jutros ustao na sehur uopste nisam vise spavao a uopce mi se ne spava. Kako je sa vama? :D
Eee moj brate,ja se jutros do 6 u krevetu vrtio,razdanilo se a meni nece san na oci,skoro sam poludio,naumapdose mi insomnicari u tom trenu,da im Allah olaksa... :mrgreen:
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1683 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

BHF_Manijak wrote:
istocnjak wrote:
istocnjak wrote:Jos malo pa palim motore i kuci na spavanje do iftara ... :D
Otkada sam jutros ustao na sehur uopste nisam vise spavao a uopce mi se ne spava. Kako je sa vama? :D
Eee moj brate,ja se jutros do 6 u krevetu vrtio,razdanilo se a meni nece san na oci,skoro sam poludio,naumapdose mi insomnicari u tom trenu,da im Allah olaksa... :mrgreen:
ili mozda neka insomnicar-ka? :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28522
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1684 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

istocnjak wrote:
ili mozda neka insomnicar-ka? :D
Nisam htio genizirati,mislio nam i na jedne i na druge Allahove robove :mrgreen: ali im je gadno mogu ti rec,jutros sam sam sebe htio udarata kol`ko mi je bilo krivo sto san nece na oci :lol:
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1685 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

BHF_Manijak wrote:
istocnjak wrote:
ili mozda neka insomnicar-ka? :D
Nisam htio genizirati,mislio nam i na jedne i na druge Allahove robove :mrgreen: ali im je gadno mogu ti rec,jutros sam sam sebe htio udarata kol`ko mi je bilo krivo sto san nece na oci :lol:
Evo i kod mene oci ko fildzani :shock: a nisam zasp'o brate od kada sam ustao na sehur. :D
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#1686 Re: Ramazan, opet ;)

Post by HomeArt »

istocnjak wrote:
BHF_Manijak wrote:
istocnjak wrote:
ili mozda neka insomnicar-ka? :D
Nisam htio genizirati,mislio nam i na jedne i na druge Allahove robove :mrgreen: ali im je gadno mogu ti rec,jutros sam sam sebe htio udarata kol`ko mi je bilo krivo sto san nece na oci :lol:
Evo i kod mene oci ko fildzani :shock: a nisam zasp'o brate od kada sam ustao na sehur. :D
Vidi ove dvojice samo bi spavali, sto kakvu knjigu ne uzmete...





























... zaspali bi ko bebe :D
User avatar
Butcher
Posts: 139
Joined: 07/08/2009 00:10

#1687 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Butcher »

Selam.
Evo jos malo ostalo do iftara, pa reko da svratim malo i do vas. Kako ste mi?
Image
ALLAHU-EKBER
User avatar
Butcher
Posts: 139
Joined: 07/08/2009 00:10

#1688 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Butcher »

Image
Evo jedna predivna slika. Rijeci ALLAHUEKBER
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1689 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

Alejkumu selam,

Pa gdje ste vi sta se radi?

Evo nece san na oci nikako ... moram priznati da sam jutros popio vise od pola velike dzezve bosanske pura-kahve. :D
User avatar
zvjezdica_7
Posts: 331
Joined: 09/02/2008 22:02
Location: In a galaxy far far away...

#1690 Re: Ramazan, opet ;)

Post by zvjezdica_7 »

sahan wrote:
istocnjak wrote:
BHF_Manijak wrote:
Nisam htio genizirati,mislio nam i na jedne i na druge Allahove robove :mrgreen: ali im je gadno mogu ti rec,jutros sam sam sebe htio udarata kol`ko mi je bilo krivo sto san nece na oci :lol:
Evo i kod mene oci ko fildzani :shock: a nisam zasp'o brate od kada sam ustao na sehur. :D
Vidi ove dvojice samo bi spavali, sto kakvu knjigu ne uzmete...





























... zaspali bi ko bebe :D
:lol: :-) :lol: :-) :lol:
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#1691 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

:)

HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#1692 Re: Ramazan, opet ;)

Post by HomeArt »

Evo je prva nocas da se malo razbudite od iftara :)

Image
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#1693 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

tesekur @sahan

da te Allah nagradi :)

(nisti shan ti si ćasa) :lol:

edit: mislim preneseno, za širokogrudnost i domaćinsku džezvu :thumbup:

esselamu alejkum
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#1694 Re: Ramazan, opet ;)

Post by HomeArt »

ružmarin-a wrote:tesekur @sahan

da te Allah nagradi :)

(nisti shan ti si ćasa) :lol:

edit: mislim preneseno, za širokogrudnost i domaćinsku džezvu :thumbup:

esselamu alejkum
Amin i tebe da uvijek budes tako fino raspolozena, da ti ne nebarajam dalje :)

Eto jos samo budi fina k'o sto jesi pa da te zamolim da podijelis fildzane, sad kad navale postaci malo ce nam biti ova jedna dzezva. ;-)
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#1695 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

ideee

Image


ove za onodvoje ;-)

Image

malo slanoga hrskavoga:
Image
Image



i naravno za specijalnu družinu:
Image

ona makina nešto neće da suši suđe: :D :-D :)

Image

oni što pušU i zdravlje rušU nek trknu do magacina šta Him volja :
Image
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#1696 Re: Ramazan, opet ;)

Post by HomeArt »

E vala i ti znas dokusurit' insana, poslije iftara ovoliko slatko, zavrtilo me izmedju ociju nesto :-)

Uh ne znam sta cu prije. Treba ovo zalit' kiselom vodom da malo razgali dusu :)

Evo i malo grozdja friskog, hladnog, slatkog...
Image
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1697 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

Aaaaaaa :D Ovo za nake gurmane i poguzije :lol:

Selamun alejkum, ružmarina & sahane :)
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#1698 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

we alejkumu selam :)

patamam se slegloposlije iftara za novi red 'rane :oops:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1699 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

ružmarin-a wrote:we alejkumu selam :)

patamam se slegloposlije iftara za novi red 'rane :oops:
Znaš ti ono kad je neki hodža na iftaru stao da mete hranu pa ga pitali kako more tolko? Ka'e efendija dobri:
- Hodže imaju 8 želudaca i dušu...
Nakon osmog jela iznesoše baklavu. Veli efendija:
- Izlazi dušo da baklava stane... :D
Tobe jarabi :-)
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#1700 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

:oops:

svi na džoging sad...ošli....



:run:
Locked