Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1676 Re: Blokada puteva

Post by Streptokok »

Slazem se kiki. Nisu svi borci hajrovali po stotinjak hiljada ko patkovic. Odjebati sva udruzenja sa budzeta i ukinuti dodatke svima koji imaju primanja visa od potrosacke korpe.
hzsa22
Posts: 1052
Joined: 16/12/2011 18:25

#1677 Re: Blokada puteva

Post by hzsa22 »

Nakon haman 20 sati cekanja stigoh. Ovako javno se na****** ovim debilima komplet familije. Hej ba, naslo rezat grane da ne moze ni hitna proci, pun qrac njih je standardnu kafanu zamijenio ulicom sinoc.

J**** i drzavu u kojoj svaka suga moze izaci na ulicu i paralizovat 2 miliona ljudi bez ikakvih posljedica.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1678 Re: Blokada puteva

Post by drndalo »

@dobar osjecaj

Vidi, a sta cemo s ljudima koji sinoc nisu mogli stici kuci, ili su stigli sa 130 km obilazaka, u 11 navece, jer rade malo dalje od svog grada, i po odradjenom danu zele biti kuci, s djetetom ? A oni rade, i placaju i ono malo sto se ovim blokatorima na ulici isplacuje... Njih ko jebe ?

Ja znam da taj dio protesta nije osmisljen od strane zaista gladnih bivsih boraca, nego njihovih sadasnjih komandanata...

Uvijek se sjetim kukumavke zaposlenih u Vijecu ministara na M.dvoru kada su oni bili blokirani pravim spalirom... To i takvo protestvovanje bih podrzao, kad imam vremena cak i pomogao, jer sam osjetio "kako im se gace tresu"... Ovako, blokiraj raji petlje, ko ga jebe sto mora da radi, dok se oni koji su nas doveli dotle vozaju helikopterima...?
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#1679 Re: Blokada puteva

Post by Better Man »

Bruka i sramota od bande lezihljebovičke. Ono nisu nikakvi borci, ono je sve sama ološ, kojoj je glavni cilj da ništa ne rade, a da mjeečno imaju primanja. Da smo država kako treba Salko Bukvarević i premijer Federacije BiH Fadil Novalić bi još jučer podnijeli ostavke, a specijalci deblokirali saobraćajnice i pohapsili odgovorne. Upravo ti što su blokirali saobraćajnice su odgovorni što nam banditi vladaju državom, jer su ih oni svojim glasom za njih doveli na vlast.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#1680 Re: Blokada puteva

Post by vatrogasac »

Janjicar wrote:Ako neko zeli da pomogne u hrani , piću borcima koji su u Tuzli nek se javi na PP.
Najbolja relacija Previle Obodnica Breske Crno Blato Solina Tuzla kraci put nego Previle S Brod Tuzla.

Image
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1681 Re: Blokada puteva

Post by pecpec »

kakavdanakneiskustvu wrote: kakve veze ja imam sa SDA?
a tako znaci,jebo sve u drzavi osim sarajeva,ok
Cim si protiv blokade njihov si covjek a jos si iz zenice,citava zenica za zelene glasa.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18746
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#1682 Re: Blokada puteva

Post by problemnatravunu »

Better Man wrote:Bruka i sramota od bande lezihljebovičke. Ono nisu nikakvi borci, ono je sve sama ološ, kojoj je glavni cilj da ništa ne rade, a da mjeečno imaju primanja. Da smo država kako treba Salko Bukvarević i premijer Federacije BiH Fadil Novalić bi još jučer podnijeli ostavke, a specijalci deblokirali saobraćajnice i pohapsili odgovorne. Upravo ti što su blokirali saobraćajnice su odgovorni što nam banditi vladaju državom, jer su ih oni svojim glasom za njih doveli na vlast.
:thumbup: :thumbup:
:bih:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65962
Joined: 03/08/2010 19:04

#1683 Re: Blokada puteva

Post by kakavdanakneiskustvu »

pecpec wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: kakve veze ja imam sa SDA?
a tako znaci,jebo sve u drzavi osim sarajeva,ok
Cim si protiv blokade njihov si covjek a jos si iz zenice,citava zenica za zelene glasa.

ok,procitao si me,predsjednik sda zenica sam ja
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1684 Re: Blokada puteva

Post by pecpec »

kakavdanakneiskustvu wrote:
pecpec wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: kakve veze ja imam sa SDA?
a tako znaci,jebo sve u drzavi osim sarajeva,ok
Cim si protiv blokade njihov si covjek a jos si iz zenice,citava zenica za zelene glasa.

ok,procitao si me,predsjednik sda zenica sam ja
Ma sta te onda briga za proteste ti svakako imas para a narod nek se mrzne na cesti za bolje sutra.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1685 Re: Blokada puteva

Post by kmirsad »

vatrogasac wrote:
Janjicar wrote:Ako neko zeli da pomogne u hrani , piću borcima koji su u Tuzli nek se javi na PP.
Najbolja relacija Previle Obodnica Breske Crno Blato Solina Tuzla kraci put nego Previle S Brod Tuzla.

Image
:thumbup: nažalost, nemam ni graha ni kobasica... a ni para da kupim... da imam, sad bih dao...
Benjo34
Posts: 2208
Joined: 21/01/2018 00:49

#1686 Re: Blokada puteva

Post by Benjo34 »

Kako ne shvatate da se kod nas ne moze nista promjenit na izborima, jer su vladajuce elite uhljebile glasacku masineriju protiv koje nema teorije pobijedit olovkom. Ljudi imaju zahtjeve koji su na mjestu, ne traze nemoguce
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1687 Re: Blokada puteva

Post by kmirsad »

Better Man wrote:Bruka i sramota od bande lezihljebovičke. Ono nisu nikakvi borci, ono je sve sama ološ, kojoj je glavni cilj da ništa ne rade, a da mjeečno imaju primanja. Da smo država kako treba Salko Bukvarević i premijer Federacije BiH Fadil Novalić bi još jučer podnijeli ostavke, a specijalci deblokirali saobraćajnice i pohapsili odgovorne. Upravo ti što su blokirali saobraćajnice su odgovorni što nam banditi vladaju državom, jer su ih oni svojim glasom za njih doveli na vlast.
Vidi ovog što je udario po TK...
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#1688 Re: Blokada puteva

Post by Capsicum »

homar wrote:Da se samo malo uključim u raspravu hladne glave:
1. Tri zahtjeva koje postavlaju demobilisani borci su opravdana, a evo zašto. Registar boraca, vlast ne smije objaviti, jer bi svaki dosadašnji ministar za boračka pitanja morao u zatvor, zato jer su neki uveli nezakonito u pravo i po 50.000 i više lažnih boraca, a to je glasačka mašinerija. Živi bili pa vidjeli registar boraca od 500.000 se neće objaviti, niti SDA vlast, niti neka druga koja je do sada okusila vlasti.
2. Organizovanje jednog boračkog udruženja. To je "spinovanje" od strane vlasti. Ovdje se ne radi o 1.600 boračkih udruženja , to nije problem, već o privilegovanim boračkim udruženjima, koja finansira SDA i HDZ. Vlast uporno pokušava da favorizuje 4 boračka udruženja koja i sada finansira, a kojima je glasnogovornik ona budaletina Patković, kome je mjesto u zatvoru zbog kriminala. Ovo je jednostavno riješiti, ukini finansiranje svih udruženja i ona koja se ne mogu samofinansirati, sama će se ugasiti. I ovaj zahtjev neće prihvatiti vlast.
3.Borački dodatak. Ni ovaj zahtjev vlast neće ispuniti, ali to bi im bilo lakše, nego ova prva dva. Vidite, jedino ispravno je da se uvede borački dodatak po vremenu provedenom u A R BiH/HVO, primjera radi po 2 KM na mjesec proveden u ratu. To je pravično. Ako nema para, oni koji su ostvarili neka prava, penziju, dodatak na "ljiljana"...., oni se nebi ljutili da ovima što nisu ništa ostvarili da taj dodatak. Ovo nisu nikakva sredstva, a došlo bi se do njih ukidanjem finansiranja Patkovića, Švrakića i njima sličnim. Kada borac navrši 60 godina, ako nema staža, dobio bi minimalnu peziju.

Rješenja ima, ali ova vlast se ne smije upustiti u sve ovo jer bi time se otkrio kriminal koji je dosadašnja vlast počinila u ime boraca, a to bi bio kraj SDA, HDZ, SBB, a možda i SDP.
To je to! :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65962
Joined: 03/08/2010 19:04

#1689 Re: Blokada puteva

Post by kakavdanakneiskustvu »

pecpec wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
pecpec wrote: kakve veze ja imam sa SDA?
a tako znaci,jebo sve u drzavi osim sarajeva,ok
Cim si protiv blokade njihov si covjek a jos si iz zenice,citava zenica za zelene glasa.

ok,procitao si me,predsjednik sda zenica sam ja
Ma sta te onda briga za proteste ti svakako imas para a narod nek se mrzne na cesti za bolje sutra.[/quote]


samo što eto nisam bošnjak,ali hajde,svaka cat,procitao si me,vec sedmu godinu predsjednik sda zenica
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1690 Re: Blokada puteva

Post by Kikibombona »

Streptokok wrote:Slazem se kiki. Nisu svi borci hajrovali po stotinjak hiljada ko patkovic. Odjebati sva udruzenja sa budzeta i ukinuti dodatke svima koji imaju primanja visa od potrosacke korpe.
Umjesto da energiju usmjerimo na ovo, da se ukinu izdvajanja za lazne boracke udruge i lazne SDA-HDZ borce, mi jebemo mater isinskim borcima koje je muka natjerala na radikalnu akciju.

Ne kazem, mozda njima neko manipulise, Fahro ili neko drugi, ali je cinjenica da su ljudi sto protestuju socijalni slucajevi. Ko god je gledao priloge sinoc mogao je jasno vidjeti da se radi o teskoj sirotinji.

Fadil Novalic sinoc indirektno rece da od ukidanja udruzenja nema nista. Sve legalno i sve po zakonu. Pa sve ti jebem, prekini izdvajati novac za njih, preusmjeri na borce koji su socijalni slucajevi.

Al' naravno da nece, to je njegova stranacka vojska, njegova i brace iz HDZ-a.
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1691 Re: Blokada puteva

Post by pecpec »

kakavdanakneiskustvu wrote: samo što eto nisam bošnjak,ali hajde,svaka cat,procitao si me,vec sedmu godinu predsjednik sda zenica
To ti kazes,ko si sta si mene ne zanima,zanima me kad vidim da ste protiv boraca a za ove sto nas jebu 20 i kusur godina kako stignu
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1692 Re: Blokada puteva

Post by Kikibombona »

Capsicum wrote:
homar wrote:Da se samo malo uključim u raspravu hladne glave:
1. Tri zahtjeva koje postavlaju demobilisani borci su opravdana, a evo zašto. Registar boraca, vlast ne smije objaviti, jer bi svaki dosadašnji ministar za boračka pitanja morao u zatvor, zato jer su neki uveli nezakonito u pravo i po 50.000 i više lažnih boraca, a to je glasačka mašinerija. Živi bili pa vidjeli registar boraca od 500.000 se neće objaviti, niti SDA vlast, niti neka druga koja je do sada okusila vlasti.
2. Organizovanje jednog boračkog udruženja. To je "spinovanje" od strane vlasti. Ovdje se ne radi o 1.600 boračkih udruženja , to nije problem, već o privilegovanim boračkim udruženjima, koja finansira SDA i HDZ. Vlast uporno pokušava da favorizuje 4 boračka udruženja koja i sada finansira, a kojima je glasnogovornik ona budaletina Patković, kome je mjesto u zatvoru zbog kriminala. Ovo je jednostavno riješiti, ukini finansiranje svih udruženja i ona koja se ne mogu samofinansirati, sama će se ugasiti. I ovaj zahtjev neće prihvatiti vlast.
3.Borački dodatak. Ni ovaj zahtjev vlast neće ispuniti, ali to bi im bilo lakše, nego ova prva dva. Vidite, jedino ispravno je da se uvede borački dodatak po vremenu provedenom u A R BiH/HVO, primjera radi po 2 KM na mjesec proveden u ratu. To je pravično. Ako nema para, oni koji su ostvarili neka prava, penziju, dodatak na "ljiljana"...., oni se nebi ljutili da ovima što nisu ništa ostvarili da taj dodatak. Ovo nisu nikakva sredstva, a došlo bi se do njih ukidanjem finansiranja Patkovića, Švrakića i njima sličnim. Kada borac navrši 60 godina, ako nema staža, dobio bi minimalnu peziju.

Rješenja ima, ali ova vlast se ne smije upustiti u sve ovo jer bi time se otkrio kriminal koji je dosadašnja vlast počinila u ime boraca, a to bi bio kraj SDA, HDZ, SBB, a možda i SDP.
To je to! :thumbup:
:thumbup: :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65962
Joined: 03/08/2010 19:04

#1693 Re: Blokada puteva

Post by kakavdanakneiskustvu »

pecpec wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: samo što eto nisam bošnjak,ali hajde,svaka cat,procitao si me,vec sedmu godinu predsjednik sda zenica
To ti kazes,ko si sta si mene ne zanima,zanima me kad vidim da ste protiv boraca a za ove sto nas jebu 20 i kusur godina kako stignu

i ja bio borac,u 314. brigadi u 3. korpusu,znaci borac ko i ovi što su blokirali pola drzave juce
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1694 Re: Blokada puteva

Post by pecpec »

kakavdanakneiskustvu wrote:
pecpec wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: samo što eto nisam bošnjak,ali hajde,svaka cat,procitao si me,vec sedmu godinu predsjednik sda zenica
To ti kazes,ko si sta si mene ne zanima,zanima me kad vidim da ste protiv boraca a za ove sto nas jebu 20 i kusur godina kako stignu

i ja bio borac,u 314. brigadi u 3. korpusu,znaci borac ko i ovi što su blokirali pola drzave juce
Pa sto nisi sa kolegama,snaso se pa te boli kurac za one koji ne mogu ili sta?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1695 Re: Blokada puteva

Post by kmirsad »

Nisu ovi tražili da se udruženja ukinu... tražili su da ih država prekine finansirati... neka njih i dalje...
Last edited by kmirsad on 01/03/2018 10:26, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65962
Joined: 03/08/2010 19:04

#1696 Re: Blokada puteva

Post by kakavdanakneiskustvu »

pecpec wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
pecpec wrote: samo što eto nisam bošnjak,ali hajde,svaka cat,procitao si me,vec sedmu godinu predsjednik sda zenica
To ti kazes,ko si sta si mene ne zanima,zanima me kad vidim da ste protiv boraca a za ove sto nas jebu 20 i kusur godina kako stignu

i ja bio borac,u 314. brigadi u 3. korpusu,znaci borac ko i ovi što su blokirali pola drzave juce
Pa sto nisi sa kolegama,snaso se pa te boli kurac za one koji ne mogu ili sta?[/quote]



bio na poslu
User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1697 Re: Blokada puteva

Post by SaraFina »

Kikibombona wrote:
SaraFina wrote:125k jadnika, ti zbilja vjeruješ u tu cifru? I 1600 udruženja? Pa to ni u USA nie bilo. Gledao si filmove o vijetnamskim veteranima? Jesi što bogati skontao?
Ima u ovoj drzavi puno vise jadnika od toga broja.

Sto se tice konkretno boraca, mozemo samo nagadjati, posto validni spiskovi uopste ne postoje. Imamo samo SDA-HDZ spisak stranacke vojske.

Licno smatram da broj ugrozenih boraca ne prelazi vise od 10-20 000.

A sve ovo, svaki rat koji se ikada i igdje desio, ojacava moje uvjerenje da samo glup covjek moze uzeti pusku. Pametni ne nose pusku, ili ako nose, daleko su od rova i prve linije. Onu budalu od sinoc, sa dva bajpasa i 50km naknade, Leclerc naziva teroristom. Kurac ce moj Leclerc i njemu slicni ikada uzeti pusku i probijati liniju. Nisu njegove njezne ruke za tu rabotu. Probijat ce nepismen, zatucan i siromasan, pa na kraju biti prezren i odbacen od drzave i drustva. Tako je u Americi, tako je ovdje. Nema jebene sile da mi neko uvali pusku u ruke. Ubio bih onog ko mi je uvaljuje. E to sam naucio iz ovog i drugih primjera.

Moraš shvatiti da i u najdemokratskim svjetskim državama poput USA takodjer ima puno "jadnika".
I svi su "jadni" na svoj način. Slažem se ja u potpunosti i da je država doprinijela svojom politikom da su mnogi ljudi u BiH u bezizlaznoj situaciji. To niko normalan neće osporiti. Ali ovo su čiste malverzacije sa ciframa (jer demobilisani borac daje dodatnu težinu i zato se tim izrazom manipulira) Ovo na ulicama jeste dio mnipulisanih i potrebitih vjerovatno ali najveći dio onih politički inspirisanih. Jer iza ovog neko definitivno stoji. Pa ovi potrebiti i ismanipulisani jadnici koje žališ služe kao krinka za udar na vladajuće strukture SDA posebno.
Jer Mostar i Herzegovina nisu blokirani.
Sve mi ukazuje da su se Faraon i Čho namjerno nameračili da preko tih jadnika a svojih plaćenika naprave neko žešće sranje. Zato su HVO počeli, onda povlačenje. Da bi izgledalo vjerodostojno.
Znači kako god uzmeš ti ljudi su iskorišteni. Pa ili ih SBB koristio za ovakve stvari ili SDA ih zapostavljao nebrigom.
User avatar
Jolpaz
Posts: 570
Joined: 15/04/2010 20:51
Location: Minder

#1698 Re: Blokada puteva

Post by Jolpaz »

PM72 wrote:da li vi uopšte shvatate da su upravo boračka udruženja i šehidske organizacije ono što nas jebe i handri 22 godine iza rata?
napravljena je masa tih parazitskih organizacija upravo od strane vladajuće oligarhije da zadovolje bukadžije i one koji bi mogli uticati na "talasanje".Pofatane su veze i po državnim organima pozapošljavani su članovi familija čelnika tih organizacija i njima je lijepo.Što bi to mjenjali? nisu budale,pred svake izbore naobećavaju svašta a dio ispune,naravno,opet svojim vezama na liniji vlast-šehidske i boračke organizacije.
Sve generale su podmirili,sve oficire drže na uzici jer su im zaposlili djecu,zene,braću i ne talasaj.svakodnevno osnivaju kojekakva udruzenja koje nakače na opštinske budžete,daj fukari lavor graha,paket soka,hima,zastava,fatiha i progovore koju o "uspješnom" putu brigade za koje niko i ne zna...
pa jebo te život,predsjednika udruženja dobrinjske brigade iz Sarajeva uhapsili jer je držao javnu kuću,radio s drogom a sve pod zastavom s ljiljanima a kao podpredsjednika stavio tipa hrvata koji je u ratu dezertirao...

sve to treba ukinuti...sve
:thumbup:
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1699 Re: Blokada puteva

Post by pecpec »

kakavdanakneiskustvu wrote: bio na poslu
Pa da,svako se bori za svoj komad hljeba kako moze.
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1700 Re: Blokada puteva

Post by akaunt »

Najbrojnije glasačko tijelo su penzioneri. Poslje njih "borci". Pa ha se ti zamjeri.
Locked