SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#16726 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

DaysleepeR wrote:a odakle informacija da je od ranije poznat policiji? to ne stoji u tekstu na klix-u?
Itekako pise ali nisi procitao kao i uobicajno
User avatar
azurna_obala
Posts: 5880
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#16727 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by azurna_obala »

Koliko je ovakvih samih ljudi koji koriste plinske boce, čudim se kako nema vise ovakvih nesreća.
Meni je čovjeka žao, ostat bez ičega, plus zatvor.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#16728 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

Više mi je žao ostalih stanara koji su ni krivi ni dužni na belaju po ovoj zimi.
On je svakako bio skoro u delirijum fazi. Nisam siguran koliko ima osjećaja da je nešto izgubio.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#16729 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Tomahawk11 wrote:Više mi je žao ostalih stanara koji su ni krivi ni dužni na belaju po ovoj zimi.
On je svakako bio skoro u delirijum fazi. Nisam siguran koliko ima osjećaja da je nešto izgubio.
Ma šta je izgubio? Dobio je. Tri obroka, ljekarski nadzor, toplo, čisto.
Šta je jedan kroničar mogao imati vrijedno u kući? Samo ono što nije mogao nikom prodati.
Naravoučenje - osiguranje imovine.
oko markicu i po, po kvadratu, može odjednom i na više godina, pa se dobije i popust.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#16730 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

drugi profil wrote:
Tomahawk11 wrote:Više mi je žao ostalih stanara koji su ni krivi ni dužni na belaju po ovoj zimi.
On je svakako bio skoro u delirijum fazi. Nisam siguran koliko ima osjećaja da je nešto izgubio.
Ma šta je izgubio? Dobio je. Tri obroka, ljekarski nadzor, toplo, čisto.
Šta je jedan kroničar mogao imati vrijedno u kući? Samo ono što nije mogao nikom prodati.
Naravoučenje - osiguranje imovine.
oko markicu i po, po kvadratu, može odjednom i na više godina, pa se dobije i popust.
Znam da je previše da od našeg društva tražimo da se brinu oko ljudi koji nisu sposobni to sami sebi priuštiti.
Ali, mislim da je krajnje vrijeme da se počne i na to misliti.
Koliko je još pijanaca koji će sutra uporopastiti n-komšija?
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#16731 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Kad znaš da u haustoru imaš starca, pijanicu, narkomana, duševnog bolesnika bez nadzora, okreneš broj osiguravajuće kuće i dogovoriš polisu za 5 godina. To je sve što možeš učiniti.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#16732 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

wewa wrote:od ljudi koji su zamalo stradali saznajem da je Ramiz alkos, koji nije bio siguran jel pozar stvaran ili mu se samo cini...

zato je i bjezao kad je vidio kakvo je sranje napravio.
i ja imam sličnu info. a to što je bio u haustoru, valjda je prevrno plamenik il šta već, da nije ni skonto, u međuvremenu otišo nešto kupiti, kada je kreno ući u haustor, ima se šta i vidjeti.

zato mi i jest bilo nelogično da siđeš sa četvrtog i dole tražiš pomoć, umjesto da pokucaš na najbliža vrata...
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#16734 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ing-ecc »

Vise.ne.znam jel crna.hronika ili.je najcrnja
Jbt subota ppodne i zakrcene ullice Put zivota do raskrsnice u Kranjcevicevoj, zakrcena i Zmaja od Bosne
Koji je.danas zapravo dan?
I kakav je ovo fenomen
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#16735 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sunceKOtepsija »

vješalica wrote:
DaysleepeR wrote:a odakle informacija da je od ranije poznat policiji? to ne stoji u tekstu na klix-u?
Itekako pise ali nisi procitao kao i uobicajno
molim vas, mozda je clanak naknadno izmjenjen
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#16736 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

drugi profil wrote:Kad znaš da u haustoru imaš starca, pijanicu, narkomana, duševnog bolesnika bez nadzora, okreneš broj osiguravajuće kuće i dogovoriš polisu za 5 godina. To je sve što možeš učiniti.
Od kud pare
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#16737 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

sunceKOtepsija wrote:
vješalica wrote:
DaysleepeR wrote:a odakle informacija da je od ranije poznat policiji? to ne stoji u tekstu na klix-u?
Itekako pise ali nisi procitao kao i uobicajno
molim vas, mozda je clanak naknadno izmjenjen
Jeste pisalo
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#16738 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

insomnia78 wrote:
drugi profil wrote:Kad znaš da u haustoru imaš starca, pijanicu, narkomana, duševnog bolesnika bez nadzora, okreneš broj osiguravajuće kuće i dogovoriš polisu za 5 godina. To je sve što možeš učiniti.
Od kud pare
Ne treba ti ni 100 maraka godisnje za 60 kvadrata. Ako je to neka lova, onda ga jebi. Ko nema nek se moli bogu da ga komsija na zapali/poplavi jer tek onda sigurno nece imati od cega da popravlja.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#16739 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

Za pozar mozda i jest. Ali nisam siguran da je tako povoljno za poplave.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#16740 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Chmoljo wrote:Za pozar mozda i jest. Ali nisam siguran da je tako povoljno za poplave.
Dakle ovako. Moja polisa:
oko 70 maraka godišnje, 49 kvadrata.
Pokriva požar na stanu do 50,000 i stvari u domaćinstvu do 15.000. Izljevanje vode 1500 KM. Lom stakla, 450. provalnu krađu 1500. štetu načinjenu drugim licima do 5000.
A da sam uzeo (a uzeću kad ova istekne) odjednom na 3 ili 5 godina, ide još popusta na premiju.
Eh sad ima opcija da se pojača osigurana suma za poplavu u stanu, ali ide doplata. Međutim i ovako se možeš pokriti jer šteta od vatrogasnih šmrkova se smatra štetom od požara. Pitao maksuz to.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#16741 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

Onda nije lose. :thumbup:

1500 KM je pristojna cifra za nesto sto rijesi gletovanje i krecenje.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16742 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

Chmoljo wrote:Onda nije lose. :thumbup:

1500 KM je pristojna cifra za nesto sto rijesi gletovanje i krecenje.
a parket kad se napuse? :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#16743 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Chmoljo wrote:Onda nije lose. :thumbup:

1500 KM je pristojna cifra za nesto sto rijesi gletovanje i krecenje.
Zna tu otići i keramika, parket, ako je poplava bila žešća. Tako da... uglavnom uvijek po događaju zoveš svog agenta da uslika i da procijeni. isplata je garantovana za max 2 sedmice, a uglavnom je prije. Nisam imao lično iskustvo, ali prijatelj koji je imao i zbog kojeg sam i ja uradio isto, bio je zadovoljam odstetom koja je pokrila sve troskove, kaze cak je nesto malo i preostalo da se pocasti.

Ono, uglavnom 20 godina da plaćam i da se ništa ne desi, opet sam manej platio nego ako se jednom desi a da nemam osiguranje.
Last edited by drug_profi on 18/11/2017 20:24, edited 1 time in total.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#16744 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sodom1 »

To je najbitnije da se more insan pocastiti :lol: :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#16745 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Sodom1 wrote:To je najbitnije da se more insan pocastiti :lol: :lol:
Ma to je bilo negdje oko stoje mu preostalo i čovjek kupio sebi onaj aparat za kafu... :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#16746 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

bitanga_sa_otesa wrote:
Chmoljo wrote:Onda nije lose. :thumbup:

1500 KM je pristojna cifra za nesto sto rijesi gletovanje i krecenje.
a parket kad se napuse? :lol:
Ispuses ga :lol:

Ne ureklo se, nisam im'o dosad problema sa poplavama tih razmjera pa sam i zaboravio na to :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16747 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

Chmoljo wrote:
Ispuses ga :lol:

Ne ureklo se, nisam im'o dosad problema sa poplavama tih razmjera pa sam i zaboravio na to :D
nemam ostru iglu da ispusem hahaha
ja sam na par mjesta vidio da budu lezeci policajci po sobama kad udje voda :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#16748 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

ma svakako. ali opet je to u 90% slučajeva nekoliko kvadrata parketa koje se može srediti za ne prevelik iznos.

požar i posljedice gašenja vodom je ipak izuzetak... ako je zgrada imala para na računu, mogao bi i upravitelj uletiti sa radovima i dosta toga srediti.
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#16749 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

Chmoljo wrote:ma svakako. ali opet je to u 90% slučajeva nekoliko kvadrata parketa koje se može srediti za ne prevelik iznos.

požar i posljedice gašenja vodom je ipak izuzetak... ako je zgrada imala para na računu, mogao bi i upravitelj uletiti sa radovima i dosta toga srediti.
nije baš tako ode i onaj parket što se ne napuše počne truhnuti iznutra
nije ugodno kad uđe voda gdje je parket
Post Reply