Itekako pise ali nisi procitao kao i uobicajnoDaysleepeR wrote:a odakle informacija da je od ranije poznat policiji? to ne stoji u tekstu na klix-u?
SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#16726 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- azurna_obala
- Posts: 5880
- Joined: 06/11/2010 03:22
- Location: Tamo gdje nebo ljubi more
#16727 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Koliko je ovakvih samih ljudi koji koriste plinske boce, čudim se kako nema vise ovakvih nesreća.
Meni je čovjeka žao, ostat bez ičega, plus zatvor.
Meni je čovjeka žao, ostat bez ičega, plus zatvor.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#16728 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Više mi je žao ostalih stanara koji su ni krivi ni dužni na belaju po ovoj zimi.
On je svakako bio skoro u delirijum fazi. Nisam siguran koliko ima osjećaja da je nešto izgubio.
On je svakako bio skoro u delirijum fazi. Nisam siguran koliko ima osjećaja da je nešto izgubio.
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#16729 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ma šta je izgubio? Dobio je. Tri obroka, ljekarski nadzor, toplo, čisto.Tomahawk11 wrote:Više mi je žao ostalih stanara koji su ni krivi ni dužni na belaju po ovoj zimi.
On je svakako bio skoro u delirijum fazi. Nisam siguran koliko ima osjećaja da je nešto izgubio.
Šta je jedan kroničar mogao imati vrijedno u kući? Samo ono što nije mogao nikom prodati.
Naravoučenje - osiguranje imovine.
oko markicu i po, po kvadratu, može odjednom i na više godina, pa se dobije i popust.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#16730 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Znam da je previše da od našeg društva tražimo da se brinu oko ljudi koji nisu sposobni to sami sebi priuštiti.drugi profil wrote:Ma šta je izgubio? Dobio je. Tri obroka, ljekarski nadzor, toplo, čisto.Tomahawk11 wrote:Više mi je žao ostalih stanara koji su ni krivi ni dužni na belaju po ovoj zimi.
On je svakako bio skoro u delirijum fazi. Nisam siguran koliko ima osjećaja da je nešto izgubio.
Šta je jedan kroničar mogao imati vrijedno u kući? Samo ono što nije mogao nikom prodati.
Naravoučenje - osiguranje imovine.
oko markicu i po, po kvadratu, može odjednom i na više godina, pa se dobije i popust.
Ali, mislim da je krajnje vrijeme da se počne i na to misliti.
Koliko je još pijanaca koji će sutra uporopastiti n-komšija?
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#16731 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Kad znaš da u haustoru imaš starca, pijanicu, narkomana, duševnog bolesnika bez nadzora, okreneš broj osiguravajuće kuće i dogovoriš polisu za 5 godina. To je sve što možeš učiniti.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52750
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#16732 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
i ja imam sličnu info. a to što je bio u haustoru, valjda je prevrno plamenik il šta već, da nije ni skonto, u međuvremenu otišo nešto kupiti, kada je kreno ući u haustor, ima se šta i vidjeti.wewa wrote:od ljudi koji su zamalo stradali saznajem da je Ramiz alkos, koji nije bio siguran jel pozar stvaran ili mu se samo cini...
zato je i bjezao kad je vidio kakvo je sranje napravio.
zato mi i jest bilo nelogično da siđeš sa četvrtog i dole tražiš pomoć, umjesto da pokucaš na najbliža vrata...
- pirpa
- Posts: 3832
- Joined: 22/02/2012 18:16
-
ing-ecc
- Posts: 18618
- Joined: 31/03/2013 09:58
#16734 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Vise.ne.znam jel crna.hronika ili.je najcrnja
Jbt subota ppodne i zakrcene ullice Put zivota do raskrsnice u Kranjcevicevoj, zakrcena i Zmaja od Bosne
Koji je.danas zapravo dan?
I kakav je ovo fenomen
Jbt subota ppodne i zakrcene ullice Put zivota do raskrsnice u Kranjcevicevoj, zakrcena i Zmaja od Bosne
Koji je.danas zapravo dan?
I kakav je ovo fenomen
- sunceKOtepsija
- Posts: 6841
- Joined: 14/06/2015 14:44
#16735 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
molim vas, mozda je clanak naknadno izmjenjenvješalica wrote:Itekako pise ali nisi procitao kao i uobicajnoDaysleepeR wrote:a odakle informacija da je od ranije poznat policiji? to ne stoji u tekstu na klix-u?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#16736 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Od kud paredrugi profil wrote:Kad znaš da u haustoru imaš starca, pijanicu, narkomana, duševnog bolesnika bez nadzora, okreneš broj osiguravajuće kuće i dogovoriš polisu za 5 godina. To je sve što možeš učiniti.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#16737 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Jeste pisalosunceKOtepsija wrote:molim vas, mozda je clanak naknadno izmjenjenvješalica wrote:Itekako pise ali nisi procitao kao i uobicajnoDaysleepeR wrote:a odakle informacija da je od ranije poznat policiji? to ne stoji u tekstu na klix-u?
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#16738 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ne treba ti ni 100 maraka godisnje za 60 kvadrata. Ako je to neka lova, onda ga jebi. Ko nema nek se moli bogu da ga komsija na zapali/poplavi jer tek onda sigurno nece imati od cega da popravlja.insomnia78 wrote:Od kud paredrugi profil wrote:Kad znaš da u haustoru imaš starca, pijanicu, narkomana, duševnog bolesnika bez nadzora, okreneš broj osiguravajuće kuće i dogovoriš polisu za 5 godina. To je sve što možeš učiniti.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52750
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#16739 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Za pozar mozda i jest. Ali nisam siguran da je tako povoljno za poplave.
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#16740 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Dakle ovako. Moja polisa:Chmoljo wrote:Za pozar mozda i jest. Ali nisam siguran da je tako povoljno za poplave.
oko 70 maraka godišnje, 49 kvadrata.
Pokriva požar na stanu do 50,000 i stvari u domaćinstvu do 15.000. Izljevanje vode 1500 KM. Lom stakla, 450. provalnu krađu 1500. štetu načinjenu drugim licima do 5000.
A da sam uzeo (a uzeću kad ova istekne) odjednom na 3 ili 5 godina, ide još popusta na premiju.
Eh sad ima opcija da se pojača osigurana suma za poplavu u stanu, ali ide doplata. Međutim i ovako se možeš pokriti jer šteta od vatrogasnih šmrkova se smatra štetom od požara. Pitao maksuz to.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52750
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#16741 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Onda nije lose.
1500 KM je pristojna cifra za nesto sto rijesi gletovanje i krecenje.
1500 KM je pristojna cifra za nesto sto rijesi gletovanje i krecenje.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#16742 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
a parket kad se napuse?Chmoljo wrote:Onda nije lose.![]()
1500 KM je pristojna cifra za nesto sto rijesi gletovanje i krecenje.
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#16743 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Zna tu otići i keramika, parket, ako je poplava bila žešća. Tako da... uglavnom uvijek po događaju zoveš svog agenta da uslika i da procijeni. isplata je garantovana za max 2 sedmice, a uglavnom je prije. Nisam imao lično iskustvo, ali prijatelj koji je imao i zbog kojeg sam i ja uradio isto, bio je zadovoljam odstetom koja je pokrila sve troskove, kaze cak je nesto malo i preostalo da se pocasti.Chmoljo wrote:Onda nije lose.![]()
1500 KM je pristojna cifra za nesto sto rijesi gletovanje i krecenje.
Ono, uglavnom 20 godina da plaćam i da se ništa ne desi, opet sam manej platio nego ako se jednom desi a da nemam osiguranje.
Last edited by drug_profi on 18/11/2017 20:24, edited 1 time in total.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#16744 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
To je najbitnije da se more insan pocastiti

- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#16745 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ma to je bilo negdje oko stoje mu preostalo i čovjek kupio sebi onaj aparat za kafu...Sodom1 wrote:To je najbitnije da se more insan pocastiti![]()
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52750
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#16746 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ispuses gabitanga_sa_otesa wrote:a parket kad se napuse?Chmoljo wrote:Onda nije lose.![]()
1500 KM je pristojna cifra za nesto sto rijesi gletovanje i krecenje.
Ne ureklo se, nisam im'o dosad problema sa poplavama tih razmjera pa sam i zaboravio na to
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#16747 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
nemam ostru iglu da ispusem hahahaChmoljo wrote:
Ispuses ga
Ne ureklo se, nisam im'o dosad problema sa poplavama tih razmjera pa sam i zaboravio na to
ja sam na par mjesta vidio da budu lezeci policajci po sobama kad udje voda
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52750
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#16748 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ma svakako. ali opet je to u 90% slučajeva nekoliko kvadrata parketa koje se može srediti za ne prevelik iznos.
požar i posljedice gašenja vodom je ipak izuzetak... ako je zgrada imala para na računu, mogao bi i upravitelj uletiti sa radovima i dosta toga srediti.
požar i posljedice gašenja vodom je ipak izuzetak... ako je zgrada imala para na računu, mogao bi i upravitelj uletiti sa radovima i dosta toga srediti.
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#16749 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
nije baš tako ode i onaj parket što se ne napuše počne truhnuti iznutraChmoljo wrote:ma svakako. ali opet je to u 90% slučajeva nekoliko kvadrata parketa koje se može srediti za ne prevelik iznos.
požar i posljedice gašenja vodom je ipak izuzetak... ako je zgrada imala para na računu, mogao bi i upravitelj uletiti sa radovima i dosta toga srediti.
nije ugodno kad uđe voda gdje je parket
- insaneinthebrain
- Posts: 25532
- Joined: 12/08/2013 12:51
