SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#16676 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by perfect_guy »

različite informacije se pominju po portalima:
4 i 11 policajaca
4. i 12. sprat
napušten stan i plinska boca
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#16677 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

O'zone wrote:
21:51

Prema posljednjim podacima koje smo dobili iz Hitne pomoći od prim. dr. Jasmine Hanjalić, šefice smjene, ukupan broj prevezenih povrijeđenih zbog požara je 18. Njih šest je dovezeno u Hitnu pomoć, troje na Pedijatriju, od kojih je jedno beba stara 20 dana, dok je drugo dvoje pregledano i pušteno kući, a devet pacijenata prevezeno je na KUM KCUS-a.

- Nema smrtno stradalih. Jedna pacijentica bila je životno ugrožena, ali je naša ekipa reanimirala, jedan pacijent je imao opekotine dok su ostali bili značajno zatrovani ugljen-monoksidom, kazala je Oslobođenju prim. dr. Hanjalić.

Dodala je da su brojne ekipe Hitne pomoći na licu mjesta ukazale pomoć znatnom broju kako stanara tako i policajaca i vatrogasaca.

S obzirom da je požar lokalizovan oko 20.30 sati nije više bilo potrebe za ekipama Hitne pomoći na licu mjesta.

Požar je potpuno ugašen u 21.15 sati.
Zna li se uzrok?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#16678 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

nepass1 wrote:kaze gospodja ko si ti da mi trazis kartu?
pa za ne povjerovati jbt
Aaaaa? Imam kartu U TAŠNI MI JE
ja sad trebam da je vaaadim? Kako vas nije stid????
jedna je 'gopođa' odvalila boga u raspravi potpuno besmislenoj ljetos u tramvaju
A imala je kartu
Prvo se posvadjala pa pokazala
Valjda jadnica nema sa kim progovoriti pa trazi zarova sa kim bilo....ima takvih....samo nek se posvadjat pa i bez razloga....dusevna hrana ili sta vec
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#16679 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

Bio sam maloprije ispred zgrade gdje je bio požar...horor....razbijeni prozori na haustoru, vire preplašena lica, isto tako uplašeni ljudi oko zgrade, policijska traka....a ide zima :roll:
User avatar
Logovan
Posts: 102829
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#16680 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Tomahawk11 wrote:Bio sam maloprije ispred zgrade gdje je bio požar...horor....razbijeni prozori na haustoru, vire preplašena lica, isto tako uplašeni ljudi oko zgrade, policijska traka....a ide zima :roll:
Tuga. :(
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16681 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

zateznistub wrote: Zna li se uzrok?
komsija ramiz podgrijavao rucak na plinskoj boci i zapalio kauc... :roll: :roll:

smrdim/vijest/heroj-sinoc ... ade-272696
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#16682 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

bitanga_sa_otesa wrote:
zateznistub wrote: Zna li se uzrok?
komsija ramiz podgrijavao rucak na plinskoj boci i zapalio kauc... :roll: :roll:

smrdim/vijest/heroj-sinoc ... ade-272696
O pobogu pa kako, gdje mu je stajala boca? Ili je bio cuga ili nije ok. Pa kako ćeš ostaviti da nešto govori i sići tražiti pomoć? Mislim, probaš sa vidom ili cebetom pokriti telefonirati vatrogascima ...
Ali sići ... :?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16683 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

zateznistub wrote: O pobogu pa kako, gdje mu je stajala boca? Ili je bio cuga ili nije ok. Pa kako ćeš ostaviti da nešto govori i sići tražiti pomoć? Mislim, probaš sa vidom ili cebetom pokriti telefonirati vatrogascima ...
Ali sići ... :?
pa vidis da se ispalio...garant neka dalabu...
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#16684 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

bitanga_sa_otesa wrote:
zateznistub wrote: O pobogu pa kako, gdje mu je stajala boca? Ili je bio cuga ili nije ok. Pa kako ćeš ostaviti da nešto govori i sići tražiti pomoć? Mislim, probaš sa vidom ili cebetom pokriti telefonirati vatrogascima ...
Ali sići ... :?
pa vidis da se ispalio...garant neka dalabu...
Žalosno šta jedna osoba učini u trenu
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16685 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

zateznistub wrote: Žalosno šta jedna osoba učini u trenu
:( :( :run:
FrozenCastle
Posts: 748
Joined: 01/09/2007 15:39

#16686 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by FrozenCastle »

zateznistub wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
zateznistub wrote: Zna li se uzrok?
komsija ramiz podgrijavao rucak na plinskoj boci i zapalio kauc... :roll: :roll:

smrdim/vijest/heroj-sinoc ... ade-272696
O pobogu pa kako, gdje mu je stajala boca? Ili je bio cuga ili nije ok. Pa kako ćeš ostaviti da nešto govori i sići tražiti pomoć? Mislim, probaš sa vidom ili cebetom pokriti telefonirati vatrogascima ...
Ali sići ... :?
Ne pravite monstruma od čovjeka. Fino piše da je pokušao ugasiti i tražio pomoć od drugih kad nije uspio. Šta je trebao, umrijeti kraj vatre jer nije u stanju da je ugasi? To su trenuci panike i straha gdje čovjek impulsivno reaguje. Da vidim vas kako bi vi profesionalno postupili u požaru.
A i prepao se čovjek pa nestao, sigurno misli da žele da ga razapnu sada zbog štete. Koliko god da je slučajno, vazda će mu drugi srati jer su i oni bili oštećeni.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16687 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

kako si ramize? sta ima? sto si pobjegao?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#16688 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#16690 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

FrozenCastle wrote:
Ne pravite monstruma od čovjeka. Fino piše da je pokušao ugasiti i tražio pomoć od drugih kad nije uspio. Šta je trebao, umrijeti kraj vatre jer nije u stanju da je ugasi? To su trenuci panike i straha gdje čovjek impulsivno reaguje. Da vidim vas kako bi vi profesionalno postupili u požaru.
A i prepao se čovjek pa nestao, sigurno misli da žele da ga razapnu sada zbog štete. Koliko god da je slučajno, vazda će mu drugi srati jer su i oni bili oštećeni.
Kojim dijelom moga posta sam čovjeka okarakterisao jao monstruma?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16691 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

ma stipu ramiza ,tipka iz nekog sela kod visokog...tamo se svi kriju....

kakav glupan trebas bit na kaucu da podgrijavas rucak? i ako je planuo kauc nije poliven stan benzinom da se odma zapali sve ...imao je on vremena to i ugasit i zvat komsije....al glupost je neogranicena.....
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#16692 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

Ko da je napalm prosuo
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16693 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

insomnia78 wrote:Ko da je napalm prosuo
:lol: :lol: :lol: napalm corba
User avatar
drag_gost
Posts: 6420
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#16694 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drag_gost »

bitanga_sa_otesa wrote:ma stipu ramiza ,tipka iz nekog sela kod visokog...tamo se svi kriju....

kakav glupan trebas bit na kaucu da podgrijavas rucak? i ako je planuo kauc nije poliven stan benzinom da se odma zapali sve ...imao je on vremena to i ugasit i zvat komsije....al glupost je neogranicena.....
E cuj 'stipu ramiza..'

A sta bi ti uradio?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16695 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

drag_gost wrote: E cuj 'stipu ramiza..'

A sta bi ti uradio?
ne bi grijao na plinu,na kaucu...eto to bi uradio.ne bi bio glup za pocetak....
User avatar
drag_gost
Posts: 6420
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#16696 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drag_gost »

bitanga_sa_otesa wrote:
drag_gost wrote: E cuj 'stipu ramiza..'

A sta bi ti uradio?
ne bi grijao na plinu,na kaucu...eto to bi uradio.ne bi bio glup za pocetak....
Onda se nadam da se tebi to nece desiti nikada.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16697 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

drag_gost wrote: Onda se nadam da se tebi to nece desiti nikada.
desile su mi se druge,gore stvari ,ne mojom krivicom,zapaljen benzin,auto,pa je ugasen uz minimalnu stetu ,prisebno ,bez panike i pravljenja sranja drugim ljudima...treba razmisljati i biti spreman na tudje gluposti,ovaj nije bio spreman ni na svoje....
User avatar
drag_gost
Posts: 6420
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#16698 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drag_gost »

bitanga_sa_otesa wrote:
drag_gost wrote: Onda se nadam da se tebi to nece desiti nikada.
desile su mi se druge,gore stvari ,ne mojom krivicom,zapaljen benzin,auto,pa je ugasen uz minimalnu stetu ,prisebno ,bez panike i pravljenja sranja drugim ljudima...treba razmisljati i biti spreman na tudje gluposti,ovaj nije bio spreman ni na svoje....
Onda se tebi ne moze desiti tvojom krivicom. Dobro je znati da imamo odgovornih sugradjana. Za mene jedan vise, nego sto sam mislio prije ovog razgovora.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16699 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

drag_gost wrote: Onda se tebi ne moze desiti tvojom krivicom. Dobro je znati da imamo odgovornih sugradjana. Za mene jedan vise, nego sto sam mislio prije ovog razgovora.
vrlo tesko,iako dosta radim sa zapaljivim materijalima i rizicnim zonama,ja preduzmem sve mjere da se ne desi ,dosad se nije desilo,vjerujem da nece ni odsad....ne zelim da pravim takve probleme ni sebi ni drugima...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#16700 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

Nas svijet je sticajem zivotnih i drustvenih prilika izgubio kompas pa je izostala svaka vrsta prisebnosti i rezonovanja u odredjenim situacijama pa se glupostima samo uslozi dodatno sve
Post Reply