Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#16651 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pryda »

swanfilter wrote:Onaj Jonov zmaj je bio malo oceputan, nadam se da ce biti dva zmaja do kraja ...

Oko taktike. Da su se branili od samog pocetka na zidinima, epizoda bi trajala 3 minute ...
To bi nekako jaci utisak bio.
Kad si slabiji nema smisla gurat. Mislim da bi epizoda dobila feel kao u 300. Hoooold. Ili da su bar iza onih barikada zapaljenih stajali i boli kopljima preko. Pa kad padnu barikade povlačenje unutra, posipaj ulje sa zida pali zid čitav nek gori zemlja :D
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#16652 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bezVolana »

jebiga nama bezmozga je dobra :lol:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3162
Joined: 16/06/2014 20:33

#16653 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Dosadno mii »

Ko ce ono pocistiti kasnije
defender46
Posts: 261
Joined: 05/11/2009 15:33

#16654 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by defender46 »

a ne može uvijek biti neprevidljiva, došao je kraj borbe i pitanje je ili NK ili sjever, da je NK vjerujem da nikom ne bi bilo ok
a tek smo na pola sezona ko kaže da neće do kraja većina zaginuti... :D
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3162
Joined: 16/06/2014 20:33

#16655 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Dosadno mii »

Pa sad je nepredvidivo to sto ne ginu
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#16656 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

Dosadno mii wrote:Pa sad je nepredvidivo to sto ne ginu
:lol: :lol:

Bukvalno. Evo sad gledam onaj behind the scenes i kažu ona dvojica da su stavili da Arya ubije Night Kinga jer niko to nije očekivao :-)
Likovi u potpunosti pogrešno shvataju sopstvenu seriju...
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#16657 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by ferratilis »

Meni je serija i dalje jedna od najboljih, ali sam do pete sezone mislio da bi mogla skinuti the Wire, Sopranose i jos par serija sa trona po kvalitetu. Nakon toga je malo opao kvalitet, ali bez obzira, ovo je jedina serija od koje mi je srce lupalo 100 na sat u nekim momentima. :D
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#16658 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by biggrin »

odilcna epizoda, jedino što nisam očekivao onoliki broj preživjelih poznatih likova. nisam ocekivao ni onaj aryin potez. da je koja druga serija u pitanju, možda i bih. GoT je izgradila reputaciju da je ono što je očekivano nesto sto se nece desiti, tako da niko nije ni ocekivao da ce ljudi sada pobijediti. samim tim i dalje idu u skladu sa svojom reputacijom. sad sto su gledaoce kroz ovih 8 godina odgojili da imaju ocekivanja netipicna sa standardne serije, pa nas iznenadjuje kad se nesto tipicno desi i to je na neki nacin za pohvalu 8-)
User avatar
harisoni
Posts: 298
Joined: 31/05/2010 09:22

#16659 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by harisoni »

Đe je ba Tormund? :-) :lol:
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#16660 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by biggrin »

ziv, zdrav i spreman da nastavi ganjati brianu, koja je takodjer prezivjela
User avatar
harisoni
Posts: 298
Joined: 31/05/2010 09:22

#16661 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by harisoni »

Sve su prilike da ću ovo morati pregledati još jednom xD upratio sam Sama kako cmizdri na zemlji, Jaime i Brienne kod zidina kako stoje, ali Tormunda nisam ugrabio, pišnuo sam kad sam pomislio da serija završava bez njega, gluho bilo :lol:
User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#16662 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Brkooo »

Image :lol:
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#16663 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by So What! »

Šta je, niko muziku ne hvali?
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#16664 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Gandalf »

kakav smiješan prikaz borbe dothrakija :lol: k'o da ih je forest gump vodio u bitku :lol:

smeta mi što su ezoteričnu fantaziju sveli na jebene tudore, bloody mary i slične srednjevjekovne britanske dvorske spletke i marifetluke, ova serija je trebala biti nešto više ali jbg, Cersei ima bolju guzu od NK pa je prijemčivija kod raje

ubiše Littlefingera a glavni protivnik im je Cersei kojoj je level spletkarenja over 9000, u ovako postavljenom scenariju gdje je spletka bogotac, bolje je imati 2 spletkaroša i jednog podmetnutog izdajnika u svojim redovima nego tri zmaja, 5 armija i NATO savez

kada izbaciš ovo malo nerealnih elemenata iz serije scenaristi samo prepisuju evropsku istoriju, tolike priče, hajpovi i pripreme oko NK, zmajeva, Zida, mitova i legendi, a na kraju ti bude glavni protivnik Cersei i onaj theonov gvozdenoglavi amiđa, daiđa, šta li već :lol:
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#16665 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by cassius »

Nema ba ,danas nije u modi da se napise pozitivna stvar u vezi neceg. Nego vazda neke teorije, teorije zavjere, komplikacije, vise od 50% gledalaca GoT zna bolje od ove dvojice koji pisu GoT. Otvoris youtube to masa nekih wannabe kriticara nisu oni zadoovljni, ali uredno gutaju vec osmu sezonu. :D Serija jest opala kvalitetom kako Martin vise ne ucestvuje u pisanju. Ali i dalje je visoko kvalitetna. I vec odavno nema veze sa knjigama.
Hasan006 wrote:
Dosadno mii wrote:Pa sad je nepredvidivo to sto ne ginu
:lol: :lol:

Bukvalno. Evo sad gledam onaj behind the scenes i kažu ona dvojica da su stavili da Arya ubije Night Kinga jer niko to nije očekivao :-)
Likovi u potpunosti pogrešno shvataju sopstvenu seriju...
Likovi su ti fino rekli da posto je Jon vjeciti spasioc svega, na kraju bilo bezveze da i ovo on rijesi. Nakon toga , da Jon ne sjedne na Throne, ko bi drugi mogao ? gdje je tu nepredvidljivo? Unazad 3-4 godine su planirali da Arya bude ta koja ce zavrsit NK. Ali znas ti Hasane scenaristo.
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#16666 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Optimus09 »

Brkooo wrote:Image :lol:
:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :thumbup:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#16668 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by MarlboroGold »

Brkooo wrote:Image :lol:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#16669 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

cassius wrote:Nema ba ,danas nije u modi da se napise pozitivna stvar u vezi neceg. Nego vazda neke teorije, teorije zavjere, komplikacije, vise od 50% gledalaca GoT zna bolje od ove dvojice koji pisu GoT. Otvoris youtube to masa nekih wannabe kriticara nisu oni zadoovljni, ali uredno gutaju vec osmu sezonu. :D Serija jest opala kvalitetom kako Martin vise ne ucestvuje u pisanju. Ali i dalje je visoko kvalitetna. I vec odavno nema veze sa knjigama.
Hasan006 wrote:
Dosadno mii wrote:Pa sad je nepredvidivo to sto ne ginu
:lol: :lol:

Bukvalno. Evo sad gledam onaj behind the scenes i kažu ona dvojica da su stavili da Arya ubije Night Kinga jer niko to nije očekivao :-)
Likovi u potpunosti pogrešno shvataju sopstvenu seriju...
Likovi su ti fino rekli da posto je Jon vjeciti spasioc svega, na kraju bilo bezveze da i ovo on rijesi. Nakon toga , da Jon ne sjedne na Throne, ko bi drugi mogao ? gdje je tu nepredvidljivo? Unazad 3-4 godine su planirali da Arya bude ta koja ce zavrsit NK. Ali znas ti Hasane scenaristo.
Nije stvar u tome, u knjigama ima nekih stvari koji stvarno nisu "filmljive", i mnogi fanovi pretjerivaju sa teorijama i precjenjuju sposobnosti Davida i Dana, ali iz epizode u epizodu oni sve više pišaju i seru u usta svima koji očekivaju da serija ima iole kvalitetan završetak, završetak kakav je Martin, bez obzira na svoju lijenost, zaslužio. Prave jeftino sranje od nečeg što je bio standard po kvaliteti za sve ostale serije. Ne možeš me ubijediti da je to u redu.
User avatar
jasko_ba
Posts: 8472
Joined: 13/11/2006 17:47

#16670 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by jasko_ba »

Vrhic epizoda. Monika Ponjavić i ostali "ako ne ide po mojoj teoriji - epizoda je sranje" likovi na aparatima :lol:
User avatar
Radar71
Posts: 7594
Joined: 21/07/2010 15:43

#16671 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Radar71 »

kakav kraj treba biti Hasane?
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#16672 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by cassius »

treba da se desava svake minute nesto nepredvidivo da bi se zadovoljili ukusi forumskog pucanstva. Npr. da Sam ubije Night Kinga, Arya mozda da rokne Sansu, Jorah da postane novi NK , Bran da poleti , a prije toga se warga u plavookog zmaja, Lyanna Mormont je azor ahai itd..
prica je pri kraju, 3 epizode do kraja, trebaju se krajevi spojit ,ako ste to vi predvidili u cetvrtoj sezoni, onda je stvarno predvidivo sve bilo i los scenario.

ScEnAriO jE prEdviDiv ,nAkOn sTo sMo iZgLedALi sVe ePizOdE i sEzOnE dO sAD.
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#16673 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pryda »

Hasan006 wrote: Nije stvar u tome, u knjigama ima nekih stvari koji stvarno nisu "filmljive", i mnogi fanovi pretjerivaju sa teorijama i precjenjuju sposobnosti Davida i Dana, ali iz epizode u epizodu oni sve više pišaju i seru u usta svima koji očekivaju da serija ima iole kvalitetan završetak, završetak kakav je Martin, bez obzira na svoju lijenost, zaslužio. Prave jeftino sranje od nečeg što je bio standard po kvaliteti za sve ostale serije. Ne možeš me ubijediti da je to u redu.
Posto su se knjige i serija razišli već u prošloj sezoni oficijelno, da li je moguće da će ove zadnje dvije biti potpuno drugačije?
Čitao sam da se spremaju 2 svezka od po 1500 stranica za objavu nekad kad se završi serija i slegnu utisci.
User avatar
video
Posts: 8463
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#16674 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by video »

To miskoooooo :thumbup:
JeSSSSSSSSSSSSSSSSSSS :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Uh jebem ti zivot :shock: :run:
User avatar
Blek Stena
Posts: 4077
Joined: 13/09/2012 11:05

#16675 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Blek Stena »

Radar71 wrote:kakav kraj treba biti Hasane?
NK osvaja sjever i otvara mikrokreditne filijale te otima trzise iron banci sa bravosa plasiranjem povoljnih kredita
Post Reply