SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#16651 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Juliuscezar »

Edin H. wrote:
bhnapoleon1 wrote:
dezurni_ucenik wrote:Kad krenem ujutru na posao, pokvari mi dan ono njihovo kaaaaaaarte na preeeeeegled. Ulaze u tramvaj ko da su pljackasi banke samo sto ne govore; ruke u vis. Nigdje ljubaznosti, osmijeha, cista nekultura i primitivizam.
Jos ih obukli ko komandose, ne znas jesu revizori ili specijalci
Nabildani su i istrenirani ko zvijeri. :D
Razocaraju se kad im neko izvadi mjesecnu :lol: :lol:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#16652 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dezurni_ucenik »

hajmo karte, hajmo karte, hajmo karte, gospodjoooooo niste pokazali kartu, halo gospodjooooooo, hajmo karte, hajmo karte.

Jebote , a ukupan fond rijeci im ko u britanskog mornara.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#16653 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

dezurni_ucenik wrote:hajmo karte, hajmo karte, hajmo karte, gospodjoooooo niste pokazali kartu, halo gospodjooooooo, hajmo karte, hajmo karte.

Jebote , a ukupan fond rijeci im ko u britanskog mornara.
U pravu si, treba da koriste tečni mandarinski
User avatar
Edin H.
Posts: 53620
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#16654 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

dezurni_ucenik wrote: Jebote , a ukupan fond rijeci im ko u britanskog mornara.
:lol:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#16655 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dezurni_ucenik »

zateznistub wrote:
dezurni_ucenik wrote:hajmo karte, hajmo karte, hajmo karte, gospodjoooooo niste pokazali kartu, halo gospodjooooooo, hajmo karte, hajmo karte.

Jebote , a ukupan fond rijeci im ko u britanskog mornara.
U pravu si, treba da koriste tečni mandarinski

ne trebaju mandarinski ali de brate malo kulture, moze se i fino reci.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#16656 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

dezurni_ucenik wrote:
zateznistub wrote:
dezurni_ucenik wrote:hajmo karte, hajmo karte, hajmo karte, gospodjoooooo niste pokazali kartu, halo gospodjooooooo, hajmo karte, hajmo karte.

Jebote , a ukupan fond rijeci im ko u britanskog mornara.
U pravu si, treba da koriste tečni mandarinski

ne trebaju mandarinski ali de brate malo kulture, moze se i fino reci.
Iskustvo u trolejbusima je sasvim pozitivno
Last edited by zateznistub on 11/11/2017 21:54, edited 1 time in total.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#16657 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MOSALJOZE »

Image
Eeeej
User avatar
Edin H.
Posts: 53620
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#16658 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

dezurni_ucenik wrote:ne trebaju mandarinski ali de brate malo kulture, moze se i fino reci.

Jesu li im to zbog povecanog broja turista u Sarajevu uveli da pored tecnog engleskog, francuskog, njemackog, ruskog, spanskog, turskog i arapskog uveli da moraju znati i mandarinski? :shock:

Razumijem do neke mjere striktne uslove da bi mogao postati revizor, ipak su oni cesto prvi sa kojima stranci imaju kontakt i cuvaju OBRAZ ovoga grada. :wink:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#16659 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

bersK wrote:
lijepa u dusi wrote:Revizoru na Ilidzi slomljen nos, za pociniocem se intenzivno traga :mrgreen:
Nisam sigurna je li mi smijesno ili zalosno...

Odakle info?

EDIT:

Sad viđoh, fol kartu nije imao...
Postoji razlika izmedju nemati kartu i imati falsifikovan dokument
Doduse posto je drustvo i sljam seljacki obicni falsifikat u nazovi gradu onda implicira takvo ponasanje kao i odobravnje istog
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#16660 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dezurni_ucenik »

Edin H. wrote:
dezurni_ucenik wrote:ne trebaju mandarinski ali de brate malo kulture, moze se i fino reci.

Jesu li im to zbog povecanog broja turista u Sarajevu uveli da pored tecnog engleskog, francuskog, njemackog, ruskog, spanskog, turskog i arapskog uveli da moraju znati i mandarinski? :shock:

Razumijem do neke mjere striktne uslove da bi mogao postati revizor, ipak su oni cesto prvi sa kojima stranci imaju kontakt i cuvaju OBRAZ ovoga grada. :wink:

uveli im kurseve stranih jezika , deutchen fur sie vol.1 :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 53620
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#16661 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

dezurni_ucenik wrote:
Edin H. wrote:
dezurni_ucenik wrote:ne trebaju mandarinski ali de brate malo kulture, moze se i fino reci.

Jesu li im to zbog povecanog broja turista u Sarajevu uveli da pored tecnog engleskog, francuskog, njemackog, ruskog, spanskog, turskog i arapskog uveli da moraju znati i mandarinski? :shock:

Razumijem do neke mjere striktne uslove da bi mogao postati revizor, ipak su oni cesto prvi sa kojima stranci imaju kontakt i cuvaju OBRAZ ovoga grada. :wink:

uveli im kurseve stranih jezika , deutchen fur sie vol.1 :lol:
Sto rece moj jaran: "Albert, you English is improving, you WILL be fluent in 20 years time!" :D
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#16662 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by man_464 »

Određeni procenat stanovništva bi da se vozi al džaba.

Izgovor: pa neredovno je.

Pa ako je neredovno nemoj se voziti.

Pa nekulturni revizori. Pa nemoj se voziti. Nemoj čovjeka mlatiti. Ima svega i svačega ali ovaj nacin i opravdavanje nekoga ko dodje i fizički se sukobi pokazuje kakvo smo dno.

:run:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#16664 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Upaljen kamin, čaša finog vina, knjiga i sukob mišljenja

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /171112023
User avatar
SmokingMan
Posts: 22597
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#16665 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Šta ljud imaju tražiti u gluho doba noći. :-?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#16666 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by amar1994 »

Pa sta ako su se potukli , ne kontam , to je svugdje normalno , pogotovo ako se cugne malo :mrgreen:

I ovaj klix se preserava :-)
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#16667 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

Bezbel divljacke rase po komandom ojađenih kompleksasa i neizljecive zelje za imanjem dzukele da bi se nadomjestio nedostatak muda
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#16668 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Gori stan na ap
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#16670 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Ovo policija prva uletila pa se nagutali dima?

Momcima svaka čast! :thumbup:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#16671 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

21:51

Prema posljednjim podacima koje smo dobili iz Hitne pomoći od prim. dr. Jasmine Hanjalić, šefice smjene, ukupan broj prevezenih povrijeđenih zbog požara je 18. Njih šest je dovezeno u Hitnu pomoć, troje na Pedijatriju, od kojih je jedno beba stara 20 dana, dok je drugo dvoje pregledano i pušteno kući, a devet pacijenata prevezeno je na KUM KCUS-a.

- Nema smrtno stradalih. Jedna pacijentica bila je životno ugrožena, ali je naša ekipa reanimirala, jedan pacijent je imao opekotine dok su ostali bili značajno zatrovani ugljen-monoksidom, kazala je Oslobođenju prim. dr. Hanjalić.

Dodala je da su brojne ekipe Hitne pomoći na licu mjesta ukazale pomoć znatnom broju kako stanara tako i policajaca i vatrogasaca.

S obzirom da je požar lokalizovan oko 20.30 sati nije više bilo potrebe za ekipama Hitne pomoći na licu mjesta.

Požar je potpuno ugašen u 21.15 sati.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9907
Joined: 15/04/2015 11:26

#16672 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Thorgerson »

dezurni_ucenik wrote:hajmo karte, hajmo karte, hajmo karte, gospodjoooooo niste pokazali kartu, halo gospodjooooooo, hajmo karte, hajmo karte.

Jebote , a ukupan fond rijeci im ko u britanskog mornara.
A inace i nas narod sve prsti od kulture i obrazovanja.

Taj isti revizor to kaze gospodji...

A gospodja odbrusi, ma gonite se u pm, ja da vam kupujem kartu, ja evo kasnim na posao zbog vas, bla bla ...i jos dodatnih gratis psovki i uvreda.

Sta hocu da kazem. Ti revizori nisu dosli sa marsa. Isto kao i nasi politicari. To su nasi gradjani, tvoj, moj komsija itd.

Samo eto...znam, tesko je to prihvatiti, ali je tako.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#16673 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

kaze gospodja ko si ti da mi trazis kartu?
pa za ne povjerovati jbt
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#16674 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

Vatrogasne ekipe su isključile električnu energiju, te su razbijali stakla kako bi ušao zrak u haustor.
'nuff said.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#16675 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /171115013
U požaru koji je sinoć u 18:45 sati izbio u stambenoj zgradi u ulici Ante Babića na broju 5, u sarajevskom naselju Alipašino Polje, usljed udisanja ugljenmonoksida i zadobijenih opekotina povrijeđeno je jedanaest policijskih službenika, sedam stanara, od čega troje djece, i jedan vatrogasac.
:(
Post Reply