Naravno da nisu. Ali tvrditi da se dosad nije gledao visoki pressing do ovog što sad Klopp preferira da igra je ipak malo arogantno.Lakat Jebić wrote:Gegenpresing i barcina tikataka i njihov visoki presing nisu ista stvar
Evo vidim Dzakmic je postavio link vec.
UEFA Champions League
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
Crvena Tifoza
- Posts: 11775
- Joined: 06/06/2007 04:47
- Location: kandahar....
#16651 Re: UEFA Champions League
- leškarenje
- Posts: 17455
- Joined: 30/12/2010 20:49
- Location: Sa druge strane
#16652 Re: UEFA Champions League
Jebo vas gegenpresing u guzicu
kud upita ista
-
Korovjev
- Posts: 846
- Joined: 17/03/2018 18:42
#16653 Re: UEFA Champions League
A za ove Realovce taktičke neznalice samo nek pogledaju zadnji Clasico. Nije ni gegenpresen ni tikataka već klasično tarabljenje. Educirajte se malo.
- leškarenje
- Posts: 17455
- Joined: 30/12/2010 20:49
- Location: Sa druge strane
#16654 Re: UEFA Champions League
Ja koliko shvatam fudbal gledajuci tekme Barca to igra godinama...al eto imaju ljudi koji kažu da nije tako.
-
Crvena Tifoza
- Posts: 11775
- Joined: 06/06/2007 04:47
- Location: kandahar....
#16655 Re: UEFA Champions League
leškarenje wrote:Jebo vas gegenpresing u guzicukud upita ista
Ne fali ništa diskusiji, ali nije zdravo ići iz krajnosti u krajnost.
-
Korovjev
- Posts: 846
- Joined: 17/03/2018 18:42
#16656 Re: UEFA Champions League
Ma igra ga Barca i sad kad se digne Mesiju i Suarezu. Jer ne ide nikakav presing evo vas dvojica ne morate. Samo po onome što ja gledam ovaj Klopov je energičniji, snažniji, brži. Vuče mi baš na Bielsin Atletic ono jedne sezone. Kako su tada rastočili Fergusonov Mutd u dvije tekme. Ovi nisu znali od kud sijeva.
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#16657 Re: UEFA Champions League
Tip rpesinga koji forsira Klopp i jeste doveden do savršenstva, upravo zato što to nije Pepov presing. Pep nije skitao konstantnim presingom i tražio greške protivnika poput Kloppa. Za mene je Kloppov presing reaktivan, onaj koji bježi od lopte kako bi je lakše pridobio u momentu kada protivnička ekipa izađe visoko, dok je Pepov presing, pa hajmo reći bio više proaktivan, on je tražio tu loptu i meljao je do iznemoglosti a kada bi je izgubio onda bi je tek tražio nazad.Crvena Tifoza wrote:Naravno da nisu. Ali tvrditi da se dosad nije gledao visoki pressing do ovog što sad Klopp preferira da igra je ipak malo arogantno.Lakat Jebić wrote:Gegenpresing i barcina tikataka i njihov visoki presing nisu ista stvar
Evo vidim Dzakmic je postavio link vec.
Isto tako je Pepov presing više bio baziran na totalnom pozicioniranju koji protivniku ne ostavlja nikakve ideje šta sa loptom. Naravno, radi to i Klopp ali on je više fan direktnog pristupa, kada 2 -3 Liverpoolova igrača napadaju jednog čovjeka i otimaju mu doslovno loptu, a ako se protivnik kojim slučajem oslobodi nekako Firmina, Manea i Salaha, nazad ga čekaju Lallana, Milner i niotkud Roberston. To je glavna razlika, Kloppov gegenpresing je Formula 1 cirkus adrenalinskog naboja, Pepov presing je bio više stvar simfonije, klasike i poezije. Zato se kaže da je Kloppov gegenpresing savršenstvo (iako nijedna taktika ne može biti savršena ukoliko drugi dio terena ispašta, no, to niej tema sada) jer Kloppov presing nije Pepov/Barcin/Krojfov, kako već hoćeš.
- Lakat Jebić
- Posts: 8040
- Joined: 10/06/2008 15:47
#16658 Re: UEFA Champions League
klop ne mora imati posjed. guardiola mora. kad guardiolina ekipa izadje u visok presing i uzme loptu, trazi se stabilizacija posjeda, pa mozete vidjeti da lopta dodje nazad do golmana da se krene u novi, izgradjen napad. kad klopove ekipe izadju u presing i uzmu loptu, njih u tom trenutku ne zanima posjed, nego prostor koji se otvara naprijed jer je protivnik ostao u nekom raskoraku - krenuo se transformisati iz odbrane u napada. zato je barsa imala po 60%+ posjeda i kad je gubila, a liverpool moze imati i manje od 50%
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#16659 Re: UEFA Champions League
A ja lud ispadoh ranijeLakat Jebić wrote:klop ne mora imati posjed. guardiola mora. kad guardiolina ekipa izadje u visok presing i uzme loptu, trazi se stabilizacija posjeda, pa mozete vidjeti da lopta dodje nazad do golmana da se krene u novi, izgradjen napad. kad klopove ekipe izadju u presing i uzmu loptu, njih u tom trenutku ne zanima posjed, nego prostor koji se otvara naprijed jer je protivnik ostao u nekom raskoraku - krenuo se transformisati iz odbrane u napada. zato je barsa imala po 60%+ posjeda i kad je gubila, a liverpool moze imati i manje od 50%
Nije isti visoki presing Barcelone i Liverpoola i to sam htio reći.
Btw, Viktor Maslov i Ernst Happel su pioniri presinga kao komponente u igri a ne slučajnosti, ovog Maslova je Wilson baš dobro obradio u knjizi Inverting the football pyramid. Totalno nepoznat trener, a smatra ga se i pionirom formacije 4-4-2.
-
LSD
- Posts: 29910
- Joined: 24/07/2007 08:26
#16660 Re: UEFA Champions League
Lakat Jebić wrote:klop ne mora imati posjed. guardiola mora. kad guardiolina ekipa izadje u visok presing i uzme loptu, trazi se stabilizacija posjeda, pa mozete vidjeti da lopta dodje nazad do golmana da se krene u novi, izgradjen napad. kad klopove ekipe izadju u presing i uzmu loptu, njih u tom trenutku ne zanima posjed, nego prostor koji se otvara naprijed jer je protivnik ostao u nekom raskoraku - krenuo se transformisati iz odbrane u napada. zato je barsa imala po 60%+ posjeda i kad je gubila, a liverpool moze imati i manje od 50%
Henry je lani objasnio osnove Pepovog fudbala.
Tri P - play, possession, position....ni taj possession lopte nije toliko bitan, koliko pozicioniranje igraca po terenu u svakom momentu (bilo da napadaju, bilo da se brane). Zadnji P je izgleda najbitniji.
Kod Kloppa je više taj heavy metal stil
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#16661 Re: UEFA Champions League
Kako ja to vidim.
Klopov gegenpressing nakon oduzimanja lopte ide okomito u gol, najkraćim putem. Barcelona je nakon oduzimanja lopte išla na pozicioniranje i kruženje oko gola želeći se bukvalno usetati.
Liverpoolove akcije po oduzimanju lopte traju 10s sa 5 dodira do gola. Barcelonine su trajale po minutu dvije sa 100 dodira
Klopov gegenpressing nakon oduzimanja lopte ide okomito u gol, najkraćim putem. Barcelona je nakon oduzimanja lopte išla na pozicioniranje i kruženje oko gola želeći se bukvalno usetati.
Liverpoolove akcije po oduzimanju lopte traju 10s sa 5 dodira do gola. Barcelonine su trajale po minutu dvije sa 100 dodira
- necko_hz
- Posts: 4054
- Joined: 18/04/2009 12:36
#16662 Re: UEFA Champions League
U svakom slučaju obojica su uveli, odnosno usavršili i nadogradili dvije veoma važne fudbalske komponente koje su moderni fudbal učinile onim što jeste. 
-
LSD
- Posts: 29910
- Joined: 24/07/2007 08:26
#16663 Re: UEFA Champions League
Ma to ti je ona stara Krojfova: "sve dok je lopta u našem posjedu, protivnik ne može zabiti gol"mali_milojica wrote:Kako ja to vidim.
Klopov gegenpressing nakon oduzimanja lopte ide okomito u gol, najkraćim putem. Barcelona je nakon oduzimanja lopte išla na pozicioniranje i kruženje oko gola želeći se bukvalno usetati.
Liverpoolove akcije po oduzimanju lopte traju 10s sa 5 dodira do gola. Barcelonine su trajale po minutu dvije sa 100 dodira
Ako treba i golmanu vrati samo da nije u nogama protivnika
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#16664 Re: UEFA Champions League
Neću da ispadne da ga branim, ni ja ga ne gotivim sekunde, ali je u uvodnom dijelu emisije rekao kako je Džeko "dar od Boga"bingov buraz wrote:Imaju tu smjernice kako bi komentarisaoturbofolk wrote:
Kako vam se da slišati te "stručne" analize kad unaprijed znate šta će reći. Je li baš on razlog odjave ovih kanala. Imaš brate Spahu na BHT i udri . Mogu mislit šta bi bilo da je Kolarov zabio onu prečku kod 0-0 . Bi li tada golman bio očajno postavljen ili ono ne bi branilo 11 Kariusa![]()
![]()
https://sport.blic.rs/fudbal/domaci-fud ... to/m16nvqn
Dosta od mene o ovom "stručnjaku"
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#16665 Re: UEFA Champions League
Bayern svi u napad, jedan je Muller
Želi Jupp dominaciju, možda ko i onu sinoć. Ključ je u sredini, ako ih tu sruši, uzima.
EDIT
Vaskez vidim u Realu od prve, znači još jedna ispomoć u sredini...
Želi Jupp dominaciju, možda ko i onu sinoć. Ključ je u sredini, ako ih tu sruši, uzima.
EDIT
Vaskez vidim u Realu od prve, znači još jedna ispomoć u sredini...
Last edited by AmiĐa_Idriz on 25/04/2018 19:44, edited 1 time in total.
- leškarenje
- Posts: 17455
- Joined: 30/12/2010 20:49
- Location: Sa druge strane
#16666 Re: UEFA Champions League
Jesmo li se sporazumili
znači Klopov presing je naprednija verzija Barcinog presinga 
- necko_hz
- Posts: 4054
- Joined: 18/04/2009 12:36
#16667 Re: UEFA Champions League
Drugačija svakako, ne znam dal je naprednija. 
- pizarro
- Posts: 4194
- Joined: 11/01/2018 21:33
- Location: Ruhrgebiet
#16668 Re: UEFA Champions League
sta je ovo, jos manje od sat do utakmice a nikakvih provokacija i prepucavanja 
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#16669 Re: UEFA Champions League
Čeka se da Kuipers napravi grešku, onda kreće. Ja spremio kokice.
-
Crvena Tifoza
- Posts: 11775
- Joined: 06/06/2007 04:47
- Location: kandahar....
#16670 Re: UEFA Champions League
Glede Guardiole i Barçe, on je najviše problema imao kad mu se protivnik zatvori i igra bunker. L. Enrique je to pokušao riješiti brzim kontrama, i bio je poprilično uspješan.
Sad, vidjet ćemo kako će Klopp to rješavati kad mu dođe ekipa kojoj je cilj da se samo brani. Kako će se nositi sa takvim postavama.
Sad, vidjet ćemo kako će Klopp to rješavati kad mu dođe ekipa kojoj je cilj da se samo brani. Kako će se nositi sa takvim postavama.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#16671 Re: UEFA Champions League
Crvena Tifoza wrote:Glede Guardiole i Barçe, on je najviše problema imao kad mu se protivnik zatvori i igra bunker. L. Enrique je to pokušao riješiti brzim kontrama, i bio je poprilično uspješan.
Sad, vidjet ćemo kako će Klopp to rješavati kad mu dođe ekipa kojoj je cilj da se samo brani. Kako će se nositi sa takvim postavama.
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#16672 Re: UEFA Champions League
Realtivno dobro Salahovim dolaskom, izvlači ih na krila i ostavlja prostor u sredini. Naravno, nije još uvijek savršeno ukomponovano, ali je sasvim dobro. Rezultati protiv uslovno rečeno malih ekipa su odlični.Crvena Tifoza wrote: Sad, vidjet ćemo kako će Klopp to rješavati kad mu dođe ekipa kojoj je cilj da se samo brani. Kako će se nositi sa takvim postavama.
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#16673 Re: UEFA Champions League
AmiĐa_Idriz wrote:Realtivno dobro Salahovim dolaskom, izvlači ih na krila i ostavlja prostor u sredini. Naravno, nije još uvijek savršeno ukomponovano, ali je sasvim dobro. Rezultati protiv uslovno rečeno malih ekipa su odlični.Crvena Tifoza wrote: Sad, vidjet ćemo kako će Klopp to rješavati kad mu dođe ekipa kojoj je cilj da se samo brani. Kako će se nositi sa takvim postavama.
Bice to jos bolje kad dodje dubinski playmaker u vidu Keite. Neko ko zna igrati u malim prostorima i zna poslati loptu u milimetar preciznu.
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#16674 Re: UEFA Champions League
A osigurač za ove u pozadinizomri wrote:AmiĐa_Idriz wrote:Realtivno dobro Salahovim dolaskom, izvlači ih na krila i ostavlja prostor u sredini. Naravno, nije još uvijek savršeno ukomponovano, ali je sasvim dobro. Rezultati protiv uslovno rečeno malih ekipa su odlični.Crvena Tifoza wrote: Sad, vidjet ćemo kako će Klopp to rješavati kad mu dođe ekipa kojoj je cilj da se samo brani. Kako će se nositi sa takvim postavama.![]()
Bice to jos bolje kad dodje dubinski playmaker u vidu Keite. Neko ko zna igrati u malim prostorima i zna poslati loptu u milimetar preciznu.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#16675 Re: UEFA Champions League
Opet nema titule iduće sezone 
