Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
defender46
Posts: 261
Joined: 05/11/2009 15:33

#16626 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by defender46 »

meni je ovo odlično :)
ne znam na koji drugi način se moglo završiti, kad smo vidjeli da vojska mrtvih je jednostavno prejaka za sve, cijeli Westeros da se borio svi bi zaginuli... Jedini način je bio ubistvo NK-a. Očekivali su neki borbu sa Johnom međutim mislim da je NK prejak za bilo koga, čak mu ni John nije bio toliko interesantan, podigao je vojsku i nastavio svojim poslom. Jedan od načina je ovaj, da ga na foru kad se najmanje nada, vješt ubojica zaskoči iza leđa. Ovaj potez Arye koliko se sjećam smo već vidjeli i čak sam ga nedavno gledao u nekom gostovanju u emisiji kako pokazuje.
Ne znam što dosta raje negoduje jer mislim da je moglo biti ili ovako ili možda bitka gdje baš svi ginu i NK ide na Cersei treće opcije nije bilo.
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#16627 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

Cuj gore spominje ASOIAF youtubere.Slazem se,ima ih dobrih al ih velika vecina previse gleda u stvari i na kraju ce samo ispast budalasti u svojim teorijama kao sto su vec ispali budalasti sa serijom.Tipa ima milion youtubera koji iz nekog razloga shipuju Neda Starka i Asharu Dayne samo zato sto je Ned bio stidljiv i nije istu smio pitat da plesu.Pa su znali postavit po 5-6 videa od 20 min objasnjavajuci nekakvim nakaradnim dokazima da je Ashara Dayne Jonova mati iako je poprilicno jasno da ce i u knjigama to bit Lyanna Stark.Ljudi su pametni,moram im to dat al previse gube vrijeme na stvari koje jednostavno nemaju uporista.No razumijem ih,ipak neki zive od toga,a valja i malo bit "drugaciji" od ostalih pa se bavit svim i svacim.Tipa taj isti youtuber Alt Shift X prica haos dobre stvari i ona postavi video da je Roose Bolton besmrtan i da mijenja tijela i on tu prilozi dokaze koje kad poslusas ,ti bi rekao to je milion posto tacno :D Ugl bit ce posmijesno gledat kako sve te teorije padaju u vodu jednog dana kad knjige izadju,jer kad stvari idu prema kraju,onde teze tome da se pojednostave a ne da se dodatno iskomplikuju kako neki ovdje vole mislit.
kio01
Posts: 1320
Joined: 19/08/2017 15:56

#16628 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kio01 »

Jedini problem sa ovom epizodom je antiklimakticna smrt NK-a. Nema mi smisla kako bi mu se moglo desiti da onako umre.
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#16629 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bezVolana »

cassius wrote:mislim da dosta vas ima neka svoja zamisljanja stvari pored onih ociglednih koje su kreatori postavili, pa vas dosta zavrsava razocarano.
Tipa kao ovaj Hasan iznad. Serija se zove care moj, Game of Thrones, koje pitanje treba da se postavi , osim ko je na prijestolju.

ako su ww predstavljeni kao glavna prijetnja, ne znaci da ne mogu biti porazeni. :D kakav si ti rasplet ocekivao bgti, da cersei ubije night kinga?
pored three eyed ravena i many-faced arye , i moda azor ahai jon-a i daenerys sa 2 zmaja. :lol:
:lol: :thumbup:
i kao razocarenje jer je prekratko trajalo. pa da je duze trajalo srcani da dobijem :lol:
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1661
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#16630 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Ultraviolent »

I razocaran sam, a i nisam. Vec je pomenuto gore kako je sve povrsno oko walkera i night kinga. Build oko njih citavu seriju i na kraju ne budu main villain. Tek tako njihova saga zavrsi. No hajd, ovako je mozda i bolje ovo su samo prvi utisci.
Isto tako bitka mi se nimalo nije svidjela, sa takticke strane. Mislim, ako je iko ikad igrao strateske igre, pogotovo siege borbe jasno mu je da je ova bitka fula obicna.
Za seriju ovog kalibra se to ne moze zanemariti.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#16631 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by MarlboroGold »

Došli smo do uklete stranice na temi. Nekog će Chmoljo banovati :o
defender46
Posts: 261
Joined: 05/11/2009 15:33

#16632 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by defender46 »

kako bi vi onda postavili taktiku?
Dothraki jesu možda glupo zaginuli ali oni se ne bore drugačije nego na juriš...
a i vidjeli smo koliko je zombija bilo, oni su prve redova napali kao lavina, jedan na drugom su bili... :D
swanfilter
Posts: 10811
Joined: 06/06/2008 18:52

#16633 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by swanfilter »

Kada ide epizoda na ovim nasim HBO kanalima? Da se pogleda na big screen, komp bas i nije to ... Hvala ..
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16634 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

swanfilter wrote:Kada ide epizoda na ovim nasim HBO kanalima? Da se pogleda na big screen, komp bas i nije to ... Hvala ..
veceras 20h
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#16635 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by P308 »

Koliko Dany vojske ima a koliko Cersei nakon svega ovog?
defender46
Posts: 261
Joined: 05/11/2009 15:33

#16636 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by defender46 »

swanfilter wrote:Kada ide epizoda na ovim nasim HBO kanalima? Da se pogleda na big screen, komp bas i nije to ... Hvala ..
https://www.hbo.ba/schedule

HBO 20:00 Igra prijestolja VIII, ep. 3
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16637 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

defender46 wrote:kako bi vi onda postavili taktiku?
Dothraki jesu možda glupo zaginuli ali oni se ne bore drugačije nego na juriš...
a i vidjeli smo koliko je zombija bilo, oni su prve redova napali kao lavina, jedan na drugom su bili... :D

spomenuo sam prije Dothrakiji su napadacka konjica i oni ne znaju odbranu, rekoh da su ostali deffanzivci... mada u 15 sekundi ih pregazise al oni macevi kad se gase polako u tami je strahoba... onda tajac i bjezanija iz tame prezivjelih... svi su se sasrali... a ko nebi :mrgreen:
swanfilter
Posts: 10811
Joined: 06/06/2008 18:52

#16638 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by swanfilter »

P308 wrote:Koliko Dany vojske ima a koliko Cersei nakon svega ovog?
Mozda bataljon ...
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1661
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#16639 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Ultraviolent »

Neko je već spomenuo hit and run sa strijelama (ako to oni uopste i mogu, ne sjecam se) dio konjice, drugi dio da flenkaju kada borba vec krene. I generalno vise strijelaca pozadi, oni nisu imali nikako osim nekolicinu na zidovima. Katapulte bi se dalo bolje iskoristit, a ne ih staviti na prvu liniju, lol.
Boris se samo protiv melee pjesadije moglo se na drugi nacin voditi borba, a ne odma prsa u prsa. Postaviti zamke, rovove picke materine kako bi ih sto duze drzao na odstojanju dok ih trpas range napadima.
Isto tako cija je bila ideja da zmajevi odma ne krenu u borbu, Jon? Danny je spasila dan kada je odlucila da ih napadne zmajevima.
Mada, manje vise je ovo irelevantno jer se boris protiv agilnih mrtvaca koji ne osjecaju strah, bol i slicno.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#16640 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

Da vas ne zamaram više, lik u YouTube komentarima objasnio kratko i jasno

Image

I samo da dodam, Martin je vjerovatno jednako kriv za ovo kao i D&D jer je satjerao sebe u ćošak sa FeastDance-om i nije završio knjige na vrijeme. Jednostavno, Game of Thrones već godinama, a sad u potpunosti, nema ono što ga je činilo posebnim to begin with. Bez GRRM-a nema ove priče, ovo što sad gledamo je fan fiction, tu ću staviti tačku.
Last edited by Hasan006 on 29/04/2019 13:19, edited 1 time in total.
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#16641 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pryda »

Taktičaru odmah otkaz dati, ovo je jednostavno preglupo postavljena bitka.
Dothraki se zapalise, mene trnci prolaze. I idemo momci idemooo opaa i ubise ih ko mraz papriku :lol:
Katapulti na bojnom polju a iza dvorac opasan zidinama.

Jel se moglo napraviti kao u gospodaru prstenova, dolazi smrt po tebe sakriješ se u misiju rupu i braniš kako znaš i umiješ. Očekivao sam helms deep v2 i razočarali su me. Ovi izašli napolje da se bodu s rogatim...

Unsulied odlični :thumbup: pravi borci, vojna formacija kako su branili povlačenje svaka čast

Zmajevi dobre scene borbe al iskreno očekivat je da su 2 veća zmaja jača od jednog manjeg? I zna li neko sta bi sa drugim zmajem!?

Toliki fucking build up 8 sezona oko night Kinga i riješi ga Arya jednim potezom. Al drugog načina nije ni bilo lik je OP žestoko, trebalo ga je banovat na picku još :lol:
swanfilter
Posts: 10811
Joined: 06/06/2008 18:52

#16642 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by swanfilter »

Onaj Jonov zmaj je bio malo oceputan, nadam se da ce biti dva zmaja do kraja ...

Oko taktike. Da su se branili od samog pocetka na zidinima, epizoda bi trajala 3 minute ...
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16643 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

koja je NK pickurina jeBote kolko su ga morali navlaciti da se jedva pokazao, nije smio sa Jonom jedan na jedan nego digao novu armiju mrtvih to ovi sto su zaginuli protiv zombija i oni WW ko pickurine tek na kraju sa NK kad je Theon ostao sam uz Brana... onaj bodez sto je dao Bran Aryi proslu sezonu bio je presudan, nek su NK eliminisali bio je naporan sa tim zombijima, sad ide bitka za prestolje i da se vidi cija majka crnu vunu prede... Ghoust je prezivio kao i Jonov zmaj... ostali RIP :(
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1661
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#16644 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Ultraviolent »

Hasan006 wrote:Da vas ne zamaram više, lik u YouTube komentarima objasnio kratko i jasno

Image

I samo da dodam, Martin je vjerovatno jednako kriv za ovo kao i D&D jer je satjerao sebe u ćošak sa FeastDance-om i nije završio knjige na vrijeme. Jednostavno, Game of Thrones već godinama, a sad u potpunosti, nema ono što ga je činilo posebnim to begin with. Bez GRRM-a nema ove priče, ovo što sad gledamo je fan fiction, tu ću staviti tačku.
Hm, pa ima smisla ovaj komentar.
:thumbup:
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16645 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

ma koga boli dupe sto se nekome ne svidja i gadi, ja bolje serije necu nabasat ovoga zanra... tHocka.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#16646 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Dosadno mii »

Predobra epizoda
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1661
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#16647 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Ultraviolent »

Pryda wrote:Taktičaru odmah otkaz dati, ovo je jednostavno preglupo postavljena bitka.
Dothraki se zapalise, mene trnci prolaze. I idemo momci idemooo opaa i ubise ih ko mraz papriku :lol:
Katapulti na bojnom polju a iza dvorac opasan zidinama.

Jel se moglo napraviti kao u gospodaru prstenova, dolazi smrt po tebe sakriješ se u misiju rupu i braniš kako znaš i umiješ. Očekivao sam helms deep v2 i razočarali su me. Ovi izašli napolje da se bodu s rogatim...

Unsulied odlični :thumbup: pravi borci, vojna formacija kako su branili povlačenje svaka čast

Zmajevi dobre scene borbe al iskreno očekivat je da su 2 veća zmaja jača od jednog manjeg? I zna li neko sta bi sa drugim zmajem!?

Toliki fucking build up 8 sezona oko night Kinga i riješi ga Arya jednim potezom. Al drugog načina nije ni bilo lik je OP žestoko, trebalo ga je banovat na picku još :lol:
Neokaljani :thumbup:
Ma, epski okršaj zmajeva ba, a Rhaegal se dobro tuko, otkinuo Viserionu obraz xd. Drogon ga samo "zavrsio".
I Rhaegal je ziv samo malo izujedan.

Arya je op.
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#16648 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Optimus09 »

Ma serija je ekstra,bolju nisam gledao.To sto nekome smetaju razlike izmdju serije i knjiga,to je njegov problem.
Knjige cu citati kasnije.
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#16649 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by omar little »

i za njihove holivudske, jeftine, standarde, ovo je lose. oni ne prave seriju zarad junaka i narativa koji su se strpljivo gradili svih prijasnjih sezona nego zarad gledateljstva i popularnosti.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#16650 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

omar little wrote:i za njihove holivudske, jeftine, standarde, ovo je lose. oni ne prave seriju zarad junaka i narativa koji su se strpljivo gradili svih prijasnjih sezona nego zarad gledateljstva i popularnosti.
Pa to. Od serije koja je stekla reputaciju po tome što je bila nepredvidiva, anti-stereotipična, fantazija ali opet realistična, što niko nigdje nije bio siguran, dobijemo ovo average sranje gdje se dešavaju najobičnije, predvidive stvari i svaki bitan lik uporno preživljava nemoguće. Da mi je neko kad sam gledao prve 3-4 sezone (koje po kvaliteti pripadaju potpuno drugom univerzumu od ovih sad) rekao da ćeš na kraju morati u potpunosti pustiti mozak na ispašu da bi ti bilo šta u seriji imalo smisla i logike ne bih mu vjerovao.
Post Reply