HS kablovska
Moderator: anex
-
The Realist
- Posts: 6776
- Joined: 31/03/2006 11:46
- Location: Sarajevo
#16626 Re: HS kablovska
Počeli su mi dobro HD kanali trzati, kockice se stalno pojavljuju.
Što se tiče neta, zadovoljan sam za sada. Nisam nikada dobio 80mbps, ali dobijem 77, nekeda i 78, pa mi ne predstavlja neki problem.
Što se tiče neta, zadovoljan sam za sada. Nisam nikada dobio 80mbps, ali dobijem 77, nekeda i 78, pa mi ne predstavlja neki problem.
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#16627 Re: HS kablovska
Pa dobro jasno je meni da se ne moze ostvariti cistih 80 kao ni mojih cistih 50 ali to sto imas je vise nego dobra brzina samo ako je stabilna. Ja nisam imao problema sa HD kanalima ali ako trza slika i kockice pregledaj dzekove od kablovskih TV koji ulzai u reciver ili u TV mozda nisu dobri i gube negdje kontakt. U stvari kad budes imao kockice malo ih promrdaj i ako se bude mijenjala slika to je to.The Realist wrote:Počeli su mi dobro HD kanali trzati, kockice se stalno pojavljuju.
Što se tiče neta, zadovoljan sam za sada. Nisam nikada dobio 80mbps, ali dobijem 77, nekeda i 78, pa mi ne predstavlja neki problem.
- design
- Posts: 32
- Joined: 12/12/2008 09:46
#16628 Re: HS kablovska
Meni prođe aktivacioni paket, dobio sam DUO NET Grande Extra, imam SVE kanale i zadovoljavajucu brzinu interneta.
Zadovoljan sam..

Zadovoljan sam..

- Benq
- Posts: 10498
- Joined: 16/11/2009 18:00
- Location: Sarajevo
#16629 Re: HS kablovska
U Duo Net Grande Extra paketu je internet 120/5 , a kod tebe 52/5design wrote:Meni prođe aktivacioni paket, dobio sam DUO NET Grande Extra, imam SVE kanale i zadovoljavajucu brzinu interneta.
Zadovoljan sam..![]()
- design
- Posts: 32
- Joined: 12/12/2008 09:46
#16630 Re: HS kablovska
To je sa laptopa (wireless), a evo sa PC-aBenq wrote:U Duo Net Grande Extra paketu je internet 120/5 , a kod tebe 52/5design wrote:Meni prođe aktivacioni paket, dobio sam DUO NET Grande Extra, imam SVE kanale i zadovoljavajucu brzinu interneta.
Zadovoljan sam..![]()

- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
- design
- Posts: 32
- Joined: 12/12/2008 09:46
#16632 Re: HS kablovska
ja sam to rijesio tako sto sam zvao ponovo
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16633 Re: HS kablovska
design wrote:ja sam to rijesio tako sto sam zvao ponovo, probaj..
evo nazvao i rekose da ce doci u najkracem roku, imaju dosta naloga... OK
EDIT; evo sada me zvali sutra izmedju 14 i 16 da ce doci...
Last edited by pici on 26/02/2016 13:31, edited 1 time in total.
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#16634 Re: HS kablovska
Kod mene je po tom pitanju vrlo interesantna situacija da mi je konekcija bolja na wifi nego na LAN-u. Ali evo sad preko vikenda cu se pozabaviti sa tim jer nema nikakve logike. I da Laptop je Toshiba sa i5 procesorom tj hocu da kazem da je noviji i windows 10. Dakle ne bi trebalo da je nesto sto bi rekli zastarilo i ne podrzava. LAN kabl nije pravljeni nego orginalni.design wrote:To je sa laptopa (wireless), a evo sa PC-aBenq wrote:U Duo Net Grande Extra paketu je internet 120/5 , a kod tebe 52/5design wrote:Meni prođe aktivacioni paket, dobio sam DUO NET Grande Extra, imam SVE kanale i zadovoljavajucu brzinu interneta.
Zadovoljan sam..![]()
- MH i HS kablovska
- Posts: 545
- Joined: 26/07/2013 16:25
#16635 Re: HS kablovska
U ovom slučaju naknada za Vaš paket bi prvih 12 mjeseci iznosila 46,90 KM (cijena paketa) + Osnovni paket 4 KM.dadem17 wrote:HS predstavnice, posto ovdje ima dosta nabacanih informacija pa nisam siguran oko nove ponude, a ja na poslu ne mogu razgovarati o "problemima" promjene kablovskog operatera imam konkretno pitanje. Trenutno sam korisnik KID 22 paketa I imam osim HD receivera I dodatni modul. Sad to sve placam 47.30 KM
Ukoliko se odlucim da uzmem sada TRIO GRANDE FAMILY paket vezan na 24 mjeseca sa dodatnom opcijom za gledanje na drugom modulu sa samo OSNOVNIM paketom na njemu koliko ce me to sve kostati? I koje popuste mogu ostvariti? Znaci na receiveru prosireni a na dodatnom modulu osnovni paket (nadam se da je to moguce). I da li cu moci koristiti postojeci telefonski aparat?
Panasonic telefon KX-TG1612FXH - tamno sivi + dodatna slušalica
Popust se obračunava u vidu 10 KM manje na mjesečnom računu u trajanju od 12 mjeseci.
Postojeći aparat bi trebao biti kompatibilan mreži, u slučaju da nije dobićete novi aparat na korištenje.
- MH i HS kablovska
- Posts: 545
- Joined: 26/07/2013 16:25
#16636 Re: HS kablovska
Naravno, samo nam javite korisničke podatke kako bismo provjerili u kojoj fazi realizacije je nalog, te kako bismo zamolili kolege da ubrzaju priključenje.pici wrote:pa prije mi paket iz kine stigao nego inzinjeri da mi nabace ovaj TRIO FAMILY paket... nevjerovatno...daj.BA pogurajte to malo...
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16637 Re: HS kablovska
evo javili su mi maloprije da sutra izmedju 14 i 16 sati budem u kuci da ce doci, u svakom slucaju, hvala, javim ako nebude ferceralo sve kako treba od sutra...MH i HS kablovska wrote:Naravno, samo nam javite korisničke podatke kako bismo provjerili u kojoj fazi realizacije je nalog, te kako bismo zamolili kolege da ubrzaju priključenje.pici wrote:pa prije mi paket iz kine stigao nego inzinjeri da mi nabace ovaj TRIO FAMILY paket... nevjerovatno...daj.BA pogurajte to malo...
- Benq
- Posts: 10498
- Joined: 16/11/2009 18:00
- Location: Sarajevo
#16638 Re: HS kablovska
Evo stigli racuni za kablovsku , jos da puste novi signal pa da se predje na TG Family.
-
dadem17
- Posts: 53
- Joined: 28/01/2016 13:54
#16639 Re: HS kablovska
Hvala na brzom odgovoru. Znaci sve ce me kostati prvih 12 mjeseci po 50.90 KM a poslije toga 60.90 KM? Da li mi morate mjenjatiMH i HS kablovska wrote:U ovom slučaju naknada za Vaš paket bi prvih 12 mjeseci iznosila 46,90 KM (cijena paketa) + Osnovni paket 4 KM.dadem17 wrote:HS predstavnice, posto ovdje ima dosta nabacanih informacija pa nisam siguran oko nove ponude, a ja na poslu ne mogu razgovarati o "problemima" promjene kablovskog operatera imam konkretno pitanje. Trenutno sam korisnik KID 22 paketa I imam osim HD receivera I dodatni modul. Sad to sve placam 47.30 KM
Ukoliko se odlucim da uzmem sada TRIO GRANDE FAMILY paket vezan na 24 mjeseca sa dodatnom opcijom za gledanje na drugom modulu sa samo OSNOVNIM paketom na njemu koliko ce me to sve kostati? I koje popuste mogu ostvariti? Znaci na receiveru prosireni a na dodatnom modulu osnovni paket (nadam se da je to moguce). I da li cu moci koristiti postojeci telefonski aparat?
Panasonic telefon KX-TG1612FXH - tamno sivi + dodatna slušalica
Popust se obračunava u vidu 10 KM manje na mjesečnom računu u trajanju od 12 mjeseci.
Postojeći aparat bi trebao biti kompatibilan mreži, u slučaju da nije dobićete novi aparat na korištenje.
opremu (koja je kupljena kod vas,znaci u mom vlasnistvu) I da li to namjeravate dodatno naplacivati? Odnosno,imate li namjeru jos bilo sta dodatno naplatiti?
Ovo pitam,da ne bi bilo nekih nesporazuma poslije,jer cu ukoliko nema dodatnih troskova uzeti novi paket.
- MH i HS kablovska
- Posts: 545
- Joined: 26/07/2013 16:25
#16640 Re: HS kablovska
Oprema koju posjedujete ukoliko je kompatibilna, svakako, možete je zadržati odnosno nastaviti koristit, mada praktikujemo da korisnicima koji se odluče za novu ponudu i usluge dajemo novu opremu.dadem17 wrote:Hvala na brzom odgovoru. Znaci sve ce me kostati prvih 12 mjeseci po 50.90 KM a poslije toga 60.90 KM? Da li mi morate mjenjatiMH i HS kablovska wrote:U ovom slučaju naknada za Vaš paket bi prvih 12 mjeseci iznosila 46,90 KM (cijena paketa) + Osnovni paket 4 KM.dadem17 wrote:HS predstavnice, posto ovdje ima dosta nabacanih informacija pa nisam siguran oko nove ponude, a ja na poslu ne mogu razgovarati o "problemima" promjene kablovskog operatera imam konkretno pitanje. Trenutno sam korisnik KID 22 paketa I imam osim HD receivera I dodatni modul. Sad to sve placam 47.30 KM
Ukoliko se odlucim da uzmem sada TRIO GRANDE FAMILY paket vezan na 24 mjeseca sa dodatnom opcijom za gledanje na drugom modulu sa samo OSNOVNIM paketom na njemu koliko ce me to sve kostati? I koje popuste mogu ostvariti? Znaci na receiveru prosireni a na dodatnom modulu osnovni paket (nadam se da je to moguce). I da li cu moci koristiti postojeci telefonski aparat?
Panasonic telefon KX-TG1612FXH - tamno sivi + dodatna slušalica
Popust se obračunava u vidu 10 KM manje na mjesečnom računu u trajanju od 12 mjeseci.
Postojeći aparat bi trebao biti kompatibilan mreži, u slučaju da nije dobićete novi aparat na korištenje.
opremu (koja je kupljena kod vas,znaci u mom vlasnistvu) I da li to namjeravate dodatno naplacivati? Odnosno,imate li namjeru jos bilo sta dodatno naplatiti?
Ovo pitam,da ne bi bilo nekih nesporazuma poslije,jer cu ukoliko nema dodatnih troskova uzeti novi paket.
Last edited by MH i HS kablovska on 26/02/2016 14:26, edited 1 time in total.
-
artuditu
- Posts: 334
- Joined: 04/11/2015 12:09
#16641 Re: HS kablovska
Meni se još niko nije javio niti dolazio 
-
dadem17
- Posts: 53
- Joined: 28/01/2016 13:54
#16642 Re: HS kablovska
Oprema koju posjedujete ukoliko je kompatibilna, svakako, možete je zadržati odnosno nastaviti koristit, mada praktikujemo da korisnicima koji se odluče za novu ponudu i usluge dajemo novu opremu.[/quote]
Uglavnom,kompatibilna ili ne ja necu imati DODATNIH troskova? Hvala.
Uglavnom,kompatibilna ili ne ja necu imati DODATNIH troskova? Hvala.
- MH i HS kablovska
- Posts: 545
- Joined: 26/07/2013 16:25
#16643 Re: HS kablovska
Proslijedili smo kolegama Vaše podatke i zamolili za provjeru i realizaciju zahtjeva u najkraćem roku.artuditu wrote:Meni se još niko nije javio niti dolazio
Ljubazno vas molimo za još malo strpljenja, zbog velikog broja zahtjeva period čekanja je malo duži nego inaće.
- MH i HS kablovska
- Posts: 545
- Joined: 26/07/2013 16:25
#16644 Re: HS kablovska
Uglavnom,kompatibilna ili ne ja necu imati DODATNIH troskova? Hvala.[/quote]dadem17 wrote:Oprema koju posjedujete ukoliko je kompatibilna, svakako, možete je zadržati odnosno nastaviti koristit, mada praktikujemo da korisnicima koji se odluče za novu ponudu i usluge dajemo novu opremu.
Nećete imati dodatnih troškova, kao što smo prethodno naveli a pisali smo Vam i u inbox
-
artuditu
- Posts: 334
- Joined: 04/11/2015 12:09
#16645 Re: HS kablovska
Ja neću moći pogledati te otključane kanale dok traje akcija.MH i HS kablovska wrote:Proslijedili smo kolegama Vaše podatke i zamolili za provjeru i realizaciju zahtjeva u najkraćem roku.artuditu wrote:Meni se još niko nije javio niti dolazio
Ljubazno vas molimo za još malo strpljenja, zbog velikog broja zahtjeva period čekanja je malo duži nego inaće.
Mislim da bi bilo fer da se ta akcija produži.
Molim da proslijedite taj zahtjev nadležnima.
- bdzs
- Posts: 828
- Joined: 24/03/2010 14:40
#16646 Re: HS kablovska
Mene su zvali prije mjesec dana, nudeći mi telemachove pakete. Nakon što sam pristao da pređem na duo net grand paket, još uvjek čekam, smo se sve više pitam štaartuditu wrote:Meni se još niko nije javio niti dolazio
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#16647 Re: HS kablovska
Imas cini mi se tri od nekadasnjeg HS-a: HKB NET, M&H i KATV HS te Telemach:)bdzs wrote:Mene su zvali prije mjesec dana, nudeći mi telemachove pakete. Nakon što sam pristao da pređem na duo net grand paket, još uvjek čekam, smo se sve više pitam štaartuditu wrote:Meni se još niko nije javio niti dolazio.Neki dan sam dobio jedan račun 13,50 koji glasi na HKB net i drugi račun KID 14 od 28,50 koji glasi na HS, ovo ne kontam nikakao, koliko ima ovih firmi
-
artuditu
- Posts: 334
- Joined: 04/11/2015 12:09
#16648 Re: HS kablovska
A kad si prešao na HS?bdzs wrote:Mene su zvali prije mjesec dana, nudeći mi telemachove pakete. Nakon što sam pristao da pređem na duo net grand paket, još uvjek čekam, smo se sve više pitam štaartuditu wrote:Meni se još niko nije javio niti dolazio.Neki dan sam dobio jedan račun 13,50 koji glasi na HKB net i drugi račun KID 14 od 28,50 koji glasi na HS, ovo ne kontam nikakao, koliko ima ovih firmi
Ja od ranije dobivam takve račune 13,5 plus kid22
- bdzs
- Posts: 828
- Joined: 24/03/2010 14:40
#16649 Re: HS kablovska
Nisam obračao pažnju da u stvari analognu uslugu plačam HKB netu a digitalu i internet HS, a u stvari to je sve sad telemach samo što se tako ne zove nego mi moramo preći na to da bi imali nešto..ma veze nemamartuditu wrote:A kad si prešao na HS?bdzs wrote:Mene su zvali prije mjesec dana, nudeći mi telemachove pakete. Nakon što sam pristao da pređem na duo net grand paket, još uvjek čekam, smo se sve više pitam štaartuditu wrote:Meni se još niko nije javio niti dolazio.Neki dan sam dobio jedan račun 13,50 koji glasi na HKB net i drugi račun KID 14 od 28,50 koji glasi na HS, ovo ne kontam nikakao, koliko ima ovih firmi
Ja od ranije dobivam takve račune 13,5 plus kid22
-
artuditu
- Posts: 334
- Joined: 04/11/2015 12:09
#16650 Re: HS kablovska
Ja ću još da pričekam.
Ako mi ne ponude nešto bolje, onda ću vjerovatno uzeti samo internet i osnovni analogni paket, a ovamo ganjati neke druge opcije.
Ako mi ne ponude nešto bolje, onda ću vjerovatno uzeti samo internet i osnovni analogni paket, a ovamo ganjati neke druge opcije.

