UEFA Champions League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 102823
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#16626 Re: UEFA Champions League

Post by Logovan »

Velkoski wrote:Sve na svijetu je izmislio Krojf. :roll: :mrgreen:

Ili Rinus :?

Nema trećeg stručnjaka i svi su naravno povezani s Barcelonom 8)
Krojf ti je i fudbal izmislio. Od njega ti je sve krenulo.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#16627 Re: UEFA Champions League

Post by zomri »

Gegenpressing se veže za menadžere a ne klubove, a upražnjavaju ga svi "Bielsisti" i oni koji se tako osjećaju :mrgreen:
Dakle Bielsa kao prvi, a onda tek Klopp koji je koncept doveo do savršenstva pa Tuchel, Pochetino, Sampaoli, Guardiola...Čak i Romin di Francesco igra varijantu gegenpressinga.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#16628 Re: UEFA Champions League

Post by Idemedosumom »

Hajde pišite, da se maknemo s ovog Šejtanskog broja
omar little
Posts: 17401
Joined: 14/03/2008 21:14

#16629 Re: UEFA Champions League

Post by omar little »

neka, sta fali. fino je :D
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#16630 Re: UEFA Champions League

Post by Idemedosumom »

Fino tebi :oops:

Image
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#16631 Re: UEFA Champions League

Post by Nadzorna_ploca »

Ustati pa spomenuti Krojfa.
omar little
Posts: 17401
Joined: 14/03/2008 21:14

#16632 Re: UEFA Champions League

Post by omar little »

Idemedosumom wrote:Fino tebi :oops:

Image
:lol:
Nenad-BIH
Posts: 22
Joined: 20/04/2018 15:01
Location: http://najboljicitati.com
Contact:

#16633 Re: UEFA Champions League

Post by Nenad-BIH »

Interesantno je kako je Romin gol bio pod manjom opasnosti kad su izbacili defanzivnije igrače i uveli ofenzivnije nakon 4-0.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#16634 Re: UEFA Champions League

Post by Muhamed Đakmić »

E čuj Barcelona izmislila visoki presing. Pa ovo je gora arogancija od engleske arogancije i kolijevke fudbala.
Crvena Tifoza
Posts: 11775
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#16635 Re: UEFA Champions League

Post by Crvena Tifoza »

Visoki pressing se nije igrao dok Klopp nije preuzeo Liverpool. Realno. :D
Crvena Tifoza
Posts: 11775
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#16636 Re: UEFA Champions League

Post by Crvena Tifoza »

Tomahawk11 wrote:A gdje je protiv Rome u revanšu taj gegenpresing :mrgreen:

Trolaš sa jednom utakmicom. Sad nam piši o primjerima kad su našutali Real sa visokom presingom.
User avatar
noiserr
Posts: 3025
Joined: 13/11/2011 01:18
Location: Američki Zavajt

#16637 Re: UEFA Champions League

Post by noiserr »

Nenad-BIH wrote:Interesantno je kako je Romin gol bio pod manjom opasnosti kad su izbacili defanzivnije igrače i uveli ofenzivnije nakon 4-0.
Promjenili su formaciju.

Igrali su sa 3-4-2-1 sa 3 u odbrambenoj liniji na pocetku, a presli su na 4-3-3.. sa 4 u odbrambenoj liniji u drugom poluvremenu. De Rossi je izbacen ali su onda bekovi (Florenzi i Kolarov) se vratili nazad da brane zajedno sa Manolas i Gonalons (koji je zamjenio Jesus-a koji je vec bio na zutom kartonu).

Izbacili Chengiza koji je bio nejak i gubio lopte, a ubacili Schicka i Perottija da igraju 3 napadaca sa Dzekom.. zato su imali bolju odbranu a Dzeki se stvorio prostor da dadne gol. A Klopp se malo zeznuo i izbacio Salah prerano.
Last edited by noiserr on 25/04/2018 16:52, edited 2 times in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#16638 Re: UEFA Champions League

Post by Tomahawk11 »

Crvena Tifoza wrote:
Tomahawk11 wrote:A gdje je protiv Rome u revanšu taj gegenpresing :mrgreen:

Trolaš sa jednom utakmicom. Sad nam piši o primjerima kad su našutali Real sa visokom presingom.
Pa to se desilo u LP, a ti si fulio temu :mrgreen:
I eto kad to već spominješ, to je bilo jedno poluvrijeme, ne utakmica.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#16639 Re: UEFA Champions League

Post by Muhamed Đakmić »

Crvena Tifoza wrote:Visoki pressing se nije igrao dok Klopp nije preuzeo Liverpool. Realno. :D
Pa da, to je upravo ta arogancija. Evo pa malo čitaj, uči se.

https://www.martiperarnau.com/differenc ... -concepts/

A nije Michels izmislio visoki presing, a Boga mi ni Cruyff. Ima još više unazad.
User avatar
necko_hz
Posts: 4054
Joined: 18/04/2009 12:36

#16640 Re: UEFA Champions League

Post by necko_hz »

Iskreno, kad je riječ o ekstra visokom presingu, prvi takav sam primijetio kod Guardioline Barcelone, barem kada govorimo o posljednjih 10 ili 15 godina. Ono je bio najsotisficiraniji presing koji pamtim, nenormalno markiranje igrača i oduzimanje prostora i vremena protivniku da praktično i započne svoj napad.
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#16641 Re: UEFA Champions League

Post by pizarro »

je li ono bila jedna tema samo vezana za trenere?
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#16642 Re: UEFA Champions League

Post by pizarro »

ako nema, treba otvoriti takvu temu gdje se moze o sistemima i trenerima diskutovati do sudnjeg dana :D
postavljati intervjue i tako :thumbup:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#16643 Re: UEFA Champions League

Post by Tito_i_Partija »

Neka 'vako, mozda sta i naucis. :-D
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#16644 Re: UEFA Champions League

Post by pizarro »

o cemu ti?
User avatar
necko_hz
Posts: 4054
Joined: 18/04/2009 12:36

#16645 Re: UEFA Champions League

Post by necko_hz »

Muhamed Đakmić wrote:https://www.martiperarnau.com/differenc ... -concepts/

A nije Michels izmislio visoki presing, a Boga mi ni Cruyff. Ima još više unazad.
Ovo me zanimalo :thumbup:

Taman sad dok mi je pauza, malo ću prostudirati. :mrgreen:
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#16646 Re: UEFA Champions League

Post by Lakat Jebić »

Gegenpresing i barcina tikataka i njihov visoki presing nisu ista stvar

Evo vidim Dzakmic je postavio link vec.
Crvena Tifoza
Posts: 11775
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#16647 Re: UEFA Champions League

Post by Crvena Tifoza »

Tomahawk11 wrote:
Crvena Tifoza wrote:
Tomahawk11 wrote:A gdje je protiv Rome u revanšu taj gegenpresing :mrgreen:

Trolaš sa jednom utakmicom. Sad nam piši o primjerima kad su našutali Real sa visokom presingom.
Pa to se desilo u LP, a ti si fulio temu :mrgreen:
I eto kad to već spominješ, to je bilo jedno poluvrijeme, ne utakmica.
Friške rane bole najviše. :D

Čuj fulio temu? Ja ili ti? Ko je koga u zadnjem duelu u LP našutao i kako? Nije sigurno bunkerom.
Crvena Tifoza
Posts: 11775
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#16648 Re: UEFA Champions League

Post by Crvena Tifoza »

Muhamed Đakmić wrote:
Crvena Tifoza wrote:Visoki pressing se nije igrao dok Klopp nije preuzeo Liverpool. Realno. :D
Pa da, to je upravo ta arogancija. Evo pa malo čitaj, uči se.

https://www.martiperarnau.com/differenc ... -concepts/

A nije Michels izmislio visoki presing, a Boga mi ni Cruyff. Ima još više unazad.

Super da si postavio link. Sad lijepo pročitaj i uči ono što te nije zanimalo u mladim danima.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#16649 Re: UEFA Champions League

Post by Muhamed Đakmić »

Ma ti pojma nemaš, izvini što sam razbio tvoju kme kme komfornu zonu :(

Moja greška što sam smatrao da likovi poput tebe mogu ikakvoj temi dati doprinos :D
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#16650 Re: UEFA Champions League

Post by zrakomlat »

Kikibombona wrote:
zrakomlat wrote:
Kikibombona wrote:Ne pamtim bolju utakmicu jednog fudbalera od danasnje izvedbe Salaha. Cista perverzija, rasturio je u ofanzivi i defanzivi, prosto savrseno.

Liverpul pojeo Romu. Radi neiskustva su primili dva gola. Nista drugo.

I u Rimu ce ih slomiti.

PS

Dinamo Kijev sa Sevom i Rebrovom je bio strasna, strasna ekipa. Mozda vam je malo izblijedilo sjecanje.
Dobice ih roma u rimu ali nece proci, po mom misljenju. Nesto tipa 2-0 ili 2-1
................
Dobri stari Dinamo Kiev
Bilo je jos odlicnih igraca, golman Sovkovskiy, onaj gruzijac Kakha Kaladze cini mi se, pa Oleg Luzniy, Vladislav Vaschuk, onaj Husin, Gusin kako li, Belkevich :D. Sad sebi zvucim ko stari kad mi je nabrajao neke igrace iz njegove mladosti, a ja nikad cuo :D
A na klupi ovaj covjek! :D

Image

U to vrijeme, kada je Dinamo harao, u mahalu je dosao novi ker. Bio je izrazito mrsav. Nazvali smo ga 'Rebrov'. :lol: Poslije se ugojio i bio debeo, ali ime je nosio do smrti. :D
:lol: :thumbup:
Post Reply