Krojf ti je i fudbal izmislio. Od njega ti je sve krenulo.Velkoski wrote:Sve na svijetu je izmislio Krojf.![]()
![]()
Ili Rinus![]()
Nema trećeg stručnjaka i svi su naravno povezani s Barcelonom
UEFA Champions League
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Logovan
- Posts: 102823
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#16626 Re: UEFA Champions League
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#16627 Re: UEFA Champions League
Gegenpressing se veže za menadžere a ne klubove, a upražnjavaju ga svi "Bielsisti" i oni koji se tako osjećaju
Dakle Bielsa kao prvi, a onda tek Klopp koji je koncept doveo do savršenstva pa Tuchel, Pochetino, Sampaoli, Guardiola...Čak i Romin di Francesco igra varijantu gegenpressinga.
Dakle Bielsa kao prvi, a onda tek Klopp koji je koncept doveo do savršenstva pa Tuchel, Pochetino, Sampaoli, Guardiola...Čak i Romin di Francesco igra varijantu gegenpressinga.
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#16628 Re: UEFA Champions League
Hajde pišite, da se maknemo s ovog Šejtanskog broja
-
omar little
- Posts: 17401
- Joined: 14/03/2008 21:14
#16629 Re: UEFA Champions League
neka, sta fali. fino je 
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#16630 Re: UEFA Champions League
Fino tebi


-
Nadzorna_ploca
- Posts: 11043
- Joined: 05/12/2013 16:06
#16631 Re: UEFA Champions League
Ustati pa spomenuti Krojfa.
-
omar little
- Posts: 17401
- Joined: 14/03/2008 21:14
#16632 Re: UEFA Champions League
Idemedosumom wrote:Fino tebi![]()
-
Nenad-BIH
- Posts: 22
- Joined: 20/04/2018 15:01
- Location: http://najboljicitati.com
- Contact:
#16633 Re: UEFA Champions League
Interesantno je kako je Romin gol bio pod manjom opasnosti kad su izbacili defanzivnije igrače i uveli ofenzivnije nakon 4-0.
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#16634 Re: UEFA Champions League
E čuj Barcelona izmislila visoki presing. Pa ovo je gora arogancija od engleske arogancije i kolijevke fudbala.
-
Crvena Tifoza
- Posts: 11775
- Joined: 06/06/2007 04:47
- Location: kandahar....
#16635 Re: UEFA Champions League
Visoki pressing se nije igrao dok Klopp nije preuzeo Liverpool. Realno. 
-
Crvena Tifoza
- Posts: 11775
- Joined: 06/06/2007 04:47
- Location: kandahar....
#16636 Re: UEFA Champions League
Tomahawk11 wrote:A gdje je protiv Rome u revanšu taj gegenpresing
Trolaš sa jednom utakmicom. Sad nam piši o primjerima kad su našutali Real sa visokom presingom.
- noiserr
- Posts: 3025
- Joined: 13/11/2011 01:18
- Location: Američki Zavajt
#16637 Re: UEFA Champions League
Promjenili su formaciju.Nenad-BIH wrote:Interesantno je kako je Romin gol bio pod manjom opasnosti kad su izbacili defanzivnije igrače i uveli ofenzivnije nakon 4-0.
Igrali su sa 3-4-2-1 sa 3 u odbrambenoj liniji na pocetku, a presli su na 4-3-3.. sa 4 u odbrambenoj liniji u drugom poluvremenu. De Rossi je izbacen ali su onda bekovi (Florenzi i Kolarov) se vratili nazad da brane zajedno sa Manolas i Gonalons (koji je zamjenio Jesus-a koji je vec bio na zutom kartonu).
Izbacili Chengiza koji je bio nejak i gubio lopte, a ubacili Schicka i Perottija da igraju 3 napadaca sa Dzekom.. zato su imali bolju odbranu a Dzeki se stvorio prostor da dadne gol. A Klopp se malo zeznuo i izbacio Salah prerano.
Last edited by noiserr on 25/04/2018 16:52, edited 2 times in total.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#16638 Re: UEFA Champions League
Pa to se desilo u LP, a ti si fulio temuCrvena Tifoza wrote:Tomahawk11 wrote:A gdje je protiv Rome u revanšu taj gegenpresing
Trolaš sa jednom utakmicom. Sad nam piši o primjerima kad su našutali Real sa visokom presingom.
I eto kad to već spominješ, to je bilo jedno poluvrijeme, ne utakmica.
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#16639 Re: UEFA Champions League
Pa da, to je upravo ta arogancija. Evo pa malo čitaj, uči se.Crvena Tifoza wrote:Visoki pressing se nije igrao dok Klopp nije preuzeo Liverpool. Realno.
https://www.martiperarnau.com/differenc ... -concepts/
A nije Michels izmislio visoki presing, a Boga mi ni Cruyff. Ima još više unazad.
- necko_hz
- Posts: 4054
- Joined: 18/04/2009 12:36
#16640 Re: UEFA Champions League
Iskreno, kad je riječ o ekstra visokom presingu, prvi takav sam primijetio kod Guardioline Barcelone, barem kada govorimo o posljednjih 10 ili 15 godina. Ono je bio najsotisficiraniji presing koji pamtim, nenormalno markiranje igrača i oduzimanje prostora i vremena protivniku da praktično i započne svoj napad.
- pizarro
- Posts: 4194
- Joined: 11/01/2018 21:33
- Location: Ruhrgebiet
#16641 Re: UEFA Champions League
je li ono bila jedna tema samo vezana za trenere?
- pizarro
- Posts: 4194
- Joined: 11/01/2018 21:33
- Location: Ruhrgebiet
#16642 Re: UEFA Champions League
ako nema, treba otvoriti takvu temu gdje se moze o sistemima i trenerima diskutovati do sudnjeg dana
postavljati intervjue i tako
postavljati intervjue i tako
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#16643 Re: UEFA Champions League
Neka 'vako, mozda sta i naucis. 
- pizarro
- Posts: 4194
- Joined: 11/01/2018 21:33
- Location: Ruhrgebiet
#16644 Re: UEFA Champions League
o cemu ti?
- necko_hz
- Posts: 4054
- Joined: 18/04/2009 12:36
#16645 Re: UEFA Champions League
Ovo me zanimaloMuhamed Đakmić wrote:https://www.martiperarnau.com/differenc ... -concepts/
A nije Michels izmislio visoki presing, a Boga mi ni Cruyff. Ima još više unazad.
Taman sad dok mi je pauza, malo ću prostudirati.
- Lakat Jebić
- Posts: 8040
- Joined: 10/06/2008 15:47
#16646 Re: UEFA Champions League
Gegenpresing i barcina tikataka i njihov visoki presing nisu ista stvar
Evo vidim Dzakmic je postavio link vec.
Evo vidim Dzakmic je postavio link vec.
-
Crvena Tifoza
- Posts: 11775
- Joined: 06/06/2007 04:47
- Location: kandahar....
#16647 Re: UEFA Champions League
Friške rane bole najviše.Tomahawk11 wrote:Pa to se desilo u LP, a ti si fulio temuCrvena Tifoza wrote:Tomahawk11 wrote:A gdje je protiv Rome u revanšu taj gegenpresing
Trolaš sa jednom utakmicom. Sad nam piši o primjerima kad su našutali Real sa visokom presingom.![]()
I eto kad to već spominješ, to je bilo jedno poluvrijeme, ne utakmica.
Čuj fulio temu? Ja ili ti? Ko je koga u zadnjem duelu u LP našutao i kako? Nije sigurno bunkerom.
-
Crvena Tifoza
- Posts: 11775
- Joined: 06/06/2007 04:47
- Location: kandahar....
#16648 Re: UEFA Champions League
Muhamed Đakmić wrote:Pa da, to je upravo ta arogancija. Evo pa malo čitaj, uči se.Crvena Tifoza wrote:Visoki pressing se nije igrao dok Klopp nije preuzeo Liverpool. Realno.
https://www.martiperarnau.com/differenc ... -concepts/
A nije Michels izmislio visoki presing, a Boga mi ni Cruyff. Ima još više unazad.
Super da si postavio link. Sad lijepo pročitaj i uči ono što te nije zanimalo u mladim danima.
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#16649 Re: UEFA Champions League
Ma ti pojma nemaš, izvini što sam razbio tvoju kme kme komfornu zonu
Moja greška što sam smatrao da likovi poput tebe mogu ikakvoj temi dati doprinos
Moja greška što sam smatrao da likovi poput tebe mogu ikakvoj temi dati doprinos
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#16650 Re: UEFA Champions League
Kikibombona wrote:A na klupi ovaj covjek!zrakomlat wrote:Dobice ih roma u rimu ali nece proci, po mom misljenju. Nesto tipa 2-0 ili 2-1Kikibombona wrote:Ne pamtim bolju utakmicu jednog fudbalera od danasnje izvedbe Salaha. Cista perverzija, rasturio je u ofanzivi i defanzivi, prosto savrseno.
Liverpul pojeo Romu. Radi neiskustva su primili dva gola. Nista drugo.
I u Rimu ce ih slomiti.
PS
Dinamo Kijev sa Sevom i Rebrovom je bio strasna, strasna ekipa. Mozda vam je malo izblijedilo sjecanje.
................
Dobri stari Dinamo Kiev
Bilo je jos odlicnih igraca, golman Sovkovskiy, onaj gruzijac Kakha Kaladze cini mi se, pa Oleg Luzniy, Vladislav Vaschuk, onaj Husin, Gusin kako li, Belkevich. Sad sebi zvucim ko stari kad mi je nabrajao neke igrace iz njegove mladosti, a ja nikad cuo
![]()
U to vrijeme, kada je Dinamo harao, u mahalu je dosao novi ker. Bio je izrazito mrsav. Nazvali smo ga 'Rebrov'.Poslije se ugojio i bio debeo, ali ime je nosio do smrti.

