Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
mrgreen wrote:Ne vjerujem da je ovo sve sa NK i white walkersima.
Jos uvijek je moguce da je Bran Night King i da je bio zajeb ubiti NK i time sprijeciti da ubije Brana... logicno
Nesto jest, ali ne vjerujem da je tako jednostavno nakon 8 godina zajebancije
Ne da je tako nego je tako milijun posto.
Nema više WW, nema više NK, nisu nikad ni trebali biti.
Scenaristi serije su izgleda pratili sve teorije i onda ubacili ono sto niko nije ni pomislio - da ce Arya ubiti NK. Padose u vodu sve teorije o njima, da je Bran NK, da je Snow buduci NK, Azor Ahai... Odose sve teorije like tears in the rain.
Ne zelim gledati trejlere jer je to meni pola epizode.
Nego, oba zmaja pozivise? Ne vidjeh drugog na kraju epizode ...
Debeli Sam ... Stvarno, jel svaku prpu morao isplakati? Lik deceniju serije pozivi u cmizdrenju ... Mora da ce Jonu Ruka postati na kraju, pa ga cuvaju ...
Sto se tice NK, valjda jos koju kazu. Prepovrsno, al stvarno ...
Dotrakiji ... Da nisu jurisali, jos gluplje bi zaginuli. Scena mozda jeste nekome cudna, ali je isto tako slikovita na mnogo nacina. Jurisali su u mrak, na nesto nepoznato. Zato onako prikazase, a i da ostali na brzaka skontaju konacno sa cim imaju posla ...
Last edited by swanfilter on 29/04/2019 12:03, edited 1 time in total.
dezurni_ucenik wrote:Scenaristi serije su izgleda pratili sve teorije i onda ubacili ono sto niko nije ni pomislio - da ce Arya ubiti NK. Padose u vodu sve teorije o njima, da je Bran NK, da je Snow buduci NK, Azor Ahai... Odose sve teorije like tears in the rain.
Pa moraju past kad je velika vecina istih nizasta Fakat je bilo glupih teorija.Tipa da ce Daenerys morat postat Night Queen il da ce Cerse to postat.Da neko kao mora zauzet mjesto NK nakon sto je ovaj porazen itd.Sto se tice Azor Ahaija,sve je to ok.I u nasem svijetu,a tako i u svijetu knjiga Leda i Vatre imas prorocanstava koja se ne ostvaruju.Fino zvuce i sve ali se ne ostvare.
Jedina teorija za koju mi je zao sto se nije ostvarila jest to da je Bran ustvari Bran the Builder al razumijem da bi to bilo dosta komplikovano za izvest i vjv bi zahtijevalo jos sezonu il dvije.
Po svemu sudeći ovaj Bran, odnosno three-eyed raven je Brynden Rivers, tj. Bloodraven i ne vjerujem da je NK.
Evo nekih teorija, a možda i činjenica koje na to ukazuju.
Last edited by MarlboroGold on 29/04/2019 12:09, edited 1 time in total.
MarlboroGold wrote:Po svemu sudeći ovaj Bran, odnosno three-eyed raven je Brynden Rivers, tj. Bloodraven.
Evo nekih teorija, a možda i činjenica koje na to ukazuju.
Ti nakon svega ovoga još vjeruješ u ove detaljne, genijalne teorije iz knjiga? Ovaj isti youtuber je pravio video od pola sata o tome kako su White Walkeri nešto više od sijača smrti, kako imaju neki cilj, analizirao sve detalje priče i naznake koje je Martin ostavljao, i evo šta smo dobili. Evo šta su dobili svi koji su godinama sklapali teorije o Azor Ahaiu, White Walkerima i svemu ostalom. Jednostavno ovaj kraj serije je za tzv. normiese, raju kojoj je ovo jedna od 10 serija koje gledaju, raju koja vjerovatno ni ne zna kako se zovu knjige. Za prave fanove ASOIAF-a nema kraja osim Martinovog, kojeg vjerovatno nikad nećemo ni vidjeti.
Svaka cast onom ko je prosle sedmice napisao da ce se u ovoj epizodi rijesiti stvar sa NK i u preostalima ce se svi boriti za Iron Throne
Ne mogu vjerovat kakav glup kraj za NK. Svi ljudi koji su pisali teorije na redditu su 10 puta kreativniji od scenarista. Nadam se da ce barem pokusati dati neko objasnjenje za njegovo postojanje osim "evil bad guy".
Svi ljudi koji su pisali teorije na redditu su 10 puta kreativniji od scenarista. Nadam se da ce barem pokusati dati neko objasnjenje za njegovo postojanje osim "evil bad guy".
K'o sto sam napisao ti isti scenaristi su pratili sve te teorije po redditu i onda kreirali nesto cega se niko nije ni sjetio.
ferratilis wrote:Svaka cast onom ko je prosle sedmice napisao da ce se u ovoj epizodi rijesiti stvar sa NK i u preostalima ce se svi boriti za Iron Throne
Ne mogu vjerovat kakav glup kraj za NK. Svi ljudi koji su pisali teorije na redditu su 10 puta kreativniji od scenarista. Nadam se da ce barem pokusati dati neko objasnjenje za njegovo postojanje osim "evil bad guy".
Bilo kako bilo, Cersei je final boss.
Nije ti ovo glup kraj,nego kraj kakav je bio potreban.NK i WW su teski negatici za predstavit televizijski,primarno zbog toga sto uopste ne pricaju.Ono kako da saznas nesto o njima ako ljudi uopste ne razgovaraju.Jedino sto su mogli prikazat jeste njihov nastanak.Sta ce bgti s njima u seriji,kako da Bran ista sazna cak i ako se vrati u proslost ako ovi uopste ne razgovaraju.U knjigama ako hoce,Martin moze NK-a predstavit kao POV lika i objasnit sve sto zeli o njima.U seriji to jednostavno nije moguce,jer rekoh ovi ne pricaju.Priakzali su nam njegov nastanak,kako stvara WW,kako stvara wightove i kako ih ubit.Nisu nam ni mogli nesto vise prikazat.Jednostavno odgovara da Cersei bude zadnji negativac.Ona je i zapocela svu ovu pricu ubistvom Jona Arynna.
Pored glupog kraja, je li još neko primjetio koliko sama bitka nema smisla? Prvo juriš u mrak na 10x mnogobrojnijeg neprijatelja, onda čekanje istog ispred zidina dok imaš ogroman zamak iza sebe, katapulti na otvorenom, nezaštićeni zidovi itd.? Jebem ti život, tek sad vidim koliko dobra gluma, scenografija i soundtrack izvlače ovu seriju i prikrivaju debilan scenario one dvojice, ako ovo ne motiviše debelog da dovrši knjige ništa neće.
Mozda WW i NK ipak dodju do KL dok se ovi kolju oko prijestolja. Znat cemo ubrzo sve.
Nego da vas pitam. Znam da su knjige uvijek bolje, ali nakon odgledanih 8 sezona, vrijedi li procitati i knjige?
Hasane postaješ malo naporan. Ne sviđa ti se i ok, ponovio si to već u najmanje 5 postova. To što ti očekuješ očito nije ono što su zamislili scenaristi koji su zaduženi za seriju.
Šta možeš uraditi?
Žaliti cijeli život za tim i kreirati svoje teorije, ako te to već čini sretnim. Ako ne, ništa onda. That's it za sada kako je.
Čekaj knjige, ako ikad izađu. A ako bude neka slična situacija kao u seriji onda se ponovo žali. Ali ovaj put na Martina jer te nije poslušao.
MarlboroGold wrote:Po svemu sudeći ovaj Bran, odnosno three-eyed raven je Brynden Rivers, tj. Bloodraven.
Evo nekih teorija, a možda i činjenica koje na to ukazuju.
Ti nakon svega ovoga još vjeruješ u ove detaljne, genijalne teorije iz knjiga? Ovaj isti youtuber je pravio video od pola sata o tome kako su White Walkeri nešto više od sijača smrti, kako imaju neki cilj, analizirao sve detalje priče i naznake koje je Martin ostavljao, i evo šta smo dobili. Evo šta su dobili svi koji su godinama sklapali teorije o Azor Ahaiu, White Walkerima i svemu ostalom. Jednostavno ovaj kraj serije je za tzv. normiese, raju kojoj je ovo jedna od 10 serija koje gledaju, raju koja vjerovatno ni ne zna kako se zovu knjige. Za prave fanove ASOIAF-a nema kraja osim Martinovog, kojeg vjerovatno nikad nećemo ni vidjeti.
Neka teorija i neka se priča. Ne budi partibrejker
Ako Martin kojim slučajem i završi serijal čisto sumnjam da će biti kao u seriji. Možda neke sličnosti hoće biti, ali je slobodan da opet radi šta želi sa likovima i pričama. Neka ljudi maštaju.
Last edited by MarlboroGold on 29/04/2019 12:32, edited 1 time in total.
Arslan_11 wrote:
Nego da vas pitam. Znam da su knjige uvijek bolje, ali nakon odgledanih 8 sezona, vrijedi li procitati i knjige?
Nakon ovih zadnjih par Hollywoodskih akcionih sezona, definitivno da. I uz to ti preporučujem da gledaš YT kanal Alt Shift X preko kojeg možeš skontati koliki je Martin zapravo genijalac i koliko je sve u knjigama povezano. Jedini je problem što su zadnje 2 knjige malo odužene i dosadnjikave u nekim dijelovima i što postoji velika mogućnost da knjige neće biti dovršene, jer su navodno ostale još dvije a zadnja je izašla prije 8 godina, a debeli je već zagazio u sedamdesete, ali opet itekako vrijedi pročitati.
Pored glupog kraja, je li još neko primjetio koliko sama bitka nema smisla? Prvo juriš u mrak na 10x mnogobrojnijeg neprijatelja, onda čekanje istog ispred zidina dok imaš ogroman zamak iza sebe, katapulti na otvorenom, nezaštićeni zidovi itd.? Jebem ti život, tek sad vidim koliko dobra gluma, scenografija i soundtrack izvlače ovu seriju i prikrivaju debilan scenario one dvojice, ako ovo ne motiviše debelog da dovrši knjige ništa neće.
Pa knjige ce svakako bit bolje,ne znam zaista sto se toliko palis oko serije.Odavno je serija krenula putem toga da pojednostavi stvari.Gledas seriju i uzivas,procitas knjige kad izadju (ako izadju ) i to ti je to.Napisao si mi tamo na onom postu cemu flashbackovi,prorocanstva,legende itd.Veoma jednostavno,u flashbackovima smo vidjeli kako je stvoren NK (i ispade nacin da se ubije).Prorocanstva i ti fazoni,vec sam pisao na nekom postu,ona ti se mogu ostvariti,a i ne moraju.A sto se legendi tice,one su ti po definiciji cak price o nekoj osobi ili dogadjaju najcesce izmisljenje ili obogacene mastom pojedinaca koji istu prenose.
alibaba_i_30_godina wrote:Hasane postaješ malo naporan. Ne sviđa ti se i ok, ponovio si to već u najmanje 5 postova. To što ti očekuješ očito nije ono što su zamislili scenaristi koji su zaduženi za seriju.
Šta možeš uraditi?
Žaliti cijeli život za tim i kreirati svoje teorije, ako te to već čini sretnim. Ako ne, ništa onda. That's it za sada kako je.
Čekaj knjige, ako ikad izađu. A ako bude neka slična situacija kao u seriji onda se ponovo žali. Ali ovaj put na Martina jer te nije poslušao.
Ne ponavljam jedno te isto, već iznosim činjenice o epizodi i kroz to izražavam svoje razočarenje, na šta imam pravo. Ako ti smeta red pill o tome šta je serija postala fino preskači moje postove i pravi se da i dalje gledaš onu istu seriju koja je počela 2011.