UEFA Champions League
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
Nadzorna_ploca
- Posts: 11043
- Joined: 05/12/2013 16:06
#16601 Re: UEFA Champions League
#gegenzussamennaturlich
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#16602 Re: UEFA Champions League
Ma u suštini je to visoki presing, ali je ovaj gegenpressing neka Kloppova verzija istog, još napredniji i agresivniji. Kad ima profile igrača koji to mogu u potpunosti ispoštovati, totalno ludilo stvara. Kao sinoć
Fascinantno je da je takav fudbal zaživio tek pojavom Kloppa. Ja ga se fakat ne sjećam od drugih trenera, mada nisam toliko ni razumio taktiku, a nije me ni zanimala u mlađim danima, ali eto, vjerovatno bih neke osnovne obrise primijetio. Naravno, radio je to legendarni Bielsa i mnogi španski treneri, ali ne toliko slijepo kao Klopp, koji je napravio revoluciju.
Uglavnom, osnovna razlika između njegovog poimanja fudbala i nekog tradicionalnog stereotipnog koje je rušio (a koje danas postoji samo kod reaktivnih ili nazadnih trenera), jeste u tome da kad ekipa izgubi loptu, ne teži formiranju defanzivne formacije i stabilizaciji, nego teži tome da sa tri, četiri ili pet igrača izađe visoko na protivničku polovinu i pokuša oduzeti loptu ili barem natjerati protivnika da je prenese u bezopasne zone.
Fascinantno je da je takav fudbal zaživio tek pojavom Kloppa. Ja ga se fakat ne sjećam od drugih trenera, mada nisam toliko ni razumio taktiku, a nije me ni zanimala u mlađim danima, ali eto, vjerovatno bih neke osnovne obrise primijetio. Naravno, radio je to legendarni Bielsa i mnogi španski treneri, ali ne toliko slijepo kao Klopp, koji je napravio revoluciju.
Uglavnom, osnovna razlika između njegovog poimanja fudbala i nekog tradicionalnog stereotipnog koje je rušio (a koje danas postoji samo kod reaktivnih ili nazadnih trenera), jeste u tome da kad ekipa izgubi loptu, ne teži formiranju defanzivne formacije i stabilizaciji, nego teži tome da sa tri, četiri ili pet igrača izađe visoko na protivničku polovinu i pokuša oduzeti loptu ili barem natjerati protivnika da je prenese u bezopasne zone.
-
Korovjev
- Posts: 846
- Joined: 17/03/2018 18:42
#16603 Re: UEFA Champions League
Ovo što pišete (Roma je držala loptu a to se ne smije....), upravo potvrđuje ono što sam ja napisao. Nisu mogli izaći sa svoje polovine od neke 30 minute do 80, frcalo na sve strane. Tako da možda ima nešto i do Liverpool-a.
- Mišo_Kovač
- Posts: 2708
- Joined: 22/06/2011 11:00
- Location: Sarajevo
#16604 Re: UEFA Champions League
Idealna taktika za psihofizičko demontiranje fudbalera
Zna Klopp izraubati igrače ko niko drugi na svijetu 
-
Korovjev
- Posts: 846
- Joined: 17/03/2018 18:42
#16605 Re: UEFA Champions League
A dobro većina neće na fakultet nakon karijere tako mi je i to raubanje ok.
- leškarenje
- Posts: 17455
- Joined: 30/12/2010 20:49
- Location: Sa druge strane
#16606 Re: UEFA Champions League
Hvala ljudi 
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#16607 Re: UEFA Champions League
Od 90 minuta, Liverpool je igrao 60, roma 30. Razlika je da je liverpool za svojih 60 dao 5 golova, roma za svojih 30 je dala 2.
Realno, i pored svih sranja roma nije smjela primiti onaj go iz kornera, pogotovo što je korner došao tako glupo. Bez tog gola bi bilo 4-2, i bilo bi svašta moguće,
Realno, i pored svih sranja roma nije smjela primiti onaj go iz kornera, pogotovo što je korner došao tako glupo. Bez tog gola bi bilo 4-2, i bilo bi svašta moguće,
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#16608 Re: UEFA Champions League
Striktno po definiciji gegen-pressing je ovo što je @ultima naveo, pokušaj vraćanja lopte odmah po gubljenju. Hrvati to sad zovu re-posjed što prilično dobro oslikava pojam.
Ideja je da je u trenutku osvajanja lopte protivnik najranjiviji jer mijenja strukturu zbog posjeda, a igrač koji ju je osvojio nije još u potpunosti ovladao njome. Izveden korektno, gegen-pressing je najubojitiji playmaker jer ekipi koja sa nekoliko igrača osvoji loptu visoko daje jednostavan put do gola i kreiranja šanse.
Ideja je da je u trenutku osvajanja lopte protivnik najranjiviji jer mijenja strukturu zbog posjeda, a igrač koji ju je osvojio nije još u potpunosti ovladao njome. Izveden korektno, gegen-pressing je najubojitiji playmaker jer ekipi koja sa nekoliko igrača osvoji loptu visoko daje jednostavan put do gola i kreiranja šanse.
- bingov buraz
- Posts: 11329
- Joined: 14/04/2009 20:23
#16609 Re: UEFA Champions League
Zato što je svaki put nešto,diablobih wrote:Ali ne kontam ovo sto se zamjera tom covjeku sto je govorio za Dzeku. Naravno da je kriv za prvi gol, manje vise i za drugi, ali eto, neka i nije. Gol je dao fin, ali opet bas zbog greske, sto se desava, i to zaboli napadaca sto neko pogrijesi, bitnije je da zabije.
Dzeko je odigrao odvratno losu utakmicu, gdje se malo iskupio golom, ali po meni suvise kasno, tako da pored odbrane romine, dzeko je najveci krivac.
uefa-champions-league-p14546154.html#p14546154
jedne prilike Pjanić odigrao fenomenalno,zabio iz slobodnjaka asistencije sve,kaze onaj voditelj igrač utakmice zar ne a govedo slaže face grimase neke, ne može da prevali preko usta nikako i zbilja nije ništa rekao i voditelju nezgodno
- leškarenje
- Posts: 17455
- Joined: 30/12/2010 20:49
- Location: Sa druge strane
#16610 Re: UEFA Champions League
A možda bi bilo 7:0, možda ne bi Salah bio izveden iz igre......sve je to možda.veliki_ah wrote:Od 90 minuta, Liverpool je igrao 60, roma 30. Razlika je da je liverpool za svojih 60 dao 5 golova, roma za svojih 30 je dala 2.
Realno, i pored svih sranja roma nije smjela primiti onaj go iz kornera, pogotovo što je korner došao tako glupo. Bez tog gola bi bilo 4-2, i bilo bi svašta moguće,
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#16611 Re: UEFA Champions League
Isto bi njima bilo i da je salah ostao, pao je liverpool u zadnjih 15 minuta sa i bez njega.leškarenje wrote:A možda bi bilo 7:0, možda ne bi Salah bio izveden iz igre......sve je to možda.veliki_ah wrote:Od 90 minuta, Liverpool je igrao 60, roma 30. Razlika je da je liverpool za svojih 60 dao 5 golova, roma za svojih 30 je dala 2.
Realno, i pored svih sranja roma nije smjela primiti onaj go iz kornera, pogotovo što je korner došao tako glupo. Bez tog gola bi bilo 4-2, i bilo bi svašta moguće,
Al sto kažeš, nema ništa od šbb kbb
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#16612 Re: UEFA Champions League
Muhamed Đakmić wrote: Ma u suštini je to visoki presing, ali je ovaj gegenpressing neka Kloppova verzija istog, još napredniji i agresivniji. Kad ima profile igrača koji to mogu u potpunosti ispoštovati, totalno ludilo stvara. Kao sinoć![]()
Fascinantno je da je takav fudbal zaživio tek pojavom Kloppa. Ja ga se fakat ne sjećam od drugih trenera, mada nisam toliko ni razumio taktiku, a nije me ni zanimala u mlađim danima, ali eto, vjerovatno bih neke osnovne obrise primijetio. Naravno, radio je to legendarni Bielsa i mnogi španski treneri, ali ne toliko slijepo kao Klopp, koji je napravio revoluciju.
Uglavnom, osnovna razlika između njegovog poimanja fudbala i nekog tradicionalnog stereotipnog koje je rušio (a koje danas postoji samo kod reaktivnih ili nazadnih trenera), jeste u tome da kad ekipa izgubi loptu, ne teži formiranju defanzivne formacije i stabilizaciji, nego teži tome da sa tri, četiri ili pet igrača izađe visoko na protivničku polovinu i pokuša oduzeti loptu ili barem natjerati protivnika da je prenese u bezopasne zone.
Vidim da se danas hvali gegenpressing na sva usta, jer je bio jako ucinkovit' protiv Rome, al' ne bi trebali zaboravit' da je bilo utakmica gdje je takav pristup isp'o skroz katastrofalno. Ovaj sistem ce izbit' zube i totalno fizicki rasturit' ekipu kad naleti na protivnika koji je mentalno stabilan i koji ima jaku tehnicku sposobnost da zadrzi loptu, sto Roma to apsolutno nije.
- bingov buraz
- Posts: 11329
- Joined: 14/04/2009 20:23
#16613 Re: UEFA Champions League
Imaju tu smjernice kako bi komentarisaoturbofolk wrote:
Kako vam se da slišati te "stručne" analize kad unaprijed znate šta će reći. Je li baš on razlog odjave ovih kanala. Imaš brate Spahu na BHT i udri . Mogu mislit šta bi bilo da je Kolarov zabio onu prečku kod 0-0 . Bi li tada golman bio očajno postavljen ili ono ne bi branilo 11 Kariusa![]()
https://sport.blic.rs/fudbal/domaci-fud ... to/m16nvqn
Dosta od mene o ovom "stručnjaku"
- leškarenje
- Posts: 17455
- Joined: 30/12/2010 20:49
- Location: Sa druge strane
#16614 Re: UEFA Champions League
Ovaj gegenpresing nije prošao samo protiv Uniteda 
- Logovan
- Posts: 102829
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#16615 Re: UEFA Champions League
Mourinho dokazao kakav je trener.leškarenje wrote:Ovaj gegenpresing nije prošao samo protiv Uniteda
-
Crvena Tifoza
- Posts: 11776
- Joined: 06/06/2007 04:47
- Location: kandahar....
#16616 Re: UEFA Champions League
‘Gegenpressing’ izmislip Klopp
Izgleda da ljudi trebaju malo prelistat po YouTube Cruyfove taktike i objašnjenja istih, pa i onaj video gdje Henry priča o tiki taka.
Izgleda da ljudi trebaju malo prelistat po YouTube Cruyfove taktike i objašnjenja istih, pa i onaj video gdje Henry priča o tiki taka.
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#16617 Re: UEFA Champions League
Generalno nije dobra strategija kod ekipa koje se brane sa 6-7 igrača jer čak i kad uzmeš loptu visoko, iza te čeka bedem. Tu se moraju malo drugačije organizovati da uzmu bodove.
Svaka čast Mourinhu koji je znao kako treba igrati protiv ovoga
Svaka čast Mourinhu koji je znao kako treba igrati protiv ovoga
-
bosanska senzacija
- Posts: 2065
- Joined: 14/02/2011 09:48
#16618 Re: UEFA Champions League
I tesko da ce sa ovakvim tempom jedna ekipa, osim ako nema bas sirok kadar, to moci iznijeti tokom citave sezone. Kup takmicenja su skroz druga stvar.
- leškarenje
- Posts: 17455
- Joined: 30/12/2010 20:49
- Location: Sa druge strane
#16619 Re: UEFA Champions League
Ja napisa poslije pitanja sta je gegenpresing da to Barca igra godinama,ali niko nista me odgovoriCrvena Tifoza wrote:‘Gegenpressing’ izmislip Klopp![]()
Izgleda da ljudi trebaju malo prelistat po YouTube Cruyfove taktike i objašnjenja istih, pa i onaj video gdje Henry priča o tiki taka.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#16620 Re: UEFA Champions League
A gdje je protiv Rome u revanšu taj gegenpresing 
- leškarenje
- Posts: 17455
- Joined: 30/12/2010 20:49
- Location: Sa druge strane
#16621 Re: UEFA Champions League
A jel ne igraju to ?Tomahawk11 wrote:A gdje je protiv Rome u revanšu taj gegenpresing
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#16622 Re: UEFA Champions League
Poslije Guardiole i ne igra baš.leškarenje wrote:Ja napisa poslije pitanja sta je gegenpresing da to Barca igra godinama,ali niko nista me odgovoriCrvena Tifoza wrote:‘Gegenpressing’ izmislip Klopp![]()
Izgleda da ljudi trebaju malo prelistat po YouTube Cruyfove taktike i objašnjenja istih, pa i onaj video gdje Henry priča o tiki taka.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#16623 Re: UEFA Champions League
Sve na svijetu je izmislio Krojf.
Ili Rinus
Nema trećeg stručnjaka i svi su naravno povezani s Barcelonom
Ili Rinus
Nema trećeg stručnjaka i svi su naravno povezani s Barcelonom
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#16624 Re: UEFA Champions League
Pitam, gdje je to bilo u toj utakmici.leškarenje wrote:A jel ne igraju to ?Tomahawk11 wrote:A gdje je protiv Rome u revanšu taj gegenpresing
Dosta je to slabije pod Valverdeom u odnosu na Barsu prije njega.
-
Mustang1
- Posts: 29949
- Joined: 29/12/2010 17:31
#16625 Re: UEFA Champions League
U Barci nakon sto je otisao Neymar moras "samo" Messia zaustaviti i onda nema ko pobjeci. Kod Liverpoola zaustavi Salaha ode Mane pa i Firminho i Ox/Wijnaldum. Dok ti onda skontas da ovaj pobjeze pa se odvojis od Salaha, ode i Salah 
