Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#16576 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

Odlična epizoda sve do zadnjih 5 minuta. Još od prve scene jebene serije White Walkeri su predstavljeni kao glavna prijetnja, veća od svih međuljudskih ratova, politike, muljaža itd. i evo opet će serija završiti sa politikom i pitanjem "ko će sjediti na prijestolu." Razočaravajuće, stvarno sam mislio da je serija nešto više od toga. Sad me ne bi iznenadilo da na kraju Jon i Daenerys vladaju ko kralj i kraljica, Tyrion kao Hand of the King i svi ostali na svojim starim položajima. Jebo ovo kad skontaš.
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#16577 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Arslan_11 »

Ja sam uvjeren da ce biti jos nesto sa NK. Navlakusa neka sigurno. Sto se tice previse mrtvih u WF, pa ostao je jos jedan zmaj :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#16578 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by MarlboroGold »

Arslan_11 wrote:Ja sam uvjeren da ce biti jos nesto sa NK. Navlakusa neka sigurno. Sto se tice previse mrtvih u WF, pa ostao je jos jedan zmaj :D
Ako Dany odmah zapuca do KL nema od toga ništa :D
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#16579 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by cassius »

mislim da dosta vas ima neka svoja zamisljanja stvari pored onih ociglednih koje su kreatori postavili, pa vas dosta zavrsava razocarano.
Tipa kao ovaj Hasan iznad. Serija se zove care moj, Game of Thrones, koje pitanje treba da se postavi , osim ko je na prijestolju.

ako su ww predstavljeni kao glavna prijetnja, ne znaci da ne mogu biti porazeni. :D kakav si ti rasplet ocekivao bgti, da cersei ubije night kinga?
pored three eyed ravena i many-faced arye , i moda azor ahai jon-a i daenerys sa 2 zmaja. :lol:
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#16580 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

MarlboroGold wrote:Exodus bi mogao biti ne samo povlačenje trupa prema jugu, već i bježanje iz Winterfella zbog zaraznih bolesti i ostalog. Previše je mrtvih tijela u i izvan WF-a da bi to mogli zakopati i šta već, a uslovi nikakvi.
Evo jos jedne teorije koja se nece obistinit :-) Pa frajeri ce samo pokupit tijela i zapalit ih,imaju dva jebena zmaja :D
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#16581 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

MarlboroGold wrote:
Arslan_11 wrote:Ja sam uvjeren da ce biti jos nesto sa NK. Navlakusa neka sigurno. Sto se tice previse mrtvih u WF, pa ostao je jos jedan zmaj :D
Ako Dany odmah zapuca do KL nema od toga ništa :D


0.21 Na sekund,dva mozes vidjet da oba zmaja lete :D
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#16582 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

Arslan_11 wrote:Ja sam uvjeren da ce biti jos nesto sa NK. Navlakusa neka sigurno. Sto se tice previse mrtvih u WF, pa ostao je jos jedan zmaj :D
Kakva navlakuša, frajer se rasprsnuo u komadiće zajedno sa svim ostalim Walkerima. Nema ništa od toga, svaki put kad tako pomislimo da D&D spremaju neki jeben plot twist skontamo da nemaju ni muda ni pameti za to. Shvatam da je morao neko da pobijedi, ali očekivao sam jednostavno nešto više od White Walkera, da imaju neki jasan cilj, da nisu samo ledeni demoni koji ubijaju sve pred sobom, ali bez Martina nema više nikakve dubine u priči. Ako ikad dovrši knjige siguran sam da se neće ni blizu ovako završiti.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#16583 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Kiki_Musampa »

drogon2 wrote:
MarlboroGold wrote:Exodus bi mogao biti ne samo povlačenje trupa prema jugu, već i bježanje iz Winterfella zbog zaraznih bolesti i ostalog. Previše je mrtvih tijela u i izvan WF-a da bi to mogli zakopati i šta već, a uslovi nikakvi.
Evo jos jedne teorije koja se nece obistinit :-) Pa frajeri ce samo pokupit tijela i zapalit ih,imaju dva jebena zmaja :D
Ja na kraju vidjeh šaku jada da stoji u wf. Samo dortrakija je bilo hiljada i hiljada, gdje su neokaljani i 100000 prijašnjih mrtvih. I ja sam to kontao, ono sve treba zapaliti, zajedno sa wfom
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#16584 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Optimus09 »

Ono ghost nastrada zajedno s dotrakijima,nisam vidio da se vratio s nekolicinom :?
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#16585 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by 1Dante1 »

Optimus09 wrote:Ono ghost nastrada zajedno s dotrakijima,nisam vidio da se vratio s nekolicinom :?
Nije nastradao, moze se vidjeti u preview-u za 4. epizodu.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#16586 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by MarlboroGold »

drogon2 wrote:
MarlboroGold wrote:
Arslan_11 wrote:Ja sam uvjeren da ce biti jos nesto sa NK. Navlakusa neka sigurno. Sto se tice previse mrtvih u WF, pa ostao je jos jedan zmaj :D
Ako Dany odmah zapuca do KL nema od toga ništa :D


0.21 Na sekund,dva mozes vidjet da oba zmaja lete :D
:thumbup:
Ko će čekati jbt... :-)
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#16587 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

Neka ,slatko je ovo cekanje od sedmicu dana.Uzivam u hajpu bgm.Tesko da ce se ovako sta ponovit za nasih zivota haha
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#16588 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tuzlak1212 »

Aegon je westeros osvojio sa 3 zmaja, mogu ovi samo KL sa dva valjda...
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#16589 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

cassius wrote:mislim da dosta vas ima neka svoja zamisljanja stvari pored onih ociglednih koje su kreatori postavili, pa vas dosta zavrsava razocarano.
Tipa kao ovaj Hasan iznad. Serija se zove care moj, Game of Thrones, koje pitanje treba da se postavi , osim ko je na prijestolju.

ako su ww predstavljeni kao glavna prijetnja, ne znaci da ne mogu biti porazeni. :D kakav si ti rasplet ocekivao bgti, da cersei ubije night kinga?
pored three eyed ravena i many-faced arye , i moda azor ahai jon-a i daenerys sa 2 zmaja. :lol:
Knjige se zovu A Song of Ice and Fire, i itekako je jasno da je priča više od pitanja kome će tron pripasti na kraju. Seriju su nazvali "Game of Thrones" po prvoj knjizi jer je to jednostavnije i atraktivnije ime za TV seriju. I ne, nisam očekivao da Cersei ubije Night Kinga, već sam očekivao da serija, nakon što smo vidjeli toliko besmislenih ratova i krvoprolića, kulminira u borbi za opstanak čovječanstva, života, ljubavi. Ovako ispade da White Walkeri nisu bili glavni neprijatelj, već samo alatka u priči da se svi ujedine protiv Cersei. Jebo ja sebi sve ako se knjige tako završe.
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#16590 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Arslan_11 »

Pa eto nadam se da je tako, da ne bih bio razocaran. Vidjet cemo. Ja sam bio ubjedjen da je samo drogon ostao ziv. Hajd, ustao sam u 3h :zzzz: zato cu jos jednom pregledati kada dodjem kuci.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#16591 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by SanskiBiser »

Optimus09 wrote:Ono ghost nastrada zajedno s dotrakijima,nisam vidio da se vratio s nekolicinom :?

GHOST je ziv, on je pratio Joraha tokom jurisa i vratio se s njim nazad, ima ga na sekundu u pozadini ispred Wintefell u najavi za narednu epizodu. U pozadini vidi mu se tijelo stoji pored Brana koliko sam skontao.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#16592 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tuzlak1212 »

alibaba_i_30_godina wrote:
tuzlak1212 wrote: jedino mi to ima logike kako je mogla neprimjetno proći
Ne bih rekao da je neprimjetno jer ima scena kada prikažu jednog od onih WW i kako vjetar puhne i pramen kose mu pomakne, a on čudno pogleda. Vjerovatno je to tada Arya prošla ili bila blizu.

Ali pogledam još jednom večeras dobro.
Mislio sam neprimjetno u mnogo sirem smislu, da onoliki silni zombiji je ne primjete nego tek jedan WW. Garant se maskirala, morat ću i ja vratit kasnije da ponovo čujem šta joj je Melisandre rekla ono oko očiju, kad je rekla blue eyes dal joj dala indikaciju da se obuče ko oni i da se prišunja.
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#16593 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

Opet previse gledate u to :-) Treba se jednostavno prisunjala,jedan ju je primijetio momenat prije nego sto je skocila na NK i to je to .
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#16594 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

Inace konacno su nesto normalno uradili sa Sansom kad su je natjerali da prizna da je beskorisna u ovakvim situacijama.Mozda sad pronadje neki mali nivo respekta za bivseg joj polubrata,Daenerys kao i za svu ostalu raju koja se bori. :D
User avatar
harisoni
Posts: 298
Joined: 31/05/2010 09:22

#16595 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by harisoni »

Vidjeti NK kako se smije, nenadjebivo. :lol: :lol: :lol:
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#16596 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by mrgreen »

Ne vjerujem da je ovo sve sa NK i white walkersima.
Jos uvijek je moguce da je Bran Night King i da je bio zajeb ubiti NK i time sprijeciti da ubije Brana... logicno :D

Nesto jest, ali ne vjerujem da je tako jednostavno nakon 8 godina zajebancije :-D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#16597 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by dezurni_ucenik »

Trebali su ubaciti macevanje Snowa i Kinga.
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#16598 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

dezurni_ucenik wrote:Trebali su ubaciti macevanje Snowa i Kinga.
Pa da raja kuka da je predvidivo :D NK vjv nije dobar borac uopste.Nijedan WW kojeg smo vidjeli u seriji nije pokazao zavidne borbene vjestine.Nesto se bajgi tuku,cim neko izvuce valirijski celik ili dragonglass oni zinu i u narednoj sekundi su vec mrtvi xd
Last edited by drogon2 on 29/04/2019 11:52, edited 1 time in total.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#16599 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by dezurni_ucenik »

Bio bi fazon da je u zadnjoj sceni Cersei cekala sa strane da uleti u Winterfell Koji bi to onda pokolj bio.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#16600 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by dezurni_ucenik »

drogon2 wrote:
MarlboroGold wrote:
Arslan_11 wrote:Ja sam uvjeren da ce biti jos nesto sa NK. Navlakusa neka sigurno. Sto se tice previse mrtvih u WF, pa ostao je jos jedan zmaj :D
Ako Dany odmah zapuca do KL nema od toga ništa :D


0.21 Na sekund,dva mozes vidjet da oba zmaja lete :D

15. sekunda sjever priznao Deniris?
Post Reply