Škoda all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#1651 Re: Škoda all about

Post by direstraits0078 »

Octavia sa 75 KS ide kao da ima 75 ks. :-D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1652 Re: Škoda all about

Post by 530i »

goran16v wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
goran16v wrote:Meni jedna stopa iz Velasa (mislim da je bila ** No links **-ova) zbog kalupa nije pasala kako treba, odnosno zazori su bili nejednaki pa je licilo da je auto opaljen u cosak, a nije (poznanik gajbom kvrcnou saklo stope). Za 30 KM ja ne bih rizikovao da mi se desi ista stvar.
Sto se tice dijeova iz oglasa, masa je dijeova za Skode je sa poplavljenih vozila kao i sa vozila uvezenih iz Engleske. Prednji farovi ne pasu, a zadnje stop lampe ne pasu ako imaju samo jedno rikverc svjetlo jer je na kontra strani tj. na lijevoj.
Kupio, postavio ispred radnje, sve kako treba, oklopilo kao kod originala. :thumbup:
Drago mi je da je tako, mozda imamo razlicito oko da primjetimo, ali ja sam postavio x zamjenskih stop lampi i farova, nista se nije uklapalo kao original niti je bilo jednake kvalitete...
Najgore su plastike prednjih žmigavaca od golfa dvojke...kreneš da postaviš (neorginalni dio, naravno) i ono ne može. I to nije jedan feleričan, nego većina...rupe se ne gađaju ili čak ne može da uđe u karambolku jer je malkice preširoko. Onda čovjek shvati da polovan orginalan dio nije uopšte skup.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1653 Re: Škoda all about

Post by 530i »

http://www.asomercic.com/Cijene/Fabia_cjenovnik.pdf

Najjeftinija Fabija 3 dizel 28.500 KM :lol: :lol: :run:
Početni paket opreme smiješan, ručni prozori, obično centralno, nema klime...
Ako ih sad ne ubije konkurencija, prvenstveno reno i dacija, neće nikada.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1654 Re: Škoda all about

Post by mali_milojica »

Oni nisu normalni :shock:
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1655 Re: Škoda all about

Post by golfiista »

mali_milojica wrote:Oni nisu normalni :shock:
+1
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1656 Re: Škoda all about

Post by mali_milojica »

Hajde shvatam,dizel se moze dobiti tek sa srednjim paketom opreme,ali covjece,jbn 28.5k KM bez ijedne jedine doplate u opremi za mali auto.
Benzinci cini mi se imaju "normalne" cijene.
Ali neka. I trebaju tako.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1657 Re: Škoda all about

Post by Optimist »

Novi i20 sa 1.4 dizel motorom kosta 27 hiljada pocetni model. Ima malo bolju opremu od Fabie. Po meni je to previse za vozilo te klase kad se Citroen C4 sa 1.6 HDi motorom moze kupiti za 25 hiljada KM.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1658 Re: Škoda all about

Post by mali_milojica »

Optimist wrote:Novi i20 sa 1.4 dizel motorom kosta 27 hiljada pocetni model. Ima malo bolju opremu od Fabie. Po meni je to previse za vozilo te klase kad se Citroen C4 sa 1.6 HDi motorom moze kupiti za 25 hiljada KM.
Da,ali za isti taj i20 imas popust od 3000 KM za kes ili 1500 KM redovnog popusta,tako da ispadne da je sada odmah na startu i20 sa dizel motorom jeftiniji od Fabie sa dizel motorom nekih 3000-4500 KM
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#1659 Re: Škoda all about

Post by citroen xm »

I opet će raja kupovati ove Škode. I šta tu treba više pričati. Kada raja misli da jedino VAG zna napraviti auto, onda neka i plaća.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1660 Re: Škoda all about

Post by madner »

Ludilo, Fabia a 30 000.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1661 Re: Škoda all about

Post by konektovan »

citroen xm wrote:I opet će raja kupovati ove Škode. I šta tu treba više pričati. Kada raja misli da jedino VAG zna napraviti auto, onda neka i plaća.
Moze im se. :wink:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#1662 Re: Škoda all about

Post by citroen xm »

Odlično, onda neka kupuju. :D
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1663 Re: Škoda all about

Post by Optimist »

mali_milojica wrote:
Optimist wrote:Novi i20 sa 1.4 dizel motorom kosta 27 hiljada pocetni model. Ima malo bolju opremu od Fabie. Po meni je to previse za vozilo te klase kad se Citroen C4 sa 1.6 HDi motorom moze kupiti za 25 hiljada KM.
Da,ali za isti taj i20 imas popust od 3000 KM za kes ili 1500 KM redovnog popusta,tako da ispadne da je sada odmah na startu i20 sa dizel motorom jeftiniji od Fabie sa dizel motorom nekih 3000-4500 KM

Moguce. Bas sam neki dan gledao u salonu ovaj novi i20. Auto fantasticno izgleda. U odnosu na Getza napredak je udvostrucen. Hyundai se kao i Kia za kratko vrijeme izborise za svoju poziciju na trzistu.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1664 Re: Škoda all about

Post by madner »

Sto jest jest, 1% do 2% je njihovo.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1665 Re: Škoda all about

Post by mali_milojica »

Optimist wrote:
mali_milojica wrote:
Optimist wrote:Novi i20 sa 1.4 dizel motorom kosta 27 hiljada pocetni model. Ima malo bolju opremu od Fabie. Po meni je to previse za vozilo te klase kad se Citroen C4 sa 1.6 HDi motorom moze kupiti za 25 hiljada KM.
Da,ali za isti taj i20 imas popust od 3000 KM za kes ili 1500 KM redovnog popusta,tako da ispadne da je sada odmah na startu i20 sa dizel motorom jeftiniji od Fabie sa dizel motorom nekih 3000-4500 KM

Moguce. Bas sam neki dan gledao u salonu ovaj novi i20. Auto fantasticno izgleda. U odnosu na Getza napredak je udvostrucen. Hyundai se kao i Kia za kratko vrijeme izborise za svoju poziciju na trzistu.
Gledao neki dan emisiju gdje su bili na predstavljanju i teta koja je davala izjavu ispred Hyundai BIH kaze za ove popuste. I govori kako je prvi i osnovni model 22990,a uveliko ga reklamiraju vec od 19990 i onda kaze popust za kes 3000,a redovni popust 1500 KM.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1666 Re: Škoda all about

Post by Optimist »

Sad bas malo gledam cijene konkurenata Fabiji sa dizel motorom.

VW Polo trendline 1.4 TDI 27 300 KM
Seat Ibiza 1.2 TDI 26 800 KM
Kia Rio 1.4 CRDI 28 500 KM :shock:
Toyota Yaris 1.4 D-4D 26 700 KM
Opel Corsa 1.3 CDTI 26 736 KM
Renault Clio 1.5 dCi 24 200 KM
Citroen C3 1.4 HDi 21 200 KM
Dacia Sandero 1.5 dCi 18 900 KM

Svi modeli koji su navedeni su sa pocetnim verzijama opreme i dizel motorom.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1667 Re: Škoda all about

Post by mali_milojica »

Optimist wrote:Sad bas malo gledam cijene konkurenata Fabiji sa dizel motorom.

VW Polo trendline 1.4 TDI 27 300 KM
Seat Ibiza 1.2 TDI 26 800 KM
Kia Rio 1.4 CRDI 28 500 KM :shock:
Toyota Yaris 1.4 D-4D 26 700 KM
Opel Corsa 1.3 CDTI 26 736 KM
Renault Clio 1.5 dCi 24 200 KM
Citroen C3 1.4 HDi 21 200 KM
Dacia Sandero 1.5 dCi 18 900 KM

Svi modeli koji su navedeni su sa pocetnim verzijama opreme i dizel motorom.
:shock: :lol:
Ima i vecih budala. Plus doplata od 1000 KM za 5 vrata.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1668 Re: Škoda all about

Post by 530i »

Hyundai i Kia su poznati da za keš daju popust, za sve modele, i to odmah par hiljada. Regularne cijene su im za to "beskamatno" kreditiranje. Ali, ovo sa novom fabijom je haos. Cijene su otišle za par hiljada više, a uspjeli su pronaći i 1.6 mpi motor, valjda samo za naše i slična tržišta.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1669 Re: Škoda all about

Post by Optimist »

Ma vala nek daju popusta koliko hoce, ali za malo gradsko auto dati preko 25 milja i to sa nekom pocetnom opremom je po meni ludost. Za taj iznos bih ja vec trazio kompakta.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1670 Re: Škoda all about

Post by ado-šampion »

Nisu te cijene nikakvo cudo. Ta klasa je prerasla nekadasnju kompaktnu klasu. Nova Mazda 2 ima medjuosovinski razmak kao Golfovi 4, 5 i 6. Osnovna Mazda 2 u Hrvatskoj kosta preko 23 hiljade (preracunato u marke). Osnovna nova Corsa 10700 eura u Njemackoj.

Kad Hyundai i Kia mogu imati takve cijene, ne vidim sto ne moze Skoda. Cjenovnik je jedno a popusti su drugo, realno ko daje kes svugdje moze dobiti slican popust.

Listam bas neke stare magazine, elem, 2003. godine BMW 318d je kostao oko 25 hiljada eura, isto koliko je 2009. kostao BMW 118d (dakle za klasu ispod). Danas je 318d 35 hiljada eura.

Jedini problem je tu sto s godinama mi u Bosni padamo sve vise qrcu za usi, odnosno i dalje zivimo u proslosti, a svijet ide naprijed. Danas je taj B segment po velicini ono sto je bio C segment krajem stoljeca. Po tehnici je daleko ispred. A cijene su tu negdje.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1671 Re: Škoda all about

Post by madner »

Postoji pojam koji se zove inflacija.

Taj BMW bi danas morao kostati bar 30 000 da cijena bude jednaka. Svijet ide naprijed, a inflacija ne stoji. :D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1672 Re: Škoda all about

Post by ado-šampion »

madner wrote:Postoji pojam koji se zove inflacija.

Taj BMW bi danas morao kostati bar 30 000 da cijena bude jednaka. Svijet ide naprijed, a inflacija ne stoji. :D
Nemoj zezati, fakat nisam znao, sta ti je ta inflacija? :?

E nek si me prosvijetlio... Znaci za 6 godina inflacija napravila da auto B segmenta kosta kao auto C segmenta. Smiiiinka....
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1673 Re: Škoda all about

Post by madner »

Znam da ne znas, no zato sam ja tu da te ispravim.
2015 osnovni 318d kosta 33.750,00 eurica. Tako da ti je teorija netacna, kao i mnoge druge. Cijena nije znatno veca kada se uzme u obzir inflacija.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1674 Re: Škoda all about

Post by golfiista »

Dok BMW serije 1 osnovni benzinac košta ispod 40k KM, osnovni 116d košta oko 43k KM, osnovna dizelska Fabija košta oko 29k KM :lol: :lol:
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#1675 Re: Škoda all about

Post by pajero »

golfiista wrote:Dok BMW serije 1 osnovni benzinac košta ispod 40k KM, osnovni 116d košta oko 43k KM, osnovna dizelska Fabija košta oko 29k KM :lol: :lol:
Ma ja ko ima 29k ima i 43k KM...hahahaa :D
Post Reply