Škoda all about
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#1651 Re: Škoda all about
Octavia sa 75 KS ide kao da ima 75 ks. 
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#1652 Re: Škoda all about
Najgore su plastike prednjih žmigavaca od golfa dvojke...kreneš da postaviš (neorginalni dio, naravno) i ono ne može. I to nije jedan feleričan, nego većina...rupe se ne gađaju ili čak ne može da uđe u karambolku jer je malkice preširoko. Onda čovjek shvati da polovan orginalan dio nije uopšte skup.goran16v wrote:Drago mi je da je tako, mozda imamo razlicito oko da primjetimo, ali ja sam postavio x zamjenskih stop lampi i farova, nista se nije uklapalo kao original niti je bilo jednake kvalitete...Drvosjeca iz Dejcica wrote:Kupio, postavio ispred radnje, sve kako treba, oklopilo kao kod originala.goran16v wrote:Meni jedna stopa iz Velasa (mislim da je bila ** No links **-ova) zbog kalupa nije pasala kako treba, odnosno zazori su bili nejednaki pa je licilo da je auto opaljen u cosak, a nije (poznanik gajbom kvrcnou saklo stope). Za 30 KM ja ne bih rizikovao da mi se desi ista stvar.
Sto se tice dijeova iz oglasa, masa je dijeova za Skode je sa poplavljenih vozila kao i sa vozila uvezenih iz Engleske. Prednji farovi ne pasu, a zadnje stop lampe ne pasu ako imaju samo jedno rikverc svjetlo jer je na kontra strani tj. na lijevoj.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#1653 Re: Škoda all about
http://www.asomercic.com/Cijene/Fabia_cjenovnik.pdf
Najjeftinija Fabija 3 dizel 28.500 KM
Početni paket opreme smiješan, ručni prozori, obično centralno, nema klime...
Ako ih sad ne ubije konkurencija, prvenstveno reno i dacija, neće nikada.
Najjeftinija Fabija 3 dizel 28.500 KM
Početni paket opreme smiješan, ručni prozori, obično centralno, nema klime...
Ako ih sad ne ubije konkurencija, prvenstveno reno i dacija, neće nikada.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#1654 Re: Škoda all about
Oni nisu normalni 
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#1655 Re: Škoda all about
+1mali_milojica wrote:Oni nisu normalni
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#1656 Re: Škoda all about
Hajde shvatam,dizel se moze dobiti tek sa srednjim paketom opreme,ali covjece,jbn 28.5k KM bez ijedne jedine doplate u opremi za mali auto.
Benzinci cini mi se imaju "normalne" cijene.
Ali neka. I trebaju tako.
Benzinci cini mi se imaju "normalne" cijene.
Ali neka. I trebaju tako.
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#1657 Re: Škoda all about
Novi i20 sa 1.4 dizel motorom kosta 27 hiljada pocetni model. Ima malo bolju opremu od Fabie. Po meni je to previse za vozilo te klase kad se Citroen C4 sa 1.6 HDi motorom moze kupiti za 25 hiljada KM.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#1658 Re: Škoda all about
Da,ali za isti taj i20 imas popust od 3000 KM za kes ili 1500 KM redovnog popusta,tako da ispadne da je sada odmah na startu i20 sa dizel motorom jeftiniji od Fabie sa dizel motorom nekih 3000-4500 KMOptimist wrote:Novi i20 sa 1.4 dizel motorom kosta 27 hiljada pocetni model. Ima malo bolju opremu od Fabie. Po meni je to previse za vozilo te klase kad se Citroen C4 sa 1.6 HDi motorom moze kupiti za 25 hiljada KM.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#1659 Re: Škoda all about
I opet će raja kupovati ove Škode. I šta tu treba više pričati. Kada raja misli da jedino VAG zna napraviti auto, onda neka i plaća.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#1661 Re: Škoda all about
Moze im se.citroen xm wrote:I opet će raja kupovati ove Škode. I šta tu treba više pričati. Kada raja misli da jedino VAG zna napraviti auto, onda neka i plaća.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#1662 Re: Škoda all about
Odlično, onda neka kupuju. 
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#1663 Re: Škoda all about
mali_milojica wrote:Da,ali za isti taj i20 imas popust od 3000 KM za kes ili 1500 KM redovnog popusta,tako da ispadne da je sada odmah na startu i20 sa dizel motorom jeftiniji od Fabie sa dizel motorom nekih 3000-4500 KMOptimist wrote:Novi i20 sa 1.4 dizel motorom kosta 27 hiljada pocetni model. Ima malo bolju opremu od Fabie. Po meni je to previse za vozilo te klase kad se Citroen C4 sa 1.6 HDi motorom moze kupiti za 25 hiljada KM.
Moguce. Bas sam neki dan gledao u salonu ovaj novi i20. Auto fantasticno izgleda. U odnosu na Getza napredak je udvostrucen. Hyundai se kao i Kia za kratko vrijeme izborise za svoju poziciju na trzistu.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1664 Re: Škoda all about
Sto jest jest, 1% do 2% je njihovo.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#1665 Re: Škoda all about
Gledao neki dan emisiju gdje su bili na predstavljanju i teta koja je davala izjavu ispred Hyundai BIH kaze za ove popuste. I govori kako je prvi i osnovni model 22990,a uveliko ga reklamiraju vec od 19990 i onda kaze popust za kes 3000,a redovni popust 1500 KM.Optimist wrote:mali_milojica wrote:Da,ali za isti taj i20 imas popust od 3000 KM za kes ili 1500 KM redovnog popusta,tako da ispadne da je sada odmah na startu i20 sa dizel motorom jeftiniji od Fabie sa dizel motorom nekih 3000-4500 KMOptimist wrote:Novi i20 sa 1.4 dizel motorom kosta 27 hiljada pocetni model. Ima malo bolju opremu od Fabie. Po meni je to previse za vozilo te klase kad se Citroen C4 sa 1.6 HDi motorom moze kupiti za 25 hiljada KM.
Moguce. Bas sam neki dan gledao u salonu ovaj novi i20. Auto fantasticno izgleda. U odnosu na Getza napredak je udvostrucen. Hyundai se kao i Kia za kratko vrijeme izborise za svoju poziciju na trzistu.
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#1666 Re: Škoda all about
Sad bas malo gledam cijene konkurenata Fabiji sa dizel motorom.
VW Polo trendline 1.4 TDI 27 300 KM
Seat Ibiza 1.2 TDI 26 800 KM
Kia Rio 1.4 CRDI 28 500 KM
Toyota Yaris 1.4 D-4D 26 700 KM
Opel Corsa 1.3 CDTI 26 736 KM
Renault Clio 1.5 dCi 24 200 KM
Citroen C3 1.4 HDi 21 200 KM
Dacia Sandero 1.5 dCi 18 900 KM
Svi modeli koji su navedeni su sa pocetnim verzijama opreme i dizel motorom.
VW Polo trendline 1.4 TDI 27 300 KM
Seat Ibiza 1.2 TDI 26 800 KM
Kia Rio 1.4 CRDI 28 500 KM
Toyota Yaris 1.4 D-4D 26 700 KM
Opel Corsa 1.3 CDTI 26 736 KM
Renault Clio 1.5 dCi 24 200 KM
Citroen C3 1.4 HDi 21 200 KM
Dacia Sandero 1.5 dCi 18 900 KM
Svi modeli koji su navedeni su sa pocetnim verzijama opreme i dizel motorom.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#1667 Re: Škoda all about
Optimist wrote:Sad bas malo gledam cijene konkurenata Fabiji sa dizel motorom.
VW Polo trendline 1.4 TDI 27 300 KM
Seat Ibiza 1.2 TDI 26 800 KM
Kia Rio 1.4 CRDI 28 500 KM![]()
Toyota Yaris 1.4 D-4D 26 700 KM
Opel Corsa 1.3 CDTI 26 736 KM
Renault Clio 1.5 dCi 24 200 KM
Citroen C3 1.4 HDi 21 200 KM
Dacia Sandero 1.5 dCi 18 900 KM
Svi modeli koji su navedeni su sa pocetnim verzijama opreme i dizel motorom.
Ima i vecih budala. Plus doplata od 1000 KM za 5 vrata.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#1668 Re: Škoda all about
Hyundai i Kia su poznati da za keš daju popust, za sve modele, i to odmah par hiljada. Regularne cijene su im za to "beskamatno" kreditiranje. Ali, ovo sa novom fabijom je haos. Cijene su otišle za par hiljada više, a uspjeli su pronaći i 1.6 mpi motor, valjda samo za naše i slična tržišta.
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#1669 Re: Škoda all about
Ma vala nek daju popusta koliko hoce, ali za malo gradsko auto dati preko 25 milja i to sa nekom pocetnom opremom je po meni ludost. Za taj iznos bih ja vec trazio kompakta.
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#1670 Re: Škoda all about
Nisu te cijene nikakvo cudo. Ta klasa je prerasla nekadasnju kompaktnu klasu. Nova Mazda 2 ima medjuosovinski razmak kao Golfovi 4, 5 i 6. Osnovna Mazda 2 u Hrvatskoj kosta preko 23 hiljade (preracunato u marke). Osnovna nova Corsa 10700 eura u Njemackoj.
Kad Hyundai i Kia mogu imati takve cijene, ne vidim sto ne moze Skoda. Cjenovnik je jedno a popusti su drugo, realno ko daje kes svugdje moze dobiti slican popust.
Listam bas neke stare magazine, elem, 2003. godine BMW 318d je kostao oko 25 hiljada eura, isto koliko je 2009. kostao BMW 118d (dakle za klasu ispod). Danas je 318d 35 hiljada eura.
Jedini problem je tu sto s godinama mi u Bosni padamo sve vise qrcu za usi, odnosno i dalje zivimo u proslosti, a svijet ide naprijed. Danas je taj B segment po velicini ono sto je bio C segment krajem stoljeca. Po tehnici je daleko ispred. A cijene su tu negdje.
Kad Hyundai i Kia mogu imati takve cijene, ne vidim sto ne moze Skoda. Cjenovnik je jedno a popusti su drugo, realno ko daje kes svugdje moze dobiti slican popust.
Listam bas neke stare magazine, elem, 2003. godine BMW 318d je kostao oko 25 hiljada eura, isto koliko je 2009. kostao BMW 118d (dakle za klasu ispod). Danas je 318d 35 hiljada eura.
Jedini problem je tu sto s godinama mi u Bosni padamo sve vise qrcu za usi, odnosno i dalje zivimo u proslosti, a svijet ide naprijed. Danas je taj B segment po velicini ono sto je bio C segment krajem stoljeca. Po tehnici je daleko ispred. A cijene su tu negdje.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1671 Re: Škoda all about
Postoji pojam koji se zove inflacija.
Taj BMW bi danas morao kostati bar 30 000 da cijena bude jednaka. Svijet ide naprijed, a inflacija ne stoji.
Taj BMW bi danas morao kostati bar 30 000 da cijena bude jednaka. Svijet ide naprijed, a inflacija ne stoji.
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#1672 Re: Škoda all about
Nemoj zezati, fakat nisam znao, sta ti je ta inflacija?madner wrote:Postoji pojam koji se zove inflacija.
Taj BMW bi danas morao kostati bar 30 000 da cijena bude jednaka. Svijet ide naprijed, a inflacija ne stoji.
E nek si me prosvijetlio... Znaci za 6 godina inflacija napravila da auto B segmenta kosta kao auto C segmenta. Smiiiinka....
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1673 Re: Škoda all about
Znam da ne znas, no zato sam ja tu da te ispravim.
2015 osnovni 318d kosta 33.750,00 eurica. Tako da ti je teorija netacna, kao i mnoge druge. Cijena nije znatno veca kada se uzme u obzir inflacija.
2015 osnovni 318d kosta 33.750,00 eurica. Tako da ti je teorija netacna, kao i mnoge druge. Cijena nije znatno veca kada se uzme u obzir inflacija.
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#1674 Re: Škoda all about
Dok BMW serije 1 osnovni benzinac košta ispod 40k KM, osnovni 116d košta oko 43k KM, osnovna dizelska Fabija košta oko 29k KM

- pajero
- Posts: 597
- Joined: 04/11/2009 15:31
#1675 Re: Škoda all about
Ma ja ko ima 29k ima i 43k KM...hahahaagolfiista wrote:Dok BMW serije 1 osnovni benzinac košta ispod 40k KM, osnovni 116d košta oko 43k KM, osnovna dizelska Fabija košta oko 29k KM![]()
