Kviz "Film"

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#1651 Re: Kviz "Film"

Post by darius_maximus »

Nije oldboy...
Remake je dobio 4 oskara, tako ces odmah otkriti koji je originalni azijski triler.
Onda ti jos ostaje da skontas koji je glumac vlasnik prava na film... :)
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1652 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

darius_maximus wrote:Ne, remake se nalazi u top 100 imdb-ove liste najfilmova, hajd' tako... :)
Remake je Departed, a taj kineski se u prevodu zove Pakleni poslovi ili tako nekako (Infernal Affairs). Ne znam kako se zove taj Kinez :D
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1653 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

Sorry, nije kinez nego Brad Pitt :D
Sad vidjeh u Wikipediji :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1654 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

ispadoh iz stosa :D sta cu ka sam plava :D probably PEra ko i obicno tacno odgovorio :D
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#1655 Re: Kviz "Film"

Post by darius_maximus »

Pera, sve je tacno... :D
Sorry Bloo...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1656 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

predlazem Peru za predCjednika mjesne filmske zajednice i pocasnog clana Kriteriona :D
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1657 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

Koji je glumac tako uvjerljivo odigrao ulogu negativca u jednom filmskom klasiku, da je morao maknuti svoj broj iz telefonskog imenika, jer su ga ljudi zvali i prijetili mu smrću, pošto su ga poistovjetili sa njegovim likom?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1658 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

De Niro?
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1659 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

Bloo wrote:De Niro?
Ne.
Da ne bi neko slučajno "lupnuo" (iako je malo vjerovatno) treba reći i glumca i film.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1660 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

iskreno priznajem da mi nista ne pada na pamet :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1661 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

Norman Bates uloga i mean u Psiho?
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1662 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

Bloo wrote:iskreno priznajem da mi nista ne pada na pamet :D
Ovako...
Glumac nije pretjerano poznat. Zapravo, ovo mu je najpoznatija filmska uloga, inače njegova prva. Vjeruje se da mu je baš tako uvjerljivo pretstavljanje pomahnitalog ubice onemogućilo da tokom karijere dobije širi dijapazon uloga.
Film je mnogo poznatiji, u neku ruku je začetnik jednog podžanra i vjerovatnije će se svako prvo sjetiti naziva filma, a onda je lako naći ime glumca.
Eto...treba li još pomoći?
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1663 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

Bloo wrote:Norman Bates uloga i mean u Psiho?
Ne. Donekle slična stvar sa Perkinsom, samo što njemu nisu prijetili preko telefona :D
A, za razliku od ovog lika, Norman Bates je i na momente simpatičan, na momente izaziva sažaljenje. Kod ovoga ništa slično ne postoji.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1664 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

Malcolm McDowell Clockwork orange?
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1665 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

Bloo wrote:Malcolm McDowell Clockwork orange?
Ne.
Ali recimo da oba filma imaju na neki način indirektne veze jedan s drugim. Ne smijem reći, pogodićeš odmah :D
Nisu žanrovski slični, da te ne odvedem na krivi trag.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1666 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

Nicholson Shining?
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1667 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

Bloo wrote:Nicholson Shining?
Đe'š njega! :D
Pa rekoh da nije previše poznat glumac...pročitaj još jednom sve hintove :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1668 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

il Dennis Hopper u Blue velvetu :S
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1669 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

dobroooo ne ide multitasking na poslu nikako :D
John Huston Chinatown?

moram raditi :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1670 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

Paul Muni Scarface ?
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1671 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

Halo ba...čitaj šta napisah :D
Malo poznat glumac, prvi film u karijeri, nikada više nije nadmašio sebe.
Poznat film pravo, poznata i uloga.
Film je imao nekoliko labavo vezanih nastavaka, ni u jednom nije igrao ovaj glumac (iz očitih razloga :D ).
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1672 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

Evo još:
Glavni lik u filmu je jedna od ikona američkog filma (i glumac i lik).
U filmu se nalazi jedan legendarni citat.
Veza sa Paklenom narandžom je slična reakcija javnosti na oba filma.
Stvarno više ne smijem reći :D Dao sam toliko informacija, složi kockice i odgovor će ti se sam dati :)
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#1673 Re: Kviz "Film"

Post by John Cleese »

.
Last edited by John Cleese on 02/09/2012 19:44, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1674 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

John Cleese wrote:Andrew Robinson - Scorpio Killer u filmu Dirty Harry?

Legendarni citat:
I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk? :D

:thumbup:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1675 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

John Cleese wrote:Andrew Robinson - Scorpio Killer u filmu Dirty Harry?

Legendarni citat:
I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk? :D
To, majstore! :thumbup:
Hajde, pitaj ti dalje.
Post Reply