Challenger__ wrote:sarajevoxxxx wrote:Ma sve je to ok, ali kako veliki junak Sisi da se našao u ovoj Koaliciji

Pa je li ušao sa trupama u Jemen? Ili ohrabruje Selmana i sina mu Muhameda? K'o veli, "samo vi naprijed eto mene za vama"...

Sisi je oprezan nije glup.Nema kod njega ideala, ovo ono.Mislim da njemu ovo sa ovom Olujom nikako ne odgovara.Bilo koju opciju da odabere donji je.
Njemu su potrebne tihe vode, nešto lagano prodavanje magle narodu, milijarde iz zemalja zaljeva, ono čovjek dobar sa svima.Odjednom se našao pred tako strašnim izborom.Ljudi koji ga finansiraju i koji su ga doveli na vlast tamo nešto ratuju, i još i njega zovu

.
Prvo, Sisi je izgubio Ihvanije, jednu snagu na koju je mogao računati u ovom sukobu u Zaljevu.Znači, ihvanije su te koje su dale i uvijek davale prednost pravdi nad sektaštvom, što i jeste zdrava opcija, ili zdrava ideja.A on je te ljude potušio, zgazio, osudio na smrtnu kaznu i šta sve ne.
Da sada odbije mladu koja ga zove u krevet, pored ihvanija, ostao bi bez podrške miliona arapa koji u ovome vide sunitsko/arapski savez, a izgleda da bi se zamjerio i onima na Zapadu koji ga isto tako finansiraju.
Ostao bi on Asad, Nasrallah, el-Abadi i Iran, i pokoja arapska državica.Najgore u svemu, što su preko noći suniti u Siriji i Iraku dobili svog konja za trku, a tako ''lijepo'' bilo posmatrati kako ovi avionima gnjetu a ovi se sa zemlje brane, a svakako su teroristi.Pobjeda zagarantovana, i moralna i vojna, samo lagano.Sada odjednom, pored onih grupica u Siriji i Iraku mora poraziti zapad, Tursku, bogate zemlje Zaljeva, i još jedno milijardu muslimana koji su ih vjerovatno podržali.
A on onakav nikakav, još mu sa ruku kapa krv od masakara koje je počinio na trgovima Nahda i Rebia, Sinaj mu gori, pola Egipta sanja kako ga šamara nogama

Jednostavno odlaskom u kolo sa Iranom, postao bi najtraženija lovina na planeti.