nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#1651 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by gnjev »

Seyfo wrote:
530i wrote:Bandera je tu najbolja opcija.
Podsjetilo me, prije par godina na Dolac Malti se audi a8 (ili s8) zabio u stub pri brzini (kažu)preko 200 km/h i oborio isti ovakav stub! Auto se raspalo, bilo je dijelova stotinjama metara okolo, a stub se prostro preko ceste
Kod nas u mahali jedan momak se napio ostavila ga djevojka i zabije se sa dvicom u betonski stub pri velikoj brzini . Nista od golfa nije ostalo glavu mu tobejarabi u gepeku nasli . A na stubu samo parnice od farbe ostale .
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1652 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vješalica »

gnjev wrote:I opet to nije to jer su sigurnosni testovi za auta od prije 20,30 godina bili sega za danasnje
ako hoćeš nešto reći za moj post,imaš odgovor gore iznad u navedenom linku
po toj logici,kretenima koji žele i stalno divljaju treba oklopno borbeno vozilo
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1653 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Truba »

vješalica wrote:
Seyfo wrote:
530i wrote:Bandera je tu najbolja opcija.
Podsjetilo me, prije par godina na Dolac Malti se audi a8 (ili s8) zabio u stub pri brzini (kažu)preko 200 km/h i oborio isti ovakav stub! Auto se raspalo, bilo je dijelova stotinjama metara okolo, a stub se prostro preko ceste

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... 00728001#3
bukvalno 15 minuta ranije prosao tuda... dolazim kuci palim komp kad ova vijest
inace tuda sam stalno taksijem izlazio na prosirenju godinama :cry:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1654 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vješalica »

odnijela ga krivina pa produžio u stajalište i parkirano auto :oops:
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#1655 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by iTo »

vješalica wrote:kad kojekakvi tuning govnari budu ovako sređivali kola neka ih izvode na cestu,a ne odvaljene barake,kofol napola urađene sa truhlim podovima i dijelovima
a nabavka dijelova ide obavezno na koridama i piljarama po trnovu

Image

Image

Image

Image

nece te tuning spasit od sudara... samo ces vecom brzinom udariti u zid, prebrzo za tu sasiju...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1656 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vješalica »

iTo wrote:
nece te tuning spasit od sudara... samo ces vecom brzinom udariti u zid, prebrzo za tu sasiju...
još jedna u nizu osoba koja smatra tuning isključivo pozivom za divljanje i udaranje

žao mi je,ali ljudi koji se sa ovim ozbiljno bave,ako hoće da prokurče,imaju mjesto za to,a ovako kako se kola sređivaju je čisto zadovoljstvo i ćeif i uživanje u vozilima koja se više ne proizvode,mentalitet ljudi koji su ovo gore radili i ovaj domaći se u mnogočemu razlikuje,zato je upavo ovo i teško nekome objasniti,tako da ništa drugo ne preostaje nego da čovjek sažaljeva

tako i tebi podcrtam,imaš gore link pa vidi kako audi novi udara sa preko 200 na sat,nije ga spasila inzinjerija moderna :run:
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#1657 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by iTo »

vješalica wrote:
iTo wrote:
nece te tuning spasit od sudara... samo ces vecom brzinom udariti u zid, prebrzo za tu sasiju...
još jedna u nizu osoba koja smatra tuning isključivo pozivom za divljanje i udaranje

žao mi je,ali ljudi koji se sa ovim ozbiljno bave,ako hoće da prokurče,imaju mjesto za to,a ovako kako se kola sređivaju je čisto zadovoljstvo i ćeif i uživanje u vozilima koja se više ne proizvode,mentalitet ljudi koji su ovo gore radili i ovaj domaći se u mnogočemu razlikuje,zato je upavo ovo i teško nekome objasniti,tako da ništa drugo ne preostaje nego da čovjek sažaljeva

tako i tebi podcrtam,imaš gore link pa vidi kako audi novi udara sa preko 200 na sat,nije ga spasila inzinjerija moderna :run:

ma nemas ti pojma o zivotu sine.... otidji malo vani posjeti meetinge pa da vidis kako se divlja sa kantama od 25+ godina a 500+ konja pod haubom....



User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1658 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vješalica »

iTo wrote:
vješalica wrote:
iTo wrote:
nece te tuning spasit od sudara... samo ces vecom brzinom udariti u zid, prebrzo za tu sasiju...
još jedna u nizu osoba koja smatra tuning isključivo pozivom za divljanje i udaranje

žao mi je,ali ljudi koji se sa ovim ozbiljno bave,ako hoće da prokurče,imaju mjesto za to,a ovako kako se kola sređivaju je čisto zadovoljstvo i ćeif i uživanje u vozilima koja se više ne proizvode,mentalitet ljudi koji su ovo gore radili i ovaj domaći se u mnogočemu razlikuje,zato je upavo ovo i teško nekome objasniti,tako da ništa drugo ne preostaje nego da čovjek sažaljeva

tako i tebi podcrtam,imaš gore link pa vidi kako audi novi udara sa preko 200 na sat,nije ga spasila inzinjerija moderna :run:

ma nemas ti pojma o zivotu sine.... otidji malo vani posjeti meetinge pa da vidis kako se divlja sa kantama od 25+ godina a 500+ konja pod haubom....

nek ti imaš pojma,samo tvoj mentalitet može da dokuči da svaka prerađena "kanta" od 25 godina svaki dan divlja kao šupci kod nas sa truhlovinama
u ove šupke obavezno stavljam i nove kante sa kanta vozačima koji misle da su allah i harekrišna u kolima koje plaćaju na rate registraciju od 500KM

i naravno,uvijek kao argumet postavimo video organizovanog divljanja na izolovanoj stazi ,i to poredimo sa divljanjem po gradu kod nas
samo eto da ispadne da imamo veeeelikog pojma
i pored toga što gore napisah lijepo,ima mjesto za kurčenje,i samo da dodam na to,da se domaća furda i ne zna kurčiti
kurče se gdje ne treba i kad ne treba i sa čim ne treba,za razliku od drugih :zzzz:
vozdra
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1659 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by O'zone »

Ne znam. Koliko vidim Jetta je bila u doborm stanju, momak je čini mi se bio mehaničar imao svoj servis ili radio u nečijem, učestvovao je i u street race-u.

Ovo je onaj trenutak kad jednostavno sve krene kako ne treba. Od odluke da vozi do odluke da zagasa na mokrom.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#1660 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by The BEN10 »

O'zone wrote:Ne znam. Koliko vidim Jetta je bila u doborm stanju, momak je čini mi se bio mehaničar imao svoj servis ili radio u nečijem, učestvovao je i u street race-u.
Ovo je onaj trenutak kad jednostavno sve krene kako ne treba. Od odluke da vozi do odluke da zagasa na mokrom.
Ne, pogrešan trenutak je nastupio jedno 20 godina ranije, kad ćaća i mater nisu počeli da odgajaju sina tako da ne bude potencijalni ubica nedužnog naroda. Radi se o SISTEMSKOJ GREŠCI a ne trenutnom propustu.
User avatar
corsa
Posts: 2592
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1661 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by corsa »

The BEN10 wrote:
O'zone wrote:Ne znam. Koliko vidim Jetta je bila u doborm stanju, momak je čini mi se bio mehaničar imao svoj servis ili radio u nečijem, učestvovao je i u street race-u.
Ovo je onaj trenutak kad jednostavno sve krene kako ne treba. Od odluke da vozi do odluke da zagasa na mokrom.
Ne, pogrešan trenutak je nastupio jedno 20 godina ranije, kad ćaća i mater nisu počeli da odgajaju sina tako da ne bude potencijalni ubica nedužnog naroda. Radi se o SISTEMSKOJ GREŠCI a ne trenutnom propustu.
I sta ti mislis, da su njemu roditelji na vrijeme rekli nemoj brzo voziti, ovo se ne bi desilo? Nigdje veze. Neki ljudi jednostavno vole brzu voznju i taj adrenalin i nema toga ko bi ih mogao ubijediti da to ne rade, jer oni misle da uvijek imaju sve pod kontrolom. Ne opravdavam ih niti mislim da je ispravno to sto rade, ali tu roditelji nisu krivi. Druga je stvar kada neko postane kriminalac ili narkoman, ali sto se tice voznje ima koliko hoces normanih momaka koji vole s vremena na vrijeme stisnuti gas.
I ja kada se sjetim sta sam radio kad sam imao 18-20 godina sada me uhvati strah. Ne kaze se dzaba mladost-ludost. Samo sto, na zalost, neke drzi duze, kao sto je slucaj sa momkom koji je poginuo.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#1662 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by The BEN10 »

corsa wrote:
The BEN10 wrote:
O'zone wrote:Ne znam. Koliko vidim Jetta je bila u doborm stanju, momak je čini mi se bio mehaničar imao svoj servis ili radio u nečijem, učestvovao je i u street race-u.
Ovo je onaj trenutak kad jednostavno sve krene kako ne treba. Od odluke da vozi do odluke da zagasa na mokrom.
Ne, pogrešan trenutak je nastupio jedno 20 godina ranije, kad ćaća i mater nisu počeli da odgajaju sina tako da ne bude potencijalni ubica nedužnog naroda. Radi se o SISTEMSKOJ GREŠCI a ne trenutnom propustu.
I sta ti mislis, da su njemu roditelji na vrijeme rekli nemoj brzo voziti, ovo se ne bi desilo? Nigdje veze. Neki ljudi jednostavno vole brzu voznju i taj adrenalin i nema toga ko bi ih mogao ubijediti da to ne rade, jer oni misle da uvijek imaju sve pod kontrolom. Ne opravdavam ih niti mislim da je ispravno to sto rade, ali tu roditelji nisu krivi. Druga je stvar kada neko postane kriminalac ili narkoman, ali sto se tice voznje ima koliko hoces normanih momaka koji vole s vremena na vrijeme stisnuti gas.
I ja kada se sjetim sta sam radio kad sam imao 18-20 godina sada me uhvati strah. Ne kaze se dzaba mladost-ludost. Samo sto, na zalost, neke drzi duze, kao sto je slucaj sa momkom koji je poginuo.
Dijete se NE ODGAJA tako što mu kažeš nemoj to i to - ODGAJANJE JE PROCES. Koji traje godinama.
corsa wrote:...sto se tice voznje ima koliko hoces normanih momaka koji vole s vremena na vrijeme stisnuti gas.
Takvim normalnim, koji poput dotičnog vole jurcati gradom u kojem će danas-sutra tvoje/moje dijete, ni krivo ni dužno, biti izloženo smrtnoj opasnosti, zaželim da završe kao ovaj sa slike. Više volim svoje dijete nego njih. ;-)
User avatar
corsa
Posts: 2592
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1663 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by corsa »

Znam ja sta je odgajanje, ali isto tako tvrdim da za nekoga ko voli auta i brzu voznju nema tog odgoja koji ce ga kada dana-sutra ostane sam u auto na cesti odgovoriti od toga da stisne gas. :wink:

Naravno, slazem se s tobom u vezi djeteta, ni ja ne zelim dobro nikome ko misli lose mom djetetu. Ali uprkos svim mojim naporima i odgoju ja nikad ne mogu 100% garantovati da moje dijete nece sutra napraviti neku glupost ili brzo voziti. A vjerujem da ne moze niko.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1664 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vješalica »

mozda bi trebali napraviti posebnu izoliranu stazu na kojoj ce se ovakvi formati izivljavati umjesto po gradu
da li bi i tada napravili grešku još veću možda?
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#1665 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

vješalica wrote:mozda bi trebali napraviti posebnu izoliranu stazu na kojoj ce se ovakvi formati izivljavati umjesto po gradu
da li bi i tada napravili grešku još veću možda?
Aha, i dati im subvencije na gorivo.
Momci vole brzu vožnju, a to nije nimalo jeftino u pogledu potrošnje goriva, predlažem da država subvencionira 50% gorivo za ove što vole nagaziti 140-150km/h po naseljenom mjestu.
Red je.
User avatar
corsa
Posts: 2592
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1666 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by corsa »

Da nebih bio pogresno shvacen, ja ne opravdam trkace, samo sam misljenja da roditelji nisu krivi za njihovu brzu voznju.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1667 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tempuser »

Nisu neposredno, ali jesu posredno, to da misle da imaju sve pod kontrolom i da ih niko ne moze ubjediti su "pokupili" iz kuce...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1668 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

volim i ja brzinu i aute, pa ne divljam po cesti i ne izazivam ni svoju ni tudju sudbinu.....
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1669 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tempuser »

Divljanje na cesti je samo posljedica poremecenog sistema vrijednosti u ovoj drzavi. Zavrsena neka skola, dobar zanat, strani jezici, muzicki instrumenti, nacitanost, opsta kultura nisu vise stvari kojima impresioniramo jedni druge nego divljanje po cesti.
User avatar
Danguba
Posts: 15873
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1670 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Danguba »

Samo drasticne kazne ce umiriti ove trkace.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1671 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vješalica »

Naslovnica wrote:
vješalica wrote:mozda bi trebali napraviti posebnu izoliranu stazu na kojoj ce se ovakvi formati izivljavati umjesto po gradu
da li bi i tada napravili grešku još veću možda?
Aha, i dati im subvencije na gorivo.
Momci vole brzu vožnju, a to nije nimalo jeftino u pogledu potrošnje goriva, predlažem da država subvencionira 50% gorivo za ove što vole nagaziti 140-150km/h po naseljenom mjestu.
Red je.
nek se napravi staza i neka se naplaćuje ulaz za provjetravanje hormona i gotovo :P
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1672 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vješalica »

corsa wrote:Da nebih bio pogresno shvacen, ja ne opravdam trkace, samo sam misljenja da roditelji nisu krivi za njihovu brzu voznju.
mislim da jesu,donekle naravno
jer nisu ga upoznali sa nekim stvarima u toku odgoja,i pokazali mu prave vrijednosti nekih drugih stvari
i nisu mu objasnili kako može nekome život ojaditi zbog svoje raspuštenosti
a sve preko toga ako mu ne možeš utuviti u glavu,višestrukim povratnicima u neredu na cesti,doživotno zabranjivati vozanje i ćao
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#1673 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by johntra »

Danguba wrote:Samo drasticne kazne ce umiriti ove trkace.
to jeste, oduzimanje njihovih vozila...ne zbog neplaćenih kazni ili slično, nego zbog abnormalnog prekoračenja brzine i kršenja propisa, viška alkohola i droge...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1674 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by 530i »

tempuser wrote:Divljanje na cesti je samo posljedica poremecenog sistema vrijednosti u ovoj drzavi. Zavrsena neka skola, dobar zanat, strani jezici, muzicki instrumenti, nacitanost, opsta kultura nisu vise stvari kojima impresioniramo jedni druge nego divljanje po cesti.
Tako je, Gorane. A ne treba ni oduzimati auta, bit će dovoljno da se zaplijene na tehničkom pregledu jer im je različit broj motora u papirima i autu. Golf 2 se vodi na 1.3 benzin, a unutra 1.8 ili 2.0.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1675 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mk ultra »

530i wrote:
tempuser wrote:Divljanje na cesti je samo posljedica poremecenog sistema vrijednosti u ovoj drzavi. Zavrsena neka skola, dobar zanat, strani jezici, muzicki instrumenti, nacitanost, opsta kultura nisu vise stvari kojima impresioniramo jedni druge nego divljanje po cesti.
Tako je, Gorane. A ne treba ni oduzimati auta, bit će dovoljno da se zaplijene na tehničkom pregledu jer im je različit broj motora u papirima i autu. Golf 2 se vodi na 1.3 benzin, a unutra 1.8 ili 2.0.
tehnički pregled ne postoji u BiH
Post Reply