Je li isto kod Pavica???? Tacno mi dodje otici do njega, kad me put nanese do Gracanice, nije toliko daleko.Warashii wrote:Za 1,6HDi 66KW 9HX filter goriva
Citroen All About
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51386
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#1651 Re: Citroen All About
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#1652 Re: Citroen All About
A ne, ovo je kod menekonektovan wrote:Je li isto kod Pavica???? Tacno mi dodje otici do njega, kad me put nanese do Gracanice, nije toliko daleko.Warashii wrote:Za 1,6HDi 66KW 9HX filter goriva
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#1653 Re: Citroen All About
Za Grande Punta 1.3 Multijet filter goriva original je 150 KMcondy wrote:Nisam znao da su tako paprene cijene za filter goriva kod Citroena![]()
Orginalni filter 74 KM![]()
Usporedbe radi za VW Golf orginalni košta oko 45 KM.
- konektovan
- Posts: 51386
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#1654 Re: Citroen All About
Prodajes????Warashii wrote:A ne, ovo je kod menekonektovan wrote:Je li isto kod Pavica???? Tacno mi dodje otici do njega, kad me put nanese do Gracanice, nije toliko daleko.Warashii wrote:Za 1,6HDi 66KW 9HX filter goriva
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#1655 Re: Citroen All About
Dakonektovan wrote: Prodajes????
- konektovan
- Posts: 51386
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#1656 Re: Citroen All About
More l' u pp detaljnije???Warashii wrote:Dakonektovan wrote: Prodajes????, radnja je u pitanju.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#1657 Re: Citroen All About
Da probam i ovdje.
P0141 Oxygen O2 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank1, Sensor2)
Zamjenjena lambda prije par stotina kilometara i opet se pali MIL. Problem je što se MIL nikada nije upalio u vožnji nego u samom startanju motora kada se pokrene sekundarna vazdušna pumpa koja ubacuje dodatni zrak u izduv kako bi prije ugrijala katalizator. Imam osjećaj da taj ubačeni zrak ohladi lambdu i da ECU očitava da grijač u lambdi ne radi a u stvari je ispravan.
Imal iko ideje kako da se ovo riješi?
P0141 Oxygen O2 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank1, Sensor2)
Zamjenjena lambda prije par stotina kilometara i opet se pali MIL. Problem je što se MIL nikada nije upalio u vožnji nego u samom startanju motora kada se pokrene sekundarna vazdušna pumpa koja ubacuje dodatni zrak u izduv kako bi prije ugrijala katalizator. Imam osjećaj da taj ubačeni zrak ohladi lambdu i da ECU očitava da grijač u lambdi ne radi a u stvari je ispravan.
Imal iko ideje kako da se ovo riješi?
- kokuz_sa
- Posts: 9069
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#1658 Re: Citroen All About
ima na prodaju C5 karavan..pa ako kome odgovara nek se javne..
2011g. je u pitanju
2011g. je u pitanju
- konektovan
- Posts: 51386
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#1659 Re: Citroen All About
O'zone wrote:Da probam i ovdje.
P0141 Oxygen O2 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank1, Sensor2)
Zamjenjena lambda prije par stotina kilometara i opet se pali MIL. Problem je što se MIL nikada nije upalio u vožnji nego u samom startanju motora kada se pokrene sekundarna vazdušna pumpa koja ubacuje dodatni zrak u izduv kako bi prije ugrijala katalizator. Imam osjećaj da taj ubačeni zrak ohladi lambdu i da ECU očitava da grijač u lambdi ne radi a u stvari je ispravan.
Imal iko ideje kako da se ovo riješi?
Rijesenje, kutarisi se govneta!!!!
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#1660 Re: Citroen All About
Hahahahhahahahahah pa nije dotle došlo.konektovan wrote:O'zone wrote:Da probam i ovdje.
P0141 Oxygen O2 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank1, Sensor2)
Zamjenjena lambda prije par stotina kilometara i opet se pali MIL. Problem je što se MIL nikada nije upalio u vožnji nego u samom startanju motora kada se pokrene sekundarna vazdušna pumpa koja ubacuje dodatni zrak u izduv kako bi prije ugrijala katalizator. Imam osjećaj da taj ubačeni zrak ohladi lambdu i da ECU očitava da grijač u lambdi ne radi a u stvari je ispravan.
Imal iko ideje kako da se ovo riješi?
Rijesenje, kutarisi se govneta!!!!![]()
Nego nervira me. A normalno nemam dizalicu i te k..ce da mogu sam da ispitam nego ovako kupim pamet sa svih strana pa onda kontam kako da djelujem.
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#1661 Re: Citroen All About
Pozz ekipa
pisao sam na drugom topicu jer nisam našao ovaj za citroene.
Gledam neki c4 da kupim, ali su cijene malo veće nego što sam očekivao za auto staro 5 godina. Kreću se oko 14 hiljada pa naviše, a u inostranstvu može da se nađe dosta jeftinije pa i kad platiš uvozne dažbine dođe te jeftinije. Gledam ovaj 1,6hdi sa 90 i 110KS pa ne znam koji je bolji motor. U obzir dolazi samo manuelni mjenjač. Da li ovaj model c4 ima neke "dječje boljke" koje su primjećene za 5 godina proizvodnje? NA sta da obratim pažnu? Kakve su cijene održavanja u sarajevu? Ima li neki dobar lokalni majstor da se dobro razumije u citroene (c4) i da je povoljan. Hvala
pisao sam na drugom topicu jer nisam našao ovaj za citroene.
Gledam neki c4 da kupim, ali su cijene malo veće nego što sam očekivao za auto staro 5 godina. Kreću se oko 14 hiljada pa naviše, a u inostranstvu može da se nađe dosta jeftinije pa i kad platiš uvozne dažbine dođe te jeftinije. Gledam ovaj 1,6hdi sa 90 i 110KS pa ne znam koji je bolji motor. U obzir dolazi samo manuelni mjenjač. Da li ovaj model c4 ima neke "dječje boljke" koje su primjećene za 5 godina proizvodnje? NA sta da obratim pažnu? Kakve su cijene održavanja u sarajevu? Ima li neki dobar lokalni majstor da se dobro razumije u citroene (c4) i da je povoljan. Hvala
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#1662 Re: Citroen All About
Nakon 3 majstora i plus pregled u ovlastenom servisu (berlijeta),svi kazu da moj picasso radi kako treba,a meni se uporno javljaju dva zvuka.
Pa da vidim sta cijenjeno clanstvo zna o mom problemu.Xsara Picasso je 2003 godiste,a motor je standardni 2.0hdi 66kw.
A problemi su sljedeci:
1.Na neravnim putevima konstantno nesto lupa,a ne mogu da skontam da li dolazi od prednjih ili zadnjih tockova.Svi koji su ga gledali kazu da nema nikakvih luftova i da je trap u dobrom stanju.Zanimljivo kod ovog problema je da se na nizim temperaturama,tj. ispod 20 celzija, ne cuje nikakvo lupkanje.
2.Kad mi se desi da ubrzavam,a auto je na nizim obrtajima cuje se neki zvuk ko da se struze neki metal.
Ne znam da li ima veze,ali oba zvuka su mi se javila od proljeca.
Eto,ako neko nesto zna,bujrum.
Pa da vidim sta cijenjeno clanstvo zna o mom problemu.Xsara Picasso je 2003 godiste,a motor je standardni 2.0hdi 66kw.
A problemi su sljedeci:
1.Na neravnim putevima konstantno nesto lupa,a ne mogu da skontam da li dolazi od prednjih ili zadnjih tockova.Svi koji su ga gledali kazu da nema nikakvih luftova i da je trap u dobrom stanju.Zanimljivo kod ovog problema je da se na nizim temperaturama,tj. ispod 20 celzija, ne cuje nikakvo lupkanje.
2.Kad mi se desi da ubrzavam,a auto je na nizim obrtajima cuje se neki zvuk ko da se struze neki metal.
Ne znam da li ima veze,ali oba zvuka su mi se javila od proljeca.
Eto,ako neko nesto zna,bujrum.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#1663 Re: Citroen All About
Lupkanje... Amortizeri, stabilizatori, lezaj amortizera, seleni... ???
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#1664 Re: Citroen All About
Hvala,provjerit cu ovo.Ned071 wrote:Lupkanje... Amortizeri, stabilizatori, lezaj amortizera, seleni... ???
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#1665 Re: Citroen All About
nije to nistacondy wrote:Nisam znao da su tako paprene cijene za filter goriva kod Citroena![]()
Orginalni filter 74 KM![]()
Usporedbe radi za VW Golf orginalni košta oko 45 KM.
isti motor

-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#1666 Re: Citroen All About
Lud je onaj ko ovo plaća nakon isteka garancije. Ja razumijem platiti neke bitne original mehaničke dijelove, ali dati 170 KM za filter goriva ili 112 KM za filter klime...!? Pa ko je tu lud?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#1667 Re: Citroen All About
ja nisam skrozDzontra_Volta wrote:Lud je onaj ko ovo plaća nakon isteka garancije. Ja razumijem platiti neke bitne original mehaničke dijelove, ali dati 170 KM za filter goriva ili 112 KM za filter klime...!? Pa ko je tu lud?
-
LeKo
- Posts: 1494
- Joined: 07/05/2004 12:52
- Location: AP
#1668 Re: Citroen All About
Za pod 1. provjeri letvu volana, ali ne kada je na dizalici.tovarish wrote:Nakon 3 majstora i plus pregled u ovlastenom servisu (berlijeta),svi kazu da moj picasso radi kako treba,a meni se uporno javljaju dva zvuka.
Pa da vidim sta cijenjeno clanstvo zna o mom problemu.Xsara Picasso je 2003 godiste,a motor je standardni 2.0hdi 66kw.
A problemi su sljedeci:
1.Na neravnim putevima konstantno nesto lupa,a ne mogu da skontam da li dolazi od prednjih ili zadnjih tockova.Svi koji su ga gledali kazu da nema nikakvih luftova i da je trap u dobrom stanju.Zanimljivo kod ovog problema je da se na nizim temperaturama,tj. ispod 20 celzija, ne cuje nikakvo lupkanje.
2.Kad mi se desi da ubrzavam,a auto je na nizim obrtajima cuje se neki zvuk ko da se struze neki metal.
Ne znam da li ima veze,ali oba zvuka su mi se javila od proljeca.
Eto,ako neko nesto zna,bujrum.
Za pod 2. probaj s ubrzavanjem preko 2000 obrtaja, pa vidi javlja li se takav zvuk.
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#1669 Re: Citroen All About
1.Svakako cu i to uzeti u obzir.LeKo wrote:Za pod 1. provjeri letvu volana, ali ne kada je na dizalici.tovarish wrote:Nakon 3 majstora i plus pregled u ovlastenom servisu (berlijeta),svi kazu da moj picasso radi kako treba,a meni se uporno javljaju dva zvuka.
Pa da vidim sta cijenjeno clanstvo zna o mom problemu.Xsara Picasso je 2003 godiste,a motor je standardni 2.0hdi 66kw.
A problemi su sljedeci:
1.Na neravnim putevima konstantno nesto lupa,a ne mogu da skontam da li dolazi od prednjih ili zadnjih tockova.Svi koji su ga gledali kazu da nema nikakvih luftova i da je trap u dobrom stanju.Zanimljivo kod ovog problema je da se na nizim temperaturama,tj. ispod 20 celzija, ne cuje nikakvo lupkanje.
2.Kad mi se desi da ubrzavam,a auto je na nizim obrtajima cuje se neki zvuk ko da se struze neki metal.
Ne znam da li ima veze,ali oba zvuka su mi se javila od proljeca.
Eto,ako neko nesto zna,bujrum.
Za pod 2. probaj s ubrzavanjem preko 2000 obrtaja, pa vidi javlja li se takav zvuk.
2.Problem je sto na mom autu nema brojac obrtaja,pa to sa sigurnoscu ne mogu znati.Tako da sto se tice obrtaja tu ne mogu biti 100% siguran,ali po osjecaju mislim da kad dostigne optimalan broj obrtaja,tog zvuka vise nema.
Hvala na pomoci.
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#1670 Re: Citroen All About
filter zraka 55 maraka?????? WTF????amar1994 wrote:nije to nistacondy wrote:Nisam znao da su tako paprene cijene za filter goriva kod Citroena![]()
Orginalni filter 74 KM![]()
Usporedbe radi za VW Golf orginalni košta oko 45 KM.![]()
![]()
isti motor![]()
![]()
http://www.ebay.com/itm/FERRARI-355-456 ... hg&vxp=mtr
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#1671 Re: RE: Re: Citroen All About
Smrde bolan, zato je zamjenski u pola cijene, pa litar ulja im je 36KM [emoji23] [emoji23] [emoji23]commendatore wrote:filter zraka 55 maraka?????? WTF???? [emoji38] filter ulja 35????? [emoji38] [emoji38] [emoji38] jbote led pa nije Ferrari u bozju mater [emoji38]amar1994 wrote:nije to nistacondy wrote:Nisam znao da su tako paprene cijene za filter goriva kod Citroena![]()
Orginalni filter 74 KM![]()
Usporedbe radi za VW Golf orginalni košta oko 45 KM.![]()
![]()
isti motor![]()
![]()
Sent from my C6603 using Tapatalk
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#1672 Re: Citroen All About
na ovo sto sam vidio jedno 100-150% je marza
de mi reci za koje je ovo auto i motor
de mi reci za koje je ovo auto i motor
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#1674 Re: Citroen All About
mazga 3 1.6hdi 116ks 8vcommendatore wrote:na ovo sto sam vidio jedno 100-150% je marza![]()
de mi reci za koje je ovo auto i motor
je li to imas dijelove dobre
Last edited by amar1994 on 08/08/2016 12:16, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#1675 Re: Citroen All About
sta je smjesnoThrottle wrote:![]()
![]()
