Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1651 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Warashii wrote:Za 1,6HDi 66KW 9HX filter goriva
Je li isto kod Pavica???? Tacno mi dodje otici do njega, kad me put nanese do Gracanice, nije toliko daleko.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#1652 Re: Citroen All About

Post by Warashii »

konektovan wrote:
Warashii wrote:Za 1,6HDi 66KW 9HX filter goriva
Je li isto kod Pavica???? Tacno mi dodje otici do njega, kad me put nanese do Gracanice, nije toliko daleko.
A ne, ovo je kod mene :stidljiv:
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#1653 Re: Citroen All About

Post by ElRe »

condy wrote:Nisam znao da su tako paprene cijene za filter goriva kod Citroena :)

Orginalni filter 74 KM :roll:

Usporedbe radi za VW Golf orginalni košta oko 45 KM.
Za Grande Punta 1.3 Multijet filter goriva original je 150 KM
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1654 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Warashii wrote:
konektovan wrote:
Warashii wrote:Za 1,6HDi 66KW 9HX filter goriva
Je li isto kod Pavica???? Tacno mi dodje otici do njega, kad me put nanese do Gracanice, nije toliko daleko.
A ne, ovo je kod mene :stidljiv:
Prodajes???? :mrgreen:
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#1655 Re: Citroen All About

Post by Warashii »

konektovan wrote: Prodajes???? :mrgreen:
Da ;) , radnja je u pitanju.
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1656 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Warashii wrote:
konektovan wrote: Prodajes???? :mrgreen:
Da ;) , radnja je u pitanju.
More l' u pp detaljnije??? :mrgreen:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1657 Re: Citroen All About

Post by O'zone »

Da probam i ovdje.

P0141 Oxygen O2 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank1, Sensor2)

Zamjenjena lambda prije par stotina kilometara i opet se pali MIL. Problem je što se MIL nikada nije upalio u vožnji nego u samom startanju motora kada se pokrene sekundarna vazdušna pumpa koja ubacuje dodatni zrak u izduv kako bi prije ugrijala katalizator. Imam osjećaj da taj ubačeni zrak ohladi lambdu i da ECU očitava da grijač u lambdi ne radi a u stvari je ispravan.

Imal iko ideje kako da se ovo riješi?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#1658 Re: Citroen All About

Post by kokuz_sa »

ima na prodaju C5 karavan..pa ako kome odgovara nek se javne..
2011g. je u pitanju
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1659 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

O'zone wrote:Da probam i ovdje.

P0141 Oxygen O2 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank1, Sensor2)

Zamjenjena lambda prije par stotina kilometara i opet se pali MIL. Problem je što se MIL nikada nije upalio u vožnji nego u samom startanju motora kada se pokrene sekundarna vazdušna pumpa koja ubacuje dodatni zrak u izduv kako bi prije ugrijala katalizator. Imam osjećaj da taj ubačeni zrak ohladi lambdu i da ECU očitava da grijač u lambdi ne radi a u stvari je ispravan.

Imal iko ideje kako da se ovo riješi?

Rijesenje, kutarisi se govneta!!!! :wink: :mrgreen:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1660 Re: Citroen All About

Post by O'zone »

konektovan wrote:
O'zone wrote:Da probam i ovdje.

P0141 Oxygen O2 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank1, Sensor2)

Zamjenjena lambda prije par stotina kilometara i opet se pali MIL. Problem je što se MIL nikada nije upalio u vožnji nego u samom startanju motora kada se pokrene sekundarna vazdušna pumpa koja ubacuje dodatni zrak u izduv kako bi prije ugrijala katalizator. Imam osjećaj da taj ubačeni zrak ohladi lambdu i da ECU očitava da grijač u lambdi ne radi a u stvari je ispravan.

Imal iko ideje kako da se ovo riješi?

Rijesenje, kutarisi se govneta!!!! :wink: :mrgreen:
Hahahahhahahahahah pa nije dotle došlo.

Nego nervira me. A normalno nemam dizalicu i te k..ce da mogu sam da ispitam nego ovako kupim pamet sa svih strana pa onda kontam kako da djelujem.
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#1661 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

Pozz ekipa

pisao sam na drugom topicu jer nisam našao ovaj za citroene.

Gledam neki c4 da kupim, ali su cijene malo veće nego što sam očekivao za auto staro 5 godina. Kreću se oko 14 hiljada pa naviše, a u inostranstvu može da se nađe dosta jeftinije pa i kad platiš uvozne dažbine dođe te jeftinije. Gledam ovaj 1,6hdi sa 90 i 110KS pa ne znam koji je bolji motor. U obzir dolazi samo manuelni mjenjač. Da li ovaj model c4 ima neke "dječje boljke" koje su primjećene za 5 godina proizvodnje? NA sta da obratim pažnu? Kakve su cijene održavanja u sarajevu? Ima li neki dobar lokalni majstor da se dobro razumije u citroene (c4) i da je povoljan. Hvala
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#1662 Re: Citroen All About

Post by tovarish »

Nakon 3 majstora i plus pregled u ovlastenom servisu (berlijeta),svi kazu da moj picasso radi kako treba,a meni se uporno javljaju dva zvuka.

Pa da vidim sta cijenjeno clanstvo zna o mom problemu.Xsara Picasso je 2003 godiste,a motor je standardni 2.0hdi 66kw.

A problemi su sljedeci:

1.Na neravnim putevima konstantno nesto lupa,a ne mogu da skontam da li dolazi od prednjih ili zadnjih tockova.Svi koji su ga gledali kazu da nema nikakvih luftova i da je trap u dobrom stanju.Zanimljivo kod ovog problema je da se na nizim temperaturama,tj. ispod 20 celzija, ne cuje nikakvo lupkanje.

2.Kad mi se desi da ubrzavam,a auto je na nizim obrtajima cuje se neki zvuk ko da se struze neki metal.

Ne znam da li ima veze,ali oba zvuka su mi se javila od proljeca.

Eto,ako neko nesto zna,bujrum.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#1663 Re: Citroen All About

Post by Ned071 »

Lupkanje... Amortizeri, stabilizatori, lezaj amortizera, seleni... ???
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#1664 Re: Citroen All About

Post by tovarish »

Ned071 wrote:Lupkanje... Amortizeri, stabilizatori, lezaj amortizera, seleni... ???
Hvala,provjerit cu ovo.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1665 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

condy wrote:Nisam znao da su tako paprene cijene za filter goriva kod Citroena :)

Orginalni filter 74 KM :roll:

Usporedbe radi za VW Golf orginalni košta oko 45 KM.
nije to nista :mrgreen: :-)
isti motor :-) :mrgreen:

Image

:run:
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#1666 Re: Citroen All About

Post by Dzontra_Volta »

Lud je onaj ko ovo plaća nakon isteka garancije. Ja razumijem platiti neke bitne original mehaničke dijelove, ali dati 170 KM za filter goriva ili 112 KM za filter klime...!? Pa ko je tu lud?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1667 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Dzontra_Volta wrote:Lud je onaj ko ovo plaća nakon isteka garancije. Ja razumijem platiti neke bitne original mehaničke dijelove, ali dati 170 KM za filter goriva ili 112 KM za filter klime...!? Pa ko je tu lud?
ja nisam skroz :D , samo filter ulja uzimam :mrgreen: :lol: :lol:
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#1668 Re: Citroen All About

Post by LeKo »

tovarish wrote:Nakon 3 majstora i plus pregled u ovlastenom servisu (berlijeta),svi kazu da moj picasso radi kako treba,a meni se uporno javljaju dva zvuka.

Pa da vidim sta cijenjeno clanstvo zna o mom problemu.Xsara Picasso je 2003 godiste,a motor je standardni 2.0hdi 66kw.

A problemi su sljedeci:

1.Na neravnim putevima konstantno nesto lupa,a ne mogu da skontam da li dolazi od prednjih ili zadnjih tockova.Svi koji su ga gledali kazu da nema nikakvih luftova i da je trap u dobrom stanju.Zanimljivo kod ovog problema je da se na nizim temperaturama,tj. ispod 20 celzija, ne cuje nikakvo lupkanje.

2.Kad mi se desi da ubrzavam,a auto je na nizim obrtajima cuje se neki zvuk ko da se struze neki metal.

Ne znam da li ima veze,ali oba zvuka su mi se javila od proljeca.

Eto,ako neko nesto zna,bujrum.
Za pod 1. provjeri letvu volana, ali ne kada je na dizalici.

Za pod 2. probaj s ubrzavanjem preko 2000 obrtaja, pa vidi javlja li se takav zvuk.
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#1669 Re: Citroen All About

Post by tovarish »

LeKo wrote:
tovarish wrote:Nakon 3 majstora i plus pregled u ovlastenom servisu (berlijeta),svi kazu da moj picasso radi kako treba,a meni se uporno javljaju dva zvuka.

Pa da vidim sta cijenjeno clanstvo zna o mom problemu.Xsara Picasso je 2003 godiste,a motor je standardni 2.0hdi 66kw.

A problemi su sljedeci:

1.Na neravnim putevima konstantno nesto lupa,a ne mogu da skontam da li dolazi od prednjih ili zadnjih tockova.Svi koji su ga gledali kazu da nema nikakvih luftova i da je trap u dobrom stanju.Zanimljivo kod ovog problema je da se na nizim temperaturama,tj. ispod 20 celzija, ne cuje nikakvo lupkanje.

2.Kad mi se desi da ubrzavam,a auto je na nizim obrtajima cuje se neki zvuk ko da se struze neki metal.

Ne znam da li ima veze,ali oba zvuka su mi se javila od proljeca.

Eto,ako neko nesto zna,bujrum.
Za pod 1. provjeri letvu volana, ali ne kada je na dizalici.

Za pod 2. probaj s ubrzavanjem preko 2000 obrtaja, pa vidi javlja li se takav zvuk.
1.Svakako cu i to uzeti u obzir.

2.Problem je sto na mom autu nema brojac obrtaja,pa to sa sigurnoscu ne mogu znati.Tako da sto se tice obrtaja tu ne mogu biti 100% siguran,ali po osjecaju mislim da kad dostigne optimalan broj obrtaja,tog zvuka vise nema.

Hvala na pomoci.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#1670 Re: Citroen All About

Post by commendatore »

amar1994 wrote:
condy wrote:Nisam znao da su tako paprene cijene za filter goriva kod Citroena :)

Orginalni filter 74 KM :roll:

Usporedbe radi za VW Golf orginalni košta oko 45 KM.
nije to nista :mrgreen: :-)
isti motor :-) :mrgreen:

Image

:run:
filter zraka 55 maraka?????? WTF???? :lol: filter ulja 35????? :lol: :lol: :lol: jbote led pa nije Ferrari u bozju mater :lol:

http://www.ebay.com/itm/FERRARI-355-456 ... hg&vxp=mtr
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1671 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

commendatore wrote:
amar1994 wrote:
condy wrote:Nisam znao da su tako paprene cijene za filter goriva kod Citroena :)

Orginalni filter 74 KM :roll:

Usporedbe radi za VW Golf orginalni košta oko 45 KM.
nije to nista :mrgreen: :-)
isti motor :-) :mrgreen:

Image

:run:
filter zraka 55 maraka?????? WTF???? [emoji38] filter ulja 35????? [emoji38] [emoji38] [emoji38] jbote led pa nije Ferrari u bozju mater [emoji38]
Smrde bolan, zato je zamjenski u pola cijene, pa litar ulja im je 36KM [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#1672 Re: Citroen All About

Post by commendatore »

na ovo sto sam vidio jedno 100-150% je marza :mrgreen:

de mi reci za koje je ovo auto i motor
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#1673 Re: Citroen All About

Post by Throttle »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1674 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

commendatore wrote:na ovo sto sam vidio jedno 100-150% je marza :mrgreen:

de mi reci za koje je ovo auto i motor
mazga 3 1.6hdi 116ks 8v :mrgreen:
je li to imas dijelove dobre :shock: :? :)
Last edited by amar1994 on 08/08/2016 12:16, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1675 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Throttle wrote::lol: :lol: :lol:
sta je smjesno :P :lol: :lol:
Post Reply