Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#16476 Re: Liverpool FC

Post by MyTao »

frontmen wrote:Nema šta da izgleda, s obzirom na povrede solidno je odigrao dosad. Nek si priznao grešku.
Vise nego solidno. Za ovakve igrace United placa po 50m :D
frontmen
Posts: 188
Joined: 07/03/2013 13:58

#16477 Re: Liverpool FC

Post by frontmen »

MyTao wrote: Vise nego solidno. Za ovakve igrace United placa po 50m :D
Baš danas čitam kako je Van Gaal izjavio da igrači dolaze u ManU zbog para a ne Lige prvaka :D
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#16478 Re: Liverpool FC

Post by Gandalf »

dobar điđi oriđi, jedan od igrača koji se podigao u formi bar za 50% od kako je Klopp preuzeo ekipu, velika je stvar u ekipi imati dva napadača u formi + 2 ofanzivca iza Cou-Firm, kako bi ovoj ekipi dobro došao još klasni veznjak i brzo krilo, ma ubitačna ekipa bi postali
frontmen
Posts: 188
Joined: 07/03/2013 13:58

#16479 Re: Liverpool FC

Post by frontmen »

Negdje sam čitao da mu je Klopp naredio da se nabilda a što je važno pri tome nije izgubio na brzini, tako da se sad može hrvati i sa direcima u Stoke-ovoj odbrani. Danas je toliko iznervirao Shawcross-a da je morao dobiti žuti :D
User avatar
King_Kenny
Posts: 4852
Joined: 03/01/2010 10:41

#16480 Re: Liverpool FC

Post by King_Kenny »

Klopp polako pokazuje da će napraviti nešto s Liverpoolom - mislim, ako neko od Origija i Allena dobije ovoliko, onda zna šta radi. i da spomenem milnera, odlična borbenost i jako dobra ubacivanja. I moreno je konačno odigrao zapažene minute.
frontmen
Posts: 188
Joined: 07/03/2013 13:58

#16481 Re: Liverpool FC

Post by frontmen »

Allen trenira za utakmicu ganjajući kokoške po svom imanju :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#16482 Re: Liverpool FC

Post by MOSALJOZE »

frontmen wrote:Allen trenira za utakmicu ganjajući kokoške po svom imanju :D
Tako je i Balboa počeo :D
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#16483 Re: Liverpool FC

Post by zomri »

MOSALJOZE wrote:
frontmen wrote:Allen trenira za utakmicu ganjajući kokoške po svom imanju :D
Tako je i Balboa počeo :D
:lol:

:thumbup:

:sax:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#16484 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

frontmen wrote:Negdje sam čitao da mu je Klopp naredio da se nabilda a što je važno pri tome nije izgubio na brzini, tako da se sad može hrvati i sa direcima u Stoke-ovoj odbrani. Danas je toliko iznervirao Shawcross-a da je morao dobiti žuti :D
Divock Origi has gone up a shirt size due to weight training. He gained at least 5 kilos of muscles.



A ovo za Balbou je vrh :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#16485 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Dejan Lovren kikovan iz Hrvatske repke. :skoljka:
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#16486 Re: Liverpool FC

Post by zomri »

Grujić i Matip, a sada još se priča o Dahoudu i Gotzeu.
Izgleda da nakon Rafe ponovo imamo managera koji zna šta radi sa transferima. Mislim da će pored ovih doći još jedan fizički jak (C)MF. Ovaj Zielinski mi se ne uklapa u tu priču.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#16487 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Zielinski je otvoreno rekao da se redovno čuje sa Klopom, to je već gotovo, ali taj Dahoud se ozbiljno spominje. @BHF, ti pratiš Bundes, kakav je mali? :mrgreen:
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#16488 Re: Liverpool FC

Post by zomri »

AmiĐa_Idriz wrote:Zielinski je otvoreno rekao da se redovno čuje sa Klopom, to je već gotovo, ali taj Dahoud se ozbiljno spominje. @BHF, ti pratiš Bundes, kakav je mali? :mrgreen:
Evo sa GPB stranice:

Mahmoud Dahoud, nova zvijezda njemačkog veznog reda
Mahmoud Dahoud rođen je 1. januara 1996. godine u Amudi, Sirija. 2010. potpisuje za juniorski tim Fortune Dusseldorf, da bi godinu kasnije prešao u Gladbach za koji debituje 28. 8. 2014. godine u play off utakmici Europa lige protiv Sarajeva u visokoj pobjedi 7-0 na domaćem terenu. Ove sezone je standardan prvotimac, u 28 odigranih utakmica u svim takmičenjima postigao je 2 gola i ubilježio 5 asistencija.
Kako mu fali koji kilogram tjelesne mase uz 177 cm visine Dahoud se ne može pouzdati u svoje fizikalije kada je u pitanju nametanje u sredini terena i vođenje igre, tako da ovaj dvadesetogodišnjak na samom početku karijere mora razvijati drugačije vještine kako bi kontrolisao ritam utakmice. Tih vještina u ovoj fazi ima sasvim dovoljno. Pomisao koja mi je prošla kroz glavu kada sam ga prvi put vidio jeste da se radi o mlađem Gundoganu. Dahoud svojom igrom zaista pokazuje da spada u šačicu izuzetno modernih centralnih veznih igrača koji su sposobni igrati u oba prvaca i držati ritam utakmice istovremeno. Sigurno da to još uvijek nije na nivou gore pomenutog Gundogana ili jednog Modrića, ali Dahoud ima predispozicije da svojim radom i ispravnim navođenjem ljudi oko sebe to i postane.
Obično u sredini veznog reda igra uz Xhaku, mirnijeg i defanzivnijeg distributora tako da njegova ekipa može trpiti nedostatak strpljenja i pogreške koje radi. Dahoud uvijek traži aktivan, vertikalan pas naprijed, rijetko kada igra pasove odgode radi stabilazacije posjeda što mu je trenutno možda i najveći nedostatak kada je u pitanju kontrola ritma, ali obzirom da playmakeri sazrijevaju tek poslije 25. godine pred njim je još par sezona prije nego što mu se to počne ozbiljno uzimati za zlo.
Ono na što posebno treba obratiti pažnju i istaći jesu dvije kvalitete koje su baš rijetke u fudbalu, pogotovo danas kada je vrijeme na lopti maksimalno skraćeno, a prostor skučen. Prva je da stvara višak već u prijemu lopte čime sebi često kupuje vrijeme za bolji pregled terena, ali i prostor u koji ulazi sa loptom u nogama kako nema straha od protivničkog presinga. Upravo ta ''otpornost'' na presing stavlja ga u odabrano društvo igrača koji su raritet u današnjem fudbalu.
Dahoud bez lopte daje dojam jako dobro taktički potkovanog igrača za svoje godine. U posjedu je stalno u svom ''primi i dodaj'' ritmu, neprestano se kreće i traži prostor. Bez lopte sama činjenica da igra u u paru centralnih veznih igrača, iako u jako dobrom sistemu kaže mnogo. Nije mu potrebna dodatna defanzivna protekcija, solidno se postavlja i čita igru i uprkos inferiornim fizikalijama koristan je u presingu.
Šta nosi budućnost? Obzirom na procijenjenu vrijednost od 2,5 miliona eura vjerovatno još koju sezonu u Gladbachu, a onda transfer u neki od finansijski potentnijih klubova. Kako ovakvi igrači često prođu ispod radara za većinu fudbalske scene, možda budućnost u Dortmundu je najrealniji ishod. Ako Gundogan napusti Bundesligu, Dortmund bi definitivno trebao krenuti po Mahmouda, istrpiti njegove djetinje mušice još sezonu, dvije i onda dobiti vrhunskog igrača oko kojeg će moći graditi igru i/ili zaraditi višestruko.
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#16489 Re: Liverpool FC

Post by missko »

AmiĐa_Idriz wrote:Zielinski je otvoreno rekao da se redovno čuje sa Klopom, to je već gotovo, ali taj Dahoud se ozbiljno spominje. @BHF, ti pratiš Bundes, kakav je mali? :mrgreen:
Mali je novi Gundogan ali ja sam cuo da ga povezuju s BvB jedino ako je Klopo odlucio da opstruira Dortmund
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#16490 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

@zomri @missko :thumbup:


Takav bi nam leg'o ko budali šamar.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#16491 Re: Liverpool FC

Post by zomri »

Po ovome što čitam i ono malo što sam gledao, dobar je.
Ali treba to još izbrusiti, nisam siguran koliko ćemo imati strpljenja za to.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#16492 Re: Liverpool FC

Post by MyTao »

Ma sigurno da momak moze biti dobar igrac... ali ja mislim da Liverpoolu treba neko provjereno ime u sredini, neko ko ce odma podici igru na veci nivo, a ne neko ko to moze biti. Gundogan bi lego ko budali samar, ili Pjanic... ali koliko je to realno, ne znam.
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#16493 Re: Liverpool FC

Post by veella »

Ne zelim nikoga uvrijediti ali BVB ce vas poderati. Naljutili smo se, vidjet ce te igre strahota.
Steta sastali smo se prije finala.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#16494 Re: Liverpool FC

Post by MyTao »

Nije valjda... e jbg, steta za Liverpool... Naljutili se betman i robin...
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#16495 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

@veella navijački, poštujem :thumbup:

Helem, u četvrtak navijači dočekuju bus sa igračima, baš kao što su to radili 2014-te

Image

I navijači Borusije će odati počast žrtvama Hillsborougha na svojevrstan način skandiranjem sa tribina i polaganjem cvijeća na spomen ploču :thumbup:
Mustang1
Posts: 29960
Joined: 29/12/2010 17:31

#16496 Re: Liverpool FC

Post by Mustang1 »

Bolan ono nije navijacki, ono je bolesnicki vise. Zanimljiv je 2-3 puta ali onda vise nije. :D Ne bi me cudilo da on vjeruje da ce Dortmund ove godine osvojiti Ligu Prvaka :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#16497 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Mustang1 wrote:Bolan ono nije navijacki, ono je bolesnicki vise. Zanimljiv je 2-3 puta ali onda vise nije. :D Ne bi me cudilo da on vjeruje da ce Dortmund ove godine osvojiti Ligu Prvaka :D
Doduše kad se sjetim prognoze od 0-4 na Anfieldu :roll:
Mustang1
Posts: 29960
Joined: 29/12/2010 17:31

#16498 Re: Liverpool FC

Post by Mustang1 »

Covjek prognozira da ce Dortmund osvojiti titulu i to u racunicu uzima sve pobjede Dortmunda i sve poraze Bayerna :D
User avatar
Logovan
Posts: 102844
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#16499 Re: Liverpool FC

Post by Logovan »

Mustang1 wrote:Covjek prognozira da ce Dortmund osvojiti titulu i to u racunicu uzima sve pobjede Dortmunda i sve poraze Bayerna :D
Realan čovjek, šta ćeš. :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#16500 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Kad smo već kod Bayerna, onaj Kornmayer, njihov kondicioni/fitnes trener će od iduće sezone biti u Liverpoolu. Dopizdilo Kloppu raditi sa poluamaterima u timu, još samo kvalitetnog trenera golmana zbavit, evo Piplica recimo ( :lol: ). Bez zeze, čovjek mijenja sve u svakom ćošku :thumbup:
Post Reply