Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Moderator: _BataZiv_0809
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#16351 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Kog zanima geografija/povijest GoT svijeta, meni je bilo jako zanimljivo
-
drogon2
- Posts: 1423
- Joined: 30/05/2016 15:23
#16352 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Pa eto, ispade da su morali to odradit da bi kao Sansa ispala know it all i da bi Arya mogla rec da je ona najpametnija osoba koju zna hahaannoy wrote:Meni je glupo sto su prikazali da je Sansa kao sjebala LF-a, kao da je ispala neki badass, a zapravo ne moze mu ni prismrditdrogon2 wrote:
Sve je to u redu, osim toga da u seriji nenormalno pokusavaju da prikazu Sansu kao pametnu, a Daenerys kao glupu xd Sansa je najgora vrsta bahatosti, nema nikakvog uporista za istoKao sto rekoh, nista nije uradila sama. Svi su je vozali kako hoce. I LF bi je provozao opet da Bran nije dosao sa svojim znanjem.
Da nije bilo Brana, nista od toga
I dalje sam jako razocarana kako su se rijesili LFa, takav lik zasluzio je puno bolje napisan kraj, a ne da mu te dvije glupace dođu glave
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16353 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Jopet se vracamo na isto Jon je izgubio BoB i to mu je i Sansa nabila na nos, pa i on je sam priznao da je izgubio, lik je previse castan i posten da bi vodio ljude u bitke takodje Ned i Rob, za njih je turnir i lov, vodjene bitki i diplomacija su za qujac, tako je napisano.
Sansa jeste postala pametnica, pita Dany sta sa sjeverom poslije svega, misli unaprijed pet poteza, dok Jon mrljavi po Winterfellu i sa Samom i Edom i naravno Ghoustom prisjecaju se nocne straze, nidje veze.
Sto se tice Rikona sve je ok, brat u opasnosti, mozak otkazao, ide se u spasavanje, sve pet i onda iza njega krenu ljudi u samoubilacki juris... on kad je stigao na bojno polje trebao je da se osvrne i vidi ljude oko sebe a ne da bleji u Remzija i da gleda kako mu se igra sa bratom, znaci kao vodja nula bodova.
Tormund mu je rekao onda kad su bili iza zida, da je volio Mancea i sluzio mu i da je bio kralj iza zida i da nije kleknuo i da je zbog toga stradalo hiljade ljudi... lekcija upucena Jonu, Jebes klecanje, spasavaj zivote... kasnije je kleknuo pred Deneris kleknuo bi i Cersei da je ova bila u vecoj poziciji da mu pomogne od Dany ali nije i kleknuo je onome ko je i stvarno pomogao. Fookin Kneel, Fookin Loyalty. To je to sto ce razbiti taj kotac.
Sansa jeste postala pametnica, pita Dany sta sa sjeverom poslije svega, misli unaprijed pet poteza, dok Jon mrljavi po Winterfellu i sa Samom i Edom i naravno Ghoustom prisjecaju se nocne straze, nidje veze.
Sto se tice Rikona sve je ok, brat u opasnosti, mozak otkazao, ide se u spasavanje, sve pet i onda iza njega krenu ljudi u samoubilacki juris... on kad je stigao na bojno polje trebao je da se osvrne i vidi ljude oko sebe a ne da bleji u Remzija i da gleda kako mu se igra sa bratom, znaci kao vodja nula bodova.
Tormund mu je rekao onda kad su bili iza zida, da je volio Mancea i sluzio mu i da je bio kralj iza zida i da nije kleknuo i da je zbog toga stradalo hiljade ljudi... lekcija upucena Jonu, Jebes klecanje, spasavaj zivote... kasnije je kleknuo pred Deneris kleknuo bi i Cersei da je ova bila u vecoj poziciji da mu pomogne od Dany ali nije i kleknuo je onome ko je i stvarno pomogao. Fookin Kneel, Fookin Loyalty. To je to sto ce razbiti taj kotac.
Last edited by pici on 28/04/2019 10:48, edited 1 time in total.
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#16354 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ja po cijele dane pjevusim Jenny of oldstones
Nakon jako jako dugo vremena bas iscekujem novu epizodu...a ne mogu pogledati do sutra navecer, znaci od jutra se iskljucujem s interneta
Nakon jako jako dugo vremena bas iscekujem novu epizodu...a ne mogu pogledati do sutra navecer, znaci od jutra se iskljucujem s interneta
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16355 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ja se nadam da ujutro nece biti zavrsnica sa WW i NK da ce tu biti neki obrat i d ce NK stici pred KL i plemstvu seronjama pokazat ko je pravi gazda... Fookin Kneel, Fookin Loyalty. Go ZOMBI GO.
I da zaboravih Fookin Tradition
I da zaboravih Fookin Tradition
-
drogon2
- Posts: 1423
- Joined: 30/05/2016 15:23
#16356 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Sansa misli unaprijed pet poteza, a frajerka bi do jutra bila zombi da nema Jona i Daeneryspici wrote:Jopet se vracamo na isto Jon je izgubio BoB i to mu je i Sansa nabila na nos, pa i on je sam priznao da je izgubio, lik je previse castan i posten da bi vodio ljude u bitke takodje Ned i Rob, za njih je turnir i lov, vodjene bitki i diplomacija su za qujac, tako je napisano.
Sansa jeste postala pametnica, pita Dany sta sa sjeverom poslije svega, misli unaprijed pet poteza, dok Jon mrljavi po Winterfellu i sa Samom i Edom i naravno Ghoustom prisjecaju se nocne straze, nidje veze.
Sto se tice Rikona sve je ok, brat u opasnosti, mozak otkazao, ide se u spasavanje, sve pet i onda iza njega krenu ljudi u samoubilacki juris... on kad je stigao na bojno polje trebao je da se osvrne i vidi ljude oko sebe a ne da bleji u Remzija i da gleda kako mu se igra sa bratom, znaci kao vodja nula bodova.
Tormund mu je rekao onda kad su bili iza zida, da je volio Mancea i sluzio mu i da je bio kralj iza zida i da nije kleknuo i da je zbog toga stradalo hiljade ljudi... lekcija upucena Jonu, Jebes klecanje, spasavaj zivote... kasnije je kleknuo pred Deneris kleknuo bi i Cersei da je ova bila u vecoj poziciji da mu pomogne od Dany ali nije i kleknuo je onome ko je i stvarno pomogao. Fookin Kneel, Fookin Loyalty. To je to sto ce razbiti taj kotac.
Hoce jednostavno na silu da je naprave pametnom, a nista pametno nije uradila. Doduse evo prikazuju nam da se sikira sta ce ljudi jest, a Jon i Daenerys se kao ne sikiraju oko toga
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16357 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Sansa vec razmislja sta dalje ako pobijede, znaci i Tyrion je gluperda kad je Dany spomenuo sta ako se njoj nesta desi ko ce je zamijeniti... Dany i Jon treba da zahvale Martinu sto je knjigu bazirao na njih dvoje inace bi odavno bili rahmetli... Sansa nije rekla Jonu za Vale vojsku jer bi Jon isao na to da onda okruze Winterfell i drze opsadu, ovako je Remzija istjerao vojsku na otvoreno da bi pregazio Jona sto bi i uradio da ovi pred kraj bitke nisu uletili... zrtvovala je brata Rickona znajuci da ga Remzija nece ostaviti zivog pa kako god bilo, upozoravala je tupsona na to par puta, Ned je castan, posten, dobar pa je u tim igricama izgubio glavu i ljude koji su bili sa njim, Rob je krenuo u rat zbog oca pa je isto izgubio glavu kao i njegova trudna zena, majka i svi ljudi koji su bili sa njim... sta reci koju posluku porati... Starkovi nisu za diplomacije i tHocka, pisac tako iz istorije europske izvukao pouke.Martin je magistrirao to tako da je covjek nacitan i izucen i to prenio u knjige.drogon2 wrote:Sansa misli unaprijed pet poteza, a frajerka bi do jutra bila zombi da nema Jona i Daeneryspici wrote:Jopet se vracamo na isto Jon je izgubio BoB i to mu je i Sansa nabila na nos, pa i on je sam priznao da je izgubio, lik je previse castan i posten da bi vodio ljude u bitke takodje Ned i Rob, za njih je turnir i lov, vodjene bitki i diplomacija su za qujac, tako je napisano.
Sansa jeste postala pametnica, pita Dany sta sa sjeverom poslije svega, misli unaprijed pet poteza, dok Jon mrljavi po Winterfellu i sa Samom i Edom i naravno Ghoustom prisjecaju se nocne straze, nidje veze.
Sto se tice Rikona sve je ok, brat u opasnosti, mozak otkazao, ide se u spasavanje, sve pet i onda iza njega krenu ljudi u samoubilacki juris... on kad je stigao na bojno polje trebao je da se osvrne i vidi ljude oko sebe a ne da bleji u Remzija i da gleda kako mu se igra sa bratom, znaci kao vodja nula bodova.
Tormund mu je rekao onda kad su bili iza zida, da je volio Mancea i sluzio mu i da je bio kralj iza zida i da nije kleknuo i da je zbog toga stradalo hiljade ljudi... lekcija upucena Jonu, Jebes klecanje, spasavaj zivote... kasnije je kleknuo pred Deneris kleknuo bi i Cersei da je ova bila u vecoj poziciji da mu pomogne od Dany ali nije i kleknuo je onome ko je i stvarno pomogao. Fookin Kneel, Fookin Loyalty. To je to sto ce razbiti taj kotac.To ti je isto da planiras sutrasnji dorucak, a ni danasnji nisi pojeo
Cuj covjek previse castan da bi vodio ljude u bitku, zar se i to moze bit
Postoji razlog sine moj zasto su ljudi izabrali Jona za kralja a ne Sansu koja je htjela da pobere slavu time sto Jonu nije rekla za armiju iz Valea. Da mu je rekla, frajer bi planirao bitku po tome, ovako je morao ic sa onim sto ima.Sansa je postala hinjo, ko i mentori joj Cersei i LF, nije to nista za pohvalu. Smijem se kladit da ce crknut od zavisti kad sazna da je Jon ustvari Aegon.
Hoce jednostavno na silu da je naprave pametnom, a nista pametno nije uradila. Doduse evo prikazuju nam da se sikira sta ce ljudi jest, a Jon i Daenerys se kao ne sikiraju oko togaOd prve sezone ona nema logike, tako je i dan danas.
-
drogon2
- Posts: 1423
- Joined: 30/05/2016 15:23
#16358 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Pa jesu gluperde iz razloga sto razmisljaju o tim stvarima,a 100 000 zombija im je pred vratima.Opet kazem,ni Sansa,ni Tyrion ne znaju punu ekstenziju toga.I cekaj sad,nije mu rekla za vojsku,jer je PRETPOSTAVILA da bi on isao u okruzenje.Kako to ona moze znat i kako si moze dat za pravo da opet zrtvuje par hiljada ljudi.Pa Jon je razvio taktiku za tu bitku,samo sto frajer nije mogao da gleda kako mu pred ocima masakriraju brata.Vi ste inace svi hladnokrvni pa bi to mogli
Trebam pohvalit trebu zato sto je zrtvovala vlastitog brata koji je uz to dijete koje nicemu nije krivo lol.Da je makar bio kenjac ko Viserys ne bih nista reko. Treba konstanto u fazonu vjerujem ti brato,a preispituje svaki njegov potez
Eto de mi bgti reci sta je to Sansa pametno uradila za ovih 7 i po sezona,prosvetli me?
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16359 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
postala lady winterfella... kako ono mala Mormotica rece Jonu kako sad da te zovemo, visocanstvo, lorde, nikako... Jon na to ma nema veze nije bitno... i hoces da ljude vodis i da ginu pod tvojom komandom... more al malo sutra, Dany isto gubi Dothrakije i neokaljane, prestolje vozdra, sa tri spade na dva sutra ni jedan zmaj... Cersei ceka i pijucka vino... ko je ovdje pametan a ko glup.drogon2 wrote:Pa jesu gluperde iz razloga sto razmisljaju o tim stvarima,a 100 000 zombija im je pred vratima.Opet kazem,ni Sansa,ni Tyrion ne znaju punu ekstenziju toga.I cekaj sad,nije mu rekla za vojsku,jer je PRETPOSTAVILA da bi on isao u okruzenje.Kako to ona moze znat i kako si moze dat za pravo da opet zrtvuje par hiljada ljudi.Pa Jon je razvio taktiku za tu bitku,samo sto frajer nije mogao da gleda kako mu pred ocima masakriraju brata.Vi ste inace svi hladnokrvni pa bi to mogliTrebam pohvalit trebu zato sto je zrtvovala vlastitog brata koji je uz to dijete koje nicemu nije krivo lol.Da je makar bio kenjac ko Viserys ne bih nista reko. Treba konstanto u fazonu vjerujem ti brato,a preispituje svaki njegov potez
Eto de mi bgti reci sta je to Sansa pametno uradila za ovih 7 i po sezona,prosvetli me?
Rickona bi Remzija ubio kako god i da je bila Vale vojska na bojnom polju povukao bi se u Winterfell i cekao dok bi ovi se smrzavali i pisali i srali u snijeg...
-
1Dante1
- Posts: 4226
- Joined: 21/07/2012 20:09
- Location: GB
- Contact:
#16360 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Pa opet se svodi na isto, ni ostali ne znaju ono sto Jon zna, kakva je NK-ova vojska, ljudi su gomila nezahvalnih papana. Cojk sve zrtvovao da ih spasi i oni i dalje brinu o titulama. Frajer zivot izgubio da spasi ljude, on prvi nije htio da se pokloni iz principa i ponosa, i opet na kraju se pokloni jer zna bolje od svih da treba da se ujedine. Trpio Daenerys, sad trpi Sansu i sjevernjake. Da sam na njegovom mjestu poslao bih ih sve u tri pizde materine, sjeo na brodic i pravac Essos. Nek ginu debili kad nece da slusaju sta im frajer govori vec 3 sezone.pici wrote:postala lady winterfella... kako ono mala Mormotica rece Jonu kako sad da te zovemo, visocanstvo, lorde, nikako... Jon na to ma nema veze nije bitno... i hoces da ljude vodis i da ginu pod tvojom komandom... more al malo sutra, Dany isto gubi Dothrakije i neokaljane, prestolje vozdra, sa tri spade na dva sutra ni jedan zmaj... Cersei ceka i pijucka vino... ko je ovdje pametan a ko glup.drogon2 wrote:Pa jesu gluperde iz razloga sto razmisljaju o tim stvarima,a 100 000 zombija im je pred vratima.Opet kazem,ni Sansa,ni Tyrion ne znaju punu ekstenziju toga.I cekaj sad,nije mu rekla za vojsku,jer je PRETPOSTAVILA da bi on isao u okruzenje.Kako to ona moze znat i kako si moze dat za pravo da opet zrtvuje par hiljada ljudi.Pa Jon je razvio taktiku za tu bitku,samo sto frajer nije mogao da gleda kako mu pred ocima masakriraju brata.Vi ste inace svi hladnokrvni pa bi to mogliTrebam pohvalit trebu zato sto je zrtvovala vlastitog brata koji je uz to dijete koje nicemu nije krivo lol.Da je makar bio kenjac ko Viserys ne bih nista reko. Treba konstanto u fazonu vjerujem ti brato,a preispituje svaki njegov potez
Eto de mi bgti reci sta je to Sansa pametno uradila za ovih 7 i po sezona,prosvetli me?
Rickona bi Remzija ubio kako god i da je bila Vale vojska na bojnom polju povukao bi se u Winterfell i cekao dok bi ovi se smrzavali i pisali i srali u snijeg...
-
drogon2
- Posts: 1423
- Joined: 30/05/2016 15:23
#16361 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ma povrsno ti to gledas jarane.Da bi nesto razumio moras da gledas iz perspektive likova.A ako gledas iz te perspektive nikad neces ocekivat da ti pustis da ti neko ubije brata pred ocima,probat ces da ga spasis pa kako god se to zavrsilo.S druge strane pogledam situacije iz Sansine perspektive i ne mogu vidit da iole normalna,dobro odgojena,casna i pametna osoba postupi onako kako je ona postupila.Pa moze se rec da je Sansa predvodnik sve katastrofe koja je zadesila familiju Stark.Ona je bila ta koja je opsjednuta Joffreyem,doduse ne toliko Joffom koliko titulom kraljice
Ona je bila ta koja je lagala u vezi Joffa i Arye na pocetku,aktivno se stavljajuci na stranu Joffa.Da je rekla koji k se stvarno desio,Ned bi zabranio taj brak i svi bi se vratili na sjever i zivili sretno do kraja zibota.Ona je bila ta koja je navalila da ide u KL na pocetku serije tako vjerovatno otpocinjuci lanac dogadjaja koji ce kostat gotovo citavu njenu familiju,jer je ova prakticno bila taoc do pete sezone.
Dalje,glumi neku vrsnu pamet i manipulatora a konstantno biva manipulisana.Konstatno joj,jos od prve sezone drugi ljudi govore gdje da ide,drugi ljudi je spasavaju,drugi ljudi je gaze,a ona glumi neku strogocu i pamet nad polubratom i njegovom curom koji su dosli da joj pomognu da ne pogine.Vjerovatno bi je i Jon izmanipuliso da je takva osoba i da mu je to potrebno,a Daenerys bi je jednostavno spalila ( opravdano) da im je do zajebancija sa Sansom.Dalje,dzaba joj sva njena navodna pamet,opet joj evo i na kraju price treba pomoc.Od koga joj treba pomoc?Treba joj pomoc od Jona i Daenerys prema kojim se postavlja ko govno
Zasto je Jon i Daenerys jednostavno ne skoncaju? Zato sto Jon i Daenerys na kraju krajeva nisu govna.
Sansa je lik koji je dosta toga prosao,al na kraju nije naucila nista iz toga.Naucila je jedino da bude hladna i okrutna sto je ok ako zelis postat Cerse Lannister 2.0
Dalje,glumi neku vrsnu pamet i manipulatora a konstantno biva manipulisana.Konstatno joj,jos od prve sezone drugi ljudi govore gdje da ide,drugi ljudi je spasavaju,drugi ljudi je gaze,a ona glumi neku strogocu i pamet nad polubratom i njegovom curom koji su dosli da joj pomognu da ne pogine.Vjerovatno bi je i Jon izmanipuliso da je takva osoba i da mu je to potrebno,a Daenerys bi je jednostavno spalila ( opravdano) da im je do zajebancija sa Sansom.Dalje,dzaba joj sva njena navodna pamet,opet joj evo i na kraju price treba pomoc.Od koga joj treba pomoc?Treba joj pomoc od Jona i Daenerys prema kojim se postavlja ko govno
Sansa je lik koji je dosta toga prosao,al na kraju nije naucila nista iz toga.Naucila je jedino da bude hladna i okrutna sto je ok ako zelis postat Cerse Lannister 2.0
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16362 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Joj što ne mogu šuplje!

-
drogon2
- Posts: 1423
- Joined: 30/05/2016 15:23
#16363 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Pa eto postavim ti pitanje sta je ona konkretno pametno uradila u toku serije,a ti kazes postala lady winterfella.Pa kojoj je dao da postane Lady Winterfella ? Dao joj je polubrat kojeg je citav zivot a i sad ponizavala.
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16364 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Jon je za kakvog rova nije on za komande i tHoČka.drogon2 wrote:Pa eto postavim ti pitanje sta je ona konkretno pametno uradila u toku serije,a ti kazes postala lady winterfella.Pa kojoj je dao da postane Lady Winterfella ? Dao joj je polubrat kojeg je citav zivot a i sad ponizavala.
- tuzlak1212
- Posts: 4364
- Joined: 09/09/2018 23:21
#16365 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Zavisi kome bi komandovao... Ti hladni i okrutni najduže prežive na vlasti, neko emotivno osjetljiv bude smaknut zbog slabosti, Varys mu dođe glave odmah. Robb bi ubio Jamie-a u situaciji kada ga je Jon poštedio i rekao da im treba svaki čovjek, diskutabilno je šta bi Ned uradio. Nije Jon baš toliko glup koliko ga predstavljate, to što ga je Bolton nadjebo u komandovanju ne znači da je loš, Bolton je bio nadinteligentna psiho-bolesna karika u seriji a imao je i znatno veću vojsku.pici wrote:Jon je za kakvog rova nije on za komande i tHoČka.drogon2 wrote:Pa eto postavim ti pitanje sta je ona konkretno pametno uradila u toku serije,a ti kazes postala lady winterfella.Pa kojoj je dao da postane Lady Winterfella ? Dao joj je polubrat kojeg je citav zivot a i sad ponizavala.
-
drogon2
- Posts: 1423
- Joined: 30/05/2016 15:23
#16366 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ajj okej, Sansa jepici wrote:Jon je za kakvog rova nije on za komande i tHoČka.drogon2 wrote:Pa eto postavim ti pitanje sta je ona konkretno pametno uradila u toku serije,a ti kazes postala lady winterfella.Pa kojoj je dao da postane Lady Winterfella ? Dao joj je polubrat kojeg je citav zivot a i sad ponizavala.
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#16367 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
bingov buraz wrote:I kaže ponosno nisam gledao ni jednu epizodu kao da vrijedi više od ovih što su gledali i kao da se radi o jebenoj Esmeraldidezurni_ucenik wrote:
Sest godina kasnije ovo je i dalje sokantno. Ali imam neki osjecaj da ce red wedding biti komedija u poredjenju sa onim sto nas ceka sutra. Jos nesto vise od 24 sata ...
Razumijem da ima ljudi koji ne gledaju game of thrones jer ih ne zanima, ali kad krenu kaciti statuse po facebooku "ja jedini/jedina koja ne gledam got", jebi ga , nisi nista posebna ni po cemu nego samo se malo glumi unikatnost.
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16368 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Mozete pricat sHa oste, al ovo nije fantazijska bajka za djecu vec za odrasle u kojem se pise o intrigrama, izdajama, podvalama itd... ima tu dosta i dobrote ALI ono od Neda Starka, vidimo da dobri najebu ko i u stvarnom zivotu... Martin pise onako kako je procitao iz istorijskih knjiga, nije sve ni crno a nije ni bijelo nego sivo i takav ce kraj biti... ne kaze se djabe dobar i glup il budala je jedno te isto... cak i Arya koja je bila nepodnosljiva prema Sansi joj je priznala a i Jonu da je ona najpametnija osoba koju je srela... jebiga tako je kako je.Moremo zvizdat D&D i Debeli prdonja tako napisali... jebitHačno.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52681
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#16369 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ama nije tacno, kakva crna Sansa.drogon2 wrote:Ned bi zabranio taj brak i svi bi se vratili na sjever i zivili sretno do kraja zibota.Ona je bila ta koja je navalila da ide u KL na pocetku serije tako vjerovatno otpocinjuci lanac dogadjaja koji ce kostat gotovo citavu njenu familiju,jer je ova prakticno bila taoc do pete sezone.
Razlog zasto su starkovi krenuli je smrt Johna Arryna, muza od Lise, sestre Catelyn i zelja Roberta da Eddard bude kraljeva desna ruka.
Razlog sto je umro, naravno, sto je provalio da Cerseina djeca nisu i Robertova. I to je ono sto je sve pokrenulo.
Sansa je u svemu tome, u pocetku, nebitna.
- kamberovica polje
- Posts: 4104
- Joined: 28/01/2012 11:38
#16370 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Jedva čekam sutra.
-
drogon2
- Posts: 1423
- Joined: 30/05/2016 15:23
#16371 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Znam ja za to. No Sansa originalno nije trebala krenut u KL. Krenula je nakon sto je balila za Joffom i kako se hoce udat za njega. Lagala je za njega, sto je vodilo k tomu da joj ubiju vuka. Ned bi svakako zijanio slazem se, al Lannisteri ne bi mogli uzet Sansu za taoca.Chmoljo wrote:Ama nije tacno, kakva crna Sansa.drogon2 wrote:Ned bi zabranio taj brak i svi bi se vratili na sjever i zivili sretno do kraja zibota.Ona je bila ta koja je navalila da ide u KL na pocetku serije tako vjerovatno otpocinjuci lanac dogadjaja koji ce kostat gotovo citavu njenu familiju,jer je ova prakticno bila taoc do pete sezone.
Razlog zasto su starkovi krenuli je smrt Johna Arryna, muza od Lise, sestre Catelyn i zelja Roberta da Eddard bude kraljeva desna ruka.
Razlog sto je umro, naravno, sto je provalio da Cerseina djeca nisu i Robertova. I to je ono sto je sve pokrenulo.
Sansa je u svemu tome, u pocetku, nebitna.
-
polacijela
- Posts: 364
- Joined: 24/04/2012 13:39
#16372 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ništa od ove petljanije ne bi bilo da je Catelyn ostala kući s mirom i heklala. I sestra joj isto 
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16373 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Chmoljo wrote:Ama nije tacno, kakva crna Sansa.drogon2 wrote:Ned bi zabranio taj brak i svi bi se vratili na sjever i zivili sretno do kraja zibota.Ona je bila ta koja je navalila da ide u KL na pocetku serije tako vjerovatno otpocinjuci lanac dogadjaja koji ce kostat gotovo citavu njenu familiju,jer je ova prakticno bila taoc do pete sezone.
Razlog zasto su starkovi krenuli je smrt Johna Arryna, muza od Lise, sestre Catelyn i zelja Roberta da Eddard bude kraljeva desna ruka.
Razlog sto je umro, naravno, sto je provalio da Cerseina djeca nisu i Robertova. I to je ono sto je sve pokrenulo.
Sansa je u svemu tome, u pocetku, nebitna.
čHmoljavi ja bi ga poslo u banovice da kopa dragonglass zbog ove hereze
-
drogon2
- Posts: 1423
- Joined: 30/05/2016 15:23
#16374 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ma ne razumijete o cemu pricam. Sansa je trebala ostat u WF, ali je isforsirala svoj odlazak sa ocem u KL. Prakticno ga je namolila da ju pusti da se uda za Joffa iako je Ned imao rezervacije. To je bitno, jer su je Lannisteri poslije uzeli za taoca, natjerali da pise pismo Robbu da im je otac izdajica, i da klekne pred Joffom. Samim tim sto su je Lannisteri imali za taoca, Starkovi su morali bit rezervisani tokom War of the Five Kings.
Uopste ne pricam o Jonu Arynnu, nego o tom da je Sansa isforsirala svoj odlazak sa babom, jer je bila zaludjena krunom. Aka, srednjovjekovna sponzorusa haha,a moze se rec da je i sada blago zaludjena titulama.
Uopste ne pricam o Jonu Arynnu, nego o tom da je Sansa isforsirala svoj odlazak sa babom, jer je bila zaludjena krunom. Aka, srednjovjekovna sponzorusa haha,a moze se rec da je i sada blago zaludjena titulama.
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16375 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
drogon2 wrote:Ma ne razumijete o cemu pricam. Sansa je trebala ostat u WF, ali je isforsirala svoj odlazak sa ocem u KL. Prakticno ga je namolila da ju pusti da se uda za Joffa iako je Ned imao rezervacije. To je bitno, jer su je Lannisteri poslije uzeli za taoca, natjerali da pise pismo Robbu da im je otac izdajica, i da klekne pred Joffom. Samim tim sto su je Lannisteri imali za taoca, Starkovi su morali bit rezervisani tokom War of the Five Kings.
Uopste ne pricam o Jonu Arynnu, nego o tom da je Sansa isforsirala svoj odlazak sa babom, jer je bila zaludjena krunom. Aka, srednjovjekovna sponzorusa haha,a moze se rec da je i sada blago zaludjena titulama.
Robert je rekao ucvrsticemo nas savez kuca, ja imam sina ti cerku i tako bi, Ned iako je volio Roberta znao je da zna biti iskljuciv i nemilosrdan, a kralj... ko se je tad smio usprotiviti Robertu, kralju koji je pobijedio u bitci kod trozupca ubivsi u duelu princa targerijena... Nedu se nije islo u KL, zapravo Lisino pismo upuceno i napisano po LF upustvu Katlin je preokrenulo Neda da ode i istrazi smrt svog prijatelja i mentora starog Arryna... kakva crna Sansulja mogla je samo sipke po gujci dobit.
