Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16326 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

drogon2 wrote:
pici wrote:prije ce biti da ce Jon jopet nesta zajebat i krenuti u samoubilacku misiju, vidimo iz trajlera da je na zemlji bez onog krznenog plasta i da izvlaci mac za borbu... sa nekim ce se suocit e sad s kim vidimo prekosutra u 3h
Ma zajebat ce Deneris xd Po onom planu, Dotrakiji ce najvise najebat. Ona ce se osjetit ugrozenom, jer gubi vojsku, a skoro je saznala i da nije sljedeca u redu za tron. Jedino sto jos ima pred Jonom jest veca vojska. Kad vidi da oni ginu, ona ce krenut mimo plana da ih spasi, Jon ce vjv krenut za njom jer voli tu trebu i shit ce se desit.A i nez sto narod Jonu predbacuje sto je krenuo da spasi brata u BoB.Ono sta je frajer trebao uradit, ni ne pokusat xd

s ovim prvim se mogu sloziti ali BoB je Jonov fijasko, jest on uradio da spasi Rikona dobro i casno ali je sjebo vojsku iza sebe, da nije bilo Vale vitezova ono u pascarnici bi bila obrnuta situacija... Jon ko lik je dobar, castan ali je sirov ko i Tormund, idemo pa sta bog da... nemoze to bas svaki put bez posljedica...
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#16327 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Juliuscezar »

Kad razmislim nema mi uopce smisla koristit Dotrakije na onaj način. Treba li su ih na krila kako bi se mogli rasipat i da zasipaju ove strijelama, a ostaju im van dometa. Ostalo dobro utvrdit defanzivni položaj i držati ga. Nema smisla napredovat protiv WW kad ne znaju za paniku.
Zapravo nesto kao falanga bi bilo idealno.
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16328 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

pisali smo par strana prije, dothrakiji ne znaju za odbranu, oni su napadacka horda u stilu mongola i njihov stil je juris ko god bio... ako ostanu defanzivno nemaju sanse poklat ce ih zombiji, njima jedino predstoji juris i najvjerovatnije meta su im WW koji su iza zombija... neokaljani su u falangama i oni ostaju, lijevo i desno krilo takodje... cilj im je tj plan pobiti sto vise WW i time isprovocirat NK da se pokaze i pokusaju ga ubiti u bogosumi gdje je Bran.
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#16329 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by VenomousV »

kakavdanakneiskustvu wrote:
VenomousV wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:što bi bio fazon,da u stilu LOTR u bici za helms deep se ovde nekim cudom pojavi cersei sa svojom vojskom i onaj zombi clegane

kaze @Averus kad smo gledali proslu epizodu da misli kako ce se u kljucnom trenutku pojaviti Daario Naharis, ko onda vitezovi Vale-a, pa eto ima i ta opcija :D

nadam se necemu takvom,s kojom vojskom bi on mogao doci?
Pa ost'o je preko bare sa svojima da cuva sta je Daenerys osvojila
NightWatchMember
Posts: 203
Joined: 10/03/2019 14:01

#16330 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by NightWatchMember »

Ma Dario je ostao u Mirinu. Završena priča, bilo bi glupo ponovo ga uvoditi
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#16331 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by MarlboroGold »

pici wrote: s ovim prvim se mogu sloziti ali BoB je Jonov fijasko, jest on uradio da spasi Rikona dobro i casno ali je sjebo vojsku iza sebe, da nije bilo Vale vitezova ono u pascarnici bi bila obrnuta situacija... Jon ko lik je dobar, castan ali je sirov ko i Tormund, idemo pa sta bog da... nemoze to bas svaki put bez posljedica...
Baš tako. Jon nije taktičar kao brat Rob kad je zeznuo Lannistere. Nekako se previše oslanja na ono moramo, nemamo izbora i juriš naprijed pa šta bude. Bolje bi bilo da puste Jamie-a da organizuje svu borbu protiv NK-a, ali naravno ponos i ostalo idu prije razuma.
Ramsey8
Posts: 657
Joined: 04/11/2018 11:23

#16332 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Ramsey8 »

rob da je bio dobar ne bi bio mrtav
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#16333 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tuzlak1212 »

Rob je bio genijalan taktičar i mačevaoc, bio je na nivou Jona s mačem, Ned ga je naučio toliko toga da je ona izdaja za plakat. Nisu ostali ništa pametniji, poenta serije i jest da ne možeš biti pametan :D
Rob je Jaimea porazio i zarobio, ko zna dokle bi dogurao da nije do red weddinga došlo.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#16334 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by dezurni_ucenik »




Sest godina kasnije ovo je i dalje sokantno. Ali imam neki osjecaj da ce red wedding biti komedija u poredjenju sa onim sto nas ceka sutra. Jos nesto vise od 24 sata ...
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#16336 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Juliuscezar »

pici wrote:pisali smo par strana prije, dothrakiji ne znaju za odbranu, oni su napadacka horda u stilu mongola i njihov stil je juris ko god bio... ako ostanu defanzivno nemaju sanse poklat ce ih zombiji, njima jedino predstoji juris i najvjerovatnije meta su im WW koji su iza zombija... neokaljani su u falangama i oni ostaju, lijevo i desno krilo takodje... cilj im je tj plan pobiti sto vise WW i time isprovocirat NK da se pokaze i pokusaju ga ubiti u bogosumi gdje je Bran.
Ne mogu da se sjetim koliko Dotrakiji koriste strijele kao konjanici. Mislio sam da u slucaju da ih koriste onda bi taktika hit and run bila puno korisnija. Nešto kao bitka kod Kare između rimljana i perzijanaca.
Doduše jedino je moguce u situaciji ako Dotrakiji već poznaju tu taktiku. Ako ne onda i nema izbora nego kao meso ih iskoristit.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#16337 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by MarlboroGold »

Ramsey8 wrote:rob da je bio dobar ne bi bio mrtav
To je bila neočekivana izdaja. Govorimo o njegovom stilu u smislu rukoveđenja vojskom kad su bitke u pitanju.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#16338 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by MarlboroGold »

Da se podsjetimo ove legendarne scene. Strašna baba :|

User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#16339 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kokuz_sa »

bhnapoleon1 wrote:
pici wrote:pisali smo par strana prije, dothrakiji ne znaju za odbranu, oni su napadacka horda u stilu mongola i njihov stil je juris ko god bio... ako ostanu defanzivno nemaju sanse poklat ce ih zombiji, njima jedino predstoji juris i najvjerovatnije meta su im WW koji su iza zombija... neokaljani su u falangama i oni ostaju, lijevo i desno krilo takodje... cilj im je tj plan pobiti sto vise WW i time isprovocirat NK da se pokaze i pokusaju ga ubiti u bogosumi gdje je Bran.
Ne mogu da se sjetim koliko Dotrakiji koriste strijele kao konjanici. Mislio sam da u slucaju da ih koriste onda bi taktika hit and run bila puno korisnija. Nešto kao bitka kod Kare između rimljana i perzijanaca.
Doduše jedino je moguce u situaciji ako Dotrakiji već poznaju tu taktiku. Ako ne onda i nema izbora nego kao meso ih iskoristit.
Imas onu bitku kada cucnu konjima na ledja i onda ispaljuju strijele..
Nakon strijela uzimaju one satare..u svaku ruku po jednu i ulaze u drugu armiju..
Ramsey8
Posts: 657
Joined: 04/11/2018 11:23

#16340 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Ramsey8 »

MarlboroGold wrote:
Ramsey8 wrote:rob da je bio dobar ne bi bio mrtav
To je bila neočekivana izdaja. Govorimo o njegovom stilu u smislu rukoveđenja vojskom kad su bitke u pitanju.
Kako neocekivana a obecao da ce ozenit njegovu kcer i prekrsio obecanje i logicno bilo da ce mu nekako vratiti
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16341 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Rob je bio briljantan mladi takticar vojno ali je u njemu proradila Nedova krv za cascu a vec je prekrsio jedno obecanje Frejevima a onda to je pokusao ispraviti pravdom da odsjece glavu starome Karstarku zbog ubistva mladih Lanistera... svi su ga molili da to ne cini jer ce ostati bez pola vojske sto se i desilo, Tyvin je iskoristio situaciju i Freya i Boltona prevuko na svoju stranu, obecavsi prvome Rijecne zemlje a drugome Sjever... Rob je slicno postupio kao i Ned a to isto radi i Jon... zato Sansa pizdi i nije da mu nevjeruje nego ga uvjerava da ne cini gluposti ko sa Remzijem... Interakcija izmedju Sanse i Dany sve objasnjava i da je s Jonom lako manipulisati, jer on je časni sin Neda Starka.... al ipak malo poglup u tim igricama za prestolje :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52683
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#16342 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Chmoljo »

Ramsey8 wrote:
MarlboroGold wrote:
Ramsey8 wrote:rob da je bio dobar ne bi bio mrtav
To je bila neočekivana izdaja. Govorimo o njegovom stilu u smislu rukoveđenja vojskom kad su bitke u pitanju.
Kako neocekivana a obecao da ce ozenit njegovu kcer i prekrsio obecanje i logicno bilo da ce mu nekako vratiti
izgubio je u Igri prijestolja. bitke sa samo mali djelić toga.

koliko me sjećanje služi Frejevi su uvijek prevrtljivi bili, a Lannisteri su u tom momentu imali bolju ponudu. i za Freya i za Boltona. finalni ekser u sanduk je bilo, naravno, ženidba sa onom u koju se zaljubio, jebo li ga Vasa Ladački.

inače, Red Wedding je još gori u knjigama. šokantniji. jes da nema ovog detalja gdje ubija nerođeno dijete, teško je čitati kako su redom padali Starkovi ljudi, Umberi, Mormonti... ko je već sve bio.

onda opis afterpartija, sa bacanjem gole Lady Stark u Trident (jel ono bješe), odrubljivanja glave Robbu i stavljanje vukove na njegovo tijelo, itd. itd.

EDIT: izlapilo sjećanje, nije Trident, nego Green Fork. :D
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#16343 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bingov buraz »

dezurni_ucenik wrote:


Sest godina kasnije ovo je i dalje sokantno. Ali imam neki osjecaj da ce red wedding biti komedija u poredjenju sa onim sto nas ceka sutra. Jos nesto vise od 24 sata ...
I kaže ponosno nisam gledao ni jednu epizodu kao da vrijedi više od ovih što su gledali i kao da se radi o jebenoj Esmeraldi :lol:
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#16344 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

pici wrote:Rob je bio briljantan mladi takticar vojno ali je u njemu proradila Nedova krv za cascu a vec je prekrsio jedno obecanje Frejevima a onda to je pokusao ispraviti pravdom da odsjece glavu starome Karstarku zbog ubistva mladih Lanistera... svi su ga molili da to ne cini jer ce ostati bez pola vojske sto se i desilo, Tyvin je iskoristio situaciju i Freya i Boltona prevuko na svoju stranu, obecavsi prvome Rijecne zemlje a drugome Sjever... Rob je slicno postupio kao i Ned a to isto radi i Jon... zato Sansa pizdi i nije da mu nevjeruje nego ga uvjerava da ne cini gluposti ko sa Remzijem... Interakcija izmedju Sanse i Dany sve objasnjava i da je s Jonom lako manipulisati, jer on je časni sin Neda Starka.... al ipak malo poglup u tim igricama za prestolje :mrgreen:
S tim sto, kako covjek i rece u pretrprosloj epizodi 'to nije bitno' Robb je tada napravio dvije velike greske i to je bilo to za njega. Robb nije postupio kao Ned. Ned je bio zaljubljen u Asharu Dayne, sestru od Arthura Daynea. Catelyn Tully je bila obecana njegovom bratu Brandonu, al kad je ovog Mad King ubio, Ned je preuzeo duznost i uradio sto se uraditi mora :D Robb je samo izradio Freya, obezglavio Karstarka jer je pogubio protivnicke vojnike i to nema nikakve veze s pamecu,zato je i platio ovako kako je platio.

Opet pricas o Rickonu, a ja cu opet rec.. eto sta je covjek trebao uradit ondje. Ostat stojat dok mu brata gadjaju strijelama xd Nije on bio glup da skonta da je to mind game, al nije frajer mogao stojat i gledat kako mu masakriraju brata koji vam je k. Ko da bi vi stojali u tim situacijama xd

I tog zadnjeg sto se tice. Izvini al Sansa je samo glupa. Tj nije glupa al ne zna o cemu prica. Ona cak nije vidila ni onog jednog wighta kojeg su doveli Cersei. Pojma nema o cemu se radi inace bi ljubila stope i Jonu i Daenerys. Kad vidi o cemu se radi sutra onda ce skontat da bi ona i Jon bili zavrseni za dvije minute 'vladajuci' sjeverom.

A u ostalom na kraju eto, kakva je to briljantna taktika Robba Starka. Podijelio je vojsku i poslao 2000 ljudi u sigurnu smrt. To mu ni otac, a ni Jon ne bi nikad uradili.
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#16345 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

Aj eto sto D&D rade sve da bi ispromovisali Sansu ko neku pamet, al sto vi ovdje to pusite xd. Eto sta je ona uradila da to zasluzi osim ponekih sassy odgovora u zadnje dvije sezone. Prvo, zahtijevala je spasavanje bar 20 put od pocetka serije. Drugo, poslusala Baelisha da se proda Boltonima iako tim realno nista nije dobila. Trece, krila vojsku Valea od Jona i tako zivota kostala par hiljada ljudi. Cetvrto, sa svom svojom pamecu se nikad ne bi mogla rijesit Baelisha da Bran nije dosao da to odradi. Peto, nije ni vidjela armiju mrtvih (a jos manje se borila protiv njih), a pametuje Daenerys nesto lol. Jos kao ona nesto pita Daenerys u fazonu sta ce bit sa sjeverom, a treba ono vec rekla da je Jon zastitnik sjevera ko sto mu je i 'otac' bio, a ova se nesto buni. Hoce neku nezavisnost. A u prvoj sezoni Greatjon Umber kad proglasava Robba za kralja kaze da hoce nezavisnost u fazonu, jer su se oni samo klanjali zmajevima tj Targeryenima (a i bukvalnim zmajevima), a njih vise nema.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65976
Joined: 03/08/2010 19:04

#16346 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

VenomousV wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:što bi bio fazon,da u stilu LOTR u bici za helms deep se ovde nekim cudom pojavi cersei sa svojom vojskom i onaj zombi clegane

kaze @Averus kad smo gledali proslu epizodu da misli kako ce se u kljucnom trenutku pojaviti Daario Naharis, ko onda vitezovi Vale-a, pa eto ima i ta opcija :D

nadam se necemu takvom,s kojom vojskom bi on mogao doci?
Pa ost'o je preko bare sa svojima da cuva sta je Daenerys osvojila[/quote]
:thumbup:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#16347 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Robb, tatin sin :srce:

Napravio je glupost sa Freyevima svakako...iako u seriji su prikazali da se jednostavno zaljubio i zato ozenio drugu (sto je bas naivno i glupo) dok u knjizi koliko se sjecam je spavao sa kceri jednog lorda (Jane Westerling, mislim), usred ratnog pohoda, bio je bio sav sjeban a ona ga njegovala i tjesila, i onda je odlucio ju ozeniti iz osjecaja casti. To nekako mogu shvatiti.
Uglavnom kostala ga cast glave kao i Neda. Nijedan ni drugi nisu za politiku, diplomaciju, igre i spletke.

Sansa je realno napisan lik i ona je svakako dozivjela transformaciju...od naivne i glupe curice koja samo sanja da bude princeza na dvoru, koja je kumovala svojom gluposcu smrti vlastitog oca, shvaca kakvo je svijet zapravo mjesto i odrasta i postaje pametnija, ali ima ona jos puno toga za nauciti. Bahata je, ali po tome se ne moze mjeriti s jednom Dany :D
Dany nije nista puno pametnija, samo je imala srece i jako dobre savjetnike. Obe su izgubljene curice.
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#16348 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Optimus09 »

Kad zavrsi serija,obavezno procitati knjige :thumbup:
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#16349 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

annoy wrote:Robb, tatin sin :srce:

Napravio je glupost sa Freyevima svakako...iako u seriji su prikazali da se jednostavno zaljubio i zato ozenio drugu (sto je bas naivno i glupo) dok u knjizi koliko se sjecam je spavao sa kceri jednog lorda (Jane Westerling, mislim), usred ratnog pohoda, bio je bio sav sjeban a ona ga njegovala i tjesila, i onda je odlucio ju ozeniti iz osjecaja casti. To nekako mogu shvatiti.
Uglavnom kostala ga cast glave kao i Neda. Nijedan ni drugi nisu za politiku, diplomaciju, igre i spletke.

Sansa je realno napisan lik i ona je svakako dozivjela transformaciju...od naivne i glupe curice koja samo sanja da bude princeza na dvoru, koja je kumovala svojom gluposcu smrti vlastitog oca, shvaca kakvo je svijet zapravo mjesto i odrasta i postaje pametnija, ali ima ona jos puno toga za nauciti. Bahata je, ali po tome se ne moze mjeriti s jednom Dany :D
Dany nije nista puno pametnija, samo je imala srece i jako dobre savjetnike. Obe su izgubljene curice.
Sve je to u redu, osim toga da u seriji nenormalno pokusavaju da prikazu Sansu kao pametnu, a Daenerys kao glupu xd Sansa je najgora vrsta bahatosti, nema nikakvog uporista za isto :D Kao sto rekoh, nista nije uradila sama. Svi su je vozali kako hoce. I LF bi je provozao opet da Bran nije dosao sa svojim znanjem.Sansa je neko koga previse nastoje prikazat kao nekog pametnog, nesto slicno ko sto i kripte nastoje predstavit previse sigurnim. Znas da slijedi prizemljenje, a za Sansu ce to bit armija mrtvaca, jer pojma nema kakva su ustvari prijetnja.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#16350 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

drogon2 wrote:
Sve je to u redu, osim toga da u seriji nenormalno pokusavaju da prikazu Sansu kao pametnu, a Daenerys kao glupu xd Sansa je najgora vrsta bahatosti, nema nikakvog uporista za isto :D Kao sto rekoh, nista nije uradila sama. Svi su je vozali kako hoce. I LF bi je provozao opet da Bran nije dosao sa svojim znanjem.
Meni je glupo sto su prikazali da je Sansa kao sjebala LF-a, kao da je ispala neki badass, a zapravo ne moze mu ni prismrdit
Da nije bilo Brana, nista od toga
I dalje sam jako razocarana kako su se rijesili LFa, takav lik zasluzio je puno bolje napisan kraj, a ne da mu te dvije glupace dođu glave
Post Reply