Covjek koji joj je ubio cacu? Cisto sumnjamMarlboroGold wrote:Ako Dany bude na prijestolju da hoće kojim slučajem Jamie postati njen Kingsguard ili Queensguard![]()
![]()
Ne podnosim je... samo volim zmajeve
Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Moderator: _BataZiv_0809
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#16301 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
- tuzlak1212
- Posts: 4364
- Joined: 09/09/2018 23:21
#16302 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Bili su opasnost u najavi i ništa više, nisu mogli proći kroz zid jer je Zid imao magiju za njih, a ne vjerujem da su imali načina nekog da ga sruše. Mogla je zavladati Westerosom i proživjeti svoj životni vijek bez problema kao kraljica, tj. do nekog smaknuća jer od Mad Kinga svakog na tronu ubijaju il barem planirajuannoy wrote:WW su bili opasnost i prije ice dragona i bili bi i bez njegatuzlak1212 wrote: Da nije odlucila pomoc ne bi NK ni dobio zmaja nit bi srusio zid. Do ovog jos ne bi doslo da su zmajevi u miru prozivjeli i umrli bez prelijetanja zida. A do ovog je dovela ljubav a ne pohlepa za tronom, jer da je stvarno htjela tron do sad bi Cersei davno pojedena bila, ona tu pohlepu iznosi da ljudi ne vide slabosti, a dovelo je do tog da je niko ne voli i da izgubi jednog zmaja.
Mislim ovo su moje teorije u nekom citanju inner Dany, kompleksan je ona karakter
Ona zeli vladati nad Sedam kraljevstva sto znaci da joj je stalo obraniti Westeros
Ne moze se pravit da se ta sranja ne događaju, sjedit u KL i jest kolacice od limuna
Meni je ona naporan lik i nadam se da nece sjedit na tronu
Zapravo bilo bi joj i bolje da se vrati u Essos i pocisti sva sranja koja je tamo napravilaal nije da ju je briga za ljude
Al je mrziš
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#16303 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
šta fali da bude i Queenslayer pored Kingslayerannoy wrote:Covjek koji joj je ubio cacu? Cisto sumnjamMarlboroGold wrote:Ako Dany bude na prijestolju da hoće kojim slučajem Jamie postati njen Kingsguard ili Queensguard![]()
![]()
Ne podnosim je... samo volim zmajeve
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#16304 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Koliko ja znam zid je izgubio magičnu zastitu koju je imao nakon sto je Bran prošao nazad jer je Bran oznacen znakom NK
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#16305 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
U svakom slucaju ne bih se slozila da su WW usputna prijetnja
Zapravo to je prvi put da su se dignuli nakon dugo, dugo vremena, toliko dugo da je vecina vjerovala da su to samo mitski likovi
Ocito je bilo da su se uzjebali i nesto spremaju, tocnije da idu u rat
A Zid, tko moze reci da je neunistiv, sve i ako izbacimo iz price i Brana, snaga zida pociva na magiji, ali i WW imaju svoju magiju, imaju i svog boga, zasto ne bi bili sposobni tu magiju ponisititi ili naci neki nacin da se probiju
Kako god okrenes problem s WW je problem cijelog Westerosa samo sto su ga dosad uglavnom ignorirali dok nije voda dosla do grla
Zapravo to je prvi put da su se dignuli nakon dugo, dugo vremena, toliko dugo da je vecina vjerovala da su to samo mitski likovi
Ocito je bilo da su se uzjebali i nesto spremaju, tocnije da idu u rat
A Zid, tko moze reci da je neunistiv, sve i ako izbacimo iz price i Brana, snaga zida pociva na magiji, ali i WW imaju svoju magiju, imaju i svog boga, zasto ne bi bili sposobni tu magiju ponisititi ili naci neki nacin da se probiju
Kako god okrenes problem s WW je problem cijelog Westerosa samo sto su ga dosad uglavnom ignorirali dok nije voda dosla do grla
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16306 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Dany kad proradi ta zmajska krv u njoj postane inpulsivna zato su tu Jorah, Tyrion i Varys da joj bacaju kantu hladne na glavu kad je uhvati
... tako ju je i budaletina od brata odgajao, pricajuci joj kako ce razapinjat i osvecivat se po westerosu kad ponovo uzme to prestolje... meni je nje donekle i žao, rasla je uz te strasne price i mene cudi da nije gora od Cersei koja je uvjek takva bila medjutim Jamie je to vidio al ju je ipak i dalje volio ... Jon je odgajan od starkovih al uvjek u njihovoj sjeni jer ga je Catelyn mrzila i podsjecao je na muzevu "nevjeru" da je jedino bilo da obuce crno i ode u nocnu strazu gdje je bio vec jedan stark, Benjen... u njemu je isto znala proraditi ta zmajska krv kad je bezbroj puta isao u samoubilacke misije... jebo vas vise raspiso sam se ko nikad ni na jednoj temi... jedva cekam 19 maj da se ovo ugasi... sutra ide rolna ubrusa i oprastanje od likova...
... tako ju je i budaletina od brata odgajao, pricajuci joj kako ce razapinjat i osvecivat se po westerosu kad ponovo uzme to prestolje... meni je nje donekle i žao, rasla je uz te strasne price i mene cudi da nije gora od Cersei koja je uvjek takva bila medjutim Jamie je to vidio al ju je ipak i dalje volio ... Jon je odgajan od starkovih al uvjek u njihovoj sjeni jer ga je Catelyn mrzila i podsjecao je na muzevu "nevjeru" da je jedino bilo da obuce crno i ode u nocnu strazu gdje je bio vec jedan stark, Benjen... u njemu je isto znala proraditi ta zmajska krv kad je bezbroj puta isao u samoubilacke misije... jebo vas vise raspiso sam se ko nikad ni na jednoj temi... jedva cekam 19 maj da se ovo ugasi... sutra ide rolna ubrusa i oprastanje od likova...
Last edited by pici on 27/04/2019 19:44, edited 1 time in total.
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16307 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Benjen je rekao Branu kad ga je ovaj zvao da ide sa njim nazad u winterfell da ne moze zbog toga sto je jednim dijelom WW zbog stakla u srcu a i da hoce ne moze jer ga stiti drevna magija koja je tu sve dok zid stoji... NK ga je srusio sa zmajem tako da Bran nema udjela u tome, mozemo jedino kriviti Tyriona i njegovu glupu ideju da donesu zombija Cersei i tako je uvjere u opasnost... poklonjen zmaj bez veze al et ipak je to serija i nebi doslo do ovoga sto ce usljediti... crvena vjestica je vidjela veliku bitku u snijegu i to je bilo predodredjeno... jebiga debeli se malo zaigro pri pisanjubhnapoleon1 wrote:Koliko ja znam zid je izgubio magičnu zastitu koju je imao nakon sto je Bran prošao nazad jer je Bran oznacen znakom NK
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#16308 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Znaci ako je Benjen ziv jos uvijek sad može preci zid i pridruzit se good guys
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16309 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Benjen je mrtav na jezeru kad je spasavao Jona sad je vojnik NK i vidjeli smo na kraju sedme sezone da NK rusi dio zida to jest Istocnu strazarnicu i prolaze svi... da nije bilo zmaja nebi mogli preci tj srusit ga... jebiga tako napisanobhnapoleon1 wrote:Znaci ako je Benjen ziv jos uvijek sad može preci zid i pridruzit se good guys
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#16310 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ne znam jesu li u seriji spominjali Horn of winter, koji navodno moze srusiti zid...
- tuzlak1212
- Posts: 4364
- Joined: 09/09/2018 23:21
#16311 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Prvi izlazak iza zida Jona i Sama, Sam je našao Horn of Winter nakon one borbe u prvom susretu sa divljacima. I nosa ga sa sobom, e sad ne znam da li ih ima više od jednog komada.annoy wrote:Ne znam jesu li u seriji spominjali Horn of winter, koji navodno moze srusiti zid...
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16312 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
mislim da NE... jedino ko je spominjao kako mogu WW proc zid je Benjen, sad to vise nije vazno, Djece sume nema vise, magija koja je stitila zid i onu spilju gdje je bio trooki gavran nema vise tako da im predstoji samo Dragon glass, vatra i Valirijski celik ko ga ima... ostali su najebali, recimo Cersei misli da sa Divljom vatrom i GC i zidinama KL je sigurna i vec vidi pobjedu protiv zivih i mrtvih.... WW i NK su otporni na vatru al na Valerijski celik i Dragon glass nisu, samo zombije vatra ubija...annoy wrote:Ne znam jesu li u seriji spominjali Horn of winter, koji navodno moze srusiti zid...
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16313 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
tuzlak1212 wrote:Prvi izlazak iza zida Jona i Sama, Sam je našao Horn of Winter nakon one borbe u prvom susretu sa divljacima. I nosa ga sa sobom, e sad ne znam da li ih ima više od jednog komada.annoy wrote:Ne znam jesu li u seriji spominjali Horn of winter, koji navodno moze srusiti zid...
da ima rog i mislim da Sam ne zna cemu sluzi jer je samo Dragon glass primjetio...
-
NightWatchMember
- Posts: 203
- Joined: 10/03/2019 14:01
#16314 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Jbg, to jeste horn, ali pitanje je li horn of winter. Ali ne bi bill loše ako uspiju do kraja sva pitanja riješiti, među ostalim i kakva je ovo truba.
- VenomousV
- Posts: 13244
- Joined: 30/11/2010 15:45
- Location: where oceans bleed into the sky
#16315 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
kakavdanakneiskustvu wrote:što bi bio fazon,da u stilu LOTR u bici za helms deep se ovde nekim cudom pojavi cersei sa svojom vojskom i onaj zombi clegane
kaze @Averus kad smo gledali proslu epizodu da misli kako ce se u kljucnom trenutku pojaviti Daario Naharis, ko onda vitezovi Vale-a, pa eto ima i ta opcija
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#16316 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Jedan je pravi. Koliko se sjećam u knjizi je Melisandre zapalila lažni horn. Pravi nikad nije pronađen.
Zato čisto sumnjam da je Sam našao pravi... i da jeste u seriji su samo ostavili tu mogućnost da bi ga kasnije mogli nekako upotrijebiti ako ne nađu alternative što se scenarija tiče. Čisto sumnjam da će ga ikako više spominjati.
Zato čisto sumnjam da je Sam našao pravi... i da jeste u seriji su samo ostavili tu mogućnost da bi ga kasnije mogli nekako upotrijebiti ako ne nađu alternative što se scenarija tiče. Čisto sumnjam da će ga ikako više spominjati.
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16317 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
da pitanje je jeli to taj rog i jeli ga Sam ponio sa sobom jer su mnoge vrane pobijene od WW u bitci kod pesnice prvih ljudi, vidjeli smo kako Sama ostavljaju kad bjeze cuvsi tri puta znak roga i kako Sam gleda u WW na konju sakriven iza kamena... mislim da je taj rog obican, dragon glass je bilo prioritet i skontao je sta je kad je spasavao Gilli i bebu, ubio je WW s dragon glassom
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16318 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
to su iskoristili u bitci kopiladi i mislim da nece dva puta istu caku napraviti... ja mislim da cemo prezivjeti neki sok ko kod crvenog vjencanja i ubistvom Jona... ja da pisem napravio bi takoVenomousV wrote:kakavdanakneiskustvu wrote:što bi bio fazon,da u stilu LOTR u bici za helms deep se ovde nekim cudom pojavi cersei sa svojom vojskom i onaj zombi clegane
kaze @Averus kad smo gledali proslu epizodu da misli kako ce se u kljucnom trenutku pojaviti Daario Naharis, ko onda vitezovi Vale-a, pa eto ima i ta opcija
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#16319 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
A jbg i da se pojavi Naharis moeže samo svirat kurcu ako nema obsidijan i valerijanski celik.pici wrote:to su iskoristili u bitci kopiladi i mislim da nece dva puta istu caku napraviti... ja mislim da cemo prezivjeti neki sok ko kod crvenog vjencanja i ubistvom Jona... ja da pisem napravio bi takoVenomousV wrote:
kaze @Averus kad smo gledali proslu epizodu da misli kako ce se u kljucnom trenutku pojaviti Daario Naharis, ko onda vitezovi Vale-a, pa eto ima i ta opcijaa mislim da i D&D su tu negdje, jer vidi se zamor u sedmoj sezoni koja je bila spetljana... u osmoj vidimo interakciju likova pred bitku i sad bitka pogine tu i tamo neko, pobjede NK i hajmo Cersei jebat... mislim da nece moci tako ALI od neda starka ako naprave tako jebiga dosta vise GoTa idemo dalje i bilo bi steta po samu seriju koja je izazivala sokove kod fanova da zavrsi nekim trulim bili su sretni i zivjeli dugo
A nije mi jasno ovo u vezi roga. Ok znam jedno puhanje prijatelji, dva neprijatelji i tri Others ali ko puše u rog ?
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16320 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
puse u rog ko stigne i koga ima


-
Coconut
- Posts: 175
- Joined: 25/06/2012 19:16
- Location: Sarajevo
#16321 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Prije mislim da ce doci Melisandra sa vojskom crvenih svestenika da se bori.
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#16322 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
prije ce biti da ce Jon jopet nesta zajebat i krenuti u samoubilacku misiju, vidimo iz trajlera da je na zemlji bez onog krznenog plasta i da izvlaci mac za borbu... sa nekim ce se suocit e sad s kim vidimo prekosutra u 3h
-
drogon2
- Posts: 1423
- Joined: 30/05/2016 15:23
#16323 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ma zajebat ce Deneris xd Po onom planu, Dotrakiji ce najvise najebat. Ona ce se osjetit ugrozenom, jer gubi vojsku, a skoro je saznala i da nije sljedeca u redu za tron. Jedino sto jos ima pred Jonom jest veca vojska. Kad vidi da oni ginu, ona ce krenut mimo plana da ih spasi, Jon ce vjv krenut za njom jer voli tu trebu i shit ce se desit.A i nez sto narod Jonu predbacuje sto je krenuo da spasi brata u BoB.Ono sta je frajer trebao uradit, ni ne pokusat xdpici wrote:prije ce biti da ce Jon jopet nesta zajebat i krenuti u samoubilacku misiju, vidimo iz trajlera da je na zemlji bez onog krznenog plasta i da izvlaci mac za borbu... sa nekim ce se suocit e sad s kim vidimo prekosutra u 3h
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65982
- Joined: 03/08/2010 19:04
#16324 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
VenomousV wrote:kakavdanakneiskustvu wrote:što bi bio fazon,da u stilu LOTR u bici za helms deep se ovde nekim cudom pojavi cersei sa svojom vojskom i onaj zombi clegane
kaze @Averus kad smo gledali proslu epizodu da misli kako ce se u kljucnom trenutku pojaviti Daario Naharis, ko onda vitezovi Vale-a, pa eto ima i ta opcija
nadam se necemu takvom,s kojom vojskom bi on mogao doci?
- harisoni
- Posts: 298
- Joined: 31/05/2010 09:22
#16325 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ne mogu a da ne primijetim da se Gili pravo ubucila.

