Auta su sad dosta teza a i apetiti su porasli. Ja se prije 10 godina nauzivao sa korsom c gsi 1.8 a sad vozim brze auto i nije ni blizu uzbudljivo. Dize kazaljku brzine brze al nema tog osjecaja ko na starijim autima, korsa sva vibrira kad je potegnes preko 170citroen xm wrote: ↑04/02/2023 12:36 . Da nisu imala potrošače poput klime koja kada se upali poprilično optereti motor, a smio bih se kladiti i da zbog raznih propisa motori sada i tada nisu isto "živi".
Uzmimo recimo Golf 2 GTI koji je sa 115 KS otprilike bio sportista i realno bio uzbudljiv za vožnji, a i danas je. Danas vozim kompakta sa sasvim dovoljnih 110 KS, ali ne mogu reći ni da su sportski, niti uzbudljivi.
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#16251 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#16252 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sve neki starci na forumu, ubi vas nostalgija 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#16253 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To je taj osjećaj.Throttle wrote: ↑04/02/2023 13:37Auta su sad dosta teza a i apetiti su porasli. Ja se prije 10 godina nauzivao sa korsom c gsi 1.8 a sad vozim brze auto i nije ni blizu uzbudljivo. Dize kazaljku brzine brze al nema tog osjecaja ko na starijim autima, korsa sva vibrira kad je potegnes preko 170citroen xm wrote: ↑04/02/2023 12:36 . Da nisu imala potrošače poput klime koja kada se upali poprilično optereti motor, a smio bih se kladiti i da zbog raznih propisa motori sada i tada nisu isto "živi".
Uzmimo recimo Golf 2 GTI koji je sa 115 KS otprilike bio sportista i realno bio uzbudljiv za vožnji, a i danas je. Danas vozim kompakta sa sasvim dovoljnih 110 KS, ali ne mogu reći ni da su sportski, niti uzbudljivi.a ona je bila 2001 godiste, kod starijih suta je to bilo jos vise izrazeno. 80e se nece nikad ponovit. Kad kockicu 2.0 a pogotovo 2.5 zavrnes do blokade pukne te adrenalin ko da vozis pagani danas
![]()
Teško se to može izmjeriti kilowattima i njutnmetrima, realno.
Ja imao Passata B3 1.8 sa 90 KS, jebo mater išao je k'o da je imao duplo više
Ja vjerujem da tu ima i do ovjesa i zvučne izolacije, a i do ove elektronike, danas je sve by wire, i nisi uopće povezan sa autom, bukvalno bivaš vožen, a ne voziš. Mehanika je čudo jbg.
Imao Fiestu iz 89. 1.6D išla k'o opaljena, al' zato što je bila šuplja isto sito i nije imala nikakvu opremu, ni servo. Mislim da je bila najmanje duplo lakša od današnjeg Fiata 500.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#16254 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
A realno, taj passat je isao kad si se ganjao s dvicama sa 40kW
ima malo i perspektive, malo i ocekivanja, malo i iskustva. Jednostavno sve postane preslabo a i snaga se konstantno dize i danas uvijek ima bolje i brze. Tada vecina brzih auta bila nedostupna. Danas 150KS standard a prije 20 godina to bilo samo u bmwima, ostalo skoro sve bilo slabije ili vrlo rijefko
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#16255 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
jbg sami su ljudi krivi. Nemoj da pedala ima osjecaj svoju tezinu, nemoj da volan ima tezinu, mjenjac. Pa naprave sve da je lagano i bljutavo da si skroz odjecen od osjecaja sve da bi se "lakse vozilo"
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#16257 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
mmmmmm alfa i njihova preciznost "rucice mjenjaca"
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#16258 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Joj joj...mazda. 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#16259 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jinba Ittai 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#16260 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I ja tebi 
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#16262 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Vakat je da se cenzurise ta riječ na mjesec dana na forumu
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#16263 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To je jedno od dva automobila od mnogih drugih koje sam imao da mi je pricinjavalo uzitak u voznji.citroen xm wrote: ↑04/02/2023 12:36 Uzmimo recimo Golf 2 GTI koji je sa 115 KS otprilike bio sportista i realno bio uzbudljiv za vožnji, a i danas je...
Golf 2 GTI i BMW E30 325...
Daleko nakon njih imao sam mnogo brza i neuporedivo bolja vozila, ali niko kao GTI i 325
Danas sjednes u 300+ ks i 2 tone, ali nije to to... Nema tog zvuka i onog adrenalina...
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#16264 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
BMW 318i takozvana kocka benđo...auto moje mladosti...
Nije imao nikakvu opremu, osim da je bio dobar na gasu...i nije mi više ništa trebalo...
Nije imao nikakvu opremu, osim da je bio dobar na gasu...i nije mi više ništa trebalo...
- skrbavi-admin
- Posts: 7102
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#16265 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
kako ide F16 je l startan dovoljno ?
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#16266 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Još sa felUgama...citroen xm wrote: ↑04/02/2023 11:03![]()
![]()
Ne znaš ti paša moj šta je japanska pouzdanost, još na stejđu 3 ocam. Ma vrijedi ovo i više, sigurno...
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#16267 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
+ na petoj slici smeće ispred suvozačevog sjedišta (ako dobro vidim, malo je mutno, limenka od Red Bulla i par kriški mandarina.Evolution_IV wrote: ↑04/02/2023 09:44 stani malo, 16,500 za auto koji ima vidjlivu hrdju, sta onda ima ispod i gdje je zavuceno, ljudi fakat nisu normalni![]()

- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#16268 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ovaj 1.0 50 kW jedino ako imaš nekog da te gura po ravnom i šlepa uzbrdo. Onaj 1.4 54 kW bi mogao proći i bez mom(a)ka za guranje.banjaluka078 wrote: ↑04/02/2023 11:36 Kad sam već na temi, da pitam stručnjake, pošto nisam vozila ispod 1.6 kubika (osim neke korse 1.2 prije hiljadu godina), kakva je sad fora s ovim 1.0 motorima, može li to bar po ravnom i ponekad uz kakvo brdo? Je li baš nejak? Ja volim malo više po gasu kad prilike dozvoljavaju, a i kad krenem nekud da nisam uvijek prvo auto u koloni kojem svi trube da ubrza.
Npr. ovaj https://www.olx.ba/artikal/49650506/cit ... gistrovan/
Je li bitno da gledam samo kubikažu ili i KS, KW?
I imate li iskustava sa C3 modelima inače? Vidim ih puno na cesti, ali mi rođak koji radi u servisu za Francuze kaže da izbjegavam Pežo i Citroen bezince 2007-2014 godište, da su motori poslije 2014. odlični, prije ne.
Ovaj mi se sviđa zbog boje, ali ne znam je li ova cijena mnogo ili ok. https://www.olx.ba/artikal/49370061/cit ... 8-09-2023/
Alfa koju sam gledala više nije opcija, imam i nekih privatnih stvari za srediti prvo, ali uletim ponekad u oglase da vidim šta propuštam.
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#16269 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Vozio sam Yuga 55, po snijegu i poledici sa iole dobrim gumama prolazi (jer je lak), ali kad ti u auto sjedne suvozač i četiri osobe nazad (ne pitaj kako su se ugurali) malo se muči uzbrdo (doduše, ove sam vozio samo nizbrdo, po pojedici).NediM17 wrote: ↑04/02/2023 12:07 Vidi se da niste vozili tetrapak sa 24 KS, Renault 4 sa 34 i Jugo 45.
Sa tetrapakom 4 putnika stizala do Pecuha, Dubrovnika, o okolnim planinama da ne pricam, gdje drugi zapnu u snijegu tetrapak drugom i blago podignutom rucnom kocnicom (blokada diferencijala)
stize do Satora na ljetnim Stomilkama.
Rene do Trsta, Graza, Jugo 45 trkaci
auto bio za ova dva.
Sad malo 50 kW.
- banjaluka078
- Posts: 13180
- Joined: 16/01/2007 23:38
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#16271 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
1.4 TSI izlazi na mjesec...barem kad sam ja za volanom.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#16272 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Vozio daćiju na plin 1.2 55kW i ne znam da sam negdje zaksanio, cak stavise 
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#16273 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja bi volio probat neki elektricni auto 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#16274 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
biraj koji ces


-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#16275 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Eno onaj kinez u Bijeljini se ubio za probat, BYD Song plus, hiljadu konja, 50 kubika. 

