Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post Reply
ins
Posts: 2741
Joined: 12/05/2005 10:50

#1626 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ins »

Banksy wrote:A i dosta su se klackali aVtobusom ...

SAMO JE NEBO GRANICA

Federalna politička elita kupuje avion

AVIO-TAXI ZA FEDERALNU ELITU




Po meni, sasvim je normalno da federalna vlada ima na raspolaganju avion. Ne ovaj o kojem se prica (10 sjedista, sto je vec Mid sized business jet) vec Cessnu CJ3 ili Laerjet 45 sa 6-8 sjedista koji nov kosta 5-6 miliona $.

Cisto podsjecanja radi: Izvrsno vijece Socijalisticke Republike BiH do 1992. je imalo 3 ovakva aviona, dvije Cessne II i jednu Cessnu III

:bih:

Ali posto se na njima nije moglo krasti na gorivu kao sto se krade za Audi A6 ili A8, onda su ih SDA-SBIH prodali za sitnu lovu (jedan je zavrsio u RS, doduse) :skoljka:

Isto mi je normalno da OSBIH ili Ministarstvo odbrane kupe jedan Mid size jet za Predsjednistvo, Vijece ministara i komandu OSBiH.

Cisto usporedbe radi, MUP SRBiH je prije rata imao 6 helikoptera, a sada MUP FBiH svega 1 :run: Tek treba Vikićeva specijalna da dobije svoj novi helikopter...
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1627 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

ins wrote:Po meni, sasvim je normalno da federalna vlada ima na raspolaganju avion. Ne ovaj o kojem se prica (10 sjedista, sto je vec Mid sized business jet) vec Cessnu CJ3 ili Laerjet 45 sa 6-8 sjedista koji nov kosta 5-6 miliona $.

Cisto podsjecanja radi: Izvrsno vijece Socijalisticke Republike BiH do 1992. je imalo 3 ovakva aviona, dvije Cessne II i jednu Cessnu III

Isto mi je normalno da OSBIH ili Ministarstvo odbrane kupe jedan Mid size jet za Predsjednistvo, Vijece ministara i komandu OSBiH.

Cisto usporedbe radi, MUP SRBiH je prije rata imao 6 helikoptera, a sada MUP FBiH svega 1 :run: Tek treba Vikićeva specijalna da dobije svoj novi helikopter...
Kad smo već na "podsjećanju", podsjetimo se i ekonomskog stanja Republike BiH i uporedimo ga sa stanjem današnje države BiH, odnosno - konkretno Federacije BiH. Ranija vlada mogla je sebi dozvoliti, a imala je i od čega, nabavku nekoliko aviona ili opreme sličnog luksuza, jer su uspješno kreirali i upravljali privredom.

Današnja Vlada još uvijek samo troši i ono malo državnog novca kojeg je zatekla, ni nakon 7 mjeseci od formiranja nije pokazala pozitivne rezultate, privreda i ekonomska situacija stanovništva nije promijenjena i nje krenula u pozitivnom smjeru. Štaviše, premijer Vlade pred kolapsom dozvoljava sebi trodnevni turistički izlet na nogometnu utakmicu, u najmanju ruku kao da je osobno razvio projekt "kineskog čuda" u Alipašinoj ulici.

Letjelice treba nabavljati službama kojima su zaista prijeko potrebne: policijskim jedinicama, vatrogascima, hitnim medicinskim, vojnim...
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#1628 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by prljavi Hare »

poznanik wrote:
ins wrote:Po meni, sasvim je normalno da federalna vlada ima na raspolaganju avion. Ne ovaj o kojem se prica (10 sjedista, sto je vec Mid sized business jet) vec Cessnu CJ3 ili Laerjet 45 sa 6-8 sjedista koji nov kosta 5-6 miliona $.

Cisto podsjecanja radi: Izvrsno vijece Socijalisticke Republike BiH do 1992. je imalo 3 ovakva aviona, dvije Cessne II i jednu Cessnu III

Isto mi je normalno da OSBIH ili Ministarstvo odbrane kupe jedan Mid size jet za Predsjednistvo, Vijece ministara i komandu OSBiH.

Cisto usporedbe radi, MUP SRBiH je prije rata imao 6 helikoptera, a sada MUP FBiH svega 1 :run: Tek treba Vikićeva specijalna da dobije svoj novi helikopter...
Kad smo već na "podsjećanju", podsjetimo se i ekonomskog stanja Republike BiH i uporedimo ga sa stanjem današnje države BiH, odnosno - konkretno Federacije BiH. Ranija vlada mogla je sebi dozvoliti, a imala je i od čega, nabavku nekoliko aviona ili opreme sličnog luksuza, jer su uspješno kreirali i upravljali privredom.

Današnja Vlada još uvijek samo troši i ono malo državnog novca kojeg je zatekla, ni nakon 7 mjeseci od formiranja nije pokazala pozitivne rezultate, privreda i ekonomska situacija stanovništva nije promijenjena i nje krenula u pozitivnom smjeru. Štaviše, premijer Vlade pred kolapsom dozvoljava sebi trodnevni turistički izlet na nogometnu utakmicu, u najmanju ruku kao da je osobno razvio projekt "kineskog čuda" u Alipašinoj ulici.

Letjelice treba nabavljati službama kojima su zaista prijeko potrebne: policijskim jedinicama, vatrogascima, hitnim medicinskim, vojnim...
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
ins
Posts: 2741
Joined: 12/05/2005 10:50

#1629 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ins »

poznanik wrote:

Kad smo već na "podsjećanju", podsjetimo se i ekonomskog stanja Republike BiH i uporedimo ga sa stanjem današnje države BiH, odnosno - konkretno Federacije BiH. Ranija vlada mogla je sebi dozvoliti, a imala je i od čega, nabavku nekoliko aviona ili opreme sličnog luksuza, jer su uspješno kreirali i upravljali privredom.
:lol: :lol: :lol:

Kakvo baratanje cinjenicama :roll:

Od 1981 - 1992 SRBiH je imala konstantan PAD BDP!
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#1630 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by popajic »

ins wrote:
poznanik wrote:

Kad smo već na "podsjećanju", podsjetimo se i ekonomskog stanja Republike BiH i uporedimo ga sa stanjem današnje države BiH, odnosno - konkretno Federacije BiH. Ranija vlada mogla je sebi dozvoliti, a imala je i od čega, nabavku nekoliko aviona ili opreme sličnog luksuza, jer su uspješno kreirali i upravljali privredom.
:lol: :lol: :lol:

Kakvo baratanje cinjenicama :roll:

Od 1981 - 1992 SRBiH je imala konstantan PAD BDP!
Ah, u TOM periodu ! Pa, gazda taman umro , a pad u privredi je bio recibrocan porastu nacionalizama , ups...demokratije !
dinoEL
Posts: 111
Joined: 06/03/2011 20:50

#1631 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by dinoEL »

poznanik wrote:
ins wrote:Po meni, sasvim je normalno da federalna vlada ima na raspolaganju avion. Ne ovaj o kojem se prica (10 sjedista, sto je vec Mid sized business jet) vec Cessnu CJ3 ili Laerjet 45 sa 6-8 sjedista koji nov kosta 5-6 miliona $.

Cisto podsjecanja radi: Izvrsno vijece Socijalisticke Republike BiH do 1992. je imalo 3 ovakva aviona, dvije Cessne II i jednu Cessnu III

Isto mi je normalno da OSBIH ili Ministarstvo odbrane kupe jedan Mid size jet za Predsjednistvo, Vijece ministara i komandu OSBiH.

Cisto usporedbe radi, MUP SRBiH je prije rata imao 6 helikoptera, a sada MUP FBiH svega 1 :run: Tek treba Vikićeva specijalna da dobije svoj novi helikopter...
Kad smo već na "podsjećanju", podsjetimo se i ekonomskog stanja Republike BiH i uporedimo ga sa stanjem današnje države BiH, odnosno - konkretno Federacije BiH. Ranija vlada mogla je sebi dozvoliti, a imala je i od čega, nabavku nekoliko aviona ili opreme sličnog luksuza, jer su uspješno kreirali i upravljali privredom.

Današnja Vlada još uvijek samo troši i ono malo državnog novca kojeg je zatekla, ni nakon 7 mjeseci od formiranja nije pokazala pozitivne rezultate, privreda i ekonomska situacija stanovništva nije promijenjena i nje krenula u pozitivnom smjeru. Štaviše, premijer Vlade pred kolapsom dozvoljava sebi trodnevni turistički izlet na nogometnu utakmicu, u najmanju ruku kao da je osobno razvio projekt "kineskog čuda" u Alipašinoj ulici.

Letjelice treba nabavljati službama kojima su zaista prijeko potrebne: policijskim jedinicama, vatrogascima, hitnim medicinskim, vojnim...
vidio zlaja da se mića voza pa poželio i on jedan... :mrgreen:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#1632 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Hemel »

ima li kakav avion ali samo u jednom pravcu...natrpati ove ''nase'' bagre i deportovati sto dalje od ove zemlje :evil:
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#1633 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by popajic »

Hemel wrote:ima li kakav avion ali samo u jednom pravcu...natrpati ove ''nase'' bagre i deportovati sto dalje od ove zemlje :evil:
Da ih nogama guramo, ne bi mogli stati u jedan avion 8)
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1634 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by The 51st State »

VjecitiStudent wrote:
KatarinaKosaca wrote:Da Bog dao samo bude puno te nafte, ostalo je sve manje bitno.
Kazu sinoc u Dreznici i na Majevici da kod njih nafta vec odavno u potocima tece i da su im "neki ljudi" rekli da oni na bogatstvu sjede.
procjene su 500 miliona barela u dreznici, nije dzaba hvo najzesce upirao na to podrucje hercegovine 8).
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#1635 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Optimus Prime »

The 51st State wrote:
VjecitiStudent wrote:
KatarinaKosaca wrote:Da Bog dao samo bude puno te nafte, ostalo je sve manje bitno.
Kazu sinoc u Dreznici i na Majevici da kod njih nafta vec odavno u potocima tece i da su im "neki ljudi" rekli da oni na bogatstvu sjede.
procjene su 500 miliona barela u dreznici, nije dzaba hvo najzesce upirao na to podrucje hercegovine 8).
500 miliona TONA, oko 3,5 milijarde barela, ali mislim da je to suplja.
Ja bi bio zadovoljan da nadju 100 miliona barela cija expolatacija je komercijalno isplativa.
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#1636 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ReD aka Socijalista »

KOliko ima godisnje zarade na tim baHrelima? Eto uzmimo razdoblje od 20god. koliko bismo svake godine (po najnizoj procjeni) imali valute na tome?
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#1637 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Optimus Prime »

ReD aka Socijalista wrote:KOliko ima godisnje zarade na tim baHrelima? Eto uzmimo razdoblje od 20god. koliko bismo svake godine (po najnizoj procjeni) imali valute na tome?
To je vrlo tesko procjeniti posto ne znamo niti koje kolicine su komercijalno isplative za vadjenje niti znamo koliki su troskovi exploatacije.
Ali hipoteticki, da se stvarno radi o 500 miliona tona nafte, njena vrijednost na svjetskom trzistu iznosi oko 300 milijardi dolara. Postotak naknade za koncesiju zavisi od cijene exploatacije( i politicke volje da se nadje dobar koncesionar). Ali eto pretpostavimo da ce polovina zavrsiti u rukama federalne vlade, i da se radi o nekih 30 godina.
U tom slucaju bi prihodi iznosili oko 5 milijardi dolara godisnje.

Ali posto se radi o ublehi :-)
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#1638 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by heckler »

Mene bi interesovalo da neko uradi studiju za bilo koji period (zadnja godina, dvije, tri ) i objavi postotak tacnosti ovih "eksluzivnih saznanja" Slobodne Bosne (doduse i drugih medija). Da sutra objave da je nebo plave boje ja im ne bi vjerovao imajuci u vidu njihov dosadasnji skor.

Eki visokoprofitabilno preduzece, eki mlazni avion... :run:
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#1639 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Skijaš »

Nakon one laži Slobodne Bosne da je HDZ dobio 90 % glasova Hrvata u BiH, ne treba se zalijetati sa prihvatanjem svega što napišu.
supervizor
Posts: 243
Joined: 18/05/2010 12:19

#1640 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by supervizor »

Dva HDZ-a jesu dobila 90 posto glasova Hrvata. SDP, HSP i Lijanovići jedva su zajedno skupili pet od ukupno 17 delegata u Domu naroda federalnog Parlamenta, pri čemu su jednog nafatali u Goraždu-poznatom hrvatskom uporištu.
supervizor
Posts: 243
Joined: 18/05/2010 12:19

#1641 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by supervizor »

Na čekanju skoro dvije milijarde KM

Objavljeno: 15.10.2011 u 02:35

Neangažovani krediti BiH u prvih osam mjeseci ove godine iznosili su skoro dvije milijarde KM, a na ime troškova po osnovu neangažovanih kredita za period od početka godine do 1. septembra BiH je platila 2,1 miliona KM.


Na dan 1. septembra neangažovani krediti BiH iznosili su 1,95 milijardi KM, od čega se 1,4 milijardi odnosi na multilateralne kreditore - Svjetsku banku, IBRD, Evropsku banku za obnovu i razvoj (EBRD) i druge, dok se 551 milion KM odnosi na bilateralne kreditore.

Neangažovani iznos kredita 1. septembra bio je za 378 miliona KM manji u odnosu na 31. decembar prošle godine, što je, prema informaciji Ministarstva finansija i trezora BiH, najvećim dijelom rezultat "povlačenja" dijela do tada neangažovanih kredita od 370 miliona KM.

Razlika od skoro osam miliona KM odnosi se kursne razlike i angažovanje novih kredita.

Po osnovu troškova neangažovanih kredita za period od 1. januara do 1. septembra BiH je platila 2,1 miliona KM.
supervizor
Posts: 243
Joined: 18/05/2010 12:19

#1642 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by supervizor »

Polako, krenuće platformaši u akciju, izabrani su tek prije godinu dana, još se zagrijavaju...
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1643 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

supervizor wrote:Polako, krenuće platformaši u akciju, izabrani su tek prije godinu dana, još se zagrijavaju...
Vlada FBiH sutra navršava punih 7 mjeseci rada. Još joj ostaje pet mjeseci do pune godine.

Da li će izdržati u ovom sastavu i imati mandat toliko vremena da bi ispunila četvrtinu obećanja izrečenih u ekspozeu na inauguraciji?
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#1644 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by heckler »

supervizor wrote:Dva HDZ-a jesu dobila 90 posto glasova Hrvata. SDP, HSP i Lijanovići jedva su zajedno skupili pet od ukupno 17 delegata u Domu naroda federalnog Parlamenta, pri čemu su jednog nafatali u Goraždu-poznatom hrvatskom uporištu.

Staro pravilo je da sto je veca laz to ju je lakse plasirati. Ne postoji ni teoretski nacin da se izracuna broj hrvatskih glasova a kamoli da se u praksi tvrdi da je neka cifra postignuta.

Tih 90% objesi macku o rep. Sa tim mozes mahati samo na zmijskom portalu a i tamo ne svima. To sto ste laz ponovili do sada 3 miliona puta je ne cini nista tacnijom nego kad ste je prvi put provalili nakon izbora i izmislili novu rijec u politickom rijecniku (izborni legitimitet naroda) koja do tada nije postojala i koji ni zakon ni ustav ne poznaje.

Znaci da sumiram za one kojim treba vodenim bojicama crtati.

1) Ne postoji ni teoretski nacin da se izracuna procenat glasova u nekom narodu.
2) Laz od 90% glasova ne moze da prodje ni forumasko-naprdjujucu matematiku kad se razbije na ofrlje racunice
3) Cak i da je 99.999999% hrvata glasalo za HDZ to opet nista ne znaci jer ne postoje nacionalne izborne jedinice vec se vlast pravi po izbornom zakonu i ustavu FBiH i BiH te ako ko sumnja u legalnost i ustavnost te vlasti ima opciju da se obrati Ustavnim Sudovima.

Imas jos neki komentar ili pitanja?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1645 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by StupskaBitanga »

Sve dok ovakvi uporno potenciraju koliko je ko iz kojeg korpusa dobio glasova mi nećemo nigdje
supervizor
Posts: 243
Joined: 18/05/2010 12:19

#1646 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by supervizor »

Federalna vlast je konstituirana u skladu sa zakonom jačeg.
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#1647 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by heckler »

Svaka vlast u demokratskom svijetu osim koncentracijskih se uspostavlja "zakonom jaceg" u skladu sa zakonskim i ustavnim rjesenjima date drzave. Zato postoje izbori i glasanje da se dodje do tog "jaceg" koji samostalno ili po potrebi uz koalicijske partnere pokusava da osigura dovoljnu podrsku da opet u skladu sa zakonskim i ustavnim normama uspostavi vlast.
žuta
Posts: 527
Joined: 19/01/2011 09:23

#1648 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by žuta »

poznanik wrote:
ins wrote:Po meni, sasvim je normalno da federalna vlada ima na raspolaganju avion. Ne ovaj o kojem se prica (10 sjedista, sto je vec Mid sized business jet) vec Cessnu CJ3 ili Laerjet 45 sa 6-8 sjedista koji nov kosta 5-6 miliona $.

Cisto podsjecanja radi: Izvrsno vijece Socijalisticke Republike BiH do 1992. je imalo 3 ovakva aviona, dvije Cessne II i jednu Cessnu III

Isto mi je normalno da OSBIH ili Ministarstvo odbrane kupe jedan Mid size jet za Predsjednistvo, Vijece ministara i komandu OSBiH.

Cisto usporedbe radi, MUP SRBiH je prije rata imao 6 helikoptera, a sada MUP FBiH svega 1 :run: Tek treba Vikićeva specijalna da dobije svoj novi helikopter...
Kad smo već na "podsjećanju", podsjetimo se i ekonomskog stanja Republike BiH i uporedimo ga sa stanjem današnje države BiH, odnosno - konkretno Federacije BiH. Ranija vlada mogla je sebi dozvoliti, a imala je i od čega, nabavku nekoliko aviona ili opreme sličnog luksuza, jer su uspješno kreirali i upravljali privredom.

Današnja Vlada još uvijek samo troši i ono malo državnog novca kojeg je zatekla, ni nakon 7 mjeseci od formiranja nije pokazala pozitivne rezultate, privreda i ekonomska situacija stanovništva nije promijenjena i nje krenula u pozitivnom smjeru. Štaviše, premijer Vlade pred kolapsom dozvoljava sebi trodnevni turistički izlet na nogometnu utakmicu, u najmanju ruku kao da je osobno razvio projekt "kineskog čuda" u Alipašinoj ulici.

Letjelice treba nabavljati službama kojima su zaista prijeko potrebne: policijskim jedinicama, vatrogascima, hitnim medicinskim, vojnim...

A niko se ne pita hoće li aerodrom i dalje biti profitabilan sa tim avionom al jebo aerodrom kad je ovoliko firmi na teretu države nek bude i on -što bi on dobro radio :bih:
User avatar
vee-jay
Posts: 9893
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#1649 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by vee-jay »

supervizor wrote:Dva HDZ-a jesu dobila 90 posto glasova Hrvata.
ne znam, trazim negdje razliku izmedju napisanog uvjerenja i ove slike ispod i nekako je ne mogu naci. zalosno je kako nacionalizam putem mitomanije manipulise ljudski mozak. racionalizam je ili nestao ili u potpunoj sluzi retrogradnosti.

Image
User avatar
vee-jay
Posts: 9893
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#1650 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by vee-jay »

supervizor wrote:Federalna vlast je konstituirana u skladu sa zakonom jačeg.
ne, nego u skladu sa ustavom, zakonom i demokracijom.
Post Reply