Banksy wrote:A i dosta su se klackali aVtobusom ...
SAMO JE NEBO GRANICA
Federalna politička elita kupuje avion
AVIO-TAXI ZA FEDERALNU ELITU
Po meni, sasvim je normalno da federalna vlada ima na raspolaganju avion. Ne ovaj o kojem se prica (10 sjedista, sto je vec Mid sized business jet) vec Cessnu CJ3 ili Laerjet 45 sa 6-8 sjedista koji nov kosta 5-6 miliona $.
Cisto podsjecanja radi: Izvrsno vijece Socijalisticke Republike BiH do 1992. je imalo 3 ovakva aviona, dvije Cessne II i jednu Cessnu III
Ali posto se na njima nije moglo krasti na gorivu kao sto se krade za Audi A6 ili A8, onda su ih SDA-SBIH prodali za sitnu lovu (jedan je zavrsio u RS, doduse)
Isto mi je normalno da OSBIH ili Ministarstvo odbrane kupe jedan Mid size jet za Predsjednistvo, Vijece ministara i komandu OSBiH.
Cisto usporedbe radi, MUP SRBiH je prije rata imao 6 helikoptera, a sada MUP FBiH svega 1
