Rockabilly - Psychobilly
Moderator: _BataZiv_0809
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1626 Re: Rockabilly - Psychobilly
Iđoh poslušati na myspace i to je nekakva drugačija verzija(više bluzi a manje gruvi)
...moram priznati da mi se ova nabijena verzija više sviđa...
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1627 Re: Rockabilly - Psychobilly
Jest ali imas i drugu verziju Dirty Dozens No2
koja je puno bolje odsvirana i bolje kvalitete.
Speckled Red je original. Kod njega se cuje distinktna forma, melodija, fraze, dijelovi su jedna homogena cjelina.
Onaj frajer mi nekako puno svrlja, sere, improvizuje. Udaljio se od teme maksimalno.
Ne mozes prepoznati temu, otpjevao je isto vrlo difuzno, nema od one prvobitne melodije skoro nista da je ostalo.
Ipak je to legendarna stvar. To bi isto bilo ko kad bi od "Proud Mary" izbacio onaj uvod ( C-A-G-F-G ) iz pjesme. Sta onda ostane?
A da mladic ima tehniku, to nema govora...zna da svira, nema sta.
Medjutim nije sve u tome koliko tonova ubacis u sekundi, muzika je ipak malo veca umjetnost.

Upravo sam dobio sedmicni raport od mog TK servera. Kaze izmedju ostalih zemalja da je broj posjetioca iz Bosne i Herzegovine jednak 1. Nije lose, znaci povecao se broj posjetioca sa nule na jedan
Lab ti bi stvarno profitirao kad bi slozio jedan koncert dole heheheheh
koja je puno bolje odsvirana i bolje kvalitete.
Speckled Red je original. Kod njega se cuje distinktna forma, melodija, fraze, dijelovi su jedna homogena cjelina.
Onaj frajer mi nekako puno svrlja, sere, improvizuje. Udaljio se od teme maksimalno.
Ne mozes prepoznati temu, otpjevao je isto vrlo difuzno, nema od one prvobitne melodije skoro nista da je ostalo.
Ipak je to legendarna stvar. To bi isto bilo ko kad bi od "Proud Mary" izbacio onaj uvod ( C-A-G-F-G ) iz pjesme. Sta onda ostane?
A da mladic ima tehniku, to nema govora...zna da svira, nema sta.
Medjutim nije sve u tome koliko tonova ubacis u sekundi, muzika je ipak malo veca umjetnost.
Upravo sam dobio sedmicni raport od mog TK servera. Kaze izmedju ostalih zemalja da je broj posjetioca iz Bosne i Herzegovine jednak 1. Nije lose, znaci povecao se broj posjetioca sa nule na jedan
Lab ti bi stvarno profitirao kad bi slozio jedan koncert dole heheheheh
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1628 Re: Rockabilly - Psychobilly
Je,apsolutno se slažem...Muzika nije samo prtljanje...Daleko je čovjek od mladića....
Od 0 na 1?Pa to je povećanje od 100%!
Od 0 na 1?Pa to je povećanje od 100%!
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1629 Re: Rockabilly - Psychobilly
Sta covjeku ostane nego da bude zadovoljanOd 0 na 1?Pa to je povećanje od 100%!
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1630 Re: Rockabilly - Psychobilly
dečki da vas razočaram 100% od nula je još uvijek nula, čak i 200, 300 ... xxx% je opet nula
tak da je to samo jedan više, ništa drugo (op.a. 0+1=1)
a ti, Muri, stavi link pa bumo i neki od nas pogledati kaj imaš za reći, ako ništa drugo da te server razveseli slijedeći put
tak da je to samo jedan više, ništa drugo (op.a. 0+1=1)
a ti, Muri, stavi link pa bumo i neki od nas pogledati kaj imaš za reći, ako ništa drugo da te server razveseli slijedeći put
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1631 Re: Rockabilly - Psychobilly
Dobro jutro ekipi ... sada je nekih 02:20, nedelja ujutro, upravo sam zavrsio s trećom bocom odlične čitlučke Blatine i svi su otisli na spavanje i kucama, a ja sam, u svom čarobnom kutku audio svijeta, i slusam odlican, kasni, album Elvisa Presley-a iz one kolekcije od 50 cd's i pravo dobro zvuči sada ... ja i on, sami u mraku, a u mislima na Murijevom derneku
... i ona plavka
Muri, nije problem organizovati koncert, najveci je problem, ko ce doci na isti? Jos uvijek je u BiH, a posebno u SA, rockabilly, kao muzika, kao kultura, jedna velika nepoznanica. Mislim da se ni tebi ne bi svidilo da sviras pred praznim klubom. Ja pokusavam da uradim rockabilly rumble (free of charge), ali nema kluba koji je za takvo nesto zainteresovan, iskreno (ako izuzmem Bass u Konjicu). U tome je problem, prijatelju ... samo u tome ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
Muri, nije problem organizovati koncert, najveci je problem, ko ce doci na isti? Jos uvijek je u BiH, a posebno u SA, rockabilly, kao muzika, kao kultura, jedna velika nepoznanica. Mislim da se ni tebi ne bi svidilo da sviras pred praznim klubom. Ja pokusavam da uradim rockabilly rumble (free of charge), ali nema kluba koji je za takvo nesto zainteresovan, iskreno (ako izuzmem Bass u Konjicu). U tome je problem, prijatelju ... samo u tome ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1632 Re: Rockabilly - Psychobilly
Sun neznam u koju si ti školu išao i koliko si vremena provodio na nastavi kada se radila matematika,ali povećanje od 0 na 1 je povećanje od sto posto.sun56 wrote:dečki da vas razočaram 100% od nula je još uvijek nula, čak i 200, 300 ... xxx% je opet nula
tak da je to samo jedan više, ništa drugo (op.a. 0+1=1)
a ti, Muri, stavi link pa bumo i neki od nas pogledati kaj imaš za reći, ako ništa drugo da te server razveseli slijedeći put
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1633 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ha ha ha...Ja ću poludit!Već pola sata pokušavam napisati račun koji bi potkrijepio logiku od 100 % i ne uspijevam...
Izgleda da ću se privremeno morati prebaciti na neki matematičarski forum!
Izgleda da ću se privremeno morati prebaciti na neki matematičarski forum!
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1634 Re: Rockabilly - Psychobilly
Lab,
znam stari moj. Ja se samo zezam, zato i kazem da NE bi nesto profitirao kad bi organizovao bilo kakav koncert.
Nemoj zato da planiras ista sto ce te puknuti po dzepu, znam kako je kad zbog svog entuzijazma punis drugima guzice.
Poznat mi je taj osjecaj hehehehehe
A najgore sto ti niko ne kaze ni hvala poslije toga.
Imao sam priliku kao muzicar svirati za polupraznu salu. Svi na kraju optuze muzicare za fijasko.
Tako da ni meni ne pada na pamet takav korak.
Steta, ipak mislim da je situacija bila kud i kamo drugcija osamdesetih godina.
Tad je bilo i publike za to. Ono par istinskih rockabillyja su bili kompletirani punkerima i modsima i
kojekakvim drugim vrstama rockera a kad se skupi rulja uvijek se uvali i koje drustvo sminkera koji su htjeli da se nadju tamo gdje cool raja ide...
Tako da smo uvijek imali za nekoga svirati.
Tek negdje polovinom devedesetih je pocela kriza. Nisi mogao skupiti dobru rulju za koncert. To je manje vise svugdje bilo tako.
Ali eto vidjecemo kud vjetar puse.
znam stari moj. Ja se samo zezam, zato i kazem da NE bi nesto profitirao kad bi organizovao bilo kakav koncert.
Nemoj zato da planiras ista sto ce te puknuti po dzepu, znam kako je kad zbog svog entuzijazma punis drugima guzice.
Poznat mi je taj osjecaj hehehehehe
A najgore sto ti niko ne kaze ni hvala poslije toga.
Imao sam priliku kao muzicar svirati za polupraznu salu. Svi na kraju optuze muzicare za fijasko.
Tako da ni meni ne pada na pamet takav korak.
Steta, ipak mislim da je situacija bila kud i kamo drugcija osamdesetih godina.
Tad je bilo i publike za to. Ono par istinskih rockabillyja su bili kompletirani punkerima i modsima i
kojekakvim drugim vrstama rockera a kad se skupi rulja uvijek se uvali i koje drustvo sminkera koji su htjeli da se nadju tamo gdje cool raja ide...
Tako da smo uvijek imali za nekoga svirati.
Tek negdje polovinom devedesetih je pocela kriza. Nisi mogao skupiti dobru rulju za koncert. To je manje vise svugdje bilo tako.
Ali eto vidjecemo kud vjetar puse.
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1635 Re: Rockabilly - Psychobilly
Bok društvo,
jel netko ima 'Are you lonesome tonight (laughing version ´69 )' i bio bi dobar stavit je ovdje?
p.s. Muri stavi link stranice od banda
jel netko ima 'Are you lonesome tonight (laughing version ´69 )' i bio bi dobar stavit je ovdje?
p.s. Muri stavi link stranice od banda
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1636 Re: Rockabilly - Psychobilly
evo linkovi stranica
http://WWW.THEJUKEBOX.TK
http://WWW.THEJUKEBOX.SE
( ovu zadnju sam malo vise obnavljao, ona stara je mala zakrzljala ali ipak cu je zadrzati neko vrijeme dok ne napravim novu)
Karlos, malo sam cackao po svom digitronu ( ono u vezi nule) i bice da je Sun u pravu. Sad me zanima koliko si ti vremena proveo u skoli ?
Mene si skoro prevario, al ja ti nisam nikad ni bio neki matematicki supergenij 
http://WWW.THEJUKEBOX.TK
http://WWW.THEJUKEBOX.SE
( ovu zadnju sam malo vise obnavljao, ona stara je mala zakrzljala ali ipak cu je zadrzati neko vrijeme dok ne napravim novu)
Karlos, malo sam cackao po svom digitronu ( ono u vezi nule) i bice da je Sun u pravu. Sad me zanima koliko si ti vremena proveo u skoli ?
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1637 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ha ha ha...danas je bio dan digitrona izgleda...
Nisam uspio skužiti račun,ali logika je takva da rezultat nije 0.
Pitanje je:Ako je rezultat 1ili 10 ili 100 ili 1000,za koliko je posto to veće od 0?Odgovor bi u svim slučajevima trbao biti 100 %.
Znaš ono...Seljak ima jednu kravu i onda kupi još jednu,a u novinama izađe da se u malom gospodarstvu povećala proizvodnja mlijeka za 100%!!!
Ja inače građevinski tehničar po struci,ali mi matematika nije bila najmilija...
Nisam uspio skužiti račun,ali logika je takva da rezultat nije 0.
Pitanje je:Ako je rezultat 1ili 10 ili 100 ili 1000,za koliko je posto to veće od 0?Odgovor bi u svim slučajevima trbao biti 100 %.
Znaš ono...Seljak ima jednu kravu i onda kupi još jednu,a u novinama izađe da se u malom gospodarstvu povećala proizvodnja mlijeka za 100%!!!
Ja inače građevinski tehničar po struci,ali mi matematika nije bila najmilija...
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1638 Re: Rockabilly - Psychobilly
Znao sam da novinari pretjeruju ali sad si mi i ti potvrdio hihihihihihih
Sjecam se od svih prespavanih casova fizike i matematike, jedne stvari : mog nastavnika Batoz Zivka kako galami da je nula pomnozena sa bilo kojim brojem opet samo nula. Mozda ista logika vazi i za procente...
Ko se sa nulom igrao taj je nagrabusio
Sto li nas ti indijci zbunise kad smo vjekovima fino racunali sa
I -II- III- IV- V- VI-VII-VIII-IX-X- L- D- M

Sjecam se od svih prespavanih casova fizike i matematike, jedne stvari : mog nastavnika Batoz Zivka kako galami da je nula pomnozena sa bilo kojim brojem opet samo nula. Mozda ista logika vazi i za procente...
Ko se sa nulom igrao taj je nagrabusio
Sto li nas ti indijci zbunise kad smo vjekovima fino racunali sa
I -II- III- IV- V- VI-VII-VIII-IX-X- L- D- M
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1639 Re: Rockabilly - Psychobilly
ma računica je jednostavna, nula je nula i bilo kolko posto od nule, kako je i muri rekao, je još uvijek nula
drugim riječima 100% od ničega je još uvijek ništa
jebiga dečki, možda nisam u školi, ali sam pozorno slušal na instrukcijama iz matemetike
Muri, ne mogu sa posla na tvoje stranice, ovi papci iz siemensa su sve zblokirali (čudo kak mogu na ovaj forum), budem ih doma pogledal
nego, ima netko smijuću verziju ''Da li si sama večeras?''
drugim riječima 100% od ničega je još uvijek ništa
jebiga dečki, možda nisam u školi, ali sam pozorno slušal na instrukcijama iz matemetike
Muri, ne mogu sa posla na tvoje stranice, ovi papci iz siemensa su sve zblokirali (čudo kak mogu na ovaj forum), budem ih doma pogledal
nego, ima netko smijuću verziju ''Da li si sama večeras?''
- morbilly
- Posts: 237
- Joined: 08/09/2007 01:31
- Location: Zagreb
#1640 Re: Rockabilly - Psychobilly
onaj s macom oko vratalab3352 wrote:Pa koji si ti onda na slici... ili se opet krijes iza aparata ... A sutra skinem one numere i javim kakve su ...
Pozdrva ekipi, nemojte vecers puno (a ni malo) piti ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1641 Re: Rockabilly - Psychobilly
Nisi ti bio ni na satovima hrvatskog izgleda,jer ti ni čitanje neide baš najbolje...sun56 wrote:ma računica je jednostavna, nula je nula i bilo kolko posto od nule, kako je i muri rekao, je još uvijek nula
drugim riječima 100% od ničega je još uvijek ništa![]()
jebiga dečki, možda nisam u školi, ali sam pozorno slušal na instrukcijama iz matemetike![]()
Muri, ne mogu sa posla na tvoje stranice, ovi papci iz siemensa su sve zblokirali (čudo kak mogu na ovaj forum), budem ih doma pogledal
nego, ima netko smijuću verziju ''Da li si sama večeras?''
Nigdje nisam naveo da je upitan postotak od nule...Nego za koliko posto je 1 veći od 0!!!!!!! Kapiši???
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1642 Re: Rockabilly - Psychobilly
preteška tema za ovaj forum, to ovak trezni nikad nebumo rješiliDon Karlos wrote: Nisi ti bio ni na satovima hrvatskog izgleda,jer ti ni čitanje neide baš najbolje...![]()
Nigdje nisam naveo da je upitan postotak od nule...Nego za koliko posto je 1 veći od 0!!!!!!! Kapiši???
a o satovima hrvatskog (i ostalog)...
...ma puno puta sam je fulal tu zgradu na kojoj piše škola, a i kad sam pogodil netko je ispred nje počel pjevat 'Rockabilly rebel don't go to school...'
to su bili dani, sad si pokušavam pjevat 'I'll be damned if I work all day', al mi nešto ne uspjeva
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1643 Re: Rockabilly - Psychobilly
HAHHHAHAHAHAHAHAHpreteška tema za ovaj forum, to ovak trezni nikad nebumo rješili
a o satovima hrvatskog (i ostalog)...
...ma puno puta sam je fulal tu zgradu na kojoj piše škola, a i kad sam pogodil netko je ispred nje počel pjevat 'Rockabilly rebel don't go to school...'
to su bili dani, sad si pokušavam pjevat 'I'll be damned if I work all day', al mi nešto ne uspjeva
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1644 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ja sam se samo ušutio, interesovalo me do koje granice ste spremni da idete ...
1+1=2
2+2=4
Cool!
Za sada sam za Medulin ostao sam, jer je ljepsa polovina moje la Familije odustala, nakon toga je i brat odustao (tacnije rekao "Ma bjezi tamo, ludace, ko ce to gledati"
) ... Nisam jos s Jeftom vidio, a kako ce biti, dolazim sam, preko Bihaca, pa dole (izgleda najblize tom rutom)
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
1+1=2
2+2=4
Cool!
Za sada sam za Medulin ostao sam, jer je ljepsa polovina moje la Familije odustala, nakon toga je i brat odustao (tacnije rekao "Ma bjezi tamo, ludace, ko ce to gledati"
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1645 Re: Rockabilly - Psychobilly
He, he, he...što bi rekao onaj ludi pevac iz crtaća:lab3352 wrote:Ja sam se samo ušutio, interesovalo me do koje granice ste spremni da idete ...![]()
1+1=2
2+2=4
Cool!
podelicemo crva na pola...
sto mu raznjica i cevapcica pa nema tvoje polovine,
sto mu pecenja i raznjica nema moje polovine!
znam sta hoces da kazes,
kad nema dve polovine onda nema nicega
dva puta nista jednako je nista!
cista matematika! crva nije ni bilo!!!!!
-
BILLY-BRILLANTINE
- Posts: 14
- Joined: 05/03/2009 14:54
#1646 Re: Rockabilly - Psychobilly
ujjjjjjjj al se ovde racunaaaa !!! pa racunajte momci !! ja vas pozdravljam !!! i zelim vam lijepo prolece i suncane dane , curice u minicima , hladno pivo i puno puno rock n roll-a !! samo racunajte 1+2+3+4+5 r'n'r is still a live !!!!
- morbilly
- Posts: 237
- Joined: 08/09/2007 01:31
- Location: Zagreb
#1647 Re: Rockabilly - Psychobilly
da se ja pitam, ja bi te matematičare zbaniro, nek trkeljaju negdje drugdje 
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1648 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ma šta ima veze, neka se priča ... samo mi me interesuje da imate ideju da snimite film o tim brojevima
... Mislim, tema se pravo razvukla, ima pricu-uvod, zaplet, mini rasplet i sada s nestrpljenjem cekamo kraj?
...
A sta ima novo na rockabilly scenama u ZG i BG?
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
A sta ima novo na rockabilly scenama u ZG i BG?
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1649 Re: Rockabilly - Psychobilly
Pozdrav društvo,
Petak 27.03. Grandpa Candys
Subota 18.04. Nick Drag Honky Tonk Klan

U BG ista meta, isto odstojanje:lab3352 wrote: A sta ima novo na rockabilly scenama u ZG i BG?
Petak 27.03. Grandpa Candys
Subota 18.04. Nick Drag Honky Tonk Klan

- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1650 Re: Rockabilly - Psychobilly
Sun,Marek ti to ima sve...Mislim da čak postoji dupljak kod njega imenom "Greatest shits"
