Povorka ponosa u Sarajevu
-
exampLe.
- Posts: 2006
- Joined: 26/05/2009 21:30
#1626 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Pederluk je psihicki poremecaj...cim se tebi kao frajeru moze svidjeti drugi frajer pored ovoliko lijepih djevojaka, sisa i guzova onda buraz nisi dobar u glavu ni sekunde. 
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#1627 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Vipera berus wrote:Još boljepiupiu wrote:Dobar, dobar!Vitezanin wrote:Ako je "homoseksualizam" bolest, onda ljudi 'ladno mogu tražiti bolovanje cijelu godinu, je li tako? Ili povremeno: "Hej, danas sam nekako gay, moram uzeti bolovanje". Hoćete barem to dozvoliti gayevima, ako su već bolesni? Taman ih sklonite negdje u 4 zida. Pa ste mirni.![]()
![]()
Ako vjerujete da će vam dijete postati peder gledajući gej paradu, pokažite mu fotografiju Billa Gatesa. Možda postane milijarder.
(preuzeto s FB)
- muha_sa
- Posts: 140410
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#1628 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
praznik za moje očiVipera berus wrote:Još boljepiupiu wrote:Dobar, dobar!Vitezanin wrote:Ako je "homoseksualizam" bolest, onda ljudi 'ladno mogu tražiti bolovanje cijelu godinu, je li tako? Ili povremeno: "Hej, danas sam nekako gay, moram uzeti bolovanje". Hoćete barem to dozvoliti gayevima, ako su već bolesni? Taman ih sklonite negdje u 4 zida. Pa ste mirni.![]()
![]()
Ako vjerujete da će vam dijete postati peder gledajući gej paradu, pokažite mu fotografiju Billa Gatesa. Možda postane milijarder.
(preuzeto s FB)
- saibaba
- Posts: 1963
- Joined: 07/02/2008 13:47
#1629 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
I meni je to interesantno..muha_sa wrote:mora se marama il šal provuc kroz svaku temu
- Irsar
- Posts: 1604
- Joined: 10/03/2017 16:49
#1630 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019
Vakat je da zaključim ovu priču, a i da je na jedan viši nivo podignem:hAZNADAR wrote:I opet ponavljam - sta tebe boli briga za nekima sto se upropastavaju, sebi zlo cine,.... fol molis za njih i iz dobre namjere?
Kakva promocija,... pa nije seksualnost roba koju mozes kupiti poslije reklamiranja. Od svojih tinejdzerskh godina jednostavno znas sta si po tom pitanju,... internet prepun svih mogucih promocija,...
Prvo, racionalno i razumno, da ne kažem ljudski, je da je čovjeka briga za ljude oko njega, pogotovo ako to znači nešto što će da utiče na budućnost tih ljudi, budućnost ne samo na ovom svijetu već i na budućem.
Drugo, istina je istina i istina nije laž. Istina po svojoj prirodi je u pravilu dobra i kao takva se treba komunicirati, ma šta drugi mislili o toj istini i ma u kolikoj zabludi bili; stoga, nema ništa sporno u tome da se jasno kaže šta jeste istina i zašto. S druge strane, prihvatati, podržavati i promovisati pokret koji kaže da je laž istina je zlo samo po sebi. To je vid mentalnog nasilja nad drugima.
Treće, LGBT situacija nije vezana samo za ovaj svijet, kao što ništa nije vezano samo za ovaj svijet. Čovjek koji jeste dio LGBT kategorije, a koji se samoobmane da je to OK, ili da "nije bitna stvar" i tome slično, je čovjek koji je sebi predstavio laž kao istinu; dodatno, to je čovjek koji svoja djela neće ni vidjeti kao loša, te samim time neće se ni pokajati za njih, plus što postoji opasnost (i to vrlo realna) da postane i nevjernik i takav umre; posljedica toga u pravilu je Džehennem/Vatra. S druge strane, čovjek koji je dio LGBT kategorije, a koji ipak vjeruje u Boga i zna ili vjeruje da to što čini je loše... bar neće se samoobmanuti, i postoji šansa i nada da će se čak i pokajati; sukladno tome, taj čovjek svim grijesima unatoč i dalje ima prilike da se sačuva propasti na budućem svijetu, a pošto je Allah Svemilostan šanse su da će mu On te grijehe oprostiti ako ni zbog čega onda zato jer je ustrajao u očuvanju istine u svom srcu. To je, zapravo, najveća opasnost ove promocije; ne hoće li LGBT paradirati polugoli i promovisati nemoral u društvu, ne da li će lobirati za zakone da im se daju jednaka prava u svemu kao i heteroseksualcima (brak, usvajanje djece, "promjena spola" i td.); već u činjenici što se za radi lažne tvrdnje u rangu 1+1=3 žrtvuje Vječni život. A veličina zla u toj žrtvi je nepojmljivo velika i čini beznačajnim sva "prava" i "ugodnosti" koje ti ljudi dobiju na ovom svijetu.
Četvrto, a vezano uz treće, promocija LGBT ujedno znači da bi čovjek koji jeste nešto od LGBT, a do tada bio u vjeri i smatrao to lošim, možda usljed promocije, ispiranja mozga i sličnog mentalnog nasilja kroz propagandu, podleći samoobmani i nikada se ne pokajati; a kazna za nepokajane grijehe je, u pravilu, džehennemska patnja. Ili gore, otići će u nevjerstvo, što je već najžalosnija stvar i razlogom vječne propasti.
Peto, a eto da kažem i nešto u "pozitivnom duhu": već sam rekao da biti LGBT nije najgora stvar; to zapravo i nije stvar izbora, a razumljiva je želja i potreba svakog čovjeka - LGBT ili ne - za društvom, intimom, ljubavi i slično. Stoga je razumljivo, ako već nije opravdivo, da ti ljudi imaju neke odnose između sebe. Islam svakako zabranjuje špijuniranje šta ko radi u privatnosti svoga doma, tako da dokle god se to drži za sebe nije bio problem; pa bilo je LGBT ljudi i prije, pa opet nisu organizovane hajke da se pronađe svaki od njih, a mnogi od njih se mogu prepoznati po svom ponašanju, pa opet to nije razlog (niti može biti opravdan razlog, ikada) da se ti ljudi napadaju fizički ili verbalno. Ali to je jedna stvar, u takvoj situaciji neko može griješiti, primjerice jer je "previše usamljen(a)", a opet ne izgubiti vjeru i nadu u Allahovu milost i oprost. Dakle, dokle se drži do istine ima nade.
Šesto, seksualnost ima aspekt "fluidnosti i rastegljivosti", jer ni svi "seksualno normalni" ljudi nisu isti; neki su više nježnije prirode, "na ženstveniju stranu" čak i ako nisu LGBT i tako dalje. Međutim, iako postoji taj aspekt, on nije beskonačan, odnosno to što se neki dio ljudske prirode može "rastegnuti" i i dalje smatrati normalnim, ne znači da se "rastegnuće" može vršiti do u nedogled. Dodatno, Allah ima moć nad svakom stvari i nije isključeno - a svakako postoje i svjedočanstva među ljudima - da se čak i devijantna seksualnost ispravi, ili bar učini nebitnom u sveukupnosti nečijeg života. To će možda podrazumijevati da LGBT, doslovno, postane bolji vjernik od skoro sviju koji ga okružuju, ali to nije nemoguće.
Mislim da sam ukazao na u pravilu preskočene finese ovog problema. Dakle, LGBT PROMOCIJA je zlo, ostaje zlo i uvijek će biti zlo, i trebala bi se zabraniti. LGBT LJUDI, pak, ne trebaju one koji ne znaju niti šta znači istina niti koje su posljedice normalizacije laži kao istine, jer to sve vodi u najboljem slučaju ka grijesima većim i od loših seksualnih odnosa (a ti grijesi su negacija istine, promocija laži), a u najgorem sluačju u nevjerstvo posljedica čega je vječna propast u odnosu na koju ovaj kratkotrajni život će se činiti kao nebitni treptaj oka.
- Henry Chinaski
- Posts: 2589
- Joined: 03/08/2005 08:12
#1631 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
exampLe. wrote:Pederluk je psihicki poremecaj...cim se tebi kao frajeru moze svidjeti drugi frajer pored ovoliko lijepih djevojaka, sisa i guzova onda buraz nisi dobar u glavu ni sekunde.

- muha_sa
- Posts: 140410
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#1632 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
bolje i njoj neg nakom brki u cvaj klasuHenry Chinaski wrote:exampLe. wrote:Pederluk je psihicki poremecaj...cim se tebi kao frajeru moze svidjeti drugi frajer pored ovoliko lijepih djevojaka, sisa i guzova onda buraz nisi dobar u glavu ni sekunde.
- Irsar
- Posts: 1604
- Joined: 10/03/2017 16:49
#1633 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019
Nema potrebe da nam držiš lekciju o značenjima riječi, hvalabelfy wrote:parada ponosa se zove iz razloga kada ljudi dizu glavu uprkos kaznama koje mogu da im slijede, a to je zato sto nije napravljena danas, nego kad su za to kazne i postojale, bas kao sto bi ti zeli. doduse, mozda ti ne znas sta ponos znaci u tom smislu... da nije bilo toga ni Rosa ne bi bila poznata...
elem, pricas gluposti... mozda je bilo jednostavnije staviti sliku onog "Pricate gluposti", ali mislim da pojasnjenje ne skodi...
Koji god razlog je bio da se to proglasi paradom "ponosa"... je irelevantno. Činjenica ostaje da se tim nazivom želi reći kako je biti LGBT nešto sasvim OK i jednako normalno i dobro kao i ne biti, te da ne samo da nema razloga za to da se neko loše osjeća, već treba da se ponosi. Da se ponosi time što tvrdi da je 1+1=3.
- Henry Chinaski
- Posts: 2589
- Joined: 03/08/2005 08:12
#1634 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019
Jeb'o majku, mi smo najzdravija zajednica na svijetu.Dadoooo wrote: Pa nisam ni za paradu, niti za bilo sta drugo sto nosi ova sekta. Parada je samo prva stepenica problema, nakon toga krecu borbe za njihova prava, ravnopravnost, istospolne brakove, usvajanje djece itd. Nisam tolerantan po tom pitanju niti cu biti. Nece meni licno nastetiti parada, nastetit ce nasoj cjelokupnoj zajednici, koja je jedino po tom pitanju ostala zdrava, za razliku od ostatka Evrope.
- Henry Chinaski
- Posts: 2589
- Joined: 03/08/2005 08:12
#1635 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Nemoj tako muha. Može i brko tebi.muha_sa wrote:bolje i njoj neg nakom brki u cvaj klasuHenry Chinaski wrote:exampLe. wrote:Pederluk je psihicki poremecaj...cim se tebi kao frajeru moze svidjeti drugi frajer pored ovoliko lijepih djevojaka, sisa i guzova onda buraz nisi dobar u glavu ni sekunde.![]()
- Irsar
- Posts: 1604
- Joined: 10/03/2017 16:49
#1636 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019
Falinku samoobmane. A "šta da radimo"? Suprotno mišljenjima mnogih ovdje, koji valjda misle da ja želim istrebljenje kategorije ljudi koji su svakako neizbježni da postoje, ono što se treba da radi jeste upravo da se jasno kaže i promoviše šta je istina, i da se bar na nivou kulture i društva zakonom zabrani negacija te istine i afirmacija neke laži kao istine.zarko.filip wrote:Mozes li mi molim te objasniti sta da radimo sa heteroseksualcima koji podrzavaju paradu ponosa?Na zapadu cijele porodice heteroseksualaca idu na gej parade.Koju falinku po tebi imaju ti heteroseksualci?
Što je nekada i bio slučaj, je li.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#1637 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019
Mislis kao u Titino doba?
-
exampLe.
- Posts: 2006
- Joined: 26/05/2009 21:30
#1638 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Henry Chinaski wrote: Nemoj tako muha. Može i brko tebi.
Gledaj pogleda, mjau.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#1639 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Fenomen braniš jedno, napadajući drugo.saibaba wrote:I meni je to interesantno..muha_sa wrote:mora se marama il šal provuc kroz svaku temu
A i prilika da se hrakne na ono što ne možeš smisliti.
- muha_sa
- Posts: 140410
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#1640 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Henry Chinaski wrote:
Nemoj tako muha. Može i brko tebi.
može probat--al
-
statixx
- Posts: 9799
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#1641 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019
Ma da, zlocasti ateisti ne daju im da pronadju put do vjere i spase se od bluda.Irsar wrote: Ali ja već indirektno ili direktno sugerišem šta je bolje za njih, a to je Islam. Allah ima put za svakoga i niko nije lišen Njegove milosti, to uključuje i ove LGBT ljude. U vjeri je spas, samo u vjeri, a i odgovori i mir za takve, a u nekim slučajevima čak i "reformacija" i "ispravka" njihove seksualnosti. Umjesto toga, ovdje ljudi govore njima kako eto svejedno je šta čine, ma sve je to OK, "nema Boga" i slično; nije slučajno da su ateisti u prvim redovima koji se raduju i bodre ovakve stvari.
Niko nije opjevao mladice i djecake kao klasicna arapska poezija. I za to su krivi ateisti, i za homeseksualce u serijatskim drustvima itd.
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#1642 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Mozda zato sto ipak imamo nesto protiv parade?hAZNADAR wrote:Zasto se toliko prica o homseksualizmu, seksualnoj orjentaciji, ispravnosti ili neispravnosti,... toga?
U pitanju je jedna parada koja nikoga ne ugrozava.
Ispada da si peder, bolestan, neprirodan, promoviras homoseksualizam u skolstvu i opcim standardima,..... samo ako nemas protiv parade.
Nasi ljudi ne mogu bez krajnosti.
Zasto je tako tesko reci da to ne smatras necim dobrim, korisnim,..... ali nemas nista protiv parade.
Sva problematika parade se svodi samo na sigurnost na ulicama tokom parade.
Ti bi sjedio na dvije stolice - neka ih neka paradiraju, ali daleko im kuca od moje. Takvi su najgori jer najvise smutnje siju - citaj licemjeri. Da ti tvoj sin sutra dovede sebi momka ti bi ga rastavio na proste faktore. Ne trebas ti ni meni ni nikome to javno priznati. Sa ove dvije kako ti kazes krajnosti si barem nacisto za sta se zalazu - potpuno odobriti ili potpuno zabraniti.
Inace zivo me interesuje razmisljanje i logika ovih "naprednjaka" ovdje. Po vama:
- homoseksualnost je urodjena i covjek ne moze da bira svoju seksualnu orijentaciju - ok
- homoseksualcima treba dozvoliti usvajanje djece iako ta djeca sve do svog punoljetstva nisu u stanju da rezonuju sta je za njih dobro, a sta ne - ok
Posljedicno tome se moze zakljuciti:
- pedofilija je urodjena i covjek ne moze da bira na koju starosnu dob se njegovi hormoni aktiviraju
- pedofilima treba dozvoliti stupanje u kontakt sa djecom iako ta djeca sve do svog punoljetstva nisu u stanju da rezonuju sta je za njih dobro, a sta ne
Kazu treba dozvoliti paradu. Pa tako se na mala vrata pocinje u drustvo uvoditi nesto sto je nenormalno i predstavljati se kao da je to normalno. Prije 50 godina bilo je nezamislivo da se jedna ovakva parada odrzava javno, a danas se to smatra nesto sasvim OK. Posto se granice nenormalnog pomijeraju kako vrijeme odmice, a civilizacija "napreduje", onda je realno za ocekivati da cemo tamo za 50 godina imati javno parade ponosa pedofila ili zoofila i to ce se tada smatrati normalnim.
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#1643 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Kako da nametnu? Nece ti u kucu uci, zauzeti TV stanice i ministarstvo prosvjete.yasaq wrote:To je isto kako kad bi šizofreničari paradirali ulicama tražeći svoja imaginarna prava sa noževima u ruci. Samo što ovi hoće da svoju nakaradnost nametnu ostalima.hAZNADAR wrote:Zasto se toliko prica o homseksualizmu, seksualnoj orjentaciji, ispravnosti ili neispravnosti,... toga?
U pitanju je jedna parada koja nikoga ne ugrozava.
Ispada da si peder, bolestan, neprirodan, promoviras homoseksualizam u skolstvu i opcim standardima,..... samo ako nemas protiv parade.
Nasi ljudi ne mogu bez krajnosti.
Zasto je tako tesko reci da to ne smatras necim dobrim, korisnim,..... ali nemas nista protiv parade.
Sva problematika parade se svodi samo na sigurnost na ulicama tokom parade.
U zemlju gdje zivim i homofobi, sirovine sto pricaju vulgarno o njiuma podrzavaju paradu jer je to pitanje demokratske tradicije i ravnopravnosti. Ne boje se pedera i ne boje se tobozeg nametanja.
Prije ce biti da ovi sto u paradi vide nemetanje, reklamu,.... da sami nisu bas sigurni sa svojom seksualnoscu. Ja buraz od malih nogu znam sta sam i ne moze me parada pod mojim prozorom svaki dan, gay televizija, gay kolege na poslu,... promijeniti. Seksualnost se nesto urodjeno a ne nesto sto se namece.
Parade pedera koliko znam nisu nikada nikome naudile,.... zar je toliko tesko reci da nisi dio toga, smatras to neprirodnim,... ali nek odparadiraju svoje kad na to imaju pravo.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#1644 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Kakve umilne rijeci...
Niko po trandzama da oplete...
Niko po trandzama da oplete...
- Henry Chinaski
- Posts: 2589
- Joined: 03/08/2005 08:12
#1645 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Mislim da nisi u pravu. Ipak se svodi na to da u nekim društvima, netolarantni napadaju marame smatrajući da se ne uklapa u njihovu tradiciju i predstavu o moralu. Boje se da će im marama srušiti sve njihove tradicionalne principe na kojima se bazira njihov način života ne biraju metode da to zabrane.Tomahawk11 wrote:Fenomen braniš jedno, napadajući drugo.saibaba wrote:I meni je to interesantno..muha_sa wrote:mora se marama il šal provuc kroz svaku temu
A i prilika da se hrakne na ono što ne možeš smisliti.
Većina ljudi ovdje se zgražava na to, što je i normalno ali onda ti isti mlataraju noževima kad peder zaprijeti da će srušiti našu tradiciju i moralna načela naše "moralno i etički najzdravije'" sredine na svijetu.
-
statixx
- Posts: 9799
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#1646 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019
Ono sto ti ne shvatas jeste da podrzavanje nekoga u ostvarivanju odredjenog prava ne znaci podrzavanje i promovisanje njegove seksualne orijentacije.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#1647 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Pogledaj samo ovdje na temi.Henry Chinaski wrote:
Mislim da nisi u pravu. Ipak se svodi na to da u nekim društvima, netolarantni napadaju marame smatrajući da se ne uklapa u njihovu tradiciju i predstavu o moralu. Boje se da će im marama srušiti sve njihove tradicionalne principe na kojima se bazira njihov način života ne biraju metode da to zabrane.
Većina ljudi ovdje se zgražava na to, što je i normalno ali onda ti isti mlataraju noževima kad peder zaprijeti da će srušiti našu tradiciju i moralna načela naše "moralno i etički najzdravije'" sredine na svijetu.
Ateisti jedva dočekali da brane homo populaciju napadajući marame, vjernike, sve što ima veze sa vjerom.
Vjernici, s druge strane, zapeli sa pedofilijom, incestom, uticajem na djecu...sve u cilju napada na homo populaciju, a odbrane svog dvorišta.
Dakle, svaki cigo svog konja hvali, tuđeg kudi.
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#1648 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Sve drzave koje su dale homoseksualcima prava na taj nacin funkcionisu. Skroz zdrave zajednice gdje je velika vecina hetero, velika vecina roditelja strahuje da im djeca krenu tim putem, velika vecina ima iste stavove kao mi po tom pitanju,.... ali su im dali prava jer svako gleda svoja posla a ne tudja. Nije u pitanju seksualnost vec demokratija i tolerancija i to vole i cijene i najveci homofobi. Tebi je to licemjerje zato sto si jednostavno zaguljen i ne mozes drugacije nego u krajnosti.choxnox wrote:Mozda zato sto ipak imamo nesto protiv parade?hAZNADAR wrote:Zasto se toliko prica o homseksualizmu, seksualnoj orjentaciji, ispravnosti ili neispravnosti,... toga?
U pitanju je jedna parada koja nikoga ne ugrozava.
Ispada da si peder, bolestan, neprirodan, promoviras homoseksualizam u skolstvu i opcim standardima,..... samo ako nemas protiv parade.
Nasi ljudi ne mogu bez krajnosti.
Zasto je tako tesko reci da to ne smatras necim dobrim, korisnim,..... ali nemas nista protiv parade.
Sva problematika parade se svodi samo na sigurnost na ulicama tokom parade.
Ti bi sjedio na dvije stolice - neka ih neka paradiraju, ali daleko im kuca od moje. Takvi su najgori jer najvise smutnje siju - citaj licemjeri. Da ti tvoj sin sutra dovede sebi momka ti bi ga rastavio na proste faktore. Ne trebas ti ni meni ni nikome to javno priznati. Sa ove dvije kako ti kazes krajnosti si barem nacisto za sta se zalazu - potpuno odobriti ili potpuno zabraniti.
Inace zivo me interesuje razmisljanje i logika ovih "naprednjaka" ovdje. Po vama:
- homoseksualnost je urodjena i covjek ne moze da bira svoju seksualnu orijentaciju - ok
- homoseksualcima treba dozvoliti usvajanje djece iako ta djeca sve do svog punoljetstva nisu u stanju da rezonuju sta je za njih dobro, a sta ne - ok
Posljedicno tome se moze zakljuciti:
- pedofilija je urodjena i covjek ne moze da bira na koju starosnu dob se njegovi hormoni aktiviraju
- pedofilima treba dozvoliti stupanje u kontakt sa djecom iako ta djeca sve do svog punoljetstva nisu u stanju da rezonuju sta je za njih dobro, a sta ne
Kazu treba dozvoliti paradu. Pa tako se na mala vrata pocinje u drustvo uvoditi nesto sto je nenormalno i predstavljati se kao da je to normalno. Prije 50 godina bilo je nezamislivo da se jedna ovakva parada odrzava javno, a danas se to smatra nesto sasvim OK. Posto se granice nenormalnog pomijeraju kako vrijeme odmice, a civilizacija "napreduje", onda je realno za ocekivati da cemo tamo za 50 godina imati javno parade ponosa pedofila ili zoofila i to ce se tada smatrati normalnim.
Parada nije promovoranje homoseksualizma kao neceg pozeljnog vec samo poruka samih homoseksualaca da se ne stide toga i da se ne smatraju manje vrijednim. Znaci njihova stvar za njih,... a ne da bi nekog zaguljenog choxnoxa ubijedili kako je to cool. Briga njih i za tebe i mene,.. briga i mene i za njih za tebe,... a ti bi ocigledno jedini nesto svoje naturao i zabadao nos. Pa i da dobiju recimo pravo da se vjencaju - sta to na tebe utice, sta to u tvom zivotu mjenja?
Svega mi, svi vi sto se bojite pedera izgleda da niste sami nacisto sa svojom seksualnoscu. Ja znam sta sam a sta nisam od malih nogu i ne moze me paradiranje svaki dan pod mojim prozorom i bilo kakva zakonska ravnopravnost promijeniti. Pitanje parade je pitanje demokratije i tolerancije necega sto nikoga nije do sada ugrozilo. Moja i tvoja licna stvar je sta je nama normalno ili nenormalno ali to ne mozemo naturiti drugima. Mozda si i ti nekome nenormalan i nepriridan - pa ima li pravo da te diskriminise ili baci kamen na ulici na tebe?
Ako nasi ljudi u RS dobiju pravo da imaju bosanski jezik u skolama - to je samo pravo za njih a ne naturanje bosanskog jezika Srbima jer Srbi sami biraju koji jezik pricaju. Ista stvar i ovdje - pederi pokazuju svoj stav kojeg ne mogu naturiti tebi. Osim ako kako rekoh nisi sam stabilan za sebe po tom pitanju.
Last edited by hAZNADAR on 05/04/2019 11:55, edited 1 time in total.
- Henry Chinaski
- Posts: 2589
- Joined: 03/08/2005 08:12
#1649 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Ne smijemo imati previše iluzija o nivou obrazovanja ili inteligencije prosječnog forumaša ovdje bez obzira da li je vjernik ili ateista (kad ih već dijeliš na te dvije grupe). Iz postova je vidljiva pismenost većine ovdje i ne treba duboka analiza da se vidi koliko je neko pročitao u životu. Nije Facebook mjerilo načitanosti, a neobrazovanost nosi neka ograničenja, narolito u tolarantnosti. Naravno, i obrazovani su često netolarantni, ograničeni, fašisti, nacionalisti i sl. ali neobrazovanost je uvijek loša.Tomahawk11 wrote:Pogledaj samo ovdje na temi.Henry Chinaski wrote:
Mislim da nisi u pravu. Ipak se svodi na to da u nekim društvima, netolarantni napadaju marame smatrajući da se ne uklapa u njihovu tradiciju i predstavu o moralu. Boje se da će im marama srušiti sve njihove tradicionalne principe na kojima se bazira njihov način života ne biraju metode da to zabrane.
Većina ljudi ovdje se zgražava na to, što je i normalno ali onda ti isti mlataraju noževima kad peder zaprijeti da će srušiti našu tradiciju i moralna načela naše "moralno i etički najzdravije'" sredine na svijetu.
Ateisti jedva dočekali da brane homo populaciju napadajući marame, vjernike, sve što ima veze sa vjerom.
Vjernici, s druge strane, zapeli sa pedofilijom, incestom, uticajem na djecu...sve u cilju napada na homo populaciju, a odbrane svog dvorišta.
Dakle, svaki cigo svog konja hvali, tuđeg kudi.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#1650 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
A zasto paradiraju oboljeli od karcinoma ili autizma?yasaq wrote:To je isto kako kad bi šizofreničari paradirali ulicama tražeći svoja imaginarna prava sa noževima u ruci. Samo što ovi hoće da svoju nakaradnost nametnu ostalima.hAZNADAR wrote:Zasto se toliko prica o homseksualizmu, seksualnoj orjentaciji, ispravnosti ili neispravnosti,... toga?
U pitanju je jedna parada koja nikoga ne ugrozava.
Ispada da si peder, bolestan, neprirodan, promoviras homoseksualizam u skolstvu i opcim standardima,..... samo ako nemas protiv parade.
Nasi ljudi ne mogu bez krajnosti.
Zasto je tako tesko reci da to ne smatras necim dobrim, korisnim,..... ali nemas nista protiv parade.
Sva problematika parade se svodi samo na sigurnost na ulicama tokom parade.
To i jeste stvar. Najzesci homofobi su latentni pederi. Njihov otpor je refleksna reakcija na potisnutu zelju za istim spolom.
Ja toliko volim zene i muskarci su mi toliko neprivlacni da se ne osjecam nimalo ugrozeno radi parade.
